Архів новин
2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «МИ МАЄМО ОДНОДУМЦІВ"

ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ: «МИ МАЄМО ОДНОДУМЦІВ ТА ЙДЕМО РАЗОМ У ОДНОМУ НАПРЯМКУ, НАДАЮЧИ ДОПОМОГУ ЛЮДЯМ»

5 серпня 2022 року у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча зустріч членів Гуманітарного штабу ФПУ з представниками благодійної організації Corus International (США), яка із самого початку повномасштабної війни росії проти України співпрацює з ФПУ, допомагаючи постраждалим від бойових дій українцям та внутрішньо переміщеним особам.
Практичними справами і допомогою у співпраці з ФПУ наші американські партнери домоглися вирішення цілої низки питань щодо організації перебування та забезпечення в профспілкових оздоровницях внутрішньо переміщених осіб, наших співвітчизників, які вимушено покинули свої домівки, або лишилися без даху над головою через зухвалу агресію рф проти нашої держави.
Підсумки вже проведеної роботи оцінили Голова ФПУ Григорій Осовий та куратор проекту від сторони американських партнерів Тамара Шукакідзе-Демурія. Розмова вийшла змістовною та конструктивною, адже, спільно вдалося надати необхідну допомогу тим, хто найбільше її потребує дітям, інвалідам, жінкам, особам похилого віку. Люди приїздять до профспілкових санаторіїв, тікаючи від бандитської навали, а профспілки, як було зазначено під час наради, через жахливі обставини, викликані війною, опанували ще один напрямок такої необхідної в наш час діяльності, як благодійна допомога людям.
Цю роботу вирішено продовжити.
Як влучно сказав Григорій Осовий, на фоні усіх тих проблем, які на сьогодні переживає Україна, такі відносини, як у нас, є визначальними. Вони надихають та дають помітні результати, корисні для людей. - Нас тішить те, що ми маємо однодумців та йдемо разом у одному напрямку, надаючи допомогу людям, - наголосив профспілковий лідер.

Детальніше...

 

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області
Краще працювати легально!
Закликаємо роботодавців та працівників працювати легально, таким чином допомагаючи нашій країні на шляху до перемоги.
Хочете отримати більше інформації про трудові відносини під час воєнного стану?
Офіційний сайт Держпраці – https://dsp.gov.ua
Інформаційний портал - https://pratsia.in.ua

GTL Banner 5 2022 330f8

 

Інна Чернишова: «Наші професі дуже популярні на ринку праці»

Інна Чернишова: «Наші професі дуже популярні на ринку праці»242999380 4378601742258308 1200379607789272181 n 33ada
Війна ще триває, але українці уже перебувають в очікуванні перемоги. А мир розпочне ностальгічну добу відбудови країни. Тож великі надії покладаються на будівельників, які обіцяють спорудити ще кращі міста та села, ніж ті, які були до війни. Поки що це мрії, але ми їх уже виношуємо. Особливо будуть затребувані на ринку праці молоді фахівці, яких готують різні заклади освіти. Наша розмова на цю тему із директором Кропивницького будівельного фахового коледжу Інною Чернишовою.280181696 786151269022655 7242867218571438416 n f85a4
- Зараз у коледжі гаряча пора: йде набір студентів. Які особливості нинішньої вступної кампанії? Мабуть, Ви підмічаєте, які діти вступають – за власним покликанням, чи батьки підштовхують? Загалом, які прогнози на новий набір?
- Враховуючи статус нашого закладу освіти на ринку праці, популярність професій, ми щороку маємо гарні результати набору студентів. Нинішня вступна кампанія нас ще раз в цьому переконала. Дійсно, будівництво – це вагома складова життя, це мирна професія, яка була затребувана завжди, а сьогодні тим паче. Тішить те, що нинішні вступники (а в мене є змога з ними спілкуватися), обирають професію свідомо. Ми навпаки, пропонуємо подавати заяви відразу у кілька закладів освіти, а вони відмовляються і обирають будівництво. І саме на спеціальність «Будівництво та експлуатація будівель та споруд» маємо значний конкурс. Особливим попитом користується «Архітектура». Тож у цього року збільшуємо набір на базі 9-го класу до п′яти груп. І лише на «Будівництво та цивільна інженерія» – набираємо 50 чоловік. Та ще формуємо групи на базі повної загальної середньої освіти. А всього маємо регіональне замовлення на 195 чоловік. Наші студенти отримують дипломи фахових молодших бакалаврів. Якщо брати простою мовою, то це виконроби – ті головні спеціалісти, навколо яких і обертається все будівництво. У нас вони навчаються і проєктувати споруди, і кошторис складати. Дипломна робота передбачає проєктування будівлі – від риття котловану, облаштування будмайданчика для своїх працівників, до здачі її в експлуатацію. І обов′язково вона має бути затишною та комфортною для мешканців.288658103 812293553075093 3198297007454721868 n 9f617
- Яка специфіка вступної кампанії цього року?
-У цьому році вступники не складають екзамени, а проходять індивідуальну усну співбесіду. Для них ніби це легше, а для викладачів – складніше: і організувати цей процес, і вибрати найкращих. Плюс – зробити так, щоб вступники почувалися комфортно, а головне − безпечно. Співбесіда – це не просто знайомство і розмова із вступником, це виявлення знань із певних предметів. Враховуючи нинішню обстановку ми пропонували обрати один із предметів: математику, українську мову, історію України. Дуже приємно, що будівельники, здебільшого, обирали математику, їхній профільний предмет. Були й такі, що надавали перевагу українській мові чи історії. Я беру участь у роботі приймальної комісії – хочу безпосередньо бачити, яке молоде поповнення до нас приходить. Коли ми проводили профорієнтаційну роботу, пропонували заповнювати листи вступника, де зазначалася мотивація. І в цьому році були досить умотивовані відповіді: чому обирають саме наш заклад і ту чи іншу спеціальність.

Детальніше...

 

Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 1.07.2022 № 2352-IX

Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (із змінами, внесеними Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 1.07.2022 № 2352-IX,) (далі – Закон) встановлено новий порядок надання працівникам відпустки без збереження заробітної плати.

Відповідно до частини третьої статті 12 Закону протягом періоду дії воєнного стану роботодавець на прохання працівника може надавати йому відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку, встановленого частиною першою статті 26 Закону України «Про відпустки».

Відпустка без збереження заробітної плати за цією підставою надається:

без обмеження її тривалості, але у період дії воєнного стану;

будь-якому працівнику незалежно від його категорії чи статусу, за його заявою та погодження роботодавцем;

          не є обов’язковою для прийняття рішення роботодавцем щодо її надання.

Час перебування у відпустці без збереження заробітної плати за цією підставою зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку відповідно до пункту 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».

Змінами, що внесені до частини четвертої статті 12 Закону, запроваджено новий вид відпустки без збереження заробітної плати, яка не належить до відпусток без збереження заробітної плати, що надаються працівникові відповідно до статей 25, 26 Закону України «Про відпустки». Працівники набувають права на новий вид відпустки, починаючи з 19 липня 2022 року, тобто з моменту набрання чинності змін до Закону.

Відповідно до цих змін у період дії воєнного стану роботодавець за заявою працівника, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи, в обов’язковому порядку надає йому відпустку без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у заяві, але не більше 90 календарних днів, без зарахування часу перебування у відпустці до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, передбаченого пунктом 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».

За цією новою підставою відпустка без збереження заробітної плати надається:

тривалістю – не більше 90 календарних днів у період дії воєнного стану. Закон не обмежив можливості працівника реалізувати своє право на цю відпустку кілька разів, однак загальна тривалість відпусток (частин) яку працівник може вимагати надати відповідно до цієї норми не може перевищувати 90 днів протягом дії воєнного стану; 

виключно працівникам, які виїхали за межі території України або набули статус внутрішньо переміщеної особи, що підтверджується довідкою;

в обов’язковому порядку за заявою працівника;

роботодавець не може відмовити працівнику у наданні цієї відпустки. Виходячи із умов її надання працівник має підтвердити той факт, що він «виїхав за межі території України» або «набув статусу внутрішньо переміщеної особи». Спосіб підтвердження факту виїзду за межі України не визначений законом, відтак рішення щодо надання відпустки у цьому випадку прийматиметься роботодавцем на підставі наданих працівником доказів, які в достатній мірі підтверджують цей факт. У разі повернення працівника, який перебуває у зазначеній відпустці на територію України, виходячи із умов її надання, особа втрачає право вимагати продовження такої відпустки. 

         Час перебування у відпустці без збереження заробітної плати за цією підставою не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку відповідно до пункту 4 частини першої статті 9 Закону України «Про відпустки».

    Крім того, звертаємо увагу, що в період дії воєнного стану за певними категоріями працівників зберігається право на відпустки без збереження заробітної плати, що надаються в обов’язковому порядку за їх бажанням відповідно до статті 25 Закону України «Про відпустки».

    Також у період дії воєнного стану зберігається право працівників на відпустку без збереження заробітної плати відповідно до частини першої статті 26 Закону України «Про відпустки» (статті 84 Кодексу законів про працю України), якою передбачено, що за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та роботодавцем, але не більше 15 календарних днів на рік. Ця відпустка надається за заявою працівника та згодою роботодавця, але роботодавець може й відмовити працівнику у її наданні.

    Крім того, працівники мають право на відпустку без збереження заробітної плати на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Термін такої відпустки не включається до загального терміну (15 календарних днів) відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за сімейними обставинами та з інших причин (частина друга статті  26 Закону України «Про відпустки»).

Департамент правового захисту апарату ФПУ

 

 
 

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області
Майбутнє України залежить від кожного!
Дізнавайся про зміни у трудових відносинах у воєнний час на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua

GTL Banner 4 2022 f8013

 

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в областіGTL Infographic 3 2022 1440d
Фахівці управління Держпраці в області роз'яснюють, які є форми організації праці.
Детальніші роз'яснення, поради, рекомендації, повідомлення про зміни у трудових відносинах у воєнний час можна знайти на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua

 

28 липня – День Української Державності

28 липня – День Української Державностіindex 0295f
Набрав чинності Закон України від 31 травня 2022 року № 2295-ІХ про встановлення Дня Української Державності – 28 липня.
Законом внесено зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України – а саме доповнено її нормою щодо встановлення 28 липня Дня Української Державності як святкового дня.
Прийняття закону сприятиме утвердженню спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, що засвідчується першими згадками про заснування міста Києва, про історичні події, пов'язані з діяльністю видатного державотворця князя Київського Володимира, який прийняттям у 988 році Християнства засвідчив європейський цивілізаційний вибір Київської Русі, спадкоємицями якої є, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Литовсько-Руська держава, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна.
В умовах збройної агресії РФ проти України захист національної безпеки, зокрема в інформаційній сфері, та протидія дезінформації, у тому числі історичним фейкам, що розповсюджує держава-агресор, є національним інтересом України.
Українці уперше відзначатимуть День Української Державності.
«День Української Державності буде утверджувати зв'язок українців, які живуть тепер, з багатьма поколіннями нашого народу», – зазначив під час звернення Президент України Володимир Зеленський.
Він наголосив, що лише ті, хто абсолютно не знає правди історії й абсолютно не відчуває її сенсу, могли ухвалити рішення атакувати Україну, а зараз вже навіть самі росіяни визнають, що Україна переможе.
«Українці ніколи не віддадуть своєї незалежності. І не зламаються зсередини, як це бувало не раз. Не цього разу», – додав Президент.
День Української державності відтепер буде неробочим днем. Але під час воєнного стану додаткових вихідних на свята українці не мають.
Вітаємо спілчан, усіх жителів Кіровоградщини із Днем Української Державності!
Здоров'я усім, витримки, оптимізму, злагоди і миру українській землі!
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області

 

"Виходь на світло!»
Тільки офіційно оформлена робота є гарантією соціального захисту найманих працівників!
Детально про зміни у трудових відносинах у воєнний час на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua

GTL Banner 3 2022 8726b

 

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області

Співпраця: ФПО і управління Держпраці в області

"Виходь на світло!»
Задекларована праця захищає твоє майбутнє!
Роз'яснення, поради, рекомендації, повідомлення про зміни у трудових відносинах у воєнний час на сайті Держпраці: http://surl.li/cizdz та на інформаційному порталі Держпраці: www.pratsia.in.ua

GTL Infographic 2 2022 db38f

 

Співпраця: ФПО і управління Держпраці

Співпраця: ФПО і управління Держпраці
Третій тиждень інформаційної кампанії
Держпраці на Кіровоградщині
Результат: більше 600 відвідувань роботодавців і близько 300 неоформлених працівників.
Фахівці Держпраці на Кіровоградщині з 1 липня, початку інформаційної кампанії «Виходь на світло», спрямованої на попередження нелегальної праці, провели 605 інформаційних відвідувань підприємств та ФОП і виявили 261 неоформленого працівника.
Інспектори відвідали заклади торгівлі, організації харчування, надання послуг, підприємства легкої промисловості, транспорту та сільськогосподарської галузі.
Під час заходів інформаційної кампанії «Виходь на світло»державні інспектори роз'яснюють, як правильно організовувати трудові відносини під час війни, надають консультації, роз'яснюють переваги легальної праці.
Роботодавців найбільше цікавили питання щодо прийому на роботу та звільнення, працівників – виплати заробітної плати, надання відпусток, тривалості робочого часу тощо.
Також фахівці поінформували, що набрав чинностіЗакон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», якийдозволяє проведення позапланових перевірок з питань виявлення неоформлених трудових відносин та законності припинення трудових договорів.
За наслідками відвідвідувань з багатьма нелегальними працівниками роботодавці офіційно оформили трудові відносини.

294817790 727438638474537 5724798261886138636 n d6881

Більше про трудові відносини під час війни – на сайті Держпраці https://cutt.ly/uLmHcli та на інформаційному порталі Служби https://pratsia.in.ua

 

Дружні оплески спортсменам і тренерам

Дружні оплески спортсменам і тренерамP20719-132743 1e392

У Федерації профспілок області відбувся спортивно-благодійний спільний захід з нагоди Дня тренера України.
З вітальними словами до учасників звернулися начальник управління молоді і спорту Кропивницької міської ради Вячеслав Гурський та голова фонду «Мир та добробут», пастор церкви «Перемога» Юрій Демідов.P20719-132856 9e8d5
Під час заходу свої спортивні здобутками продемонстрували не тільки юні гімнастки КДЮСШ №3, вихованці відділення таеквондо КДЮСШ №2, відділення гирьового спорту КДЮСШ №1 під керівництвом відомого тренера Сергія Шевченка, а й переселенці. І тренери-викладачі, і діти-спортсмени, які були вимушені залишити свої затишні оселі, улюблені спортмайданчики, діти-сироти та діти з обмеженими можливостями, знайшли тимчасову прописку у Кропивницькому.P20719-130547 e331d
Дитячо-юнацькі спортивні школи Кропивницького гостинно відчинили двері своїх залів переселенцям з Харкова, Краматорська, Маріуполя, Херсона та інших міст, аби ті могли займатися улюбленими видами спорту. З ними самовіддано працюють фахівці своєї справи, чия професія гідна найвищих похвал – це тренери-викладачі.P20719-131049 24b5b
Глядачі із захопленням сприймали чудові виступи юних спортсменів, супроводжуючи їх дружними оплесками. Варто зазначити, що майже усі виступи мали патріотичне спрямування.
На завершення заходу юним спортсменам були вручені подарунки від благодійного фонду «Мир та добробут».
Прес-центр ФПО

 

Шановний Леоніде Олексійовичу!

Шановний Леоніде Олексійовичу!images 9 9da4a
Прийміть найкращі вітання-побажання з нагоди Вашого дня народження!
Багато років Ви незмінно торуєте стежку до Будинку профспілок, до обраного робочого місця і виконуєте високу місію: захищаєте права та інтереси спілчанської родини. Ви стали для них підтримкою, порадником, рятівною соломинкою у цьому непростому житті, за що Вам велика вдячність.
Бажаємо і далі упевнено вести свій корабель під назвою «Обком профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування» правильним соціальним курсом. А для цього потрібне здоров'я, чого Вам і бажаємо. Щастя Вам – професійного і особистого, сили – моральної і фізичної, удачі – у великих і малих справах! Хай удача супроводжує Вас у всіх Ваших справах! Миру і злагоди Вашому дому та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО           Максим Баланенко