Архів новин
2018
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

ЛЮДМИЛА – МОЯ НАЙКРАЩА ПОДРУГА

ЛЮДМИЛА – МОЯ НАЙКРАЩА ПОДРУГА
Познайомила мене із Людмилою Денегою швейна фабрика «Зорянка», де ми працюємо на посадах старших інженерів-технологів. Все почалося із направлень на навчання в університет технологій і дизайну, які нам обом дали. Разом вступали, раділи перемозі, потім їздили на сесії, жили на одній квартирі. Студентські роки дуже нас зблизили. Тоді здорово виручали одна одну. Люда більше любила готувати обіди, а я засиджувалася за конспектами. Коли я пішла у декретну відпустку, Люда підтягувала мене, щоб не відстала від групи.Людмила - моя найкраща 2 eaea0
Відтоді ми – нерозлучні. Сім'ї не заважають нашій дружбі, яка триває майже 20 років. Люда прийшла на фабрику раніше, тому стала для мене наставником: усім технологічним тонкощам навчала. Дружба перевірена не тільки навчанням і роботою – ми довіряємо одна одній секрети. Буває, прийду на роботу без настрою – поспілкуюсь із подругою і всі тривоги відійдуть. У будь-яку годину дня і ночі можу зателефонувати наче до швидкої допомоги. І вона, як кажуть, руками хмари розведе. Колись трапилася вдома НП, серед ночі викликала таксі й помчала до Люди – обігріла, нагодувала, утішила. Дає поради мені й у вихованні доньки (у неї двоє дітей, тож досвіду більше), говорить, щоб не балувала й домагалася довірливих взаємин.
Радимося і в побутових питаннях, хоча б, з дизайну квартири. Наприклад, Люда купила шпалери й попросила допомогти підібрати штори. Разом вибираємо, одяг, взуття. Подруга повинна оцінити мій вибір, а я – її. Не так давно, до Новорічних свят вибирали обнови. У вихідні викроюємо час і влаштовуємо екскурсію по магазинах. Самі собі шиємо, то теж обговорюємо модель, тканину, чи личитиме мені або їй.
Я часто думаю: у наш складний час, мабуть, нічого ціннішого за дружбу немає. Дуже важливо, коли є кому відкрити душу. Всяке трапляється в житті – просто поговоримо і вже іншими очима дивишся на ті чи інші події. Виявляється, Люда ще й добрий психолог. Іноді можемо дозволити собі маленькі дівич-вечори – ходимо у кав'ярню, щоб змінити обстановку. Про день Тетяни я забула, а подруга з іншими дівчатами привітала. Нещодавно у неї був день народження – підготувала їй сюрприз.
Загалом наш чисельний жіночий колектив дружний, багато хто знайшов на фабриці свою подругу. Профком на чолі з Вікторією Волковою часто організовує маршрути вихідного дня, святкові корпоративи, під час яких ми перетворюємося на театральних героїв. Тоді добре відпочиваємо, пізнаємо щось нове й одне одного, влаштовуємо фотосесії. Такі заходи дуже зближують.
Тетяна ЖИВАГА.

 

ФПУ 2017 рік оголосила Роком первинної профспілкової організації

ФПУ 2017 рік оголосила Роком первинної профспілкової організації
Сьогодні у складі ФПУ 62348 первинних профспілкових організацій, які щоденно відстоюють трудові та соціально-економічні права і гарантії працюючих. Як показує практика, в усі періоди наступу на трудові і соціальні права працівників, проведення владою політики жорсткої економії за рахунок народу профспілки, особливо первинки, були тією силою, яка змушувала державних чиновників і роботодавців рахуватися з позицією представників трудового народу.
У цей складний період важкого фінансового становища більшості працівників, зрощення олігархів із владою, що підтверджується лобіюванням для монополістів цін на газ, електроенергію та житлово-комунальні послуги, первинки потребують систематичної підтримки всіх рівнів профспілкових органів. Назріла необхідність постійного взаємного інформування, обміну досвідом і боротьби, організації навчання.
Федерація профспілок Кіровоградської області визначила перелік актуальних проблем, які турбують первинні профорганізації.
1. Надскладна процедура здійснення первинними профспілковими організаціями дій щодо легалізації, реєстрації, фінансової звітності в т.ч. і у разі змін у керівному виборному органі. Доходить до відмов незвільнених голів профспілкових комітетів від виконання цих процесів.
2. Відсутність у чинному законодавстві положення про поширення норм колективних договорів лише на членів профспілки.
3. Неврегульованість діяльності профспілкових організацій при утворенні об'єднаних територіальних громад, як правило, їх дія припиняється.
4. Надскладний перелік документів необхідних для реєстрації первинок (для мало чисельних організацій він непосильний).
5. Надзвичайно складна звітність первинок про використання коштів, яка вимагає спеціальної освіти.
6. Вимоги щодо визначення неприбутковості практично паралізують діяльність первинок. Якщо дотримуватись цих вимог, то діяльність первинок треба просто призупиняти.
7. Величезним гальмом в колдоговірній кампанії – обмеження кола підприємств, на які поширюються норми Генеральної, галузевих, територіальної угод. Роботодавці намагаються не входити до складу організацій роботодавців-підписантів угод аби не пов'язати себе нормами, включеними до цих документів. Бажано добитись норми законодавства про поширення норм галузевих угод за приналежними підприємствами до певної галузі виробництва.
8. Наявність непоодиноких випадків неперерахування роботодавцями профорганізації відрахувань коштів на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу. В якості причини роботодавці виставляють відсутність чіткої законодавчої бази про віднесення цих сум на валові витрати.
9. Ігнорування прав профспілок на державному рівні з боку Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, недотримання норм Генеральної угоди породжує аналогічне відношення на виробничому рівні. Почастішали випадки втручання роботодавців у діяльність первинних профспілкових організацій, намагання перешкоджання їх діяльності. Мають випадки неперерахування профспілкових внесків.
10. Надскладний процес ліквідації первинних профспілкових організацій.
11. Неможливість підтвердження статусу неприбутковості первинними профспілковими організаціями, які мають 8-ми значний податковий номер. Фіскальні органи відмовляють у видачі рішення таким профорганізаціям, посилаючись неможливістю технічно включити в Реєстр.
12. В процесі декомунізації здійснюється перейменування населених пунктів, що вимагає внесення змін до реєстраційних документів і додаткових коштів.
13. Від первинок, які обслуговуються в Ощадбанку, вимагають статути профспілок, завірені відповідними урядовими структурами.
14. Невизнання довідок про легалізацію первинних профспілкових організацій.
15. Падіння авторитету первинок, які займались організацією акцій протесту, які ніяк не вплинули на підвищення цін на газ, а підвищення мінімальної зарплати до 3200 грн. обумовило зниження продуктивної зайнятості, унеможливило матеріальну підтримку висококваліфікованих кадрів, знецінили і розбалансували тарифну систему оплати праці.
16. Негативний відгук на діяльність первинок дає невтручання профспілок у стрімкий ріст цін, особливо на соціально значимі товари, які раніш контролювались Кабінетом Міністрів України.

Максим Баланенко, голова Федерації профспілок області.

 

Порушники законодавства про працю – у полі зору Управління Держпраці

Порушники законодавства про працю – у полі зору Управління Держпраці

Відбулася прес-конференція на тему: «Підсумки роботи управління Держпраці у Кіровоградській області за 2016 рік та пріоритетні напрямки роботи управління на 2017 рік». Підсумовуючи зроблене у минулому році, начальник управління Сергій Подорожний назвав вражаючі цифри: у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов'язкове державне соціальне страхування у 2016 році проведено 1019 перевірок на 773 підприємствах, встановлено 2843 порушення щодо оплати праці. На 40 підприємствах встановлено заборгованість із виплати заробітної плати. До адміністративної відповідальності притягнуто 751 посадову особу.DSC02442 e56dc
На вимоги державних інспекторів з питань праці підприємства-боржники погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 8305,1 тис.грн. За результатами перевірок 105 роботодавців області виплатили працівникам індексацію заробітної плати в сумі 2623,8 тис.грн. За результатами перевірок встановлено, що 71 роботодавець використовує найману працю без належного оформлення, факти не оформлення трудових відносин виявлені відносно 26 працівників. За результатами перевірок з питань легалізації вручено 72 приписи, складено та передано до суду протоколи для притягнення 48 посадових осіб до адмінвідповідальності.
З березня 2016 року розпочато накладення штрафних санкцій за порушення законодавства про працю відповідно до ст. 265 КЗпП України. Так, винесено 388 постанов про накладення штрафних санкцій на загальну суму 657 тис.грн. Починаючи з 01.01.2017 р., запроваджені фінансові санкції стосовно юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю: за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (9600 гривень).
У разі, якщо недопущення до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків розмір штрафу складе 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (320000 гривень).

Детальніше...

 

Профспілки – за співпрацю із управлінням Держпраці в області

Профспілки – за співпрацю із управлінням Держпраці в області
Голова ФПО Максим Баланенко взяв участь у колегії управління Держпраці в області, на якій було підбито підсумки роботи управління за 2016 рік та визначено пріоритети на наступний рік, зокрема подальше вдосконалення наглядової діяльності, продовження тісного співробітництва з органами виконавчої влади, об'єднаннями роботодавців, профспілок, іншими організаціями щодо реалізації завдань у сфері охорони праці та додержання законодавства про працю, поліпшення роботи з питань легалізації трудових відносин та заробітної плати...
У своєму виступі Максим Баланенко зупинився на активних діях профспілок у відстоюванні своїх прав. Так, 6 липня та 8 грудня 2016 року було проведено дві масові акції протесту, в яких активну участь брали представники ФПО. Головні вимоги профспілок – зниження ціни на газ з урахуванням платоспроможності населення, підвищення зарплати, погашення зарплатних боргів, забезпечення належного соціального захисту. Одним із результатів стало підвищення мінімальної зарплати. Однак, голову ФПО турбує досить низький рівень зарплати в області – у листопаді Кіровоградщина піднялась із 3 на п'яте місце знизу.Баланенко сайт ac784
Максим Баланенко зупинився ще на одній проблемі – боргах із зарплати. Погашення боргів – одна із вимог на акціях протесту профспілок. Генеральна, галузеві, територіальні угоди, колдоговори в цій частині не виконуються. Часто борги виникають з вини держави. Наприклад: «Кіровоградтепло», найбільший і стабільний боржник серед економічно активних підприємств (3,5 млн. грн на 1.12.2016). Основна причина – заборгованість держави у поверненні різниці в тарифах за теплову енергію. ФПО цілий рік вела листування з ВР, КМУ, Президентом про вирішення проблеми повернення боргів і тільки в кінці року отримала відповідь про позитивне рішення. У плані боротьби із заборгованістю із зарплати, зазначив голова ФПО, співпраця профспілок і управління Держпраці повинна бути більш тісною. Якщо для управління не прийнятні спільні перевірки, то бажано хоча б мати інформацію про виявлені порушення і причини виникнення боргів, аби вчасно реагувати.
2017 рік буде нелегким, підкреслив Максим Баланенко. Особливо в плані реформування оплати праці. Прийнятий Закон № 1774 визначив встановлення мінімального посадового окладу у розмірі не меншому від фактичного прожиткового мінімуму. Тарифна ставка І розряду визначається Генеральною, галузевими угодами, колдоговорами. Це потребує негайного проведення колективних переговорів, які розпочалися з великим запізненням, що загальмувало переговори на галузевому і виробничому рівні. Дуже важливим є питання недопущення «зрівнялівки» в розмірах зарплати, скорочення працівників, переведення на неповний робочий час. І якщо у виробничій сфері це в принципі можливо, то в бюджетній – проблематично, бо все розраховується в межах фонду оплати праці.
Максим Баланенко закликав фахівців управління до співпраці у сфері охорони праці, спрямованої на мінімізацію випадків виробничого травматизму, і запропонував для консолідації дій та вироблення конкретних заходів у плані забезпечення нормальних умов праці у поточному році провести спільне засідання колегії управління Держпраці області і президії ФПО.

 

Були бідні, стали ще бідніші

Були бідні, стали ще бідніші
Згідно з дослідженнями Швейцарського інституту в Україні кількість бідних громадян сягнула на 58 відсотків. Рік тому за межею бідності жили 28 відсотків українців. Вперше ми перетнули межу у 50 відсотків, що, на переконання провідних політологів, вкрай небезпечно. Вони вражають, що у країнах, де цей показник вище 50 відсотків, відбуваються масові протести, безлад, заворушення.
Україна разом із Білоруссю – єдині країни в Європі, які увійшли до низки найбільш злиденних у світі. Державою реалізовувалася не одна стратегія подолання бідності, але зрушень як не було, так і немає. Чи не тому, що страшну бідність українців породила феодально-олігархічна модель економіки?

 

Підтвердили репрезентативність

 

Підтвердили репрезентативністьКопия Копия DSC02437 9cbd4
Кіровоградським обласним організація профспілок АПК, будівництва і промбудматеріалів, енергетики й електротехнічної промисловості та Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг було вручено Свідоцтва про підтвердження репрезентативності на територіальному рівні, що дозволяє брати участь у колективних переговорах з укладення територіальних угод та забезпечувати делегування представників до органів соціального діалогу.
В урочистій обстановці під час зібрання профактиву голова обласного відділення Національної служби посередництва і примирення Микола Рішняк вручив головам обкомів профспілок Миколі Чуйку, Григорію Святуну, Любові Липко та Людмилі Хрипливій документи, які дають право представляти інтереси працівників, бути повноцінними суб'єктами соціального діалогу.
Слід відзначити, що на Кіровоградщині склалася плідна співпраця між ФПО та обласним відділенням НСПП, які спільно працюють задля захисту інтересів найманих працівників. Копия DSC02435 69ca9Час переконав, що обласне відділення НСПП - це надійний партнер, який за першим сигналом втручається у трудові конфлікти і сприяє їх розв'язанню. Організації профспілок можуть назвати чимало прикладів, коли саме завдяки втручанню відділення працівники отримували заборговану зарплату, поновлювалися на роботі.Копия DSC02434 8eea4DSC02439 778fa
Микола Рішняк переконаний: краще, коли інтереси трудового колективу представляють профспілкові органи, які мають досвід цієї роботи, знають законодавство, можуть грамотно сформулювати вимоги та забезпечити супровід їх виконання. Набагато складніше проходить спір, коли інтереси працівників представляє уповноважений орган. До речі, між ФПО та обласним відділенням НСПП підписано Угоду про співпрацю.
Марія Іванова

 

Починаємо жити з новою мінімальною зарплатою

Починаємо жити з новою мінімальною зарплатоюКопия DSC02423 f0e3e
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбувся семінар на тему: «Про законодавчі зміни в оплаті праці та порядок їх запровадження». Розкрила тему та відповіла на запитання профактиву начальник відділу управління Держпраці в області Ганна Масловська. З 1 січня введено мінімальну зарплату у розмірі 3200 грн, а тому внесено ряд законодавчих змін. Раніше мінімальна зарплата трактувалася так: це встановлений законом мінімальний розмір зарплати за некваліфіковану працю. На сьогодні поняття «некваліфікована праця» немає. Мінімальна зарплата – це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну або погодинну норму праці. Вона встановлюється або у місячному (3200 грн), або у погодинному (19,34 грн) розмірі. Якщо раніше до мінімальної зарплати входили надбавки, доплати та премії (посадовий оклад не міг бути нижче мінімалки), то на сьогодні такої норми немає: посадовий оклад може бути нижче мінімальної зарплати. Але він не може бути нижче, ніж прожитковий мінімум (з 1 січня ц. р. – 1600 грн).Копия DSC02426 92723
Зміни відбулися у тарифній системі оплати праці. На будь-якому підприємстві чи установі має існувати тарифна сітка, й посадові оклади за різними кваліфікаціями не повинні бути встановлені на одному рівні. Для бюджетних установ внесено зміни до ЄТС і визначено новий розмір зарплати: мінімальна зарплата не може застосовуватися як розрахункова величина. (Якщо у колдоговорах чи інших угодах є прив'язка саме до мінімальної зарплати, то треба у тримісячний термін їх переукласти, внести зміни – з прив'язкою тарифної сітки до прожиткового мінімуму). До внесення змін у колдоговори мінімальна зарплата як розрахункова величина використовується у розмірі 1600 грн.

Детальніше...

 

На 2017 рік мораторій на проведення перевірок державними наглядовими органами не поширюється на Держпраці!

 На 2017 рік  мораторій на проведення перевірок державними наглядовими органами не поширюється на Держпраці!

 

1 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 3 листопада 2016 року № 1728-VIII, яким до 31 грудня 2017 року встановлено мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності (Голос України від 31.12.2016 №251).

Відповідно до статті 6 Закону його дія не поширюється на відносини, що виникають під час проведення заходів нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці та її територіальними органами.

Отже, у 2017 році Держпраці та її територіальні органи без обмежень здійснюватимуть інспекційні перевірки додержання роботодавцями законодавства про працю та охорону праці.

Детальніше...

 

ФПУ очікує від ДФС роз’яснень щодо звітування профспілок

ФПУ очікує від ДФС роз’яснень щодо звітування профспілок

 

З 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України № 1797-VIII від 21.12.2016 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Відповідно до п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України, професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень пункту 133.4 статті 133 Кодексу, а саме подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

З метою упередження можливих непорозумінь між органами ДФС та профспілковими організаціями, Федерація профспілок України звернулася до Державної фіскальної служби України з проханням надати роз’яснення  щодо строків та умов подання з 1 січня 2017 р. профспілковими організаціями податкового звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

 

 

За матеріалами сайту  ФПУ

 

 

Роз’яснення Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”

Роз’яснення Мінсоцполітики деяких питань оплати праці на виконання Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”

Міністерство соціальної політики щодо застосування Закону України від 06.12.2016 № 1774-VIII „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (далі – Закон) інформує.

Детальніше...

 

Профспілки відстояли свої права при внесенні змін до Податкового кодексу України

Профспілки відстояли свої права при внесенні змін до Податкового кодексу України

10.01.20171 січня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

 Завдяки наполегливим діям ФПУ, співпраці з Громадською радою при ДФС, Українським незалежним центром політичних досліджень (в рамках проекту «Громадяни в дії») профспілкова боротьба за збереження сприятливих умов для діяльності профспілок завершилась перемогою:

Детальніше...

 

Спільні кроки у реформуванні галузі

Спільні кроки у реформуванні галузіКопия DSC02381 c1625

Відбувся пленум обкому профспілки працівників освіти і науки, на якому йшла мова про роботу організаційних ланок обласної організації профспілки, спрямовану на захист державних гарантій та трудових, соціально-економічних прав членів профспілки відповідно до положень ЗУ «Про освіту», рішень VІІІ з'їзду профспілки та норм Генеральної і галузевої угод. Голова обкому профспілки працівників освіти та науки Світлана Скалько і перший заступник управління освіти, науки, молоді та спорту Лідія Шатна також прозвітували про виконання Угоди, яка діє між установою й організацією.Світлана Скалько:Копия DSC02383 1a884
- Сьогодні на тлі розбалансованого правового поля освіта нещадно реформується. Найбільшим недоліком цих реформ є не стільки обмеженість фінансового ресурсу, скільки інертність дій від авторитарної до демократичної моделі управління. Це продемонстрували, зокрема освітні реформи у Бобринецькому, Олександрівському, Голованівському, Новоархангельському, Маловисківському районах. Без помилок не обійшлося. Це порушення трудових прав працівників (у трьох районах відбулися масові звільнення), недотримання процедури при реорганізації, втручання в діяльність профорганів, не врахування думки профкомів (при зміні умов праці має бути погодження). Поряд із цим відбуваються процеси децентралізації влади. А, мабуть, треба було б створити громади, а потім реформувати освіту.
У цих процесах важливо профспілковим органам знайти своє місце і вчасно втручатися у ситуацію. Наприклад, завдяки свій позиції райкоми профспілки Світловодського, Кіровоградського, Новоукраїнського районів домоглися певних зрушень. Обком профспілки по ходу теж втручався у ситуацію, надав понад 300 консультацій із цих питань.
Важливим майданчиком для налагодження трудових відносин є соціальний діалог і особливо їх колективно-договірне регулювання. Торік прийнято Генеральну і галузеву угоди, які є орієнтиром діяльності для профорганізацій. Захисні положення цих угод, думаю, освітяни відчули. Великої ваги набула Угода, яка підписана між обкомом профспілки і управлінням освіти. Як в Угоду, так і в колдоговори, вносяться додаткові до визначених законодавством норми, гарантії і пільги. У зв'язку із цим поліпшилося надання допомоги закладам освіти, створення умов для праці. Якщо у 2015 році на 1 працюючого позабюджетні надходження були по 283 грн, то у 2016 році – вони перевищили тисячу грн. На виконання галузевої угоди профспілка (за пропозиціями первинок) брала участь у законотворчій роботі. До речі, без погодження із Центральним комітетом профспілки не побачив світ жоден соціальний закон. Вдалося заблокувати багато незручних рішень, наприклад, прийняття змін щодо оптимізації штатної чисельності працівників, не допущено посилення інтенсифікації праці педпрацівників навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації і передачі їх на фінансування місцевим бюджетам...Копия DSC02384 b7548
Щорічно збільшуються обсяги фінансування і відповідно зростає бюджет, але гарантованого рівня, який визначено ЗУ «Про освіту», 10 відсотків від ВВП, не вдалося досягти ні на рівні держави, ні на рівні області. Це позначилося на виконанні галузевої угоди. На рівні зарплати – позитивно. Зарплата освітян зросла в 1,9 раза, а стипендії студентів – в 1,6 раза. Змінено порядок фінансування галузі: введено освітню субвенцію, але спочатку покривала всі витрати, а зараз – виключно на зарплату. На підготовку робітничих кадрів – на ПТУ кошти не передбачено, їх передано на місця за окремими умовами фінансування. Забезпечується виплата одноразової допомоги випускникам педагогічних вишів, за умови підписання договору на 3 роки праці в школі. Хоч в області все менше вчителів виявляють бажання укладати такі договори, адже в сільській місцевості відсутні умови проживання, тому й утворився дефіцит кадрів.Копия DSC02385 caf62
Важливий розділ у колдоговірній роботі – охорона праці. Комплексні заходи з охорони праці посприяли у вирішенні багатьох питань: з атестації робочих місць, попередження травматизму (останні 2 роки такі факти взагалі відсутні). На жаль, законодавчо визначена норма 0,2 відсотка на охорону праці практично не реалізовувалася, а зараз постановою КМУ її взагалі вилучено. Законодавці «привели в рух» багато законів: «Про охорону праці», «Про оплату праці», КЗпП, «Про молодіжну політику» - внесені зміни у бік погіршення для працівників та студентів. Змиритися з такою ситуацією не можна, отож, роботи нам – непочатий край.
Лідія Шатна:
- Соціальний діалог охоплює великий сегмент трудових і соціальних відносин та спонукає до посилення відповідальності сторін за виконання взятих зобов'язань. В основу домовленості сторін покладено принцип дотримання трудових прав освітян, надання додаткових соціально-побутових пільг. Саме з метою створення умов для забезпечення стабільного розвитку освіти управлінням здійснювався контроль за фінансово-господарською діяльністю закладів освіти. Задля охоплення дітей дошкільною освітою торік відкрито 446 додаткових місць для малечі (2 дитсадочки у Кіровоградському та Добровеличківському районах, 5 відділень при НВК, 13 груп уже в діючих садочках). Іще один позитив у цих процесах – створено близько 80 робочих місць. У зв'язку зі створенням об'єднаних громад розширилася мережа позашкільних закладів.Копия DSC02390 42d38
458 – така мережа загальноосвітніх закладів, у яких навчається майже 90 тис. учнів. З метою оптимізації навчально-виховного процесу і надання якісних освітніх послуг розпочали роботу зі створення навчально-виховних об'єднань. Посилом до цього була постанова КМУ, яка рекомендувала створювати освітні округи, опорні школи та їх філії. Ми підійшли до цього творчо і не створювали опорні школи, тому що немає їм законодавчого визначення. Управління освіти рекомендувало створювати навчально-виховні об'єднання – такі заклади у нас уже успішно функціонують. Тому взяли за основу таку форму роботи, як НВО. Це була праця не одного дня: відбувалося обговорення з громадськістю, консультації з профспілковими органами. Копия DSC02394 2fa61Експертна група зібрала пропозиції з місць і тоді були видані рекомендації. Хочу відзначити, що у будь-яких кроках враховуємо думку громадськості і профспілки. На жаль, районні сесії приймають іноді непродумані рішення, але управління не може на них впливати.Копия DSC02396 bf439Копия DSC02398 6855f
Пленум схвалив проект колективної угоди між управлінням освіти та обкомом профспілки на 2016-2020 роки.