На іменинах побували усі
На іменинах побували усі
Установи і заклади, так, як і люди, відзначають дні народження. 6 березня Кропивницькому будівельному фаховому коледжу виповнюється 93 роки. Дата не ювілейна, але, як кажуть, проминути її не можна, тож викладацько-студентський колектив все одно відзначає цей день. Що означає день народження закладу для його директора Інни Чернишової?
-По-перше, це наша історія, до якої додався ще один рік. Це та дата, яка дає можливість осмислити пройдене і, безперечно, планувати своє майбутнє. Приємно, що ми, з покоління в покоління, долучаємося до історії закладу, вкраплюємо в неї свої здобутки, довершуємо розпочаті справи. Озирнутися нам є на що – позаду майже столітня історія. Є про кого згадати добрим словом – фундаторів будівельної освіти. І є ким пишатися – заклад підготував майже 25 тисяч спеціалістів.
Починалося все з далекого 1930 року. Зараз мало хто пам'ятає перше приміщення закладу в центрі Кропивницького, який розміщувався у колишній художній школі. У такому закладі була велика потреба– країна будувалася, потім після Другої світової війни - відбудовувалася. Тепер можна провести паралель із сучасною воєнною ситуацією. Хто міг подумати, що у ХХІ сторіччі розпочнеться війна з такими руйнівними наслідками? Ми ж готували спеціалістів для мирного будівництва, а в нинішній ситуації вони будуть затребувані і для відбудови. В історії коледжу уже дві війни. Під час Другої світової він був зруйнований. Сьогодні, дякуючи Богу і Збройним силам України, які тримають оборону, заклад функціонує. Усі – викладачі, здобувачі освіти, випускники, а також наші захисники-будівельники налаштовані на перемогу і, безперечно, візьмуть участь у відбудові України. Це наш громадянський і особистий обов'язок.
Колишній будівельний технікум відбудували, але він був тісний для потреб у спеціалістах, які постійно зростали. Тож у 60-х роках студенти на чолі з викладачами звели навчальні корпуси, в яких функціонує заклад і нині. Потім спорудили навчально-виробничий корпус, у 70-х роках – два гуртожитки. Тепер у нас цілий комплекс. Ми дбаємо про його «обличчя», тому коледж завжди, як нова обгортка, за якою – гідний освітній зміст.
Щоб відповідати вимогам часу, змінювалася архітектура коледжу, розширювалися спеціальності. На початку була лише одна спеціальність – будівництво та експлуатація будівель та споруд. Починали з однієї групи, потім доходили до трьох, до семи, а сьогодні маємо 26 груп. А, враховуючи те, що будівництво - така мирна професія, яка потрібна у житті кожного, навіть для домашніх потреб, тому заклад освіти у всі часи користується популярністю, а значить і набирає обертів на ринку освіти. Згодом, відповідно до потреб часу, були відкриті спеціальності: менеджмент, архітектура та містобудування, будівництво, експлуатація і ремонт автомобільних доріг та аеродромів, монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання. Тобто ми зросли від однієї до п'яти спеціальностей. Сьогодні готуємо 640 спеціалістів, маємо 23 групи денного навчання і 3 – заочного, шість циклових комісій, гуртки за захопленнями, де у студентів є змога розвиватися та проводити дозвілля. У минулому році частково замінили меблі, поповнили комп'ютерний клас (це завдячуючи департаменту освіти і науки ОВА). Забезпечують освітній процес майже 60 викладачів, кваліфікованих, компетентних не тільки теоретично, а й практично.
Наше завдання – з розумінням ставитися до студентів. Ми, викладачі, не просто механічно читаємо лекції, а намагаємося дійти до кожної дитини, зрозуміти її внутрішній світ, допомогти адаптуватися у цих непростих умовах. Запроваджуємо різні форми навчання: дистанційну, дуальну, проводимо індивідуальні заняття, але по можливості надаємо перевагу офлайн-формату, адже нічого не замінить безпосереднього спілкування здобувачів освіти з викладачем. Незважаючи на воєнний час, викладачі постійно підвищують кваліфікаційний рівень – нещодавно пройшли курси, організовані Міносвіти і науки України, більше 30 викладачів. Намагаємося рухатися вперед, з нетерпінням чекаємо на перемогу і мирне будівництво. Як кажуть, при повному здоров'ї, з міцною матеріальною базою та інтелектуальним багажем прагнемо дійти до сторічного ювілею.
Особлива, зворушлива сторінка в історії коледжу – співпраця з ветеранами. На жаль, ветеранів Другої світової війни уже немає, а колишніх працівників підтримуємо, спілкуємося з ними, вітаємо їх зі святами і запрошуємо у гості, на виховні години. За кожною групою закріплений ветеран. Навчаємо здобувачів освіти, що без зв'язку з минулим немає майбутнього. Не пориваємо також стосунки із випускниками різних років. Це той місток, який допомагає нинішнім здобувачам освіти формуватися як спеціалістам.
У літопис закладу добре вписуються наші здобутки на всеукраїнському рівні. У цілому у рейтингу однойменних побратимів заклад – серед лідерів. Нас знають, на базі коледжу проходили всеукраїнські заходи, наприклад, з архітектури. Співпрацюємо із закладами освіти регіону та України, а також з вишами, беремо участь у методичних об'єднаннях...
Враховуючи, що будь-який день народження так чи інакше відзначається, у цьому році ми теж згадали цю святкову дату. У кожній групі відбулися виховні години, на яких перегорнули сторінки історії, презентували наших випускників, у тому числі тих, хто зараз захищає Україну. Сьогодні комплектуємо книгу пам′яті та вдячності випускникам. У програмі було привітання колективу, завдяки якому тримається заклад. Ми підготували і вручили кожному учаснику освітнього процесу невеличкі сюрпризи з логотипом коледжу. Тобто на іменинах побували усі.
Не можу не згадати про співпрацю керівництва з організаціями профспілки – викладачів і здобувачів освіти. У нас такого немає: хто в ліс, а хто по дрова. Заходи плануємо разом, у всіх питаннях знаходимо порозуміння, тобто працюємо спільно на результат. Організації профспілки теж мають свою історію, вона співзвучна з літописом закладу. Скільки існує коледж, стільки років і нашій профспілці. Загалом будівельний фаховий коледж – це дружний колектив однодумців, які впевнено йдуть вперед. Розбудуємо країну разом! Упевнено крокуємо до перемоги!
Григорій Святун,
заступник голови обкому профспілки працівників
будівництва і промбудматеріалів
Закону "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" – 25 років
Закону "Про порядок вирішення колективних
трудових спорів (конфліктів)" – 25 років
З нагоди 25-річчя прийняття цього Закону 3 березня в онлайн режимі, відбувся спільний круглий стіл. Закон України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) був прийнятий Верховною Радою України 3 березня 1998 року.
У роботі круглого столу взяли участь перша заступниця голови НСПП Світлана Запара, начальники та фахівці відділень НСПП в Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській та Волинській областях (Відділення), представники профспілок, арбітри та посередники НСПП, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області Людмила Проценко.
Із вступним словом до учасників круглого столу звернулася Світлана Запара, яка передала присутнім привітання від голови НСПП Дмитра Кухнюка. Вона зазначила, що 25-річчя Закону України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" є значущою подією для всіх працівників НСПП, сторін соціального діалогу та всіх суб'єктів дотичних до соціально-трудових відносин. В умовах неспровокованої агресії рф проти України, ми маємо, враховуючи накопичений за 25 років існування Закону, виробити таку модель та такі правила у сфері соціально-трудових відносин, які приведуть до стабільності та процвітання України. Зупинилася на обговоренні робочою групою, яка складається із представників спільних представницьких органів профспілок та роботодавців, а також представників Міністерства економіки України, базового проєкту Закону України "Про колективні трудові спори".
У своїх виступах, заступник голови Федерації професійних спілок Кіровоградської області, посередник НСПП Оксана Терлецька, голова Миколаївської обласної організації працівників охорони здоров'я України, арбітр НСПП Євгенія Заяць, третейський суддя Постійно діючого третейського суду при Волинській торгово-промисловій палаті, арбітр НСПП Любов Стадник, голова об'єднаної організації профспілки працівників освіти і науки України Великохутірської, Драбівської, Шрамківської територіальних громад Любов Бут привітали присутніх із 25-річчям прийняття Закону та ознайомили з досвідом співпраці з відділеннями НСПП в областях.
Начальники Відділень НСПП в Кіровоградській області Оксана Крайносвіт, в Волинській області Володимир Демидюк та заступник начальника Відділення в Миколаївській області Світлана Загребайленко відзначили у своїх виступах, що наразі Закон залишається чинним та визначає правові і організаційні засади функціонування системи заходів по вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) і спрямований на здійснення взаємодії сторін соціально-трудових відносин у процесі врегулювання колективних трудових спорів (конфліктів), що виникли між ними.
Підсумовуючи результати обговорення, начальник Відділення Черкаській області Оксана Євченко висловила сподівання на подальшу плідну співпрацю та взаємодію із сторонами соціального діалогу.
У Кропивницькому будівельному фаховому коледжі - знакова подія
У Кропивницькому будівельному фаховому коледжі - знакова подія
До нього завітав заступник голови Федерації профспілок України, голова Профспілки будівельників України Василь Андрєєв. І не просто завітав, а проїздом заїхав на броньованому автомобілі, який відправляється на фронт. Чому саме у цей коледж? На знак пошани студентсько-викладацького колективу коледжу. Адже цей колектив зробив значний внесок у придбання цього авто. Загалом же коледж з початку війни, як пояснила директор закладу Інна Чернишова, бере активну участь у підтримці ЗСУ, тероборони, приймає-зігріває переселенців.
Сьогодні мали змогу на власні очі побачити результат своїх зусиль та доторкнутися до автомобіля, який, з їхньою участю, служитиме на користь воїнам, а також познайомитися з головою галузевої Профспілки, членами якої вони є.
Як працює в умовах війни Профспілка будівельників? «Нелегко нам доводиться, - сказав Василь Андреєв, - 7 із 10 наших колег залишилися без роботи. Виходячи з цього, перебудували свою роботу. Найбільше, чого потребують наші члени, це навіть не гуманітарної допомоги, а представництва з питань заробітної плати, під час розслідування нещасних випадківдопомоги сім'ям загиблих, на жаль, є такі. Зараз заблокований процес розслідування нещасних випадків – цим займається апарат Профспілки, юристи, щоб допомогти людям, які трудяться-ризикують на будівельних горизонтах, часто на замінованих, під обстрілами».
Хто ж сьогодні залишився без роботи? «Люди загальних будівельних професій: кранівники, бетонники, арматурники, зварники, - зазначив Василь Миколайович, - оскільки в рази скоротилися кількість і обсяги робіт по цивільному будівництву. (Зараз в основному військові замовлення або по відновленню інфраструктурних об'єктів). Який вихід із цієї ситуації? Ми ведемо перемовини про залучення їх не як безробітних, а як звичайних працівників разом з Міністерством інфраструктури. Готуємося також до великих програм відновлення. Одна з них розпочата в Миколаєві. 38 млн. євро до кінця 2022 року інвестовано урядом Данії на відновлення водогону, електро та теплопостачання після жорстоких обстрілів. На цьому прикладі готуємося, щоб люди були зайняті. Ми уже зараз бачимо, що потрібно буде принаймні утричі більше будівельників. У багатьох закладах будівельного спрямування розпочали короткотермінові курси міні-навичок, щоб і переселенці могли їх пройти, і наші спілчани. У них є змога стати монтажниками вікон, сантехніками і т. д. Тобто виходять на перший план ті професії, які необхідні сьогодні»...
Найбільше цікавило студентів, куди ж направляється красень - автомобіль? «До миколаївських десантників. Хочу, щоб вони поставили свої підписи із словами вдячності цьому колективу».
Марія Іванова
Останнє оновлення (Четвер, 02 березня 2023, 14:01)
ФПО – Липко
Шановна Любов Миколаївно!
По-профспілковому щиро вітаємо Вас із чудовим святом
на особистому календарі – Днем народження!
Ваша постать досить помітна на профспілковій ниві енергетики та електротехнічної промисловості, адже багато років віддаєте важливій місії – захисту прав та інтересів спілчан, завжди тримаєте руку на пульсі життя.
Хай Бог дає Вам натхнення і надалі плідно й результативно працювати на благо спілчан, підтримувати їх у непростих житейських буднях! Вдалих Вам задумів на професійній ниві і тихої домашньої гавані! Щастя у всіх вимірах! Здоров'я - без міри і ліку! Друзів і партнерів - надійних та незрадливих! І всього-всього, чого душа бажає! Миру і злагоди Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко
Треба поспішати робити добро
Треба поспішати робити добро
Отримувати подарунки завжди приємно. І вручати – теж, особливо тим, хто потребує їх в першу чергу. Профспілки України (за підтримки Міжнародних організацій профспілок), у тому числі профспілкове об'єднання Кіровоградщини, з початку війни підтримують вразливі категорії населення, переселенців, студентів із малозабезпечених сімей.
Адрес для вручення профспілкової гуманітарної допомоги вистачає. Це професійні ліцеї, коледжі, лікарні... Цими днями голова Федерації профспілок області Максим Баланенко та голова обкому профспілки працівників державних установ Віктор Федотов надали допомогу Кропивницькому психоневрологічному інтернату з геріатричним відділенням. Подарунки гарні, якраз до початку весни: засоби гігієни та яскраві ковдри, які зігріватимуть мешканців інтернату профспілковим теплом та спогадами про те, що їх пам'ятають.
Директор інтернату Наталія Щіголь та голова профкому Людмила Поліщук подякували профспілкам за своєчасну та необхідну допомогу. Заклад завжди потребує участі добрих людей у його підтримці.
Треба поспішати робити добро, підтримувати одне одного у цей складний час та гуртом наближати перемогу – такий висновок роблять профспілкові лідери, спілкуючись з представниками колективів різних закладів.
Прес-центр ФПО
Світла пам'ять
Світла пам'ять
Федерація профспілок області та її членські організації висловлюють щирі співчуття колезі, голові обкому профспілки працівників поштового зв'язку Ганні Олегівні Герасимовій з приводу тяжкої втрати – смерті її матері Жабокрицької Наталії Андріївни.
Кажуть, батьки не помирають, а просто йдуть від нас. І поселяються на небесах. Віримо, що вони спостерігають за нами, підказують нам і допомагають рухатися життєвою стежкою далі.
Розділяємо велике горе разом з рідними Наталії Андріївни. Пам'ять про неї житиме у серцях і справах дітей та онуків, усіх рідних та близьких. Хай земля буде їй пухом! Вічна пам'ять Наталії Андріївні!
Президія ФПО
Наталія Кур'янова: «Даємо універсальні професії і формуємо профспілкове мислення»
Останнє оновлення (Четвер, 23 лютого 2023, 12:10) Взаємно корисний діалогВзаємно корисний діалог Герої не вмираютьГерої не вмирають Співпраці – новий імпульсСпівпраці – новий імпульс Прес-центр ФПО Зустріч із фахівцямиЗустріч із фахівцями Індексація пенсій будеІндексація пенсій буде |