Архів новин
2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Обговорили повоєнне відновлення України

Обговорили повоєнне відновлення України
У Комітеті з питань економічного розвитку Верховної Ради України відбулися Комітетські слухання на тему повоєнного відновлення України. Вони пройшли за участі представників бізнесу, роботодавців, профспілок, науковців та експертів.
У заході взяв участь і передав пропозиції до Рекомендацій за підсумками слухань Голова ФПУ, член Антикризового штабу, утвореного при Українському союзі промисловців і підприємців (УСПП), Григорій Осовий.
До роботи долучилася ціла когорта урядовців – на чолі із Першим віцепрем'єр-міністром — Міністром економіки України Юлією Свириденко, народних депутатів – голова Комітету Дмитро Наталуха, його заступники Сергій Тарута, Олексій Мовчан, представники Національного банку, Інституту економіки та прогнозування НАН України, Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, реального сектору економіки та провідних об'єднань промисловців, підприємців, роботодавців.
- Це , власне, перший публічно-громадський захід обговорення такої важливої теми, - прокоментував подію Г.Осовий.- Є сподівання на продовження обговорення, зокрема на площадці Національної тристоронньої соціально-економічної ради (НТСЕР).
Необхідність відновлення її функціонування Голова ФПУ обговорив з Міністром економіки України Юлією Свириденко. Лідера українських профспілок у цьому підтримав співголова НТСЕР від роботодавців, президент УСПП Анатолій Кінах. Очільники сторін соціального діалогу на запрошення Міжнародної організації праці (МОП) 25-27 квітня ц.р. відвідають з робочим візитом Женеву, де планується зустріч з Генеральним секретарем МОП Жільбером Унгбо.
- Вкрай важливо до поїздки відновити роботу НТСЕР , - зазначив Г.Осовий. - Тепер слово за урядовою стороною.
Учасники слухань також наголосили на потребі активізації роботи існуючої Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни (утворена згідно до Указу Президента від 21 квітня 2022 року № 266/2022) і затвердження нею заходів реалізації першого етапу Плану відновлення економіки.
-Пора переходити до конкретних прагматичних дій, - підкреслив у своєму виступі Анатолій Кінах та запропонував алгоритм дій в даному напрямку.
Пропозиції профспілок, роботодавців, Антикризового штабу ввійшли до проектних документів слухань.
Детальніше:
https://uspp.ua/news/ostanni-novyny/2019/za-spryiannia-uspp-antykryzovoho-shtabu-u-verkhovnii-radi-vidbulysia-komitetski-slukhannia-shchodo-planu-vidnovlennia-ukrainy-vid-naslidkiv-viiny

 

ФПО – Хрипливій

ФПО – Хрипливійкартинка 044f9
Шановна Людмило Семенівно!
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів та родинного благополуччя!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму, креативності, віри у краще майбутнє, а галузі торгівлі та Профспілці, яку Ви представляєте - процвітання! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить натхнення та упевненість у собі!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
Крокуймо до перемоги разом!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

А суміснику лікарняних немає...

А суміснику лікарняних немає...
До Федерації професійних спілок Кіровоградської області надходять численні звернення від членів профспілок про ущемлення їх прав в ході передачі Пенсійному фонду України функцій та обов'язків Фонду соціального страхування з 01.01.2023 року щодо виплати допомоги з тимчасової непрацездатності за умови праці за сумісництвом. У зв'язку з цим ФПО звернулася до Федерації профспілок України з проханням порушити вказану проблему перед відповідними органами влади з метою повернення забраних прав працівників.
Після внесення змін до абзацу 2 частини 1 статті 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» страхові виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, які працюють на умовах трудового договору, внесено формулювання: «надається за основним місцем роботи». Але ж людина, яка працює за сумісництвом, сплачує страхову внески з усіх видів доходу, то чому її обмежують у виплаті лікарняних?
Порушене проблемне питання має велике суспільне значення у період воєнного стану та кризи на ринку праці, коли працівник для забезпечення основних життєдіяльних процесів вимушений працювати на 2-3 роботах, бо підприємство, яке є його основним робочим місцем працює за скороченим графіком.

 

Шановні працівники театру!

Шановні працівники театру!загружено 1e526
Шановні спілчани-театрали!
По-профспілковому щиро вітаємо Вас, театральних діячів, театрознавців, акторів та людей, чиє життя і робота пов'язані з театральною сферою, з Міжнародним днем театру!
День театру не тільки свято професіоналів – до нього дотичні також небайдужі, закохані у театральну гру глядачі. Тож нехай радість, яку Ви даруєте глядачам, повертається до Вас сторицею! А ще бажаємо міцного здоров'я, родинного добробуту, професійних здобутків, нових творчих злетів, безмежного щастя, упевненості, оптимізму і побільше шанувальників! Хай Ваш ентузіазм ніколи не вичерпується, а натхнення – не має меж!
Окремим рядком вітаємо також працівників обласної організації профспілки працівників культури, які непохитно стоять на захисті прав та інтересів спілчан-театралів, оберігають їх від усіляких житейських негараздів!
Миру і злагоди Вашим домівкам та усій Україні! Наближаймо перемогу разом!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Шановний Володимире Григоровичу!

Шановний Володимире Григоровичу!images 17949 ed7a8
Прийміть найкращі вітання-побажання
з нагоди Вашого дня народження!
Багато років Ви незмінно торуєте стежку до обраного робочого місця і виконуєте високу місію: захищаєте права та інтереси спілчанської родини свого підприємства. Ви стали для них підтримкою, порадником, рятівною соломинкою у цьому непростому житті, за що велика Вам вдячність.
Бажаємо і далі упевнено вести свій профспілковий корабель під назвою «Ельворті» правильним соціальним курсом. А для цього потрібне здоров'я, чого Вам і бажаємо. Щастя Вам – професійного і особистого, сили – моральної і фізичної, удачі – у великих і малих справах! Хай фортуна супроводжує Вас у всіх Ваших кроках! Миру і злагоди Вашому дому, колективу та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО           Максим Баланенко

 

До співпраці – готові

До співпраці – готові0-02-05-e22105808975cbc8ba932911753ef17e3bc46c37313247ae0112abe20b4dd8db 115acac 48b2b
У ФПО відбулася приємна подія – підписано Угоду про співпрацю між головним управлінням Пенсійного фонду України в області та Федерацією профспілок Кіровоградської області.
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, співпраця між головним управлінням ПФУ в області та профспілковим об'єднанням - багаторічна, має свої традиції. «У нас спільна мета: побудова справедливої, ефективної системи пенсійного забезпечення, а віднедавна ще й забезпечення соціального страхування. У Пенсійного фонду зросли повноваження, але й додалося клопоту. І ми, як соціальні партнери, готові підставити плече і співпрацювати на благо застрахованих осіб та пенсіонерів. Не можу не відзначити, що Пенсійний фонд – це не тільки величезна база даних, а й потужна моніторингова, аналітична база, тож сподіваюся на плідну подальшу співпрацю».0-02-05-da82137802c48c9a939d9ab14416392c504355ed540421dac01a81c0219d434a f5586edb 96fc2
Начальник головного управління ПФУ в області Наталія Сімонян додала: підписанню оновленої Угоди сприяло розширення функцій Пенсійного фонду. «Крім призначення, перерахунку пенсій, визначення страхових можливостей застрахованих осіб для призначення пенсії, займаємося такими соціальними виплатами, як лікарняні, виплатами при нещасних випадках та їх профілактикою. Передали нам також такі функції, як призначення житлових субсидій та пільг. Тобто у нас зараз багато напрямків. Не скажу, що нам легко, але справляємося. Ми зараз – цифровізована, діджиталізована структура, яка має дуже прогресивне програмне забезпечення. Маємо величезні можливості у нашого веб-порталу, у нас є мобільний застосунок «Пенсійний фонд України». Ми навчилися працювати у нових умовах, зараз створюємо нову базу даних житлових субсидій та пільг. Хочемо зробити автоматизованим і прозорим призначення субсидій і пільг. (У призначенні пенсій ми цього домоглися – протягом 10 днів з дня прийняття документів їх призначаємо, якщо є відповідний стаж і право на пенсію). У нашому програмному комплексі також будуть призначатися і соціальні допомоги. Затримок з виплатами лікарняних немає. Зросла кількість призначень пенсій – у зв'язку з наявністю внутрішньо переміщених осіб. Вони можуть в умовах екстериторіальності скористатися правом на призначення пенсій у нашому регіоні. На жаль, збільшується кількість призначень пенсій по втраті годувальника за тих військових, які захищають нашу країну. В Угоді ми прописали усі напрямки роботи, яку будемо виконувати спільно із профспілками, захищаючи права застрахованих осіб».
Сторони домовилися, що здійснюватимуть спільну діяльність в сферах організаційної, аналітичної, правопросвітницької та правозахисної роботи, інформаційного забезпечення застрахованих осіб і страхувальників в сфері загальнообов'язкового державного пенсійного та соціального страхування.0-02-05-fe205d969b0c0ae9772c2627f7812547638cf7d9c9fedca9c2782a367d117d58 880532fa 88967
Їхні зусилля будуть спрямовані на стабілізацію та розвиток солідарної пенсійної системи, запровадження обов'язкової накопичувальної системи пенсійного страхування, удосконалення порядку пенсійного забезпечення працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, посадах, що дають право на призначення спеціальних пенсій.
Обговорено також спільну роботу через соціальний діалог щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю застрахованих, викликаним умовами праці.

 

Шановні працівники житлово-комунальної галузі!

Шановні працівники житлово-комунальної галузі!загружено a061c
Шановні спілчани-комунальники!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Ваша робота – особлива, яка вимагає неабиякої компетентності, умінь, навичок та кмітливості. Саме від цих якостей залежить ефективне функціонування житлово-комунальної галузі. Якщо ваші підприємства працюють, значить життя продовжується.
У цей непростий час ми ще більше почали цінувати роботу комунальників, які забезпечують водопостачанням, теплом, чистотою Кіровоградщину. Раніше це були повсякденні речі, а зараз для багатьох вони набули надважливого значення. Залишитись під час війни на своїй роботі, сумлінно виконувати свої обов'язки на благо своєї території – це теж подвиг. Тому усі працівники комунальної сфери – герої. Тільки їхній щоденний фронт – боротьба за благополуччя населення, комфорт і забезпечення їх найнеобхіднішим.
У цей день вкотре висловлюємо щиру повагу та вдячність за натхненну працю усім, хто працює у комунальній сфері. Щиро дякуємо Вам за таку необхідну і важливу працю, цінуємо ваш внесок у перемогу.
Окремо варто привітати працівників обкому профспілки працівників ЖКГ, які всіляко підтримують спілчан, щоденно захищають їхні трудові та соціально-економічні права.
Бажаємо усім «іменинникам» і Вашим родинам міцного здоров'я та наснаги, мужності та терпіння, оптимізму та віри, особистого щастя та процвітання галузі! Ви – наша гордість і надія!
Миру і перемоги Україні та усім українцям!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

«Майстри Кіровоградщини – військовим медикам»

«Майстри Кіровоградщини – військовим медикам»P30316-135134 621ab
Під такою назвою в обласному Центрі народної творчості проходить благодійна виставка-продаж робіт майстрів декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Її організатори - обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я та обласний Центр народної творчості.
Особливість цієї виставки в тому, що кошти, зібрані від продажу творчих робіт, будуть спрямовані на підтримку військових медиків Кіровоградщини. Виставка вражає різноманітністю робіт народних умільців з Кропивницького, Олександрії та інших територіальних громад. Серед майстрів – чимало працівників медичних закладів Кіровоградщини, які найбільше вболівають за своїх колег, котрі перебувають на фронті.P30316-135331 ffa4a
Відвідувачів вистачає – кожен прагне не тільки доторкнутися душею до справжніх витворів мистецтва, а й зробити внесок у скриньку з написом «Для ЗСУ». Усі зупиняються біля полотен художників-аматорів, вишиванок, ляльок-мотанок, сувенірів, витинанок... Такі високохудожні роботи свідчать про одне: які талановиті люди населяють Кіровоградщину. Сьогодні їхній талант прислужить українським воїнам.

 Слід зазначити, що з перших днів війни чимало організацій Кіровоградщини долучилися до благодійних заходів задля підтримки ЗСУ. Серед лідерів волонтерського руху - громадська організація «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького» та волонтерський центр «Krop: hab». Активністю також відзначаються обласна організація профспілки працівників охорони здоров'я та обласний Центр народної творчості. Нині усі організації об'єдналися заради спільної мети – благодійної акції на підтримку ЗСУ.P30316-135522 eb789P30316-135143 1cfb0P30316-135217 7375d

Прес-центр ФПО

 

Профспілка державних установ - на передовій

Профспілка державних установ - на передовій0-02-0a-6f9c8872bb175aece192b4aa7069d3791cb925572967c745be839b2cdb1eb7da c7582764 90a71
Чергову президію Кіровоградського обкому профспілки державних установ можна було б назвати звичайною подією, як би не участь у ній голови Центрального комітету профспілки Юрія Піжука і Володимира Дороша - керівника волонтерського штабу «Захист України» із Чернівців.
Великі гості зробили президію дуже і дуже визначальною, викликавши певний емоційний підйом в учасників зібрання.
Питання на порядку денному були буденні: статистичні звіти та виконання бюджету обласної профспілкової організації.0-02-0a-c739526185ed1c21e84a63fc69f28c8656c23e19b980147cd3e38be5376429ff dd5b27c5 75aa7
Звісно, усі з цікавістю чекали, що скажуть гості в цілому про ситуацію в галузі. Відбулася відверта відкрита розмова про проблеми в державних установах, а їх накопичилося чимало. Найболючіші з них:
- постійні (2 – 3 рази на рік) скорочення, тобто тримання працівників у страху, що звільнять;
- зарплати рядових держслужбовців (крім самих урядовців) мізерні. Постійні урізання - жодних доплат чи надбавок, посадовий оклад в 5300 гривень і 6700 дуже велика різниця – держслужбовця і прибиральниці;
- кадрова чехарда урядовців. Фахового державного службовця потрібно шукати, коли один запис у трудовій «заступник міністра»;
- постійне приниження держслужбовців, не говорячи вже про держслужбовців-пенсіонерів, яким усе відкладають і відкладають підвищення пенсії. На якій стадії виживання вони знаходяться, деяким керівникам це нецікаво, але...
- волонтерський рух в Україні, його майбутнє і зв'язок з профспілками (схожість);
- співпраця на усіх рівнях з територіальними громадами. Завершення децентралізації;0-02-0a-6a230d5194d96e9105b72b7bcfc08e4e848a2aa9883759532a0b66534c979c3b a01aa9db ec60c
Порадували гості членів президії тим, що привезли членам профспілки, які найбільше потерпають у нинішній ситуації, гуманітарну допомогу у вигляді продовольчих пакунків, засобів особистої гігієни, медичних засобів тощо...0-02-0a-dcd5d0fb020c059c87f9e920ea631ed8733b1266e9c02809d7ca4a087d63c42e 6553d38d 42e9a0-02-0a-272521f4a72ffd547336d5804cb65a97af513e3d97e09cb47d23bd1616ed4995 3bec8474 21ba5
А на останок учасники зібрання розвантажили автобус з гуманітарною допомогою, щоб надати її безпосередньо тим, хто її потребує.
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників держустанов.

 

Воєнний стан не змінив зобов'язання профспілок

Воєнний стан не змінив зобов'язання профспілок20230310 104459 e8df9
Як відомо, уже не один рік між Кіровоградською ОДА, обласним об'єднанням організацій роботодавців та Федерацією профспілок області діє Територіальна угода. Про виконання Угоди на 2020-2022 роки йшла мова на засіданні Президії ФПО. Члени Президії відзначили, що Територіальна угода є і залишається основним документом, де визначені домовленості та зобов'язання сторін соціального діалогу на обласному рівні.20230310 103954 0e114
Виконуючи зобов'язання за Територіальною угодо, ФПО в основу своєї роботи поклала оперативне виявлення проблемних питань та причин, що унеможливлюють виробничо-економічну діяльність підприємств, сприяння їх розгляду, а у разі потреби – внесення пропозицій до центральних органів виконавчої влади. Ця норма стала надактуальною в період воєнного стану. Першочергове сприяння вирішенню питань, необхідних для безперебійної роботи, надавалось підприємствам критичної інфраструктури, енергетики, охорони здоров'я.20230310 105216 461ae
ФПО налагодила співпрацю з обласним відділенням УСПП, яке бере участь у роботі Антикризового штабу, надаючи пропозиції щодо розв'язання конкретних проблем з адаптації економіки області до воєнних умов.
Спільні зусилля сторін соціального діалогу в певній мірі сприяли збереженню більшості суб'єктів господарювання, окремі з них розширили ринок збуту до Казахстану, Литви, Пакистану, Німеччини та Польщі. Область запропонувала 300 заявок вільних виробничих площ під релокацію, 42 суб'єкти цим скористались. ФПО та її членські організації залучаються до формування проєктів місцевих бюджетів, розробки обласних програм економічного і соціального розвитку області. Профоб'єднанням надаються конкретні пропозиції до розділів програм, що стосуються розвитку людського капіталу та підвищення якості життя населення.20230310 105148 db381
Проте вжиті заходи не змогли зупинити спад виробництва, скорочення зайнятості населення. Тому профспілкова сторона запобігає фактам необґрунтованого, без попереднього узгодження з виборним профспілковим органом вивільнення працівників. Так, зважаючи на активне реформування органів виконавчої влади, Президія ФПО звернулась до ФПУ про порушення питання перед Мінекономіки про активізацію проведення консультацій сторін соціального діалогу щодо реалізації реформи органів виконавчої влади з метою запобігання ліквідації важливих функцій державного управління, порушення законодавства про працю, необґрунтованому масовому скороченню державних службовців.
Обласна організація працівників енергетики та електротехнічної промисловості надавала допомогу окремим підприємствам в оформленні часткового безробіття, що дало змогу зберегти трудові колективи. Вагома робота проводилась профспілковою стороною по недопущенню порушення прав працівників при звільненні в ході реорганізації підприємств.
Обласною організацією профспілки працівників охорони здоров'я приділяється велика увага при вирішенні нагальних питань щодо збереження робочих місць, зайнятості працівників галузі в умовах військового стану, проведення реформ, оптимізації мережі, їх повноцінного функціонування при передачі ЗОЗ до підпорядкування територіальним громадам, при зміні форм господарювання.

Детальніше...

 

Роль жінки – неоціненна

Роль жінки – неоціненнаP30309-130445 53092
У залі Федерації профспілок області відбулася зустріч заступниці голови благодійної організації «Благодійний фонд «Українські соціальні програми» Марії Чорної з жіночим активом Кропивницького.
Мова йшла про роль жінки в умовах війни. Дійсно, сьогодні на плечі жінок звалилося багато труднощів – вони працюють і в тилу, і на фронті: займаються волонтерством, забезпечують воїнів усім необхідним, навіть зі зброєю в руках боронять країну. За прикладом далеко ходити не треба: Марія Чорна, як координаторка Міжнародного штабу допомоги українцям, не раз виїздила з допомогою на передову, у деокуповані території Херсонщини.P30309-130323 43321 Зокрема про неї відгукуються так: ця тендітна жінка була там, де не всі чоловіки мають мужність побувати.

 

Шановні колеги! Шановні спілчани!

images 27801Шановні колеги! Шановні спілчани!
Щиро вітаємо Вас зі святом весни, радості та краси – 8 Березня!
Від усієї душі бажаємо міцного здоров'я, безмежної віри, гарного настрою, професійного і особистого щастя! Хай кожній з Вас таланить в житті та усміхається доля! Поваги та розуміння від колег, любові – від рідних та близьких, натхнення і впевненості – від вищих сил!
Миру і злагоди Вашим родинам та усій Україні!
З повагою
Голова Федерації профспілок області         Максим Баланенко