Архів новин
2017
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

На порядку денному профспілок – підвищення зарплати

На порядку денному профспілок – підвищення зарплати
За весь період незалежності України загальний рівень оплати праці є вкрай низьким. І жоден Уряд, Президент, соціальні партнери не змогли запровадити таку політику в оплаті праці, щоб кардинально змінити ситуацію на краще.
Середня заробітна плата в Україні в травні складала 6840 грн. Це найнижчий показник з-поміж країн Центральної та Східної Європи і навіть більшості пострадянських країн. Порівняно з відповідним минулорічним періодом співвідношення середньої заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму практично не змінилося і залишається в межах 1,5-1,8 раза.
В області ця ситуація ще складніша.
Не дивлячись на те, що номінальна зарплата зросла майже в півтора рази, і область піднялася на 5 щаблів вгору серед областей, рівень її значно нижчий від державного і наших сусідів.
Та це не головне. Головне, чого вартує наша зарплата, як забезпечує купівельну спроможність кіровоградців.
Якщо порівняти її з фактичним прожитковим мінімумом, до якого включено податки, то наша зарплата - це лише 1,5 прожиткового мінімуму. А якщо врахувати, що український прожитковий мінімум не враховує затрати на утримання дітей, платну освіту і лікування, придбання житла чи його оренду і багато чого іншого необхідного для нормального життя, особливо радуватись немає чому. І це ж якщо говорити за середню зарплату. А якщо подивитись глибше в розрізі груп за рівнем зарплати. За даними облстату в березні майже 10 відсоткам працівників нараховано зарплату менше мінімальної, від 3200 до 4000 – 32,6 %, від 4000 до 5000 – 14,3%. Це означає, що більше сорока відсотків працівників отримує зарплату, яка не дає можливості задовольнити навіть невідкладні життєві потреби.
13 липня п.р. на обласній нараді в ОДА обговорювалось питання щодо шляхів підвищення зарплати в області, визначено орієнтовним рівень зарплати - 7 тисяч грн. Профспілки підтримують цю пропозицію, проте доведеться нелегко. У березні п.р. таку зарплату отримували трохи більше 6 відсотків працівників. Але якщо сторони соціального діалогу об'єднають свої зусилля з метою забезпечення цього завдання, вважаємо це цілком можливо.
Але ще раз хочеться підкреслити – це можливо лише при об'єднанні зусиль влади, роботодавців і профспілок. Ми повинні зрозуміти, що якщо ми не збережемо кадри, ніякі інвестиції нам не допоможуть.
Безумовно, держава підтримує громадян через систему субсидій, дотацій. Дійшло до того, що ці виплати займають левову складову в доходах громадян. Але це дорога в нікуди. Профспілки вважають, що кожна людина, яка працює, повинна заробити собі на життя і на життя своєї родини.
Турбує те, що ця тенденція кардинально не змінилась і в умовах підвищення мінімальної зарплати. Цьому передувало прийняття ЗУ №1774 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», яким змінено суть та структуру мінімальної заробітної плати, знівельовано диференціацію в оплаті праці.
Натомість профспілки, завдячуючи законодавчим змінам, позбавлені багатьох інструментів цивілізованого впливу на роботодавця для підвищення заробітної плати.
Переговори з роботодавцями на рівні Генеральної та галузевих угод продемонстрували відсутність у роботодавців бажання до конструктивного діалогу в питаннях підвищення зарплати, особливо це стосується мінімальних гарантій оплати праці, в першу чергу тарифної ставки робітника I розряду, яка безпосередньо впливає на всю систему оплати праці та перегляд ставок і окладів.
Профспілки вимушені розпочинати переговори з цифри – 1600 грн., яка вже навіть нижча визначеного в Держбюджеті прожиткового мінімуму – 1684 грн. та занижена порівняно з фактичним прожитковим мінімумом в 2,3 раза.
Отже, питання співвідношення оплати за некваліфіковану та кваліфіковану працю, забезпечення міжкваліфікаційної диференціації, а також визначення конкретного переліку доплат, надбавок, заохочувальних та компенсаційних виплат, що включаються до складу мінімальної заробітної плати, повністю перенесено у площину колективно-договірних відносин.
Тож запроваджені Урядом законодавчі зміни в оплаті праці, якими змінено структуру мінімальної заробітної плати та порушено принцип автономії колективно-договірного процесу, спровокували виникнення низки проблем під час їх практичної реалізації. Сталося так, що якщо дотримуватись норм вказаного закону, то тарифна ставка кваліфікованого робітника 6 розряду стає нижче мінімальної зарплати. Звичайно, роботодавці доплачують до мінімальної зарплати, але це не основна зарплата.
Зміна структури мінімальної зарплати, законодавче закріплення можливості нараховувати працівнику мінімальну заробітну плату незалежно від його кваліфікації та включати до її складу доплати і надбавки, призводить до дискримінації в оплаті праці кваліфікованих працівників. Більш всього - це торкається бюджетників, особливо медпрацівників. Практично втрачено всяке бажання підвищувати кваліфікацію, навчатись і здобувати спеціальність.
Звичайно, такий стан справ не може влаштовувати профспілки. В червні п.р. Президія ФПУ на своєму засіданні розглянула питання «Про стратегічне бачення ФПУ щодо подальшого реформування оплати праці», взято за основу проект Основних напрямів подальшого реформування зарплати. Бажано, щоб членські організації, рядові члени профспілки вносили свої пропозиції до цього документу.
Серед них, забезпечення легалізації трудових відносин та заробітних плат; перегляд змісту мінімальної заробітної плати; удосконалення Єдиної тарифної сітки; посилення колективно-договірного регулювання в оплаті праці (тариф працівника I розряду, галузеві стандарти, регіональні коефіцієнти); зменшення необґрунтованої диференціації в оплаті праці; зміна параметрів розрахунку індексації заробітної плати; усунення нерівності в підходах до оподаткування заробітної плати та доходів бізнесу.
Профспілки категорично наполягають на тому, що до мінімальної зарплати не повинні включатись будь-які доплати і надбавки. За наполяганням профспілок до проекту Трудового кодексу внесено норму про неврахування у складі мінімальної зарплати низки доплат та надбавок, а також щодо додаткового права працівника відмовитись від виконання роботи у зв'язку з невиплатою зарплати у встановлений строк або виплатою її не в повному обсязі.
Маємо намір відстоювати поширення дії галузевої (міжгалузевої) угоди (її окремих положень) на роботодавців відповідного виду/видів економічної діяльності, які не перебувають у сфері її дії (роботодавці, на яких поширюється дія галузевої (міжгалузевої) угоди, визначаються за основним видом економічної діяльності).
Крім того, на підтримку комплексних профспілкових пропозицій було розроблено відповідні законопроекти, які буде надіслано народним депутатам – представникам ФПУ у Парламенті для внесення їх на розгляд Верховної Ради України.
Профспілки переконані, що реформа оплати праці має відбуватись на засадах справедливого розподілу результатів праці та підвищення рівня її оплати до стандартів ЄС з метою зростання престижності праці українців, інакше ми втратимо найдорожче - кадри.
Федерація профспілок області вважає, що питання підвищення зарплати, вироблення тактики дій в цьому напрямку повинно вирішуватись спільно соціальними партнерами: владою, роботодавцями і профспілками. Тільки так можна зупинити втрату трудового потенціалу.
Оксана Терлецька,
заступник Голови ФПО

 

Для зміцнення профспілок

Для зміцнення профспілок
Федерація профспілок Кіровоградської області підготувала й надала ФПУ наступні пропозиції щодо організаційно-фінансового зміцнення ФПУ та її членських організацій:
1. Здійснення ФПУ та її членськими організаціями жорстких, наступальних, радикальних заходів по вирішенню основних життєвих проблем членів профспілок (оплата і охорона праці, зайнятість, ЖКГ) до повного їх вирішення.
2. Припинити практику розпорошення зусиль профспілок на вирішення проблем, які не є пріоритетними для членів профспілок.
3. Реалізація європейської процедури ведення соціального діалогу для забезпечення прав профспілок. Домогтися визначення Генеральної, галузевих, територіальних угод та колективних договорів як нормативних-правових актів, що носять юридично зобов'язальний характер, невиконання яких несе правову відповідальність.
4. Підвищення іміджу та авторитету профспілкового членства, запровадження матеріального стимулювання членів профспілок (поширення окремих норм колективних договорів лише на членів профспілок).
5. Ведення безкомпромісної захисної роботи по захисту прав та гарантій членів профспілок, керівників профспілкових організацій, особливо первинок, не допускати випадків їх незахищеності.
6. Запровадження жорсткої дисципліни і відповідальності керівних органів членських організацій за дотриманням статутних норм та виконанням прийнятих рішень.
7. Посилити персональну відповідальність члена профспілки за виконання статутних норм та зобов'язань. Ввести порядок прийому, виходу, припинення та виключення із членів Профспілки тільки на підставі рішення керівного органу первинної профспілкової організації.
8. Домогтися на законодавчому рівні вирішення питання щодо спрощення процедури державної реєстрації первинних профспілкових організацій (зміна приведення назви ППО у відповідність до назви підприємства, зміна керівника та виборного органу).
9. На законодавчому рівні посилити персональну відповідальність керівників підприємств, установ, організацій щодо виконання ст.ст.249,250 КЗпП України та внести їх в перелік обов'язкових питань, що підлягають перевірці контролюючими органами.
10. Вивчити європейську практику збереження профспілкових організацій на підприємствах, установах, організаціях при зміні власника. Розробити методичні рекомендації по реалізації вказаної проблеми.
11. Переглянути кадрову політику у профспілках, запровадити омолодження керівних профспілкових кадрів.
12. Запровадити матеріальне заохочення не звільнених керівників первинних профспілкових організацій шляхом профспілкових виплат із бюджетів ППО за рішенням керівного органу Профспілки.
13. Активізувати систематичне навчання членів профспілок, профактиву, щорічне підвищення кваліфікації керівників та фахівців керівних профспілкових органів за новими методами та формами навчання.

Оксана Терлецька,
заступник Голови ФПО

Залевська, 24-59-31.

 

Сподіваємось на додаткове фінансування лікувальних закладів Кропивницького

Сподіваємось на додаткове фінансування лікувальних закладів Кропивницького
Звернутися до Вас, шановні депутати Кропивницької міської ради, примусила мене ситуація, яка склалась в лікувальних закладах міста з виплатою заробітної плати.
Рівень заробітної плати в охороні здоров'я є найнижчим серед інших галузей господарювання. Після підвищення мінімальної заробітної плати до 3200грн, санітарка, сестра медична і лікар 2 категорії терапевтичного профілю, який має стаж 5 років, отримують однакову заробітну плату. Доведений обсяг медичної субвенції не дає можливості не тільки виконати вимоги Кабінету Міністрів про диференціацію заробітної плати, а й не забезпечує її виплату до кінця року.
Починаючи з квітня заробітна плата в лікувальних закладах міста виплачується частково в межах 10-20% від належної суми. Навіть до професійного свята, Дня медичного працівника, медики не отримали зарплату. Станом на 01.07. поточна заборгованість складає 17 млн.грн., за червень не отримано 40% заробітної плати, а що ж буде до кінця року?
На святах ми завжди чуємо, як поважають медиків, а на ділі..... Хочеться порадіти за сусідів у них, дійсно, піклуються про людей. Наприклад в Хмельницькій області з міського бюджету на охорону здоров'я додатково виділено 67млн.грн, в Чернігові 50 млн. і проблем з зарплатою не має. Нам же до кінця року не вистачає 54 млн. грн.
Отримуючи по 175-200 грн., медичні працівники не в змозі сплатити вчасно комунальні послуги, оздоровити дітей, підготувати їх до школи.
Обласна організація профспілки звертається до Вас з проханням втрутитися в ситуацію, терміново ліквідувати поточну заборгованість та розглянути питання про додаткове фінансування лікувальних закладів.
Маємо надію що Ви, дійсно, народні обранці і дієте в інтересах громади.
Лариса Козлова,
голова обкому профспілки працівників
охорони здоров'я

 

Обіцяють підтримати профспілкові пропозиції

Обіцяють підтримати профспілкові пропозиції
У травні ц. р. ФПО провела засідання за круглим столом голів первинних профспілкових організацій на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Оскільки подальша діяльність профспілок, особливо їх первинних організацій по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, залежить від норм Трудового кодексу України, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, учасники круглого столу звернулися до народних депутатів України, обраних від Кіровоградщини, з проханням підтримати постатейні поправки профспілок до проекту Трудового кодексу України під час голосування на пленарному засіданні парламенту.
На звернення голів первинних профорганізацій - учасників круглого столу відповіла голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова: «У Комітеті ВРУ за дорученням Голови Верховної Ради України Парубія А. В. розглянуто Ваші звернення з рекомендаціями круглого столу голів первинних профспілкових організацій Кіровоградської області. Повідомляємо, що наведену у рекомендаціях інформацію щодо підтримки та схвалення всіх профспілкових пропозицій, що внесені до проекту Трудового кодексу України, взято до відома. Також інформуємо, що народних депутатів України – членів Комітету ознайомлено з надісланими рекомендаціями з метою їх подальшого використання у законотворчій роботі».

 

Міжнародний форум «ТЕМП-2017» - це класно

Міжнародний форум «ТЕМП-2017» - це класноКопия photo5379944638938458113 3304b
Наприкінці червня у Мінську проходив Міжнародний молодіжний профспілковий освітянський форум «ТЕМП-2017». Делегація з України складалася з десяти осіб.
Вже втретє проходить масштабний проект ФПБ – форум ТЕМП «Трудом Единым Молодежь Профсоюзов». Він зібрав молодих профактивістів із 15 країн: Білорусі, України, Росії, Литви, Латвії, Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Кіпру, Молдови, В'єтнаму, Туреччини. Уперше взяли участь представники Естонії, Ізраїлю та Індії.Копия photo5422498689575921674 54a51
На освітній платформі форуму, який проходив цьогоріч на базі Мінського об'єднаного спортклубу ФПБ, профактивісти порушували важливі питання, які хвилюють молодь. На дискусійних майданчиках та в ході засідань за круглим столом разом шукали шляхи реалізації та ділилися досвідом профспілкової роботи. ТЕМП – це не тільки нові знання, реалізовані ідеї, а й новий рівень взаємодії різних країн, великий внесок молоді щодо вирішення глобальних питань сучасності.
Учасники Форуму відвідали промислові підприємства країни, де мали можливість ознайомитися з роботою їхніх первинних профспілкових організації: ВАТ «МТЗ», ВАТ «МЗКТ», ЗАТ «Атлант», ВАТ «Гастелівське», СВАТ «Комунарка», і санаторні комплекси Федерації профспілок Білорусі.
Крім того, молодь ознайомилася з історією та культурою Білорусі, відвідавши Національну бібліотеку, Великий театр опери та балету, Національний художній музей, Музей історії Великої Вітчизняної війни, а також вражаючий мюзикл у Республіканському Палаці культури профспілок «Сім таємниць Білорусі». Учасники форуму взяли також участь у спортивних змаганнях «Профспілкове ГПО», і команда, переважну більшість якої складали представники української делегації, посіла перше місце!Копия photo5422498689575921675 827bc
Учасників ТЕМПу хвилювали теми і навчання, і працевлаштування молоді. Цікавилися, чи діє система, яка гарантує випускникам перше робоче місце. Всі країни – учасниці ТЕМПу - представили свій позитивний досвід профспілкової роботи. Організатори форуму розробили насичену освітню і розважальну програми для «темпівців». Під час екскурсій столицею, цікавих тренінгів по розвитку лідерських якостей і креативного мислення молодь устигла познайомитися і потоваришувати. Протягом форуму учасники скуштували національну кухню багатьох країн. А одного вечора білоруси влаштували «Dranik-paty» і всі мали змогу обмінятися рецептами приготування драників у своїй країні, деякі куштували цю страву вперше.
«Ми сподіваємося, що естафету «ТЕМПа» приймуть інші країни і будуть влаштовувати на своїй території подібні дискусійні майданчики для молодих активістів з усього світу. Це дозволило б не тільки розширити горизонти профспілкової роботи, а й познайомити молодь з новими країнами, новими культурами» - зазначив представник ФПБ Михайло Орда.
На слова вдячності заслуговують ФПУ, ФПО та профспілка працівників освіти і науки України - за можливість брати участь у Міжнародному молодіжному профспілковому освітянському форумі «ТЕМП-2017» та мати можливість удосконалювати свої вміння, розвиватися та працювати для наших профспілчан!
Олена Базилюк,
голова Молодіжної ради Федерації профспілок Кіровоградської області

 

Олесь Довгий підтримав профспілкові пропозиції

Олесь Довгий підтримав профспілкові пропозиції
У травні ц. р. ФПО провела засідання за круглим столом голів первинних профспілкових організацій на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Оскільки подальша діяльність профспілок, особливо їх первинних організацій по захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників, залежить від норм Трудового кодексу України, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді України, учасники круглого столу звернулися до народних депутатів України, обраних від Кіровоградщини, з проханням підтримати постатейні поправки профспілок до проекту Трудового кодексу України під час голосування на пленарному засіданні парламенту.
На звернення голів первинних профорганізацій-учасників круглого столу відповів народний депутат Олесь Довгий: «Дякую Вам за надіслані рекомендації круглого столу голів первинних профспілкових організацій Кіровоградської області на тему «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Вважаю, що проведення таких заходів сприяє формуванню позиції профспілок щодо законодавчого врегулювання трудових відносин роботодавців та працівників. Оцінка профспілками ситуації в країні щодо дотримання трудових прав, питань трудових відносин між працівниками і роботодавцями, ваші пропозиції щодо вирішення існуючих проблем завжди відігрівали роль дороговказу в моїй діяльності, як народного депутата від Кіровоградщини. Зокрема, мною було підтримано під час розгляду у першому читанні проект нового Трудового кодексу України. Маю намір підтримати зазначений законопроект і у другому читанні. Переконаний, що Верховна Рада України під час розгляду законопроекту у другому читанні ухвалить цей важливий і довгоочікуваний кодекс і виведе законодавчу базу трудових відносин на сучасний рівень».

 

Президент підписав закон про дитяче оздоровлення

Президент підписав закон про дитяче оздоровлення

altПрезидент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей, збереження мережі дитячих оздоровчих закладів». Закон був прийнятий Верховною Радою 6 червня 2017 року.

Документ удосконалює правове регулювання забезпечення реалізації прав дітей, передусім соціально-вразливих категорій, на оздоровлення та відпочинок.

Законом розширюються перелік категорій дітей, які мають право на оздоровлення та відпочинок за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок та фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел. Також документом уточнюються повноваження державних органів у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, порядок утворення, реорганізації та ліквідації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, встановлюється відповідальність за неподання або подання не в повному обсязі відомостей для внесення до Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Реалізація положень Закону посилить контроль за діяльністю дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


Останнє оновлення (Понеділок, 10 липня 2017, 08:34)

 

Внесено зміни в статтю 42 Кодексу законів про працю України

Внесено зміни в статтю 42 Кодексу законів про працю України

altВерховною Радою України 6 квітня 2017 року прийнятоЗакон України «Про внесення зміни до статті 42 Кодексу законів про працю щодо захисту трудових прав працівників» № 2005-VIII.

Частину другу зазначеної статті, нормами якої встановлено переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці, доповнено пунктом 10 наступного змісту: «працівникам, яким залишилося менше трьох років до настання пенсійного віку, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат».

Отже, тепер особи передпенсійного віку включені до категорії осіб, яким надано переважне право залишатися на роботі при скорочені чисельності чи штату працівників.

Закон набув чинності 30 квітня 2017 року.

                                                                                                               

 

Введено в дію нове службове посвідчення інспектора праці

Введено в дію нове службове посвідчення інспектора праці

altНа виконання постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та пункту 8 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 (зі змінами) була затверджена нова форма та опис службового посвідчення інспектора праці (Наказ Міністерства соціальної політики України від 24.05.2017 № 866, який набрав чинності 16.06.2017)

Отже, службове посвідчення має вигляд книжки розміром 60 х 90 мм у твердій обкладинці темно-червоного кольору. Ліва та права внутрішні сторінки службового посвідчення виготовлені із захищеного паперу з фоновою сіткою червоного кольору.

На лицьовому боці службового посвідчення розміщено виконані тисненням фольгою золотого кольору зображення та написи: у верхній частині посередині – зображення малого Державного Герба України; нижче під зображенням малого Державного Герба України посередині – одним рядком слова «ІНСПЕКТОР ПРАЦІ».

За матеріалами ФПУ 

 
 

Останнє оновлення (Понеділок, 10 липня 2017, 08:27)

 

Металургам підвищили зарплату

Металургам підвищили зарплату
На ТОВ «Побузький феронікелевий комбінат» з 1 липня 2017 року підвищено зарплату: для інженерно-технічних працівників на 10 відсотків, для робітників – на 22 відсотки. Тепер середня зарплата на комбінаті складає 7680 грн., що значно перевищує середню зарплату по області.
Підвищення зарплати не впало, як кажуть, з неба. За цими цифрами – велика робота профспілкового комітету комбінату. Саме він домігся перегляду зарплати. Металурги були стурбовані низькою оплатою праці, адже ціни на споживчі товари непомірно ростуть, комунальні платежі теж. Крім того, вони вважають, що їхньої платні не вистачає на нормальне відтворення сил після тяжкої праці.
8 травня 2017 року був проведений не погоджений с профспілкою стихійний мітинг, який не приніс результатів. Після втручання профспілкового комітету с підключенням юридичної служби ЦК Профспілки металургів ситуацію вдалося спрямувати у законодавче поле. На засіданні профкому за участю ініціативної групи були розроблені вимоги до власника підприємства, щодо підвищення з 1 червня ц. р. заробітної плати на 30 відсотків. Профком підготував підписні листи і менш як за тиждень було зібрано 1100 підписів працюючих.
Протокол засідання профкому та вимоги найманих працівників були передані роботодавцю. Як результат, власник надав відповідь щодо підвищення заробітної плати з 1 липня ц. р.
До речі, деякі працівники, які у робочий час вийшли на акцію протесту, могли постраждати, але відповідно до спільного рішення профкому та адміністрації комбінату, адміністрація зобов´язалась, не запроваджувати санкції в вигляді звільнення та позбавлення премій. (Обмежилися доганами). І все-таки вважаю, що ми, профспілкові активісти, повинні бути більш згуртованими у відстоюванні своїх прав. Ми не вимагаємо чогось надприродного, а лише гідної оплати своєї вкрай напруженої праці».
До вирішення ситуації на комбінаті підключалися ЦК ПМГУ,ФПО, державна служба посередництва та примирення.
Олег Фомін,
голова профкому комбінату

 

Заслужена нагорода

Заслужена нагорода
Для голови профкому єдиної первинної профспілкової організації «Гідросила» Сергія Олійника засідання за круглим столом з колективно-договірних питань стало знаменним. По-перше, відбулося воно в Міжнародному центрі культури і мистецтв Києва, а по-друге, голова ФПУ Григорій Осовий вручив йому Диплом переможця Всеукраїнського конкурсу на кращий колективний договір ПАТ «Гідросила АПМ» за 2016 рік.Вручение награды 460d9
Ця нагорода - цілком заслужена. Торік Генеральний директор Приватного АТ «Гідросила АПМ» О. З. Шамшур був нагороджений найвищою нагородою Федерації профспілок України - Почесним знаком «За розвиток соціального партнерства». І як логічне продовження цього, колектив заводу став переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий колдоговір за підсумками роботи за 2016 рік. Усього, за всіма галузями економіки України, удостоєні таких нагород 23 підприємства, в тому числі і гідросилівці.
Безумовно, нагорода - це перемога і профкому, і керівництва. Що значить для Олександра Шамшура колективно-договірна робота?
- Колективний договір, як і будь-який договір, передбачає дві сторони. І успішна робота по його виконанню буде тоді, коли обидві сторони вміють домовитися і він їм буде вигідний. Якщо він не приносить користі роботодавцю та працівникам, це ні до чого не призводить. Вірніше, призводить до конфліктів. А що таке конфлікт? Це збої в роботі, зупинка, порушення виробничого процесу, і в підсумку - деградація підприємства, і як ланцюгова реакція, збитки, невиконання завдань, які стоять перед колективом. На мій погляд, в колдоговірній роботі кожна сторона повинна допомагати один одній. Адже завдання у нас спільні. Так, сьогодні непроста ситуація, ми бачимо, що йде відтік робочої сили, а підготувати професіонала, фахівця - це довгий термін. (Наше підприємство - стовідсотково експортне, оснащено воно сучасним обладнанням). Цінуємо професіоналів, намагаємося утримати кадри. Колдоговір якраз і спрямований на задоволення потреб працівників. Оскільки на підприємстві немає соціальної структури, цю місію виконує профспілковий комітет. Люди повинні і попрацювати, і відпочити. Друге - забезпечує профком. І захист інтересів працюючих. Управлінці не завжди можуть охопити всі питання. Щоб працювати успішно і колдоговір був ефективним, потрібно перебувати в правовому полі і скрупульозно готувати його до підписання. У цій роботі завжди стоїть питання: чого хочуть домогтися дві сторони: і забезпечити економічні параметри, і соціальні. Якщо профком і керівництво хочуть працювати продуктивно, вони повинні знаходити консенсус. Нам це вдається.Шамшур и Олейник 94db2
За словами Сергія Олійника, колективно-договірна робота для профорганізації є найбільш значною й актуальною.
- Це рушійна сила всієї профспілкової діяльності. Безпосередньо колективними договорами встановлюються соціальні пільги, гарантії і компенсації, регулюються соціально-трудові відносини, узгоджуються інтереси між роботодавцем та працівниками. А це і є те, заради чого наймані працівники створюють профспілку. На нашому підприємстві колективний договір - це, дійсно, головний документ, за яким живе трудовий колектив. Тобто - це захисний щит на всі випадки виробничого життя, побуту і відпочинку. Виходячи з важливості цієї роботи, профком ініціював переговори щодо укладання нового колективного договору, разом з роботодавцем розробили його проект, потім спільно будемо контролювати його виконання.
Головне, що у цей непростий для країни час, незважаючи на всілякі труднощі, які є в Україні, на підприємстві виконання зобов'язань колективного договору - це непорушне. З року в рік профкому і керівництву вдається поліпшувати його якість, тому що на «Гідросилі» існує неписане правило: кожен наступний документ не може бути гіршим за попередній, а тільки кращим.
Олександр Шамшур і Сергій Олійник вдячні колективу заводу «Гідросила АПМ» за досягнення високих результатів праці і бажають таких же успіхів у майбутньому.

 

Чому в області голод на робітничі кадри?

Чому в області голод на робітничі кадри?
На недавньому засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради обговорювалося актуальне і болюче питання для Кіровоградщини – стан виконання регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у 2016 році та показники на 2017 рік.
В області діє 21 профтехзаклад, які щороку випускають близько 3 тисяч фахівців. Де вони розпорошуються, якщо в області відчувається голод робітничих кадрів? Раніше було державне замовлення – воно перетворилося на формальне, тож із 2016 року запрацювало регіональне замовлення, яке за минулий рік виконано на 86 відсотків. Як зробити профтехнавчання ефективним та забезпечити кваліфікованими робітничими кадрами підприємства області? Відповіді на ці запитання шукали учасники засідання. Профспілкова сторона найбільше занепокоєна непродуманим фінансуванням профтехзакладів, адже коли вже були сформовані обласний і місцеві бюджети, держава раптом вирішила скинути на область і міста обласного підпорядкування фінансування підготовки робітничих кадрів. І якщо в області вдалося вийти із цієї ситуації, то в містах це закінчилося затримками виплати зарплати викладачам, стипендії учням, в т. ч. – сиротам. Особливо загострилася ситуація в Кропивницькому. ФПО не раз зверталася із цією проблемою до міського голови. Голова ФПО Максим Баланенко з метою підвищення престижності робітничих професій запропонував сторонам соціального діалогу підтримати і взяти участь у спільному проведенні щорічного конкурсу за високу професійну майстерність, організованого профспілками.DSC02697 4300c
Обласна тристороння рада вирішила: забезпечити виконання Генеральної угоди щодо проведення підвищення кваліфікації не рідше одного разу на 5 років, а також проводити професійну перепідготовку та підвищувати кваліфікацію працівників у періоди їх неповної зайнятості та для працівників, які перебувають під загрозою вивільнення. Сторони соціального діалогу домовилися посприяти відновленню наставництва, удосконаленню професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві, запровадженню системи підтвердження кваліфікації за робітничими професіями за результатами неформального навчання.
Вирішено з метою зменшення професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці проводити систематичну профорієнтаційну роботу, спрямовану на вибір професій, які користуються попитом на ринку праці області. Представники влади, роботодавців і профспілок домовилися про об'єднання зусиль у підготовці кваліфікованих спеціалістів та робітників для виробничої сфери області шляхом укладення тристоронніх договорів роботодавців, органів виконавчої влади і навчальних закладів, створення навчальних центрів на базі кращих ПТНЗ, розвитку дуальної форми навчання, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів.
Марія Іванова