Архів новин
2017
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.

 

Голові Верховної Ради України
Парубію А.В.
Президія Федерації професійних спілок Кіровоградської області розглядаючи на своєму засіданні питання щодо заборгованості із заробітної плати на підприємствах житлово-комунального господарства встановила, що основною причиною несвоєчасної виплати зарплати стали борги цих підприємств за спожиті енергоносії та нараховані на них штрафні санкції та пені.
Звертає на себе увагу той факт, що вказані борги виникли не з вини підприємств, а через невиконання державою своїх зобов'язань щодо вчасної компенсації збитків комунальних підприємств, що виникають у зв'язку з встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необгрунтованих розмірах.
Так, станом на 01 серпня 2016 року в області обсяг заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, централізоване опалення, водопостачання та водовідведення для населення складає 66,6 млн.грн, у тому числі для:
- підприємств комунальної теплоенергетики – 35 млн.грн.;
- підприємств водопровідно-каналізаційного господарства – 31,6 млн.грн.
Крім того, на підприємствах рахується заборгованість з різниці в тарифах на теплову енергію, водопостачання та водовідведення для бюджетних організацій у сумі 85,4 млн.грн., у тому числі для:
- підприємств комунальної теплоенергетики – 75,8 млн.грн.;
- підприємств водопровідно-каналізаційного господарства- 9,6 млн.грн.
У комунальних підприємств відсутні ресурси для покриття таких витрат. Це призводить до того, що вони вимушені спрямовувати свої обігові кошти (в тому числі і на виплату заробітної плати) на погашення боргів, які виникли не з їх вини.
Великі сподівання були на прийнятий в липні п.р. Верховною Радою України Закон «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, який 12.08.2016р. заветовано Президентом України.
Шановний Андрію Володимировичу! На порозі опалювальний сезон 2016-2017р.р. і не вирішення вищеназваної проблеми загрожує його зривом.
Враховуючи пропозиції щодо відхилення прийнятого 07.07.2016р. Верховною Радою Закону, надання переваги енергопостачальним підприємствам в урегулюванні проблемних питань діяльності суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення унеможливлює уникнення гострих, некерованих ситуацій в наданні комунальних послуг населенню та соціальних вибухів.
Просимо при повторному розгляді вищезазначеного Закону подолати вето Президента України.
За дорученням Президії ФПО
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПРЕЗИДІЯ
ПОСТАНОВА
м. Кіровоград

20.09.2016 № П-10-2

Про роботу профспілкових організацій
енергетики та житлово-комунального
господарства по здійсненню громадського
контролю за своєчасністю та повнотою
виплати заробітної плати

Виконуючи статутні завдання організації профспілок працівників енергетики та електротехнічної промисловості, житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення здійснюють систематичну роботу щодо захисту конституційних прав членів профспілок на своєчасне і в повному розмірі одержання винагороди за працю. З цією метою активно використовуються можливості колдоговірного регулювання трудових відносин.
Так, на всіх підприємствах енергетики і електротехнічної промисловості, житлово-комунального господарства, де діють первинні профспілкові організації укладено колективні договори, якими охоплено 100 відсотків працюючих (2923 і 4205 працівників відповідно). Укладеними колективними договорами встановлено мінімальну місячну тарифну ставку на рівні визначеному галузевими угодами. Більшістю підприємств забезпечено дотримання норм діючого законодавства щодо витрат на соціальний розвиток трудових колективів.
Проте, на окремих підприємствах галузей допускається заборгованість із заробітної плати. на 01.08.2016 р. на 5 підприємствах профспілки працівників ЖКГ, МП, ПОН, де діють первинні профспілкові організації, заборгованість із зарплати склала більше 4 млн.грн. Майже дві третини заборгованості припадає на ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Тут борги із зарплати зросли спочатку поточного року вдвічі. Головна причина виникнення заборгованості із зарплати – арешт рахунків підприємства і стягнення коштів НАК «Нафтогаз України» за борги за газ. При цьому, вказана заборгованість виникла не внаслідок несумлінного виконання своїх зобов'язань підприємством, а через невиконання державою своїх зобов'язань щодо вчасної компенсації збитків теплогенеруючих підприємств, що виникають у зв'язку із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги в економічно необґрунтованих розмірах.
Подібна ситуація і на підприємствах централізованого водопостачання та водовідведення (ОКВП «Дніпро-Кіровоград») та його структурних підрозділах.
Не дивлячись на вжиті заходи первинними організаціями профспілки для забезпечення прав працівників на своєчасне отримання зарплати (виплата зарплати через ДВС на підставі Рішення комісії по трудових спорах , звернення до судів, переговори з роботодавцями) забезпечити погашення боргів із зарплати не вдалось. Не дали позитивних результатів дії обласного та Центрального комітетів профспілки. Великі сподівання покладались працівниками галузі на законопроект № 2706 ЗУ «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення», проте Президент України заветував його 12.08.2016 р.
Біля 5 млн. грн.. склали борги із зарплати на підприємствах профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості. Заходи вжиті організаціями галузевої профспілки (звернення до роботодавців, органів місцевого самоврядування, попередження про вступ в колективний трудовий спір) не сприяли усуненню порушення щодо строку виплати зарплати, безрезультатно і рішення Трудового арбітражу з розгляду колективного трудового спору між СПО об'єднань профспілок і СПО сторони роботодавців від 29.05.2015 р. № 3, до якого включено ТДВ «Об'єднання «Дніпроенергобудпром». Тут борг із зарплати виріс спочатку року у 2,3 рази. Головна причина – розрив економічних зв'язків з Росією, відсутність замовлень і ринків збуту, борги за виконані замовлення в минулих роках, майнові спори власників.

Президія Федерації профспілок Кіровоградської області
ПОСТАНОВЛЯЄ:

Детальніше...

 

Молодь прагне до поінформованості

Молодь прагне до поінформованостіКопия DSC02093 fa589DSC02100 42fd8DSC02101 26e02DSC02094 961cfКопия DSC02103 abce8
Відбулося засідання Молодіжної ради ФПО, на якому прийнято Звернення до міського голови м. Кропивницького щодо прийняття Програми з кредитування молодіжного будівництва. Враховуючи побажання членів Молодіжної ради, заступник голови ФПО Оксана Терлецька зупинилася на законодавчій базі, яка регламентує статус молодого спеціаліста: його правах, пільгах, зобов'язаннях, соціальних гарантіях і компенсаціях.
Питання участі молоді у навчальних програмах Міністерства молоді і спорту України розкрив головний спеціаліст управління освіти і науки, молоді і спорту ОДА Олексій Літвінов. Досвідом роботи Молодіжної ради єдиної первинної профспілкової організації «Гідросила» поділився голова профкому Сергій Олійник.
У засіданні взяли участь представники обласної партійної організації Аграрної партії України. Її очільник Сергій Таровик розкрив позицію Аграрної партії щодо проблем молоді, розповів про зроблене у різних напрямках (культмасовому, спортивному) ним, як депутатом Кіровоградської районної ради.
Марія Іванова

 

Шановні лісівники Кіровоградщини!

Шановні лісівники Кіровоградщини!
Щиро вітаємо Вас з професійним святом!

Ліс – наше найбільше природне багатство, запорука екологічної безпеки, пріоритетна складова народногосподарського комплексу і основа економічної стабільності країни. Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу – обов'язок не лише лісівників, а й громадськості, кожного жителя країни.
Велика Вам вдячність, шановні працівники та ветерани лісового господарства, за невтомну працю і самовідданість, за високі здобутки у праці!
Хай цей святковий день, як і всі інші дні, буде наповнений гідним визнанням професійного внеску в загальнодержавну справу. Бажаємо, щоб це свято принесло у Ваші домівки щастя, добро і надію на краще майбутнє. Мудрості і терпіння Вам, злагоди і достатку, успіхів і віри у кращу долю України!

З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

НАГОРОДА ЗА КОНСТРУКТИВНУ СПІВПРАЦЮ

НАГОРОДА ЗА КОНСТРУКТИВНУ СПІВПРАЦЮ
На розширеній заводській виробничій нараді голова ФПО Максим Баланенко і голова обласної ради профспілки «Автосільгоспмаш» Віталій Бєлан вручили генеральному директору ПрАТ «Гідросила АПМ» Олександру Шамшуру Почесний знак Федерації профспілок України «За розвиток соціального партнерства». Ця відзнака – вершина ділових взаємин і своєрідний підсумок багаторічної співпраці керівника і профкому.
Далеко не кожен роботодавець отримує такі нагороди. Олександр Захарович отримав Почесний знак за конкретні справи. Упродовж багатьох років гідросилівці знають його, як принципового і вимогливого керівника, професіонала своєї справи, який успішно вирішує, як виробничі, так і соціальні питання, а його поміркованість у вирішенні виробничих питань завжди була і залишається добрим прикладом для тих, хто поруч.
Він не розділяє економічні питання і соціальні, а розв'язує їх паралельно, відчуваючи персональну відповідальність за виробництво і його працівників. З підприємством поріднився з 1978 року, пройшовши шлях від інженера-технолога до генерального директора унікального заводу, який спеціалізується на розробці та виробництві аксіально-поршневих машин і запчастин до них для гідросистем комбайнів, тракторів, інших мобільних машин. Сьогодні це підприємство є провідним в галузі автомобільного та сільськогосподарського машинобудування України і на теренах СНД.шамшур 2dbfe
Нинішній ритм життя спонукає освоювати виробництво продукції високої якості, конкурентоздатної на ринках збуту, впроваджувати нові технології, оновлювати технічну базу найсучаснішим обладнанням - працювати, випереджаючи час. А рухають «Гідросилу АПМ» по сучасній дистанції її працівники, які є головною цінністю в корпоративній культурі. У 2013 році за значні трудові здобутки трудовий колектив був визнаний кращим в області, а його фотопортрет розміщений на міській Дошці Пошани.
- З такими директорами, як Олександр Захарович, зазначає голова профкому Сергій Олійник, - приємно співпрацювати. Заслуговує на увагу справжня турбота про працівників та членів їх сімей. Мені, як голові профкому, не соромно дивитися людям в очі – соціальні питання вирішуються на належному рівні. Зокрема, взяли курс на створення сучасних робочих місць. На підприємстві створюються комфортні виробничі умови. Впродовж останніх 5-ти років проведено серйозну реконструкцію службових і виробничих приміщень, прилеглої території. Майже 60 відсотків площі капітально відремонтовано, встановлено офісні меблі та введено в дію нові санітарно-побутові приміщення. В цьому році введено в експлуатацію після капітального ремонту кілька приміщень. Все це треба бачити. На підприємстві робиться все, щоб закласти фундамент на майбутнє і досягти найвищих критеріїв умов праці. Словом, сьогодні підприємство зовсім не те, яке було 10-20 років тому – після реконструкції воно мовби наблизило Європу до окремо взятої території.

Детальніше...

 

До нових зустрічей, «Бригантино», кажуть діти гідросилівців

До нових зустрічей, «Бригантино», кажуть діти гідросилівців
Для більшості батьків, на жаль, літнє оздоровлення дітей стало не підйомним – через космічні ціни на путівки до закладів відпочинку. Винятком на фоні загального згортання звичної літньої оздоровчої кампанії є підприємства ПАТ «Гідросила», ПрАТ «Гідросила АПМ», ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «Лезо» і єдина первинна профспілкова організація, які невідступно, незважаючи на будь-які фінансові коливання, забезпечують організацію відпочинку дітей своїх працівників.
Після закінчення третьої табірної зміни у профкомі відбулася зустріч дітей і їхніх батьків, на якій підбито підсумки оздоровлення. Останніми роками облюбували відпочинок у найкращому оздоровчому закладі «Бригантина», з яким укладаються договори на оздоровлення всіх бажаючих дітей. В цьому році там відпочило більше сотні дітей. Найважливіше для батьків доступна, чисто символічна ціна за путівку – 262 грн. Так профком і роботодавці здешевлюють кількатисячну вартість путівки. Не болить голова у батьків і за відвезення та привезення дітей з табору – роботодавці організовують безплатну і безпечну доставку. Ось такий намагаємося зберегти комунізм. Оздоровлення дітей передбачено колективними договорами і ми суворо дотримуємося цього золотого правила. Діти – понад усе: так мислять профкомівці і роботодавці.
І у дітей, і у батьків вражень після відпочинку – хоч відбавляй. «Дочка не раз бувала у «Бригантині» - їй дуже подобається, - розповідає заводчанка Наталія Клюшкіна. Не встигла повернутися із зміни з купою вражень і епітетів і вже марить знову поїхати, і ще не раз, як вона каже, щоб завоювати паспорт бригантинця. Таку мету ставлять перед собою відпочиваючі. Дуже вдячна профкому за організацію оздоровлення – нам завчасно надають пропозиції відпочинку і ми обираємо, пальму першості на сьогодні отримує «Бригантина»: гарні умови проживання, на високому рівні дозвілля. Влітку ми спокійні за дітей, адже вони не просто доглянуті - у них є можливість змістовно відпочити, набратися нових вражень, чомусь навчитися. Провідували Настю у батьківський день, сина брали, який після оглядин запитав: чому він не потрапив у цей табір?»
Доповнює мамину розповідь Анастасія: «У таборі працюють класні вожаті, з якими легко спілкуватися - від них отримуєш море позитиву. Нам не було часу для смутку: купалися у Синюсі або басейні, ходили на екскурсії, відвідували різні гуртки. У мене з'явилося багато нових друзів, навчилася грати у великий теніс, плавати. Найбільше запам'ятався захід «Міс «Бригантина». Ми прикрашали своє загонове місце, створювали власний дизайн».
Наталія Фаранюк теж під незабутнім враженням від табору: «Дочка вперше побувала в оздоровчому закладі, і добре, що це була «Бригантина», тому повернулася з приємними емоціями. Дочці лише 10 років, тож хвилювалися: як буде без нас, батьків, а вона витримала, аж підросла за цей час. Я хотіла на власні очі переконатися, в яких умовах відпочиватиме Таня, тому відвезли її, познайомилися з персоналом. Усе сподобалося: працюють там чуйні люди, які охоче пояснюють, відповідають на телефонні дзвінки. Задоволена дитина 5-разовим харчуванням: їй усі страви подобалися (у всякому разі не схудла), побутовими зручностями. Погода була сприятлива, чудові місця теж доповнювали загальну позитивну картину. Спасибі профкому за турботу про дітей. У цьому плані нам по-доброму заздрять. Коли бувала у таборі, ловила себе на думці: якби можна було повернутися в дитинство і теж оздоровлюватися на таких розкішних умовах».
Таня Фаранюк в цьому році відкрила для себе відпочинок в таборі. У захваті від нього. Торік, коли профком організовував поїздку у Світловодськ, я розповів їй про «Бригантину» і Таня цілий рік жила мрією про адресний відпочинок. І вона здійснилася. «Мені до вподоби були щоденні цікаві заняття, конкурси. Відвідувала гурток журналістики, навчилася писати картини піском, виготовляти з різного матеріалу поробки, розмальовувати їх. Деякі роботи привезла додому – на пам'ять про табір. Мені повезло, я потрапила на ювілей табору, його 30-річчя. Це було дивовижне свято, з концертом, спогадами, конкурсами, іграми. І салют був, і вогнище, і кульки пускали в небо. Все це незабутнє. Літо ще тільки закінчується, а я вже мрію про «Бригантину» 2017 року».
Сергій Олійник,
голова єдиної первинної
профорганізації «Гідросила»

Останнє оновлення (П'ятниця, 09 вересня 2016, 05:39)

 

Підприємцям присвячується

Підприємцям присвячується
У міській раді Кропивницького відбулися урочисті, присвячені Дню підприємця, під час яких було нагороджено найкращих та найактивніших підприємців обласного центру.clip image001 52cec
Це свято запроваджене з урахуванням великої ролі підприємництва у здійсненні економічних реформ в Україні, вирішенні соціально-економічних проблем і визнанням його впливу на формування, становлення і розвиток національної економіки. Воно покликане привернути увагу суспільства до підприємницької ініціативи, сприяти подальшому розвитку малого і середнього бізнесу в країні.
Від імені Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг учасників урочистого зібрання привітала голова Людмила Хриплива. Вона висловила сподівання на конструктивну співпрацю зі сторонами соціального діалогу у вирішенні бізнесових проблем сьогодення. А цьому, безперечно сприятиме підписана після чотирьох років переговорів, напередодні ювілейного Дня Незалежності нашої держави, тристороння Генеральна угода між роботодавцями, профспілками та Урядом на 2016-2017 роки, яка передбачає поглиблення взаємодії сторін щодо розвитку національної економіки, в тому числі і підприємництва, а також підвищення соціального захисту наших громадян.
Людмила Хриплива за вагомий внесок у розвиток підприємництва Кіровоградщини, сумлінну працю, забезпечення соціально-економічних прав та гарантій працюючих вручила Почесні грамоти ФПО: ТОВ «Друкмаш - Центр» (генеральний директор Людмила Шубіна,
голова профкому Валерій Арцибашев), ПП«Поліум» (директор Наталія Буняк, голова профкому Тетяна Бегека), ТОВ магазин «Ювілейний»
(директор Іван Колоус, голова профкому Алла Сидоренко), ТОВ « Фірма «Каллісто» (директор Олександр, профорганізатор Ірина Ляшенко).

Почесними грамоти Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг нагороджені колективи: ТОВ «Ринок Престиж» (директор Михайло Жаданов, голова профкому Ірина Лаврова), ТОВ «Червонозорівський» (директор Віра Лазаренко, профорганізатор Тетяна Собчук), Анатолій Ворона – керівник приватного підприємства «Інсер».
Управління економіки міської ради за особистий внесок у розвиток підприємництва, активну громадську позицію у співпраці з виконавчими органами міської ради оголосило Подяки Сергію Бедзаю, виконавчому директору обласного відділення Українського союзу промисловців і підприємців, Олені Надутенко, голові спілки малого та середнього підприємництва області, Тамарі Саміляк, голові правління громадської організації «Спілка підприємців Кіровоградської області», Людмилі Хрипливій, голові Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг.
Музичне вітання присутнім присвятив міський професійний духовий оркестр і його солістка Анастасія Потоцька.
Марія Іванова

 

ДАРІЯ ІЛЬЇНА – СПРАВЖНЯ КНЯГИНЯ ОЛЬГА

ДАРІЯ ІЛЬЇНА – СПРАВЖНЯ КНЯГИНЯ ОЛЬГА
До Дня незалежності України волонтера, директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Світловодського району Дарію Ільїну нагороджено орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Ця дивовижна жінка взяла на себе титанічну ношу, як професійну, так і громадську та волонтерську. Далеко не кожен зможе очолювати заклад, який обслуговує непростих, часто вередливих, які самі не знають, чого хочуть, літніх людей. Іноді діти не можуть справитися з однією матір'ю чи батьком, а у Дарії Дмитрівни під опікою майже півтори тисячі самотніх, зневірених, зболених бабусь і дідусів, які стали для неї рідними. Її серце вміщає і болі, і проблеми, і скупі радощі підопічних і вона разом з відданою справі командою робить все, аби скрасити дні людської осені, полегшити самотність і вселити надію на краще. Тільки у першому півріччі надано послуги 2400 особам, які конче її потребували.Копия DSCN0980 05a55
У терцентрі працюють три відділення. Відділення соціальної допомоги вдома надає пенсіонерам, одиноким непрацездатним громадянам та інвалідам соціальну послугу догляду вдома. При відділенні працює служба "соціальне таксі", діє пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації.
Назва відділення соціальної адаптації говорить сама про себе. Це і допомога в аналізі життєвих ситуацій, у пошуку шляхів вирішення проблем, у наданні інформації з питань соціального захисту населення; навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, сприяння у зміцненні чи відновленні родинних і суспільно корисних зв'язках, участь в клубах за інтересами, активного довголіття... Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги обслуговує одиноких людей похилого віку, з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпечених та багатодітних сімей.
Територіальний центр надає також соціально-педагогічної послуги «Університет третього віку», в якому діють різні факультети - корисних порад, здорового способу життя, мистецький, права, садівництва, літературознавчий. Лекційні заняття проводяться на базі районних ветеранських клубів, у яких сформовані групи слухачів. Такі групи соціальної активності створені при кожній сільській раді.
Події на Сході країни розширили коло обов'язків Дарії Дмитрівни – терцентр почав опікуватися
cім'ями учасників АТО, загиблих учасників АТО та переміщеними з тимчасово окупованої території особами. (Фахівці територіального центру працюють у складі районної мобільної групи, робота якої спрямована на правову, соціальну та економічну адаптацію вимушених переселенців та виявлення їх потреб). Нові підопічні отримують продуктові пакети, одяг, постільну білизну та грошову допомогу за рахунок благодійних внесків та інших джерел фінансування, без залучення бюджетних коштів, а також отримують соціальну послугу догляду вдома та соціальної адаптації.

Детальніше...

 

У країну знань – з благословенням кіровоградської «Гідросили»

У країну знань – з благословенням кіровоградської «Гідросили»DSC 0096 5a961DSC 0339 5cc48DSC 0481 0e43d
Пощастило першокласникам гідросилівців, адже з благословенням їх проводжають до школи колективи підприємств «Гідросила», «Гідросила-АПМ» та Кіровоградського інструментального заводу «Лезо». Організовує традиційний чудовий захід разом з керівництвом підприємств профком єдиної профорганізації «Гідросила», який очолює Сергій Олійник. Цього року до школи підуть 54 дитини – такої кількості ще не було.
Прекрасна ідея – проводжати найменших школяриків до храму знань сягає коріннями у далекі 50-ті роки минулого століття, яка не тільки прижилася, а й стала улюбленою: колишні першачки сьогодні приводять на свято своїх онуків. Дійство хоч і традиційне, але, урізноманітнюючи його, щороку до сценарію вносяться якісь яскравинки. Якщо раніше першачків скромно вітали по виробничих підрозділах, то зараз проводиться спільний розкішний захід «День першокласника» у великому залі, на який запрошуються, крім героїв дня, їхні батьки, бабусі-дідусі, брати-сестри...
Важливо те, що свято проводиться на території маминої чи татової роботи, тож дитячі серця наповнюються гордістю: тут шанують і батьків, і їх, дітей. З першими кроками на підприємство і закладається основа профорієнтаційної роботи, розуміння робітничої та інженерної професій, формується єдність поколінь. Неспроста захід розпочинається вшануванням загиблих у роки Другої світової війни гідросилівців.
А далі феєричне свято продовжується. Здається, вся планета крутиться навколо «іменинників». Їм присвячують концертні номери аматори обласного будинку дитячого та юнацького центру творчості, їх пригощають всякою смакотою кухарі робітничої їдальні. А ще у колоритній програмі свята розваги, ігри, конкурси, вікторини, тож діти не відсиджуються пасивними глядачами – все відбувається за їхньою активною участю.
Загалом цей день нагадував калейдоскоп вітань і сюрпризів, які підготували керівники підприємств і профком. Це був найпікантніший момент – персональне вручення подарунків.
Свято збігло на одному диханні, насичене дитячим гамором, безпосередністю, щирими емоціями, в атмосфері колективізму і єднання поколінь. Цей день входить незабутньою сторінкою в історію підприємств і кожного учасника заходу. А підкріпленням дійства стає фотосесія. Знімали й відеофільм, диски з яким подарують кожному першокласнику.
Марія Іванова

 

Шановні підприємці!

Шановні підприємці!images 9 8e082

Щиро вітаю вас,
енергійних, сміливих, ініціативних людей
з професійним святом – Днем підприємця!
Як справжні господарі своєї долі, долі своїх рідних,
головні рушії суспільного прогресу
ви поправу заслуговуєте на велику шану і повагу.
Прийміть щиру вдячність
за нелегку, самовіддану працю.
Бажаю, аби й надалі ваші зусилля спрямовувались
на економічне піднесення рідного краю,
розвиток його соціальної сфери,
підвищення рівня життя кожної людини.
Нових успіхів та сприятливих умов на обраному шляху,
міцного здоров'я та благополуччя
вам і вашим родинам.
Впевнена, що наша взаємна підтримка,
соціальна відповідальність, прагнення до єдності
та порозуміння є запорукою щасливого майбутнього
нашої держави.
З повагою
Людмила Хриплива,
голова Кіровоградської обласної організації
профспілки ВПТ

04.09.2016

 

На Кіровоградщині передбачено вивільнити майже 1600 освітян

На Кіровоградщині передбачено вивільнити майже 1600 освітян
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася прес-конференція на тему «Реформування освітньої галузі по-українськи», яку провели голова обкому профспілки освіти і науки України Світлана Скалько та заступник голови обкому Сергій Петров.DSC02084 244bc
До обкому профспілки надійшли численні звернення членів профспілки у зв'язку із ознайомленням їх із рішенням сесій районних рад та наказами начальників відділів освіти, молоді і спорту про попередження про вивільнення педагогічних працівників. Про заплановане масове вивільнення працівників установ і закладів освіти у серпні-вересні проінформував також обласний центр зайнятості. Всього передбачено вивільнити близько 1600 працівників освіти.
Першими забили на сполох освітяни Олександрівського району, де попередили про майбутнє звільнення майже 500 чоловік, і звернулися до обкому профспілки з проханням втрутитися у ситуацію. У Новоархангельському районі попередження про можливе вивільнення майже півтисячі працівників пройшло тихо – освітяни вірять, що при реорганізації їх працевлаштують. Педагогічні працівники Голованівського району вирішили відстоювати свої законні права: провели збори трудових колективів, потім конференцію найманих працівників у зв'язку з масовим вивільненням і висунули до місцевої влади ряд вимог.DSC02086 3ed8c
Незважаючи на відповідну роз'яснювальну роботу, попереджувальні заходи обкому профспілки з метою уникнення порушень прав працівників освіти, дані дії органів влади згаданих територій здійснені всупереч ст. 22 ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», п.4.2.2 Галузевої угоди, п.4.1.6. обласної угоди між управлінням освіти і науки та обкомом профспілки працівників освіти і науки, які передбачають, що у разі звільнення працівників роботодавці не пізніше, як за три місяці до намічуваних звільнень надають первинним профспілковим організаціям інформацію щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також проводить консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму. У разі недостатньої обґрунтованості цих дій відповідні профоргани мають право вносити пропозиції про перенесення термінів, тимчасове припинення або скасування заходів, пов'язаних з вивільненням працівників.
Крім того, прийняття цих рішень, зокрема у Новоархангельському і Олександрівському районах суперечить п.4.1.5. Галузевої та обласної угод щодо недопущення в закладах освіти масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу – понад 3% чисельності упродовж календарного року. Ця робота не була проведена у повній відповідності до норм чинного законодавства та колдоговірних домовленостей Профкоми закладів освіти обґрунтованої інформації органів освіти щодо запланованих вивільнень працівників не отримували, згоди на звільнення не надавали. Трудові колективи розпочали процедуру вступу у колективний трудовий спір.
Марія Іванова

 

Шановні колеги!

Шановні колеги!
Щиро вітаю Вас з важливим державним святом –
з 25-річчям Незалежності України!
Це свято увійшло в життя кожного громадянина визначальною подією, принесло розуміння величі і значимості Матері - України.
Бажаю Вам щастя – здоров'я на довгі роки, мирного неба, успіхів і вагомих здобутків заради добробуту та процвітання нашої славної країни!

З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області Максим Баланенко