Реалізація права на страйк та відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти)
Реалізація права на страйк
та відповідальність за порушення законодавства
про колективні трудові спори (конфлікти)
Статтею 44 Конституції України чітко визначено, що ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.
Порядок здійснення права на страйк встановлюється законом з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки, охорони здоров'я, прав і свобод інших людей. Отже, право на страйк виписано в Законі України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)” (далі - Закон).
Страйк - це тимчасове колективне добровільне припинення роботи працівниками (невихід на роботу, невиконання своїх трудових обов'язків) підприємства, установи, організації (структурного підрозділу) з метою вирішення колективного трудового спору (конфлікту) (КТС(к).
Увага! Страйк може бути розпочато лише за умови виникнення і реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) Національною службою посередництва і примирення відповідно до Закону та якщо примирні процедури не привели до вирішення колективного трудового спору (конфлікту) або роботодавець (або уповноважена ним особа) ухиляється від примирних процедур або не виконує угоди, досягнутої в ході вирішення колективного трудового спору (конфлікту).
Порядок прийняття рішення про оголошення страйку
Рішення про оголошення страйку на підприємстві приймається за поданням виборного органу, уповноваженого згідно із статтею 3 Закону представляти інтереси найманих працівників, загальними зборами (конференцією) найманих працівників і вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість найманих працівників або дві третини делегатів конференції та обирає керівний орган (особу), що очолює страйк, який діє в межах Закону, інформує працівників про хід вирішення КТС(к). Дане рішення оформляється протоколом.
Рекомендації щодо оголошення чи неоголошення галузевого або територіального страйку приймаються на галузевому або територіальному рівнях на конференції, зборах, пленумі чи іншому виборному органі представників найманих працівників та/або профспілок і надсилаються відповідним трудовим колективам чи профспілкам.
Наймані працівники підприємств галузі чи адміністративно-територіальних одиниць самостійно приймають рішення про оголошення чи неоголошення страйку на своєму підприємстві. Страйк вважається галузевим чи територіальним, якщо на підприємствах, на яких оголошено страйк, кількість працюючих становить більше половини загальної кількості працюючих відповідної галузі чи території.
За рішенням найманих працівників чи профспілки може бути утворено страйковий фонд з добровільних внесків і пожертвувань.
Увага! Ніхто не може бути примушений до участі або до неучасті у страйку.
Орган (особа), який очолює страйк, зобов'язаний письмово попередити сторону роботодавця не пізніш як за 7 днів до початку страйку, а у разі прийняття рішення про страйк на безперервно діючому виробництві - за 15 днів. Також за погодженням із роботодавцем, визначається місцеперебування під час страйку працівників, які беруть у ньому участь. У разі проведення зборів, мітингів, пікетів за межами підприємства орган (особа), який очолює страйк, повинен повідомити про запланований захід місцевий орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування не пізніше ніж за три дні. Сторона роботодавців зобов'язана у найкоротший строк попередити постачальників і споживачів, транспортні організації, а також інші заінтересовані підприємства, установи, організації щодо рішення найманих працівників про оголошення страйку. Під час страйку роботодавець, місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування і орган (особа), що очолює страйк, зобов'язані вжити необхідних заходів до забезпечення життєздатності підприємства, збереження майна, додержання законності та громадського порядку, недопущення загрози життю і здоров'ю людей, навколишньому природному середовищу.
Повноваження органу (особи) як керівника страйку припиняються, якщо:
- сторони підписали угоду про врегулювання КТС(к);
- у разі прийняття рішення про відміну або про припинення страйку.
В Положенні про порядок проведення страйку як крайнього засобу вирішення колективного трудового спору (конфлікту) та примирних процедур під час страйку від 18.11.2008 року №131 визначена чітка процедура порядку прийняття рішення.
Незаконними визнаються страйки:
- оголошені з вимогами про зміну конституційного ладу, державних кордонів та адміністративно-територіального устрою України, а також з вимогами, що порушують права людини;
- оголошені без додержання найманими працівниками, профспілкою, об'єднанням профспілок чи уповноваженими ними органами положень статей 2, 4, 6, частин першої і п'ятої статті 12, частин першої, третьої і шостої статті 19 Закону;
- розпочаті з порушенням найманими працівниками, профспілкою, об'єднанням профспілок чи уповноваженими ними органами вимог статті 20, частин другої та третьої статті 24 Закону;
- які оголошені та/або проводяться під час здійснення примирних процедур, передбачених цим Законом.
Заборона проведення страйку
Статтею 24 Закону передбачено випадки, за яких забороняється проведення страйку, а саме:
- за умов, якщо припинення працівниками роботи створює загрозу життю і здоров'ю людей, довкіллю або перешкоджає запобіганню стихійному лиху, аваріям, катастрофам, епідеміям та епізоотіям чи ліквідації їх наслідків.
- проведення страйку працівників (крім технічного та обслуговуючого персоналу) органів прокуратури, суду, Збройних Сил України, органів державної влади, безпеки та правопорядку.
- у разі оголошення надзвичайного стану Верховна Рада України або Президент України можуть заборонити проведення страйків на строк, що не перевищує одного місяця. Подальша заборона має бути схвалена спільним актом Верховної Ради України і Президента України.
- у разі оголошення воєнного стану автоматично наступає заборона проведення страйків до моменту його відміни.
Заборона проведення страйку окремим категоріям працівників, під час виконання певних робіт, у певних місцях та за настання певних ситуацій передбачена іншими Законами України.
Чинним законодавством передбачена можливість найманим працівникам, для яких встановлена заборона на страйк, щодо захисту своїх соціально-трудових і економічних інтересів шляхом здійснення примирних процедур. У разі не врегулювання розбіжностей між сторонами колективного трудового спору (конфлікту) примирними органами, у цьому випадку наймані працівники з метою поновлення порушених трудових прав мають право вирішувати в судовому порядку. Це є компенсаційними гарантіями, у разі заборони проведення страйку окремим категоріям найманих працівників.
Гарантії для працівників під час страйку
Статтею 27 Закону передбачені гарантії для працівників під час страйку, а отже:
- участь у страйку працівників, за винятком страйків, визнаних судом незаконними, не розглядається як порушення трудової дисципліни і не може бути підставою для притягнення до дисциплінарної відповідальності.
- за працівниками, які не брали участі у страйку, але у зв'язку з його проведенням не мали можливості виконувати свої трудові обов'язки, зберігається заробітна плата у розмірах не нижче від установлених законодавством та колективним договором, укладеним на цьому підприємстві, як за час простою не з вини працівника. Облік таких працівників є обов'язком роботодавця.
А також Закон передбачає і наслідки участі працівників у страйку, а саме: організація страйку, визнаного судом незаконним, або участь у ньому є порушенням трудової дисципліни. Час страйку працівникам, які беруть у ньому участь, не оплачується та не зараховується до загального і безперервного трудового стажу.
Відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти)
Розділом IV Закону встановлена відповідальність за порушення законодавства про колективні трудові спори (конфлікти).
Так, відповідно до статті 29 Закону особи, винні в порушенні законодавства про колективні трудові спори (конфлікти), несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
Відповідальність щодо страйку передбачена статтями:
- 30 Закону (Відповідальність працівників за участь у страйку, визнаному судом незаконним);
- 32 Закону (Відповідальність за організацію страйку, визнаного судом незаконним, невиконання рішення про визнання страйку незаконним);
- 33 Закону (Відповідальність за примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку);
- 34 Закону (Відшкодування збитків, заподіяних страйком);
- 174 Кримінального кодексу України (Примушування до участі у страйку або перешкоджання участі у страйку).
В разі необхідності отримання консультацій і роз’яснень щодо пошуку взаємоприйнятних, законодавчо визначених шляхів вирішення розбіжностей, пропонуємо Вам звертатись до відділення Національної служби посередництва і примирення в Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 64/53, каб. 204 тел./факс (0522) 32-04-34, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .
І знову – про тарифи
І знову – про тарифи
Як відомо, профспілки завжди тримають під контролем тарифи, які в Україні досить непередбачувані, та шукають шляхи впливу на владу задля пом'ягшення тарифного тягаря. З цією метою Федерація профспілок області, звернулася до Федерації профспілок України, аби її Президія прийняла відповідні рішення, які б вплинули на державну тарифну політику. До речі, об'єднання профспілок Харківської області уже звернулося до ФПУ щодо реалізації активних дій для недопущення зростання вартості енергоносіїв і комунальних послуг. Профспілкове об'єднання Кіровоградщини підтримало вимоги харківських колег.
Про що йдеться у листі? Уряд практично усунувся від контролю енергоринку. Так, він щоденно анонсує про зниження тарифу на електроенергію, запровадження якого торкнеться 80 відсотків споживачів (250 кВт за тарифом 1,44 грн.). При цьому замовчується факт скасування цілого ряду пільгових тарифів, а саме: 90 коп. при споживанні 100 кВт і 3000 кВт при електричному опаленні.
Спочатку уряд активно агітував відмовлятися від газу, аргументуючи енергонезалежністю. Саме задля цього було запроваджено тариф у розмірі 90 копійок за кіловат. А що відбувається тепер? Опалення двокімнатної квартири площею 50 кв. метрів при витраті електроенергії 900 кВт коштувало 810 грн., тепер зросте до 1512 гривень (збільшиться в 1,9 раза).
До того ж розмір тарифу зрівняли для тих, хто споживає більше 250 кВт в межах 1000 кВт і 5000 кВт. То про яке зниження анонсує уряд? Хіба що для тих, хто має палаци.
Щоденно із засобів масової інформації надходять повідомлення про необхідність збільшення вартості газу, бо в Європі вона значно виросла. А оскільки у нас відсутній торговельний майданчик газу, можливість підвищення ціни до європейського рівня цілком вірогідна.
Заговорили про підвищення тарифу на розподіл газу у зв'язку із зростанням ціни на газ. Облгази Фірташа теоретично мають право, бо в собівартості тарифу на розподіл газу третина припадає на вартість газу на власні потреби. І не виключено, що свого доб'ються, як добилися включення компенсації витрат за попередні періоди, починаючи із 2014 року. Результат - збільшення тарифу на розподіл газу ще на третину.
Окремо про централізоване теплопостачання. Цинізм, з яким уряд обдурив теплогенеруючі підприємства, вражає. Влада умовила мерів підписати меморандум про не підвищення тарифів на тепло при підвищенні ціни газу, пообіцявши різницю в тарифах. І як завжди, обіцянку не виконала, загнавши підприємства в борги, які й так досягли космічних розмірів.
За словами Кропивницького міського голови, тільки до початку опалювального сезону міському теплогенеруючому підприємству треба заплатити 42 млн. грн. боргів і 10 млн. грн. попередньої оплати, і тільки тоді можна отримати газ.
Нас чекає найважчий в історії міста опалювальний сезон. Уряду до цього справи немає. Меморандум підписали і забули. Тепер усе можна списати на органи місцевого самоврядування. Уже стало для уряду правилом прикриватися ринковими реформами і розвитком конкурентного середовища.
НКРЕКП, основним завданням якої є здійснення державного регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб'єктів господарювання, що проводять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг і держави, стоїть на боці господарників, не враховуючи злиденний стан споживачів.
Економічна криза, пандемія, безробіття, які призводять споживачів до бідності, зовсім не цікавлять Регулятора, а пропозиції при публічному обговоренні проектів тарифів, як правило, не враховуються, а з боку профспілок відстоюються не завжди активно. Схоже, такі дії Регулятора влаштовують державу, яка мириться зі свавіллям на енергоринку, де процвітає корупція, і не вживає відповідних заходів.
Вважаємо за необхідне терміново розглянути питання щодо недопущення підвищення тарифів на енергоносії та комунальні послуги на Президії ФПУ та зажадати від уряду:
- вивчити питання щодо звільнення (зменшення) податку на додану вартість та постачання газу населенню;
- припинити перерозподіл коштів на користь газотранспортних і розподільних компаній, статутний капітал яких здебільшого належить до приватного сектору економіки;
- розглянути питання зниження вартості електроенергії, яка використовується для опалення житла та запровадити пільги для таких споживачів не менше 1000 кВт год.;
- забезпечити виконання власних зобов'язань за меморандумом, підписаним з міськими головами щодо погашення втрат теплогенеруючих підприємств у зв'язку з не підвищенням тарифу на тепло.
За дорученням Президії ФПО
заступник Голови ФПО
Оксана Терлецька
Шановні учні, учителі, батьки, усі жителі Кіровоградщини!
Шановні учні, учителі, батьки, усі жителі Кіровоградщини!
Щиро вітаю вас із Днем знань – з Першовереснем!
Сьогодні урочистий і важливий день, день старту до нових відкриттів та великих знань.
Для когось нинішнього 1 вересня дзвенить перший дзвінок, для когось - черговий або останній, а для багатьох дзвінки уже відлунали. Але усі пам'ятають і згадують його особливе звучання. Воно спонукає школярів до знань та пізнання, а вчителів – до творчості.
Бажаю гарного старту у країну знань, великих прагнень та цікавих відкриттів, насиченого шкільного життя і щасливих змін, чудових друзів і різноманітних захоплень, наполегливості у навчанні! А вчителям зичу міцного здоров'я, витримки, цікавих ідей і натхнення їх втілити!
Окремо звертаюсь із привітанням до команди обкому профспілки працівників освіти і науки України. Ви, як ніхто, знаєте шкільне життя, його успіхи та проблеми і не тільки переймаєтеся ними, а розділяєте радощі та здобутки, допомагаєте вирішувати насущні проблеми, забезпечуєте постійний захист прав та інтересів членів профспілки. Ви теж - на передовій!
Так тримати й далі - наполегливо і рішуче відстоювати соціальні та економічні права освітян, бути провідною зіркою у їхньому житті!
З повагою
Голова Федерації
профспілок області Максим Баланенко
У КРАЇНУ ЗНАНЬ – ІЗ ПОДАРУНКАМИ ВІД «ГІДРОСИЛИ»
У КРАЇНУ ЗНАНЬ – ІЗ ПОДАРУНКАМИ ВІД «ГІДРОСИЛИ»
Для 27 хлопчиків і дівчаток – дітей працівників АТ «Гідросила», «ПрАТ «Гідросила АПМ» та інструментального заводу «ЛЕЗО» нинішній Першовересень особливий, адже вони стануть першокласниками.
Є ще одна особливість цієї доленосної події: розпочали юні школярі свій шлях у країну знань з «Гідросили». Профком єдиної первинної профорганізації разом з керівництвом підприємств влаштували для «іменинників» пам'ятне, феєричне свято. До речі, День першокласника на «Гідросилі» прижився з далеких 50-х років минулого століття і став традиційним, улюбленим, незмінним і донині.
Спочатку була екскурсія на робочі місця батьків, знайомство із сучасним, високотехнологічним виробництвом (заводи лідирують у галузі машинобудування України), побутом та належними умовами праці. Віднині діти ще більше гордитимуться своїми батьками. А потім у сучасній робітничій їдальні відбулося справжнє шоу.
З побажаннями успіху у навчанні, зростати здоровими, сумлінними та бути гідною зміною батькам до першокласників звернувся голова профкому Сергій Олійник. Він висловив впевненість, що після такої цікавої профорієнтаційної екскурсії чимало маленьких гостей у недалекому майбутньому долучаться до своїх робітничо – інженерних родинних династій. А розважали першачків і дарували їм пісні та танці учасники ансамблю «Росинка», вокальної студії «Антарес», молодіжного клубу «Імідж» та студії художнього слова «Юність» обласного Будинку дитячого та юнацького центру творчості. Діти були не просто глядачами чудового концерту, а й самі брали участь у конкурсах, іграх і танцях.
Крім розважальної програми, організатори свята частували дітей солодощами, влаштували фотосесію та вручили від «Гідросили» подарунки – набори канцтоварів, що стануть їм у пригоді під час навчання. Батьки, присутні на заході, щиро дякували профкому і керівництву підприємств за чудове свято.
Марія Іванова
З Днем народження, країно!
З Днем народження, країно!
Нинішній рік проходить під знаком 30-річчя незалежності України. Як обласне профспілкове об'єднання готується до відзначення цієї знаменної дати? Про це свято - наша розмова з головою Федерації профспілок Кіровоградської області Максимом Баланенком.
- Максиме Олексійовичу, які асоціації викликає у вас це свято?
- Неоднозначні. З одного боку гордість за країну, в якій живу. Це дійсно знакова подія, яку не можна вмістити у вузькі рамки одного-двох днів. До незалежності України йшло не одне покоління - упродовж сторіч мільйони українців боролися за її здобуття. А покоління наших сучасників було змушене відстоювати свободу та європейський вибір на революціях, а згодом – зі зброєю в руках захищати суверенітет і територіальну цілісність держави від зазіхань північного сусіда. З іншого боку не полишають нотки смутку за втратами: економічними та соціальними. Це і масове скорочення робочих місць (закриваються цілі підприємства), і відповідно працівників, борги із виплати зарплати, зниження соціальних стандартів, а натомість підвищення тарифів, податкового навантаження і т. д. Реформи, які впроваджуються, не завжди йдуть на користь людям.
- І все-таки це свято, тому потрібно шукати позитивні моменти. Які заходи відбудуться з нагоди дня народження країни? Чи братимуть участь у цих заходах спілчани?
- По всій країні відбудеться понад 150 подій, у тому числі і в нашій області, у яких, безперечно, братимуть участь і члени профспілки.
23 серпня, у День Державного прапора України, у географічному центрі нашої країни в Черкаській області за участю Глави держави відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стяга. У Кропивницькому теж буде встановлено найбільший державний прапор.
Серед обласних заходів – реалізація мистецького проекту: реконструкція одного дня з життя корифеїв українського театру, створення кропивницьких артоб'єктів – вишиванок, виробів народних умільців. Звичайно, делегація профспілкового об'єднання візьме участь у святковій ході від пам'ятника Ангелу-хранителю до Меморіалу «Фортечні вали» та покладанні квітів.
Творчо підійшли до святкування 30-ї річниці Незалежності у приватному акціонерному товаристві «Кіровоградська швейна фабрика «Зорянка». Тут готують цікаву виставку «Еволюція суконь». Думаю, мешканцям обласного центру буде цікаво переглянути, як змінювалася мода протягом трьох десятиріч.
Серйозно готуються до відзначення Дня Незалежності наші провідні підприємства – АТ «Ельворті» та «Гідросила». У парку «Ковалівський» відбудеться виставка техніки акціонерного товариства. Цій події буде приурочене привітання ветеранів війни та праці. На «Гідросилі» пройдуть з нагоди свята урочисті збори, на яких будуть відзначені кращі працівники, а спільним рішенням адміністрації та профкому вирішено нагородити двох кращих працівників путівками на базу відпочинку «Прибій». У святкові дні профкоми багатьох підприємств організовують для усіх бажаючих членів профспілки та їхніх сімей оздоровлення на морі.
Заходів відбудеться настільки багато, що усіх не перелічити. Це і флешмоби, і книжкові виставки, і ярмарки за участю творчих колективів, нагородження кращих працівників Почесними грамотами обласної державної адміністрації та міської ради. Свої програми представлять заклади культури: музеї, театри, філармонія, бібліотеки. У всіх організаціях чи закладах профспілкові комітети задіяні до реалізації святкових заходів.
- Тепер, Максиме Олексійовичу, перейдемо до профспілкових буднів. Які проблеми сьогодні непокоять найбільше?
- На мій погляд, сьогодні профспілкову сторону найбільше турбує неефективність діалогу між профспілками, владою і роботодавцями на національному рівні. Саме тому влада одноосібно проштовхує, можна сказати, антинародні законопроекти. Взяти до прикладу законопроект «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», який несе великі загрози для працівників. Профспілки обговорювали його протягом 2020 року та І півріччя 2021 року, але більшість пропозицій спільного представницького органу об'єднань профспілок, надісланих до попередньої редакції, не враховано, і жодних узгоджувальних процедур з цих питань не було проведено. Цими днями у столичному Будинку спілок відбулася робоча зустріч представників Мінекономіки зі сторонами соціального діалогу щодо наближення позицій до редакції згаданого законопроєкту. Обговорювалися пропозиції сторін щодо останньої, станом на 19 липня цього року, редакції Мінекономіки до законопроєкту.
У профспілок позиція чітка: сторони соціального діалогу мають визначити, наскільки законопроект відповідає вимогам міжнародних, європейських стандартів безпечної праці, охорони праці та забезпеченню гідних умов для працівників. Не менш важливо і те, щоб запропонований законопроект не погіршував існуючі умови праці, рівень її безпеки. Тобто, профспілки завжди будуть відстоювати право працівників на гідні та безпечні умови праці, проти будь-яких спроб їх погіршити.
Взагалі сторона профспілок висловила свою позицію про чергове непогодження законопроекту і в цій редакції, озвучила основні зауваження до нього, наголосила на загрозах і неприпустимих ризиках, які можуть виникнути у разі прийняття, зокрема таких положень законопроекту, як скасування 11 статей глави XI Кодексу законів про працю України щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці та інших заходів, спрямованих на захист життя і здоров'я працівників, зокрема, які зайняті на роботах з важкими і шкідливими умова праці, порушення їх прав, які не передбачено законопроектом, і зниження рівня їх захисту порівняно з чинним законодавством, скасування всіх нормативно-правових актів, прийнятих на виконання Закону "Про охорону праці", не визначення повноважень прав представників працівників у сфері безпеки праці щодо безперешкодного здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства у цій сфері, здійснення ефективного і повноцінного захисту інтересів і прав працівників тощо.
Відбувається не тільки наступ на права працівників, а й на права профспілок. А те, що коїться навколо профспілкового майна, як кажуть, в жодні рамки не втиснеш: держава відбирає його у свою власність. Найприкріше, що потім те майно перетворюється у непотріб. Нещодавно на сайті Федерації профспілок України наводився приклад держави, як ефективного (у лапках) господарника. Те об'єкти, які за профспілкового управління працювали і приносили податки в державний та місцеві бюджети, а працівники отримували зарплати, зупиняють роботу, будівлі руйнуються.
І все це робиться свідомо, для того, щоб потім продати їх за безцінь.
Федерація профспілок України разом з громадськими організаціями буде постійно тримати ці питання на контролі, виявляючи чергові факти безгосподарності державних чиновників, надавати їм публічну оцінку на телевізійних ток-шоу у теле і радіо програмах, соціальних мережах і друкованих ЗМІ.
Якщо повернутися до свята, то хочеться, щоб влада після ейфорії повернулася обличчям до насущних проблем і взяла напрямок на поліпшення рівня життя українців, щоб у незалежній країні добре жилося не тільки купці олігархів та депутатів, а всім громадянам, які створюють достаток і добробут держави і є її найбільшою цінністю.
Марія Іванова
Аудитори Кропивницького попередили порушень на 40 млн. грн.
Аудитори Кропивницького попередили порушень на 40 млн. грн.
Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області протягом січня-червня 2021 року провели моніторинг 76-ти процедур закупівель товарів, робіт та послуг загальною вартістю понад 2,2 млрд грн.
За результатами заходів державного фінансового контролю у сфері публічних закупівель аудитори попередили порушень на 40 млн грн. Зокрема, через виявлені порушення відмінено торги у 5-ти випадках на 11 млн. грн.. та розірвано 36 уже укладених договорів на 29 млн. грн.
За наслідками моніторингу складено 36 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 164-14 КУпАП, 24 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.
Пресслужба Управління Східного офісу
Держаудитслужби в Кіровоградській області
Угода, продиктована часом
Із кабінету – на стадіонІз кабінету – на стадіон Прожитковий мінімум занижено у 2,4 разаПрожитковий мінімум занижено у 2,4 раза Діяти ефективно та результативноДіяти ефективно та результативно Шановні медичні працівники Кіровоградщини!Шановні медичні працівники Кіровоградщини! З повагою Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУЗаконопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ Верховна Рада Україним 2 червня ц.р. прийняла за основу законопроєкт №3515 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення. За оцінкою Федерації профспілок України, законопроект 3515 фактично руйнує підвалини розбудови соціальної держави Україна і реалізації людино центричної політики. Цей курс крок за кроком вибудовувалась у державі за роки незалежності під статус держави Україна, як соціальної (що закріплено у Конституції). Таку позицію профспілок під час обговорення законопроекту у сесійній залі Парламенту підтримали народні депутати України з різних фракцій і груп. Ми вважаємо, що законопроект 3515 у даній редакції не може бути прийнятий як закон, і як такий, що є антиконституційним і антисоціальним. На жаль, ті депутати, які підтримали і проголосували за нього у першому читанні, очевидно, не розібралися у суті, які загрози він несе у собі для людей. Детальніше: https://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/20668-zakonoproekt-3515-rujnue-pidvalini-sotsialnoji-derzhavi-ukrajina.html Прес-центр ФПУ Останнє оновлення (Понеділок, 07 червня 2021, 10:16) |