Архів новин
2018
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Порушень – майже на 9,8 млн. грн.

Порушень – майже на 9,8 млн. грн.
За січень-березень 2017 року управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області проведено 18 контрольних заходів і виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат, на загальну суму майже 9,8 млн грн.
Забезпечено відшкодування порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 1,6 млн грн.
За результатами контрольних заходів керівниками установ прийнято 8 управлінських рішень, за переданими матеріалами контрольних заходів правоохоронними органами розпочато 2 досудових розслідувань та вручено 6 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
За допущені фінансові порушення 27 посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, до дисциплінарної та матеріальної відповідальності притягнуто 12 посадових осіб.
Разом з цим повідомляємо, що за номером (0522) 24-44-96 можна проінформувати про виявлення фактів можливих корупційних та інших неправомірних дій посадових осіб управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.

Прес-служба

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ

 

Профспілки вимагають мораторію на підвищення ціни на газ тарифів на житлово-комунальні послуги

Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти ухваленого 28 березня 2017 року рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) «Про встановлення тарифів на послуги транспортування та розподілу природного газу».
Грубо нехтуючи положеннями Генеральної угоди, рішеннями Національної тристоронньої соціально-економічної ради, дорученнями Уряду, принципами соціального діалогу, регулятором без обговорення з соціальними партнерами за декілька днів до вступу в силу вчергове ухвалено рішення, що несе загрозу для добробуту громадян, економічної і соціальної стабільності держави.
Встановлення фіксованої «абонплати» для населення та промисловості за користування газотранспортними та газорозподільними мережами, що є стратегічним інфраструктурним ресурсом держави, ще здорожчать вартість енергоносіїв, зведуть нанівець усі зусилля з енергозбереження та диверсифікації енергоносіїв, стануть черговим бар'єром соціально-економічного оздоровлення України.
Профспілки вимагають:
- негайного скасування прийнятого НКРЕКП рішення та накладення мораторію на підвищення ціни на газ та тарифів на житлово-комунальні послуги без проведення належного громадського обговорення та погодження із соціальними партнерами;
- притягнення до відповідальності винних посадових осіб НКРЕКП аж до їх звільнення із займаних посад;
- широкого обговорення національної тарифної політики в Парламенті та Уряді із залученням громадськості, експертів, сторін соціального діалогу.
В разі нехтування цими вимогами, ФПУ разом з іншими профоб'єднаннями і громадськими організаціями рішуче виступить на захист інтересів спілчан, включаючи ініціювання масових акцій протесту.

 

Проти порушень трудових прав – спільними зусиллями

Проти порушень трудових прав – спільними зусиллямиКопия DSC02572 c75bd
Уперше на Кіровоградщині відбулося спільне засідання колегії управління Держпраці в області та Федерації профспілок області, під час якого було підбито підсумки роботи щодо виконання Угоди про співпрацю. І голова ФПО Максим Баланенко, і начальник управління Держпраці в області Сергій Подорожний (й інші учасники засідання) відзначили активну співпрацю у різних напрямках діяльності. Наприклад, профспілкові органи вказують на порушення трудових прав, контролюють їх виконання і наполягають на більш жорстких підходах до захисту прав працівників.Копия DSC02564 ce678
За словами Максима Баланенка, основними напрямами співпраці є контроль за реалізацією державної політики у сфері охорони праці, зайнятості населення, оплати праці, вжиття заходів до усунення порушень і проведення профілактичної роботи щодо їх попередження. Громадськими інспекторами праці перевірено 393 юридичні особи, на яких виявлено 467 порушень. Поновлено права понад трьох тисяч працівників. Головна увага приділялася виробленню спільної тактики дій з вирішення проблемних питань під час реалізації законодавчих змін у сфері оплати праці. Забезпечено широку інформаційно-роз'яснювальну роботи у цьому напрямку.
Так, не сприймаються пояснення про те, що доплати за роботу у вечірній час, суміщення професій, виконання обов'язків відсутнього працівника, розширення зони обслуговування, доплата за класність, ранг держслужбовця, престижність педагогічної роботи, індексація зарплати включаються до виплат, які мають враховуватись до зарплати при забезпеченні її мінімального розміру. Надзвичайно важко пояснити працівникові, який сенс йому братись за суміщення професій, додаткову роботу, підвищувати кваліфікацію, якщо це ніяк не відіб'ється на його зарплаті.
ФПУ проводить активну роботу із врегулювання таких проблемних питань.Копия DSC02570 e4e33 Позиція профспілок чітка – не може бути такої зрівнялівки, яка викликана останніми змінами в законодавстві про оплату праці. Профспілкова сторона розраховує, що відповідно до Угоди буде розроблено спільні пропозиції щодо удосконалення законодавства про працю, у застосуванні штрафних санкцій. Угода передбачає проведення аналізу найбільш поширених видів порушень та механізмів їх усунення. Одним із таких видів сьогодні є порушення строків виплати зарплати. Незважаючи на те, що проблеми погашення боргів із зарплати знаходяться постійно в полі зору управління Держпраці, ФПО і її членських організацій, ліквідувати борги не удалось. Не лякають підприємства ні приписи, ні штрафи, не завжди допомагають механізми колективного трудового спору, судових звернень, ініціювання розірвання трудового договору з керівником підприємства. Вдалось це лише обкому профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства. Результатом їхньої наполегливої боротьби стала відсутність боргів, які тримали область в «передовиках» по боргам. По боржниках треба діяти більш активно, адже власники, відпрацьовують «хитрі» плани, як перекинути борги і вийти «чистими». Бувають інші приклади, як із ДП «Кіровоградтепло». Тут зарплатні борги виникли з вини держави через невідшкодування різниці в тарифах. Торік в ході протестних акцій профспілки зажадали від влади для ліквідації заборгованості із зарплати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування «гарантійної установи виплати боргів». У Верховній Раді зареєстровано два законопроекти щодо відповідальності роботодавця за борги із зарплати.Копия DSC02575 2d05d
Максим Баланенко зупинився на виконанні домовленостей за Угодою щодо охорони праці. У ході акції протесту профспілки вимагали повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію (Списки № 1 і № 2). На сьогодні підготовлений і узгоджений з СПО об'єднань профспілок проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2016 року № 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах». У разі його прийняття буде повернено право дострокового виходу на пенсію для майже 28 тис. працівників. На сьогодні у державі склалася надзвичайна ситуація з безпекою та умовами праці на більшості підприємств. Про це свідчать результати здійснення перевірок спеціалістів управління і громадського контролю. Порушення обчислюються тисячами. Серед причин - недостатнє з боку роботодавців фінансування профілактичних заходів і засобів з охорони праці. На жаль, стало головним – наявність робочого місця, а які там умови – це вже вторинне.Копия DSC02578 a7332
За інформацією першого заступника начальника управління Романа Зяблікова, торік проведено 222 планові перевірки суб'єктів господарювання. Близько 30 відсотків планових перевірок проходили на суб'єктах господарювання, де є профспілкові організацїі. Її представників запрошували до участі у перевірках. Зокрема, відбулася перевірка за зверненням голови первинної профорганізації Новопразького НВК Олександрійської райради. Встановлено порушення вимоги ЗУ «Про колективні договори і угоди». За результатами перевірки директору вручено припис щодо недопущення виявлених порушень в подальшому, буде передано до суду протоколи для притягнення директора НВК до адміністративної відповідальності.Копия DSC02582 292c2Копия DSC02583 39e4eКопия DSC02585 091b2
І управління Держпраці, і ФПО приділяють увагу проведенню превентивних заходів, зокрема організовують спільні семінари з питань трудового законодавства.
Фахівці управління торік провели 34 спеціальні розслідування нещасних випадків на виробництві, у яких беруть участь представників профспілкових організацій, як органу, що стоїть на боці працівників. Представник ФПО бере участь в опитувані свідків, огляді місця настання нещасного випадку, робить висновки. Представник управління Держпраці та ФПО разом відстоюють права потерпілого.
Під час спільного засідання прийнято спільне рішення та визначено завдання для подальшої співпраці.
Марія Іванова.

 

Якщо о'єднати громадський і державний контроль

Копия DSC02558 ebb81
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася спільна прес-конференція для ЗМІ, яку провели голова ФПО Максим Баланенко та начальник управління Держпраці в області Сергій Подорожний. Обговорювалася тема: «Громадський контроль і державний нагляд – проти порушень трудових прав працівників» Було також обговорено виконання Угоди про співпрацю, підписання якої відбувалося у присутності журналістів. І Максим Баланенко, і Сергій Подорожний відзначили активну співпрацю у різних напрямках діяльності. Профоргани вказують на порушення трудових прав, контролюють їх виконання і наполягають на більш жорстких підходах до захисту прав працівників. За словами Сергія Подорожного, громадський контроль має бути основною виробничого життя. На будь-яку пропозицію ФПО управління Держпраці відгукується. Так, проведено ряд спільних семінарів з питань роз'яснення законодавства, керівники управління звітують про результати перевірок перед профактивом. І якщо об'єнати два контролі – державний і громадський, то можна позитивно вплинути на стан трудових відносин.Копия DSC02560 81ec9
Марія Іванова

 

Шахово-шашкові призери

Шахово-шашкові призери
Відбувся традиційний обласний турнір з шахів та шашок серед працівників закладів охорони здоров'я лікувально-профілактичних закладів Кіровоградщини. Як завжди, його організаторами були обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я та обласна організація ФСТ «Спартак». Такої масовості організатори не пам'ятають. Цього разу у змаганнях взяли участь 76 працівників із 23 лікувальних закладів. Це був не просто турнір, а свято душі, спілкування, нові знайомства, емоції і гарний настрій. Медикам, які щоденно перебувають «на передовій» у боротьбі за життя і здоров'я, вкрай потрібні ось такі віддушини.
Серед чоловіків переможцями із шахів стали: Анатолій Махно (Староосотський дитячий обл. протитуб. санаторій) – І місце, Сергій Слободян (обласне бюро СМЕ), Валерій Розноша (ТМО «ЦЕМД та МК») – ІІ та ІІІ місця. Серед жінок призерами стали олександрійці: Альона Тимошевська – І місце, Ганна Шульга Ганна і Ольга Барилюк – ІІ та ІІІ місця.
Кращі результати із шашок серед чоловіків показали: Віктор Мережко (м. Олександрія) – І місце, Петро Богащенко (Новгородківська ЦРЛ) та Сергій Рябовол (Добровеличківський район) – ІІ і ІІІ місця. Серед жінок шашковими призерами стали: Наталія Марусенко (обласна протитуберкульозна лікарня) – І місце, Оксана Шпаченко (обласний онкологічний диспансер) та Лариса Овчаренко (Олександрійський район) – ІІ і ІІІ місця.
Як зазначила Альона Тимошевська, гра у шахи – класична й вічна, їй рівних немає, тому її не витіснять жодні сучасні технології. Освоїла гру з дитинства, після школи отримала І дорослий розряд. Незважаючи на молодість, має багато шахових перемог не тільки місцевого рівня, а й всеукраїнського.
Лариса Козлова,
голова обкому профспілки
працівників охорони здоров'яКопия P1030305 d0c8a

 

Технікуми і коледжі мають право на життя!

Технікуми і коледжі мають право на життя!
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Голови Верховної Ради України А. В. Парубія із проблемою, пов'язаною із загрозою ліквідації однієї з основних освітніх ланок України – ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Згідно з Законом України «Про вищу освіту» статус коледжів та технікумів залишався невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», закінчився у 2016 році.
Враховуючи, що ця проблема стосується багатьох галузей, а саме: освіти, медицини, агропрому, машинобудування, духовної сфери, для яких готуються кадри цими закладами та з метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців Рада ФПО вирішила звернутись до голови Верховної Ради України Парубія А.В. про прискорення розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст». І ось результат.
Як стало відомо, 21 березня Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».
Законодавчим актом встановлено, що вищі навчальні заклади І-ІІ рівня акредитації здійснюватимуть прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».
Згідно із Законом, останній прийом на здобуття освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста буде проведено у 2019 році.
Відповідні зміни внесено до розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про вищу освіту».
Прес-центр ФПО

 

Окреслено першочергові завдання служби зайнятості

Окреслено першочергові завдання служби зайнятості

Під час перебування на Кіровоградщині Сергій Кравченко, заступник Голови Державної служби зайнятості (Центрального апарату), ознайомився з роботою обласної служби зайнятості, а також окреслив першочергові завдання в умовах модернізації та реформування державної служби зайнятості.DSC02547 630ea
«На всій території країни рівень зайнятості населення зростає, відстежується позитивна динаміка. Адже станом на 1 березня на 14% зменшилася чисельність безробітних. Соціальними послугами служби зайнятості станом на 01 березня поточного року охоплено 439 тис. осіб. Кількість вакансій збільшилася на 47%. Вже в січні 2017 року 4 млн. громадян отримали збільшену заробітну плату. Відбувається значне пожвавлення на ринку праці після підвищення мінімальної зарплати і це тільки перші кроки на шляху до нової соціальної політики держави, спрямованої на те, щоб кожен українець мав гідну заробітну плату, а роботодавець – висококваліфікованого працівника», - повідомив С. Кравченко.
Поліпшується ситуація й на регіональному ринку праці Кіровоградщини. Згідно із статистичними даними, на 21,7% зросла чисельність роботодавців, з якими співпрацює служба, крім того, протягом січня-лютого ц. р. до Кіровоградської обласної служби зайнятості було подано на 68,6% вакансій більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Центрами зайнятості області працевлаштовано 2,3 тис. осіб. Тобто, порівняно з минулим роком, чисельність людей, забезпечених роботою, зросла на 8,4%.
С. Кравченко додав, що в сучасних умовах з урахуванням зростаючих потреб суспільства та розвитку новітніх інформаційних технологій державною службою зайнятості проводиться модернізація, зокрема, у плані підвищення якості обслуговування клієнтів, у тому числі із застосуванням сучасних методів інформаційно-роз'яснювальної роботи та інформаційних технологій; сприяння зменшенню професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці; співпраця з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, роботодавцями, профспілками.
Лілія Колесник, заступник директора обласного центру зайнятості, зазначила: «Обласною службою зайнятості здійснюється комплексна робота в двох основних напрямках, зокрема, щодо сприяння громадянам у поверненні до трудової діяльності та профілактики безробіття. З цією метою активно впроваджуються нові формати комунікацій з роботодавцями, у т.ч. з використанням ІТ-технологій, спрямовані на забезпечення оперативності працевлаштування шукачів роботи, максимальне задоволення кадрових потреб роботодавців, зменшення рівня безробіття та ін.».
Реалізація зазначених змін дасть можливість, зокрема, забезпечити: актуалізацію технології надання послуг клієнтам, запровадження нових методів роботи, що максимально відповідають потребам клієнтів; розширення бази вакансій служби зайнятості; оперативність працевлаштування шукачів роботи, у т. ч. шляхом організації їх професійного навчання.
Марія Іванова

 

У що вилилися недостовірні відомості

У що вилилися недостовірні відомості
Порушення, що призвели до зайвого витрачання коштів державного бюджету на суму майже 200 тис.грн. виявили фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області під час ревізії в Управлінні соціального захисту населення Світловодської міської ради.
Зокрема, за період з 01.01.2014 по 30.10.2016 внутрішньо переміщені особи подали до органу соціального захисту населення недостовірні відомості щодо свого майнового та фінансового стану. Через це управління зайво призначило та виплатило їм щомісячну адресну допомогу на загальну суму майже 200 тис.грн.
Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Кіровоградської області.

Прес-служба управління

 

Профспілки за збереження освітньої ланки – ВНЗ І-ІІ рівнів

Профспілки за збереження освітньої ланки – ВНЗ І-ІІ рівнів
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Голови Верховної Ради України А. В. Парубія з проблемою, пов'язаною із загрозою ліквідації однієї з основних освітніх ланок України – ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.
Згідно з Законом України «Про вищу освіту» статус коледжів та технікумів залишається невизначеним на законодавчому рівні, а термін прийому абітурієнтів на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст», закінчився у 2016 році.
Враховуючи, що ця проблема стосується багатьох галузей, а саме: освіти, медицини, агропрому, машинобудування, духовної сфери, для яких готуються кадри цими закладами та з метою запобігання втрати підготовки вкрай важливої середньої ланки фахівців Рада ФПО вирішила звернутись до голови Верховної Ради України Парубія А.В. про прискорення розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст».

За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО М. Баланенко

 

Профспілка проти зрівнялівки в оплаті праці медиків

Профспілка проти зрівнялівки в оплаті праці медиків
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням підтримати вимоги профспілки працівників охорони здоров'я щодо підвищення зарплати працівників охорони здоров'я.
Для забезпечення коштами у 2017 році фонду оплати праці закладів охорони здоров'я в області не вистачає близько 144 млн. грн. Доведений обсяг медичної субвенції не дає можливості виконати вимоги Закону України від 06.12.2016 № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» та постанови КМУ від 28.12.2016 року. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» для забезпечення диференціації заробітної плати працівників з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його праці.
Зрівнялівка існує майже в усіх закладах охорони здоров'я: лікар-інтерн, бухгалтер, с/медична 6 розряду, прибиральник території, інженер, економіст, юрист – заробітна плата знаходиться на одному рівні. Це в свою чергу не мотивує висококваліфікованих працівників і може призвести масових скарг та зростання соціальної напруги в галузі.
Враховуючи той факт, що в галузі охорони здоров'я Кіровоградської області кадрова криза залишається однією з провідних проблем: в лікувально – профілактичних закладах області штатних посад лікарів 87,6%, з яких укомплектовано фізичними особами 68,7%, а середнього медичного персоналу – 88,0 %. Питома вага осіб пенсійного віку серед лікарів становить
31,6%, а поміж середнього медперсоналу – 11,9%. Ситуація, що складається ніяк не сприяє залученню до роботи молодих фахівців.
Враховуючи вищевказане Федерація профспілок області вирішила звернутися до Кабінету Міністрів України про:
- відновлення міжпосадових(міжкваліфікаційних) співвідношень в оплаті праці працівників галузі охорони здоров'я.
- внесення змін до постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30 серпня 2002 № 1298 щодо підвищення на 3 тарифні розряди посадові оклади медичним працівникам, працівникам технічних, юридичних, економічних служб закладів охорони здоров'я.

За дорученням Ради ФПО

Голова ФПО М.Баланенко

 

Втрати – майже на 7 млн. гривень

Втрати – майже на 7 млн. гривень
За січень – лютий 2017 року управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області проведено 12 контрольних заходів і виявлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат на загальну суму майже 7 млн. грн.
Забезпечено відшкодування порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму майже 1 млн. грн.
Прес - служба управління

 

Чи буде державне регулювання цін?

Чи буде державне регулювання цін?
Федерація профспілок області звернулася до Прем'єр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо систематичного підвищення тарифів на різні послуги
Рада Федерації профспілок області розглядаючи, на своєму засіданні питання забезпечення конституційного права працівників на достатній життєвий рівень, визнала його недостатнім.
На жаль, відсутність будь-якого контролю в державі за ціноутворенням, відсторонення організацій громадянського суспільства у державному регулюванні цін, скасування державного регулювання цін на основні продукти харчування спричинили значний ріст цін на самі необхідні продукти, ліки, енергоносії, комунальні послуги.
Систематично йде підвищення тарифів на газ, воду, житло, електроенергію, послуги пошти, телекому, введення плати за платіжки в державних банках.
В магазинах майже щоденно нові ціни на молочні продукти, хліб, борошно, крупи, в аптеках – ліки.
За даними Держстату в структурі витрати затрати на продукти харчування і комунальні послуги складають 71,4%.
Одним словом навіть підвищена мінімальна заробітна плата забезпечує в основному сплату податків, харчів та комунальних послуг.
Назвати цей життєвий рівень достатнім ніяк не можна.
Керуючись ст.. 19 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» Рада Федерації профспілок області вирішила звернутись до Кабінету Міністрів України про проведення державної політики цін та здійснення державного регулювання ціноутворення, забезпечення на цій основі захисту прав споживачів та підвищення якості їх життя.

За дорученням Ради ФПО

Голова ФПО М.Баланенко