Архів новин
2021
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

Одягни ВИШИВАНКУ – зроби цей день яскравим!

Одягни ВИШИВАНКУ – зроби цей день яскравим!
Цього року Федерація профспілок України пропонує відзначити День вишиванки у незвичний спосіб, а саме провести онлайн-флешмоб #ФПУ_уВишиванці!
Запрошуємо приєднатися усіх охочих! Для цього:
1) Сфотографуйте себе у вишиванці. Зверніть увагу: фотографія має бути горизонтальною (в ідеалі квадратною).
2) Опублікуйте фото у мережі Фейсбук з хештегом #ФПУ_уВишиванці
3) Або надішліть його на ел. адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду . 21 травня о 14:00 відбудеться збір усіх фото разом та публікація великого колажу.
4) Закличте своїх друзів та колег приєднатися до акції.

 

«ЗНАЙ СВОЇ ПРВА І ВМІЙ ЇХ ЗАХИЩАТИ»

«ЗНАЙ СВОЇ ПРВА І ВМІЙ ЇХ ЗАХИЩАТИ»P00518-183252 160a7
Молодіжна політика – один із пріоритетів діяльності профспілок. Особливої уваги сьогодні потребує молодь, яка після закінчення навчального закладу розпочинає трудову діяльність і стикається з проблемами пошуку роботи, оформлення трудових відносин, закріплення на робочому місці і захисту своїх трудових прав. Тому завдання профспілок – вчасно надати молодим спілчанам необхідну інформацію, підтримку і пораду, що їм необхідно знати про свої права і як їх захищати.
З метою інформування випускників навчальних закладів про їх трудові права і захист департамент правового захисту Федерації профспілок України розробив проект Пам'ятки для випускника-2020 "Знай свої трудові права і вмій їх захищати».
Які варто знати закони, що регулюють питання праці? Кодекс законів про працю, Закони «Про оплату праці», «Про охорону праці», «Про відпустки», «Про колективні договори і угоди», «Про державне соціальне страхування», «Про страхування на випадок безробіття», «Про державне пенсійне страхування», «Про професійні спілки, гарантії їх діяльності».
У проекті міститься інформація про переваги легального працевлаштування, про оформлення трудової книжки, ознайомлення з колективним договором, діяльністю первинної профспілкової організації, яка є надійним захисником прав працівника, про можливості і шляхи професійної реалізації.
Варто пам'ятати, що при прийнятті на роботу випускників закладів вищої, фахової перед вищої, професійної освіти при першому влаштуванні на роботу випробування не встановлюється. Офіційне працевлаштування означає, що працівник має права, які захищаються законодавством про працю, що поширюються на усі види підприємств, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами. Основні з них: роботодавець не має права вимагати виконання роботи, не обумовленої трудовим договором і посадовою інструкцією. Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за 2 місяці до їх запровадження або зміни. Нормальна тривалість робочого часу не перевищує 40 годин на тиждень. Надається право на гнучкий графік роботи. Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від 2/3 встановленої тарифної ставки. Оплата праці має бути не нижче встановленого державою мінімального розміру.
У проекті Пам'ятки йдеться також про право на відпочинок, щорічну відпустку, соціальну відпустку та соцзахист. Що стосується охорони праці, то роботодавець має забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці, проведення атестації робочого місця за умовами праці та відповідні компенсації.
Треба вміти захищати свої трудові права, коли їх порушують. І в цьому плані може допомогти профспілкова організація. Якщо її ще немає, то кожен може знайти однодумців і створити її.
Профспілки є у всіх галузях і сферах і вони готові допомогти у захисті трудових прав кожного спілчанина.

 

Угоду підписано. Діємо спільно

Угоду підписано. Діємо спільноDSC04930 25e17
Зважаючи на прийняття Генеральної угоди на 2019-2021 роки та втрату актуальності діючої в області Територіальної угоди, соціальні партнери з липня минулого року розпочали переговори з укладання важливого документу на новий термін. Після активного обговорення та погодження сторонами взятих зобов'язань у травні цього року Угоду на 2020-2022 роки підписано. Положення Угоди діють безпосередньо і є обов'язковими для усіх суб'єктів, що перебувають у сфері дії сторін.
Мета Угода – збалансованість інтересів працівників, роботодавців та влади, удосконалення економічних, виробничих, соціально-трудових відносин, поліпшення якості життя населення області. Сторони домовилися забезпечувати захист місцевих товаровиробників, сприяти їм у розробці інвестиційних проектів, розвитку зовнішньо-економічної діяльності, налагодженню господарських зв'язків. Здійснювати оперативне виявлення проблемних питань та причин, що перешкоджають ефективній виробничо-економічній діяльності, і в разі потреби розробляти та вносити пропозиції до Центральних органів виконавчої влади щодо їх вирішення. З метою недопущення масового необґрунтованого вивільнення працівників, безпідставного скорочення робочих місць вживати упереджувальні заходи.
Які ж конкретні зобов'язання сторін у плані розвитку економіки і виробництва, зайнятості та збереження робочих місць? Назву окремі з них. ОДА зобов'язується залучати сторони роботодавців і профспілок до участі у розробці проектів програм економічного та соціального розвитку області на відповідний рік та стратегії розвитку області на 2021-2027 роки. Сприяти активізації інвестиційної діяльності підприємств області щодо залучення різних джерел інвестиційних ресурсів, впровадженню нових технологій та технічного переобладнання підприємств. Забезпечити врахування пропозицій організацій профспілок та роботодавців під час визначення проблемних питань розвитку області та їх розв'язання на регіональному та державному рівні. Вживати заходів щодо запобігання банкрутству підприємств, що мають стратегічне значення для держави і області. Сприяти забезпеченню молоді першим робочим місцем, стимулювання створення роботодавцями додаткових робочих місць.
Профспілкова сторона зобов'язалася у випадку ліквідації, реорганізації, банкрутства підприємств забезпечувати захист прав та гарантій працівників, своєчасне їх звернення до суду, надавати безоплатну юридичну допомогу працівникам, трудовим колективам з питань законодавства, що регулює соціально-економічні, виробничі та трудові відносини, запобігати фактам необґрунтованого вивільнення працівників на підприємствах, здійснювати громадський контроль за додержанням законодавства з питань праці та зайнятості. Вживати дієвих заходів щодо підвищення престижності робітничих професій на підприємствах.

Детальніше...

 

Світла пам'ять

Світла пам'ять
3 травня завершив земне життя і пішов у інші світи чудовий профспілковий діяч, грамотний фахівець, поважна людина – Зеленський Микола Мусійович. Та його земний слід залишиться у пам'яті рідних, колег і друзів назавжди.
Микола Мусійович народився 4 грудня 1939 року у селі Нижчі Верещаки Олександрівського району. Отримав гідну освіту і працював на різних посадах. Найбільший внесок він зробив у профспілкову діяльність. З 1991 по 2012 рік Микола Мусійович очолював обком профспілки працівників харчової та переробної промисловості, а загалом у профспілках працював понад 30 років.
Не один рік його обирали членом Президії і Ради ЦК АПК та членом Президії ФПО. Його сумлінне та відповідальне ставлення до обов'язків були високо оцінені нагородами, серед яких – «Профспілкова відзнака». Спілчани завжди відзначали принциповість, наполегливість, уміння відстоювати свою позицію голови обкому профспілки. У колективах харчовиків і серед колег користувався великою повагою та авторитетом. На жаль, це все залишається в минулому.
Федерація профспілок області та безпосередньо обком профспілки працівників харчової і переробної промисловості глибоко сумують з приводу тяжкої втрати – смерті колишнього голови обкому профспілки харчовиків Зеленського Миколи Мусійовича та висловлюють щирі співчуття рідним. Хай земля буде йому пухом і вічним прилистком.

 

Дії роботодавця під час карантину

Дії роботодавця під час карантину
З метою реалізації заходів, передбачених законодавством у разі встановлення карантину, роботодавці зобов'язані вжити всіх можливих заходів. Серед таких заходів:
- Надання працівникам щорічних основних та додаткових відпусток, передбачених законодавством. У разі наявності у працівника невикористаних днів щорічної відпустки за його бажанням та за згодою роботодавця може бути надана щорічна основна або додаткова відпустка, а також інші оплачувані відпустки, передбачені законодавством.
- Надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати. Зазначені відпустки надаються працівникам виключно на підставі їх особистої заяви. Надання працівникам відпусток без збереження зарплати за виключною ініціативою роботодавця законодавством про працю не передбачено. Якщо працівник відмовляється написати заяву про надання йому відпустки без збереження зарплати, роботодавець не має права примушувати його до цього.
- Установлення працівникам неповного або скороченого робочого часу. Оплата праці в цих випадках проводиться пропорційно до відпрацьованого часу. Робота в умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. Запровадження неповного робочого часу згідно зі ст. 32 КЗпП є зміною істотних умов праці, відповідно його запровадження потребує завчасного попередження працівника не менш ніж за два місяці. Якщо ж неповний робочий час установлюється за бажанням працівника, то попередження працівника за два місяці не вимагається і неповний робочий час може бути запроваджений із будь-якого моменту. У разі написання працівником заяви про встановлення неповного робочого часу він має зазначити таке: вид неповного робочого часу (неповний робочий день чи тиждень; режим роботи (початок і закінчення роботи); період, на який установлюється неповний робочий час тощо.
- Запровадження роботи змінами. Це можливе за бажанням працівника і за згодою роботодавця. Оплата проводиться за фактично виконану роботу.
- Запровадження дистанційної або надомної роботи. Так працювати мають можливість обмежені категорії працівників, робота яких не вимагає спеціальних умов та обладнання. При такому режимі працівник зобов'язаний усієї тривалості робочого часу виконувати роботу, доручену роботодавцем, та перебувати під його контролем.
- Введення простою. Його запровадження не вимагає згоди працівника. Це питання вирішується роботодавцем за погодженням з первинною профорганізацією.
- Вжиття заходів індивідуального та колективного захисту. Якщо всі перераховані варіанти не підходять, то роботодавець має безоплатно забезпечити працівників засобами індивідуального захисту, інформувати про профілактичні заходи.
- Застосування до працівників заходів дисциплінарного впливу за порушення трудової дисципліни. Працівник зобов'язаний працювати сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника, дотримуватися трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна. Однією з умов притягнення працівника до дисциплінарної відповідальності є наявність вини працівника у порушенні трудової дисципліни.
- Гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю і пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. За загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням надаються такі види матеріального забезпечення та соціальних послуг:
допомога по тимчасовій непрацездатності;
допомога по вагітності і пологах;
допомога на поховання;
оплата лікування в реабілітаційних відділеннях тощо.
Це право виникає з настанням страхового випадку у період роботи.
Незалежно від обраного варіанту організації роботи на період карантину питання має вирішуватися роботодавцем за участі профспілок та трудового колективу, оскільки ситуація вимагає об'єднання зусиль усіх сторін соціального діалогу.

images ba173

 

Про періодичні доповіді країн-членів МОП у 202 році

Про періодичні доповіді країн-членів МОП у 2020 році
Міжнародний рух капіталів у пошуку кращого інвестиційного клімату породжує ряд негативних явищ, що певним чином відображаються на дотриманні державами міжнародних стандартів праці.
Одним із таких явищ виступає феномен так званої «гонки на дно», котрий полягає у конкурентній боротьбі держав за свою інвестиційну привабливість, особливо шляхом зниження соціальних та трудових стандартів у законодавстві.
Не зважаючи на те, що така державна політика дійсно сприяє притоку інвестицій, вона однак реалізується завдяки погіршенню умов праці, стимулює до аналогічних дій інші держави з високими трудовими стандартами. Як наслідок, все більше держав діють виключно в інтересах інвесторів, порушуючи міжнародні стандарти праці, зневажаючи права та інтереси працівників.
Для недопущення цього міжнародний профспілковий рух намагається максимально використовувати контрольний механізм МОП.
У цьому році держави-члени мають до 1 вересня відповідно до процедури регулярного нагляду за дотриманням ратифікованих конвенцій МОП надати інформацію щодо дотримання у національному законодавстві та на практиці норм нижче наведених конвенцій для розгляду Комітетом експертів із застосування конвенцій та рекомендацій МОП.
За результатами розгляду наданої інформації Комітет експертів надасть свої зауваження щодо виправлення виявлених порушень конвенцій, які будуть покладені в основу відбору справ для розгляду на Комітеті із застосування стандартів Міжнародної конференції праці у 2021 році. Тому потрібно, не чекаючи звітів уряду, збирати дані та готувати інформацію, яку незалежно від уряду можна буде надіслати до Комітету експертів. І це має стати одним із пріоритетів нашої діяльності, яка знайде активну підтримку міжнародного профспілкового руху.
Рівність та недискримінація
1. Конвенція №100 про рівну оплату чоловіків і жінок за рівноцінну працю
2. Конвенція №111 про дискримінацію в галузі праці і занять
Охорона праці та інспекція праці
1. Конвенція №81 про інспекцію праці у промисловості й торгівлі.
2. Конвенція №129 про інспекцію праці в сільському господарстві
3. Конвенція № 115 про захист трудящих від іонізуючої радіації
Конвенції №81 та 129 про інспекцію праці
Звіт у 2020 році – поза циклом, на вимогу Комітету експертів
Зауваження Комітету, прийняті у листопаді 2019 року.
Щодо часткової децентралізації функцій інспекції
Комітет просить уряд повідомити про вжиті заходи для забезпечення того, щоб інспекційні функції місцевих органів влади були під наглядом та контролем Держпраці. Комітет ще раз просить уряд вказати правові положення, що регулюють статус та умови «уповноважених посадових осіб», які працюють в якості інспекторів праці (стаття 6 Конвенції № 81 та стаття 8 Конвенції № 129), і яким чином він забезпечив, щоб їхній статус та умови праці були такими, що гарантують їх незалежність від будь-якого неналежного зовнішнього впливу. Комітет також просить надати додаткову інформацію щодо того, яким чином забезпечується, щоб «уповноважені посадові особи», які працюють в якості інспекторів праці, мали належну кваліфікацію для ефективного виконання інспекційних обов'язків (стаття 7 (1) Конвенції № 81 та стаття 9 (1) Конвенції № 129).

Детальніше...

 

Нагорода «гідросилівцям» за милосердя

Нагорода «гідросилівцям» за милосердяDiplom 6c2be

Як відомо, на підприємствах «Гідросила» з червня 2018 року триває на постійній основі акція «Милосердя» зі збору одягу та взуття для малозабезпечених громадян. Цього року ми приєднались до сузір'я сотень благодійників та взяли участь в 13-му щорічному Національному конкурсі «Благодійна Україна – 2019» в номінації «Місцева благодійність». Всього в цьому конкурсі, в різних номінаціях, зареєстровано 1132 учасника.
9 квітня 2020 року оголошені результати конкурсу: по 3 лауреати (без зазначення місця) у 24-х номінаціях.IMG 5957 d9f94IMG 8024 38d1b
Колектив «гідросилівців» нагороджений Дипломом учасника конкурсу.
Ми щиро дякуємо всім гідросилівцям і жителям нашого міста, які брали участь в акції «Милосердя», що у складні для нашої країни часи ви залишаєтесь гідними і небайдужими до тих, хто потребує допомоги. Ви знаходите час займатись благодійністю та допомагати тим і там, де в цьому є потреба. Тільки ви і ваші вчинки спонукають багатьох людей не зупинятися та рухатися далі, не дивлячись на жодні зовнішні обставини, кризи та перепони.
Щиро дякуємо за ваше сумлінне втілення добра.
Організатори конкурсу також привітали наш колектив зі святом Великодня.
Профком єдиної первинної профорганізації «Гідросила»

 

ФПУ у боротьбі за права працівників і профорганізацій

ФПУ у боротьбі за права працівників і профорганізаційзавантаження 1 2c29f

Федерація профспілок України підсумувала, що зроблено протягом року (березень 2019 – березень 2020 рр.).
Активна участь ФПУ у формуванні та реалізації економічної політики. За наполяганням ФПУ до Планів пріоритетних дій Уряду включено низку профспілкових пропозицій: створено Департамент промислової політики Мінекономрозвитку; створено Національний комітет з промислового розвитку, до складу якого включено голову ФПУ Г. В. Осового; у 2020 році Урядом замість Національного комітету з промислового розвитку утворено Координаційний центр з питань промисловості, до складу якого увійдуть представники СПО; укладено Генеральну угоду на 2019-2021 роки; підписано Меморандум з Федерацією роботодавців України, проект Меморандуму про співпрацю між ФДМ та ФПУ; підтримка збільшення локалізації виробництва продукції для державних потреб; розвиток виробництва вітчизняної сільгосптехніки; програма фінансової підтримки розвитку фермерських господарств.
Зменшення впливу монополій на населення. Зменшено норми споживання у разі відсутності індивідуальних газових лічильників. Досягнуто суттєвого зменшення запланованого НКРЕКП підвищення тарифів на послуги транспортування природного газу. Продовжується робота з просування профспілкової пропозиції щодо нових підходів до ціноутворення на природний газ для населення з обов'язковим урахуванням обсягів та собівартості газу внутрішнього видобутку. Профспілками надано низку зауважень при внесенні змін до порядку надання населенню житлових субсидій. Започатковано масштабний процес реформування житлово-комунальної сфери.

Детальніше...

 

Ініціатива профкому

Ініціатива профкомуIMG 20200408 161152 46fe0
Відомо, що пасажирський транспорт у Кропивницькому на період карантину функціонує в режимі доставки на роботу та підвезення додому працівників лише тих підприємств, що забезпечують діяльність критичної для міста інфраструктури. А як бути іншим працівникам? Єдина первинна профорганізація «Гідросила» проявила ініціативу і взяла на себе оплату двох автобусів із перевезення з віддалених районів міста спілчан – працівників АТ «Гідросила» та ПрАТ «Гідросила АПМ» на роботу та після робочої зміни по домівках. Люди не повинні у складний період терпіти незручності та дискомфорт.
Сергій Олійник,
Голова ЄППО "Гідросила"

 

Звільнення в умовах карантину

Звільнення в умовах карантину
Запровадження на території України карантину не є самостійною правовою підставою для звільнення працівника з ініціативи роботодавця.
Однак карантин може розглядатися як передумова для проведення роботодавцем процесу скорочення чисельності або штату працівників.
Така підстава вимагає від роботодавця вжиття таких обов'язкових заходів:
• повідомити державну служби зайнятості про звільнення, якщо звільнення є масовим;
• попередити працівника про звільнення не пізніше ніж за два місяці;
• запропонувати працівникам вакантні посади, якщо такі є в наявності та відповідають освіті та кваліфікації працівника;
• отримати згоду профспілкового органу на звільнення тих працівників, у разі, якщо профспілковий орган був створений на підприємстві;
• виплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку.
Слід враховувати, що працівник може бути звільнений з посади виключно у разі наявності змін в організації виробництва і праці роботодавця. Як показує судова практика, доказами наявності таких змін, зокрема, можуть слугувати службові записки чи висновки уповноважених підрозділів на підприємстві, наказ з обґрунтуваннями про необхідність внесення змін у структуру і штатний розпис підприємства, у якому зазначається перелік посад, кількість працівників, які підлягатимуть скороченню.
Слід зазначити, що працівник не може бути звільнений в період його тимчасової непрацездатності, а також в період перебування у відпустці, також не допускається звільнення вагітних жінок та жінок, які мають дітей віком до трьох років (до 6 років – у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду), одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю.
Факт запровадження карантину не дає підстав роботодавцям звільняти працівників. Усі без винятку звільнення повинні відбуватися виключно у площині вимог чинного трудового законодавства.
Поряд з цим роботодавцям при проведенні звільнень працівників поза межами лінії закону необхідно враховувати, що грубе порушення законодавства про працю є кримінальним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена ст. 172 КК України. Санкція статті передбачає застосування штрафу у розмірі від 34 000 до 51 000 гривень або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або виправні роботи на строк до двох років.

 

Про соціально-трудові відносини, колективні трудові спори в Україні

Про соціально-трудові відносини, колективні трудові спори в Україні
Упродовж січня-березня 2020 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 216,3 млн. грн від загальної суми боргу (539,3 млн. грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.
За цей період Службою проведено 1200 примирних процедур, спрямованих на сприяння вирішенню КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема 1110 узгоджувальних зустрічей та 90 засідань примирних комісій.
Упродовж звітного періоду НСПП сприяла вирішенню 253 КТС(К) (3 – на національному, 3 – на галузевому, 5 – на територіальному, 242 – на виробничому рівнях), у яких брали участь понад 1,4 млн працівників 6727 суб'єктів господарювання.
Управління соціального діалогу та
колективно - договірного регулювання ФПУ

 

ДЛЯ ТИХ , КОМУ ЗА 60

ДЛЯ ТИХ , КОМУ ЗА 60старі 2cc8a
Великий резонанс викликали нещодавно прийняті постановою №211 норми щодо обмежень стосовно громадян, яким більше 60 років, у зв'язку з карантином.
Люди від 60 років зараз мають перебувати вдома. Також вони мають утримуватися від контактів з іншими особами, окрім тих, з якими вони спільно проживають. Люди поважного віку є в групі підвищеного ризику, відтак — потребують самоізоляції у визначеному ними місці. Згідно зі статистикою ВООЗ, 95% жертв коронавірусу в Європі були віком понад 60 років.
Людям, що перебувають на самоізоляції (крім хворих на COVID-19) та про яких немає кому подбати, дозволено відвідувати магазини, аптеки та інші місця торгівлі, які розміщені на відстані не більше ніж 2 кілометри від місця самоізоляції. Вони так само мають дотримуватися масочного режиму та мати при собі посвідчення особи.
Крім того, у них є можливість звернутися до Управління (відділу) соціального захисту населення за місцем проживання. Уряд доручив обласним державним адміністраціям вжити додаткових заходів до виявлення та обслуговування одиноких осіб, які перебувають на самоізоляції, та організувати належний соціальний супровід. Це, зокрема, стосується придбання та доставки продуктів харчування та ліків соціальними працівниками.
Частоту виходу на вулицю контролює сама людина за умови дотримання рекомендацій, але робити це якомога рідше та планувати закупівлі на якнайдовший часовий період. А наявність документів дозволить перевірити, чи не мусить вона бути на самоізоляції чи обсервації, а також чи не порушила вона дозволену відстань у 2 км від визначеного місця самоізоляції. Контроль за дотриманням цих правил здійснюють структурні підрозділи МВС.
Оплатити житлово-комунальні послуги можна дистанційно — через існуючі онлайн сервіси. Крім того, найближчими днями Урядом буде прийнято рішення щодо можливості оплати житлово-комунальних послуг через уповноважені банки та Укрпошту. Громадяни, які отримують пенсії та грошові допомоги через банківські установи, зможуть дистанційно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги. Для цього вони мають зареєструється у системі дистанційного обслуговування або зателефонувати на «гарячу» лінію банку і надати інформацію про перелік ЖКП, які бажають оплатити дистанційно, та необхідні дані для оплати послуг з їх рахунків.
Одержувачі пенсій та грошових допомог також зможуть оплачувати житлово-комунальних послуги безпосередньо у листоноші під час отримання пенсії та грошової допомоги, або замовивши відповідну послугу, зокрема, телефоном.
Якщо у літньої людини з'явилися симптоми корона вірусної хвороби, треба зателефонувати сімейному лікарю. Якщо висока температура, ускладнене дихання, кашель, інші симптоми, а до сімейного лікаря додзвонитися не виходить, або у вас не підписана декларація, потрібно викликати швидку (103), або зателефонувати на «гарячу» лінію 1545.
Працюючі пенсіонери теж мусять залишатися вдома. Винятком можуть бути в тому разі, якщо вони працюють на підприємствах критичної інфраструктури та здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19 і не можуть працювати віддалено. Тоді вони мають неухильно дотримуватися рекомендацій щодо масочного режиму, соціальної дистанції в 1,5 метра, наявності посвідчення особи та посвідки з місця роботи. У всіх інших випадках роботодавець повинен перевести пенсіонера на дистанційну форму роботи.
Відповідно до законодавства, звільнення у період дії карантину заборонено. Працівник може претендувати на відпустки — оплачувану або без збереження заробітної плати, або на дистанційну роботу. Якщо вас відправили у неоплачувану відпустку (простій), то держава планує оплачувати вам 2/3 тарифної ставки окладу на період карантину.
Рекомендовано вибрати одне місце ізоляції і не змінювати його до 24 квітня. Однак, якщо людина вирішила разово поїхати на дачу приватним авто, бо вибрала саме її місцем ізоляції — це можна зробити.
Дотримуйтесь рекомендацій і будьте здорові!