Архів новин
2021
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

ФПО ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДИ ДО СПІВПРАЦІ

ФПО ЗАКЛИКАЄ ГРОМАДИ ДО СПІВПРАЦІimages 8e757
На теренах Кіровоградщини з'явилося 49 територіальних громад, у кожної з них уже своя біографія. Окремі мають немалий досвід роботи, а інші тільки розпочинають свій шлях. З деякими громадами Федерація профспілок Кіровоградської області уже не один рік співпрацює на підставі укладених Угод.
Відлік співпраці розпочався із Соколівської територіальної громади (голова Інна Завірюха) у 2016 році, Угоду з якою можна взяти за зразок. Завдяки злагодженій співпраці влади громади і ФПО збережено первинні профспілкові організації, колективні договори. Статутом Соколівської ТГ, Положеннями про управління ТГ передбачена їх взаємодія з профспілками, яка розглядається як пріоритетний напрямок розвитку громади. Передбачена норма про укладання відповідних угод, запрошення на сесії Ради, на засідання її виконавчого комітету, залучення до розробки проектів рішень Ради.
Враховуючи створення нових громад, обласне профоб'єднання має намір розширити коло співпраці.
ФПО розуміє, які труднощі стоять сьогодні перед громадами; передано на їхні плечі під гаслом розширення їх повноважень - левова частка державних пільг і гарантій, утримання закладів освіти, охорони здоров'я, дитсадків, комунальних підприємств, а тепер ще й підтримка бізнесу. При цьому не всі вони забезпечені фінансовим ресурсом. На жаль, про бюджет розвитку громад вже не так часто згадується.
Варто зазначити, що профспілки стоять на стороні територіальних громад, адже саме там живуть і працюють їхні спілчани, формується їх добробут і соціальний захист, тож готові відстоювати розширення повноважень громад, за умови забезпеченням достатнього фінансування, а не постійних урізань статей доходів їхніх бюджетів.
З цією метою, Федерація профспілок області має намір підписати угоду про співпрацю з Регіональним відділенням Асоціації ОТГ в Кіровоградській області, виходячи з повноважень профспілок.
Одним із напрямів цієї роботи сьогодні - є активні дії профспілок, особливо бюджетної сфери, де основним роботодавцем є держава, котра частково дотує місцеві бюджети за рахунок надання субвенцій, які першочергово мають бути направлені на оплату праці у повному обсязі, енергоносії та комунальні послуги. А це вчителі, працівники охорони здоров'я, культури і, врешті решт, державні службовці та працівники органів самоврядування.
Через укладення колективних договорів з роботодавцями, опираючись на Генеральну, галузеві і Територіальну угоди, профспілки домагаються підвищення заробітної плати у виробничій сфері. З темпом росту зарплати, область займає провідне місце в державі.
Сьогодні в області укладено та зареєстровано 1899 колдоговорів, які охоплюють 84,9% працівників, що значно вище державного рівня.
Зважаючи на той факт, що основним джерелом доходів бюджетів територіальних громад є податок на доходи фізичних осіб, в тому числі у формі заробітної плати, ФПО вважає за доцільне докласти зусиль для співпраці з профспілками у відповідності до Закону України «Про соціальний діалог в Україні», підтримати діяльність профспілкових організацій, які діють на території громад за галузевою належністю, особливо в укладанні та реєстрації колективних договорів, формуванні соціальних пакетів, які базуються на нормах Галузевих та обласних угод.
ФПО сподівається, що територіальні громади висловлять своє бачення щодо співпраці з профспілками та проблеми, які, на їхній погляд, необхідно порушити перед органами державної та місцевої влади.

Максим БАЛАНЕНКО,
Голова ФПО

 

Не допустити знищення медичної галузі!

Не допустити знищення медичної галузі!index 27aa9
Рада Федерації профспілок Кіровоградської області звернулася до Кабінету Міністрів України з проханням підтримати вимоги обласної організації профспілки працівників охорони до центральних органів влади щодо достатнього фінансування галузі.
Медичні та інші працівники закладів охорони здоров'я сьогодні знаходяться в зоні особливого ризику захворювання на COVID-19, що віднесено до небезпечних інфекційних хвороб.
Незважаючи на низьку заробітну плату, порівняно з іншими галузями економіки, медичні працівники гідно виконують свій професійний обов'язок, докладаючи всіх зусиль для порятунку людей, часом ціною власного життя і здоров'я. На відміну від інших вони не можуть піти у відпустку чи працювати вдома на дистанційному режимі, і кожного дня та зміни безпосередньо перебувають в епіцентрі загрози зараження.
У той же час стан фінансування комунальних закладів охорони здоров'я не дозволяє на належному рівні, а подекуди навіть на мінімальному, забезпечити потрібний рівень захисту медичних працівників від інфікування. Кожен пацієнт нині може бути потенційним носієм коронавірусу, зважаючи на можливість тривалого безсимптомного протікання хвороби.
Навіть в період роботи по ліквідації пандемії держава не виконала реформаторський закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», в якому було закладено норму в 5% ВВП на фінансування медичних гарантій та оплату праці медичних працівників з розрахунку не менше 250% середньої заробітної плати в Україні за липень попереднього року.
Профспілка працівників охорони здоров'я неодноразово зверталась до всіх гілок влади щодо недостатнього фінансування медичної галузі, яке призводить до скорочення працівників та закриття медичних закладів.
Враховуючи вищезазначене та з метою дієвого захисту працівників закладів охорони здоров'я, Рада ФПО вимагає:
1. Внести зміни до Закону України « Про Державний бюджет України на 2021 рік» та передбачити кошти для виконання норм Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» для забезпечення доступної і якісної медичної допомоги населенню та підвищення заробітної плати медичним працівникам, а саме:
- фінансування Програми медичних гарантій на рівні не менше 5 % від ВВП;
- оплати праці медичних працівників з розрахунку не менше за 250% середньої заробітної плати в Україні за липень попереднього року.
2. Не допускати закриття закладів охорони здоров'я та масового вивільнення медичних працівників внаслідок реалізації Програми державних гарантій медичного обслуговування населення.
Закликаємо стати на захист права громадян України на охорону здоров'я, не допустити знищення галузі охорони здоров'я, зберегти її кадровий потенціал!

За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО Максим БАЛАНЕНКО

 

Звернення до Прем'єр-міністра України

Звернення до Прем'єр-міністра України

Рада Федерації профспілок області, яка 8 квітня п. р. розглянула питання про виконання статутних завдань ФПО щодо захисту і реалізації прав працівників у сфері праці, засудила напрацьований Мінсоцполітики проєект змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. №1105-XІV. Втілені вони у законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України".
По-перше, електронний реєстр листків непрацездатності стане частиною реєстру застрахованих осіб.
Листок непрацездатності стане лише електронним, бо формуватимуть його програмними засобами електронного реєстру листків непрацездатності на підставі медичного висновку з тимчасової непрацездатності та зареєстрованого за єдиним реєстраційним номером.
Фонд соцстраху проводитиме перевірку обґрунтованості медичних висновків з тимчасової втрати працездатності в закладах охорони здоров'я та у лікарів, які провадять медичну практику як ФОП.
По-друге, за кошти Фонду соцстраху виплачуватимуть допомогу по тимчасовій непрацездатності, починаючи із 11-го дня непрацездатності замість нині діючого правила із 6-го дня. Тому роботодавці почнуть оплачувати листки непрацездатності за перші 10 днів тимчасовій непрацездатності.
По-третє, допомогу по тимчасовій непрацездатності пропонують не надавати за періоди:
- простою, крім випадків, коли тимчасова непрацездатність настала до простою;
- тимчасової непрацездатності, зазначеної у медичному висновку з тимчасової втрати працездатності, визнаному необґрунтованим.
По-четверте, ініціюють зміни у розмірах допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Її будуть виплачувати застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
1) 50% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до 5 років;
2) 60% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 5 до 10 років;
3) 70% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 10 до 15 років;
4) 80% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від 15 до 20 років;
5) 100% середньої зарплати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад 20 років.
На сьогодні допомогу по тимчасовій непрацездатності у розмірі 100% зарплати отримують застраховані особи із страховим стажем більше 8 років. А після цієї реформи ті, хто має, приміром, 9 років страхового стажу претендуватимуть на лікарняні у розмірі 60% заробітку.
По-п'яте, допомога на поховання виплачуватимуть у двократному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на дату смерті.
Мінсоцполітики пропонує, аби Закон запрацював із 1 серпня 2021 року, крім норм, які стосуються виплати лікарняних за кошти Фонду соцстраху із 11-го дня непрацездатності, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.
Мінсоцполітики пропонує, аби Закон запрацював із 1 серпня 2021 року, крім норм, які стосуються виплати лікарняних за кошти Фонду соцстраху із 11-го дня непрацездатності, які набирають чинності з 1 січня 2022 року.
Рада Федерації профспілок області категорично проти розробленого законопроекту і вимагає термінового вжиття заходів про виділення Фонду соціального страхування коштів для ліквідації заборгованості із виплати застрахованим особам допомоги із тимчасової непрацездатності. Не можна залишати без засобів існування людей, які через хворобу втратили здоров'я та ще й заробіток.

За дорученням Ради ФПО
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Захист, іще раз захист

Захист, іще раз захистP10408-101710 1d1a9
Уже рік країна (та й увесь світ) живе в умовах карантину, спричиненого пандемією COVID-19. Ця складна ситуація стала для багатьох випробуванням на зрілість. Для профспілок у тому числі. Як реагувало обласне профспілкове об'єднання на виклики часу, як забезпечувало статутні завдання щодо захисту прав і гарантій працівників у сфері праці? Ці питання обговорювалися на ІІ засіданні Ради Федерації профспілок Кіровоградської області, яке відбулося в онлайн-режимі.P10408-095804 43dea
Як повідомив голова ФПО Максим Баланенко, працівники у цей складний час, безперечно, відчули профспілковий захист. Із запровадженням карантину ФПО, членські організації, первинки активно підключилися до реалізації спільних заходів щодо недопущення порушень трудових прав працівників. Так, за наполяганням профспілки працівників охорони здоров'я встановлено додаткові доплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах із ліквідації гострої респіраторної хвороби. Профспілка освітян на всіх рівнях домоглася запровадженням додаткової оплати працівникам освіти в період карантину у зв'язку з введенням додаткових обов'язків, посиленим навантаженням та інтенсивністю праці. Приділялася увага забезпеченню працівників засобами індивідуального захисту, придбанню необхідного обладнання, організації перевезення працівників до місця роботи. Часто на ці цілі залучались і продовжують залучатися кошти профорганізацій. М a4ebcПрофкомами ініційовано внесення змін до колдоговорів щодо встановлення надбавок до посадового окладу, оплати простою у вищому розмірі, ніж це передбачено законодавством.
Карантин, на жаль, погіршив ситуацію на ринку праці. Максим Баланенко назвав статистичні дані: значно зріс рівень безробіття, протягом січня 2,7 тис. працівників попереджені про наступне звільнення, що в рази більше ніж минулого року. На 1 лютого статус безробітного мали більше 23 тисяч осіб, а кількість вакансій складає лише 1,3 тис., або 17 осіб на 1 робоче місце. «Надважливе завдання у цій ситуації - збереження робочих місць. Тож соціальним партнерам не порізно, а спільно треба боротися за кожне робоче місце. Особливо зараз, коли в період децентралізації, територіальні громади цією проблемою займаються недостатньо. Профоб'єднання намагається запобігати фактам необґрунтованого (без попереднього узгодження з виборними профорганами) вивільнення працівників».P10408-095930 42f74
Не менш важливим для профспілок є питання оплати праці. Якої позиції дотримується ФПО у цьому питанні? За словами Максима Баланенка, запровадження карантинних обмежень спричинило падіння розміру зарплати у січні на 14 відсотків. При цьому в рази виросли ціни і тарифи. «Якщо торкнутися тарифної теми, то вона повинна цікавити всіх: і обласну владу, і роботодавців. Сьогодні, на захисті населення не стоїть ні влада, яка передала усі проблеми на відкуп НКРЕП, ні сама Комісія, яка повинна узгоджувати інтереси надавача послуг і споживача. Як правило, регулятор - на боці господарника. Як приклад: наше втручання у визначення розміру тарифу на розподіл газу дало можливість знизити його на третину від запропонованого товариством «Кіровоградгаз». Думаю, якби всі підключилися до цього питання, можна було б його ще знизити».P10408-105327 ae78c
Обговорювалася на засіданні Ради також участь ФПО у процесі децентралізації влади. Проводилися семінари, круглі столи, робочі зустрічі з фахівцями, які здійснюють реформу. Ставиться основна мета – недопущення масових звільнень і порушень трудових прав працівників. Особлива увага приділялася порядку формування бюджетів громад в умовах постійних змін Податкового і Бюджетного кодексів, передачі встановлених державою пільг на місцеві бюджети, несправедливого розподілу податків.
Детально обговорювалася роль профспілок щодо забезпечення прав працівників на працю і соціальний захист, налагодження соціального діалогу в громадах. Ситуація різко напружилася після реалізації постанови ВРУ щодо ліквідації районів. Відбулося так, що децентралізаційні процеси випередили нормативно – законодавчий супровід цих процесів. Керівникам і депутатам новоутворених районів і громад треба було негайно прийняти багато важливих рішень, у т. ч, пов'язаних з комунальним майном і кадрами. Окремі територіальні громади через відсутність коштів не хочуть приймати на баланс районні заклади. Центральна влада перекинула на плечі громад все, що тільки можна, і це при тому, що місцеві бюджети у багатьох випадках від'ємні. ФПО, обласним організаціям профспілок бюджетної сфери доводиться розрулювати багато ситуацій, пов'язаних із майном, виплатою зарплат, недопущенням масових звільнень, працевлаштуванням вивільнених працівників.P10408-104131 145f8
Порушувалася на засіданні також така болюча проблема, як наступ на права працівників та профспілок. Минулий рік був роком активної боротьби у відстоюванні конституційних прав працівників і профспілок. Почалося з проєкту закону «Про працю», коли Кабмін і Верховна Рада мали намір позбавити працівників основних трудових і соціальних гарантій. І тільки, завдяки єдності профспілок, підтримки міжнародних об'єднань профспілок, масовим акціям удалося відстояти ці напади. Свою негативну оцінку законопроєкту було висловлено міжнародною профспілковою спільнотою, якою було скеровано до України безпрецедентну за рівнем представництва комісію. котра зазначила неприпустимість прийняття законопроєкту у запропонованій редакції.
Згодом група народних депутатів фракції «Слуга народу» запустила новий законопроєкт щодо окремих питань діяльності професійних спілок. І знову довелося включатися у масову боротьбу, яка триває і досі.P10408-110135 51d54
Від імені Ради ФПО прийнято низку звернень, зокрема до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо збереження трудового потенціалу, підвищення зайнятості населення, недопущення масових звільнень працівників, підвищення соціальних гарантій у період пандемії, недопущення зростання цін і тарифів. Спрямовано звернення до Кабміну – щодо забезпечення гарантованого отримання газу для виробництва тепла теплогенеруючим підприємствами та фінансування компенсацій втрат цих підприємств згідно з підписаним Меморандумом; продовження державного регулювання цін для населення на ринку природного газу, забезпечення своєчасного і у повному обсязі фінансування та виплату допомоги Фонду соціального страхування; недопущення закриття закладів охорони здоров'я та масового звільнення медичних працівників, забезпечення рівня оплати праці медпрацівників у розмірі 250 відсотків середньої зарплати в Україні; недопущення внесення на розгляд Парламенту законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування», який в рази урізає гарантії застрахованих осіб...P10408-105224 74f24P10408-105246 a1e41
Під час засідання сталася знакова подія – підписано Меморандум про співпрацю між ФПО та громадською радою при облдержадміністрації, до речі, уперше в Україні, та Угоду про співпрацю із обласним центром зайнятості.
Прес-центр ФПО

 

СПОДІВАННЯ НА ПІДТРИМКУ

СПОДІВАННЯ НА ПІДТРИМКУ
Президія Федерації профспілок області прийняла звернення Прем'єр-Міністру України. Спонукав до цього проєкт Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі".
Справа в тому, що на адресу обласного об'єднання профспілок Кіровоградщини надходять масові звернення працівників про недопущення подання Кабінету Міністрів України на розгляд Верховної Ради України запропонованого Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства проекту Закону України «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі». Як і більшість розроблених цим Міністерством законопроєктів, вказаний законопроєкт суперечить вимогам статті 22 Конституції України. Уже тільки із цієї причини він не може подаватися на розгляд Парламенту. Проєктом відбираються практично всі права працівників на пільги і компенсації за роботу у важких і шкідливих умовах праці. Узаконюється необов'язковість колдоговірного регулювання питань з охорони праці, щорічна розробка комплексних заходів з охорони праці, проведення обов'язкових медичних оглядів працівників.загружено f3b9e
Одним словом, виключено все, що було закріплено чинним законом України «Про охорону праці». Залишається лише гарна назва нового законопроєкту. Виникає питання, якою метою керувалися розробники проєкту, закладаючи до нього такі норми? Якщо такий закон буде прийнятий, то роботодавцю можна і не перейматися проблемами охорони праці, не нести додаткові витрати. Щоправда, хто піде працювати в такі, інколи, не людські умови? А який же зайде інвестор на підприємства, де умови праці не відповідають елементарним нормам праці?
Не можна не відзначити іще один негативний факт. Уже стало тенденцією Мінекономрозвитку: в процесі законотворчої роботи позбавлення повноважень профспілок. У даному випадку - це захист прав працівників на безпечні і належні умови праці та здійснення громадського контролю. Не визначили в законопроєкті навіть терміну «профспілки». Тобто, питання охорони праці будуть безконтрольні.
Федерація профспілок області, зважаючи на надзвичайну важливість документу, пропонує максимально виважено поставитися до його розробки, об'єднати зусилля сторін соціального діалогу та міжнародних експертів. Головне – не допустити подання законопроєкту на розгляд Парламенту в редакції Мінекономрозвитку.

 

ВИЗНАНО КРАЩІ РОБОТИ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВ

ВИЗНАНО КРАЩІ РОБОТИ ЮНИХ ХУДОЖНИКІВko23.02.20 c0324
Журі під головуванням начальника Управління Держпраці у Кіровоградській області Олександра Кухаренка підбило підсумки обласного етапу конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» - 2021, який став уже традиційним.
Від розмаїття фарб і відтінків олівців, від майстерності виконання розбігалися очі. Вражали політ фантазії, серйозний підхід до творчого процесу. Учасниками конкурсу стали близько 500 дітей різного віку та з різних куточків області. Саме стільки робіт надійшло до Управління Держпраці,
Членам журі непросто було оцінити роботи та відібрати найкращі, тому поверталися до кожного малюнка по кілька разів, враховуючи всі вимоги конкурсу. Урешті відібрали 9 робіт - по 3 у різних вікових категоріях. У своїх художніх роботах учасники конкурсу висвітлили теми охорони та безпеки праці в галузі енергетики, будівництва, гірничодобувній, лісовій галузях... Чимало малюнків були присвячені актуальній сьогодні проблемі – боротьбі з COVID-19.P10223-135016 73a40
У I групі (вікова категорія від 6 до 10 років) переможцями обласного етапу конкурсу стали:
Марія Дядюра (ЗШ №1, м. Світловодськ) - І місце,
Микита Кот (Миколаївський ЗЗСО I – III ступенів Соколівської сільради) - II місце,
Віктор Чекунєєв (Ульяновський ЗЗСО) - III місце.
У II групі (вікова категорія від 11 до 14 років) перемогу отримали:
Кіра Клепач (НВК, ЗНЗ I-III ст. №19 «Лісова казка») - I місце,
Артем Тарахкало (Петрівська ЗОШ I філія КЗ «Петрівське навчально – виховне обєднання» ЗОШ I – III cтупенів - гімназія) - II місце,
Валерія Гайдай (Кущівська гімназія міської ради м. Кропивницького) - Ш місце.
У ІІІ групі (вікова категорія від 15 до 18 років) призові місця зайняли:
I місце – Анастасія Бойченко – (Центральноукраїнський науковий ліцей – інтернат, м. Кропивницький),
II місце – Микола Шатковський (Піщанобродська спеціальна гімназія),
III місце – Анна Денісова (Компаніівський центр дитячої та юнацької творчості).
До участі у спеціальній номінації «Використання засобів індивідуального захисту органів дихання під час проведення гірничих робіт» надійшло 5 малюнків.
Фінальний етап конкурсу.відбудеться у Києві, для участі у якому будуть надіслані
роботи переможців обласного конкурсу.
Марія Іванова

 

ПОЧИНАЄТЬСЯ НАСТУП НА ОЛІГАРХАТ?

ПОЧИНАЄТЬСЯ НАСТУП НА ОЛІГАРХАТ?

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов розповів, що найближчим часом на засіданні РНБО введуть нові санкції, в тому числі й проти депутатів. Його заяву багато хто вже назвав початком наступу на олігархат та його поплічників.

Ось слова Данілова: «Як і минулого разу я сказав, що далі буде, повірте – і далі буде! Далі будуть офшори, власність, все, що поцуплене з 1991 року в українського народу, буде повернуте українському народу. Більш того, усі депутати, у яких статки в 300-400 мільйонів, люди добрі, де ви це взяли? Зупиняється це все. Найближчим часом на наступному засіданні РНБО ви побачите більше і цікавіше. І там будуть депутати, там буде багато тих людей, які жодного разу не працювали, а мають величезні статки – усі будуть повертати, і в тому числі, що стосується українських надр. Це буде окрема ситуація. Коли забрали усе, що можна забрати, жодної копійки не сплачують до бюджету. Закінчилися ті часи...Наголошую, усі люди, які мають бізнес в Росії, заробляють там гроші, потім їх витрачають на промивання нам мізків, найближчим часом це буде публічна інформація і всі це бачитимуть».

Нагадаю, що принцип соціальної справедливості, у тому числі і при розподілі ВВП, національного продукту, бюджету та при оплаті праці, активно і ефективно відстоюють вітчизняні профспілки, перш за все, Федерація профспілок України, її членські організації. ФПУ неодноразово закликала керівництво держави на рівні законодавства та шляхом здійснення політичної волі навести порядок у цих сферах, Це стосується і деолігархізації країни, і рішучій боротьби з тіньовою економікою, і повернення з офшорів виведених з України капіталів, вирішення проблеми заборгованості з виплати зарплат. Це доречи було підтверджено керівництвом ФПУ і у Всесвітній день соціальної справедливості, що ми відмітили 20 лютого. . Скажімо відверто: якщо анонсовані секретарем СНБО рішення та дії дійсно відбудуться (якщо це не просто піар, а реальне бажання влади навести лад в державі, повернути у політичне, економічне та суспільне життя соціальну справедливість), у країні та і в житті її громадян багато що може змінитися на краще. І в цьому, безумовно, профспілки підтримають дії влади як свого соціального партнера.

Дуже хочеться вірити, що саме так воно й буде Народ України заслуговує на кращу долю, на соціальну справедливість. Досить пустих обіцянок і розчарувань...

Олексій Петруня,

Прес-центр ФПУ.

 

ШКОЛИ ЗАКРИВАТИМУТЬ ЛИШЕ ПРИ «ЧЕРВОНОМУ» РІВНІ НЕБЕЗПЕКИ

ШКОЛИ ЗАКРИВАТИМУТЬ ЛИШЕ ПРИ «ЧЕРВОНОМУ» РІВНІ НЕБЕЗПЕКИimages b1b3c

У період дії адаптивного карантину відвідування закладів освіти заборонятиметься лише у разі встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на окремих територіях.
Залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремих регіонів встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення СОVID-19, кожен з яких має обмеження та критерії визначення.
Так, із 24 лютого на території України встановлюється «жовтий» рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого, зокрема, забороняється:загружено 24143
• відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50 % здобувачів освіти та персоналу закладу;
• проводитив закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
• проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інші) заходи за участю більш ніж однієї особи на 4 кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або за наповненості залів понад 50 % місць у кожному окремому залі.
Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти і науки України щодо норм постанови Кабінету Міністрів від 17 лютого 2021 року, якою до 30 квітня 2021 року на всій території України впроваджено адаптивний карантин.
«У разі встановлення на території регіону «червоного» рівня епідемічної небезпеки забороняється: відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти», – зазначають у Міносвіти.
Прес-центр ФПУ – за матеріалам МОН

 

ПОЗИЦІЯ ПРОФСПІЛОК.

 

Масове звільнення працівників потрібно зупинити!


Ситуація з масовим звільненням працівників в процесі адміністративно-територіальної реформи, що супроводжуються порушенням конституційних прав громадян на працю і соціальний захист, потребує невідкладного реагування з боку Уряду.
Про це зазначено у листі Голови ФПУ Григорія Осового до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Профспілковий лідер поінформував главу Уряду про те, що 21 січня 2021 року Федерацією профспілок України проведено нараду з керівниками територіальних профоб'єднань та профспілок бюджетної сфери щодо критичної ситуації, що склалася із масовим вивільненням працівників органів місцевої влади, їх установ і комунальних закладів, обумовленим процесом адміністративно-територіальної реформи після прийняття Постанови Верховної Ради України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».
За результатами наради від членських організацій ФПУ надходить інформація про численні порушення законодавства.
Листом від 29.12.2020 Прем'єра вже було повідомлено про випадки протиправної ліквідації комунальних закладів культури під час утворення і реорганізації районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
У процесі ліквідації (реорганізації) місцевих органів влади, що тягне за собою і масове вивільнення, порушуються трудові права державних службовців, посадових осіб та працівників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування.
Критична ситуація склалася з установами соціального захисту та обслуговування населення. Масово порушуються трудові права в освітянській галузі.
Мають місце випадки звільнення працівників закладів освіти за пунктом 1 частини першої статті 40 КЗпП без виплати вихідної допомоги, компенсацій за невикористану щорічну відпустку тощо (однією з причин є невнесення установ, закладів освіти до казначейської мережі з початку 2021 року) та за відсутності відповідних рішень про ліквідацію/реорганізацію таких закладів (Закарпатська, Херсонська, Чернігівська обл.).
Профспілкові організації намагаються налагодити соціальний діалог із керівниками новостворених громад для розв'язання проблем у законний спосіб. Проте, на жаль, значна частина посадовців органів місцевого самоврядування не дотримуються принципів соціального діалогу при прийнятті зазначених рішень, порушуючи законодавство.
Зазначена ситуація загострює соціальну напругу і протестні настрої в регіонах і в суспільстві в цілому та потребує невідкладного реагування з боку Уряду, - наголошується у листі ФПУ.
З метою її вирішення профспілки звернулися з проханням невідкладно провести нараду з керівниками Мінрегіону, Мінекономіки, Мінкультури, Міносвіти, Мінсоцполітики та головами державних обласних адміністрацій за участі керівників всеукраїнських галузевих профспілок.

Прес-центр ФПУ

 

ФПО звернулася до Кабінету Міністрів України

ФПО звернулася до Кабінету Міністрів Українизагружено 1abd2
У Зверненні йдеться про надання дозволу на перевезення у пасажирському транспорті.
Справа в тому, що до Федерації профспілок Кіровоградської області масово звертаються кропивничани з приводу проблем, пов'язаних з доставкою до місця роботи та у зворотному напрямку. У зв'язку з обмеженнями в період карантину крупногабаритні комунальні автобуси та тролейбуси мають право на перевезення пасажирів лише на сидячих місцях, що у 2-2,5 рази зменшило обсяг перевезень.
Як результат, на зупинках скупчуються сотні людей, які тривалий час очікують транспорт і не можуть вчасно дістатися на роботу, крім того, зимової пори ризикують захворіти на простудні захворювання. Така ситуація викликає обурення людей, зокрема тим, що у метро пасажирам дозволено набиватися «під зав'язку», а в автобусі не дозволяється навіть при дотриманні соціальної дистанції.
За розрахунками спеціалістів, крупногабаритний пасажирський транспорт має можливість забезпечити соціальну дистанцію не тільки для сидячих, а й стоячих пасажирів.
Зважаючи на вищевказане та враховуючи більш-менш сприятливу епідеміологічну ситуацію в місті, Федерація профспілок області просить надати дозвіл Кропивницькій міській раді на перевезення в крупногабаритному комунальному транспорті (автобусах та тролейбусах) додатково до сидячих ще десять стоячих пасажирів.
Таке рішення дасть можливість ліквідувати черги на зупинках, своєчасно добратися людям до місця роботи, знизити соціальну напругу та позитивно вплине на епідеміологічну ситуацію.
Прес-центр ФПО.

 

Вимагаємо зупинити масове звільнення працівників та ліквідацію закладів культури

Вимагаємо зупинити масове звільнення працівниківКадук 42c44
та ліквідацію закладів культури
Обком профспілки працівників культури в рамках своїх повноважень щодо захисту прав і гарантій працівників культури, керуючись нормативно-правовими документами, звертає увагу на дотримання конституційних прав працюючих у нашій області і вимагає зупинити масове звільнення працівників та повну ліквідацію закладів культури.
Відповідно до Закону «Про культуру» заклади культури комунальної власності автоматично включені до базової мережі місцевого рівня. Виключення закладів культури з базової мережі або ліквідація чи реорганізація потребують погодження з Міністерством культури та інформаційної політики України, як центрального органу виконавчої влади, що здійснює формування державної політики у сфері культури.
Слід зазначити, що відповідно до ЗУ «Про добровільні об'єднання територіальних громад», заклади переходять у власність громад за правонаступництвом. І Постанова ВРУ від 17 липня 2020 р. №807 не передбачає ліквідацію чи реорганізацію комунальних закладів, у т. ч. культури. Станом на 22 січня ц. р. практично у жодному із новостворених чотирьох районів не завершено передачу закладів культури сіл, селищ раніше діючих районів до комунальної власності територіальних громад. Сесії районних та селищних рад перенесені на 26-29 січня. Питання про виплату зарплати за січень працівникам культури не вирішене. Фінвідділи селищних рад відправляють керівників районних закладів культури до райрад, які не мають відповідного фінансування.
Комісії тільки створюються, майно передається, а про комплексну передачу повноважень, персоналу й відповідних обов'язків не йдеться. Всупереч діючому законодавству сесія Голованівської селищної ради рішенням від 15 січня №75 затвердила структуру відділу культури, туризму та культурної спадщини у кількості 63 штатних одиниць, тоді як у 2020 році було 135 штатних посад, тобто запропоноване масове звільнення, яке суперечить і Галузевій угоді, і нормативній базі України. По районній бібліотеці скорочення – майже 40%. На 18 сільських бібліотек виділено 4,5 штатних посад, на 14 сільських клубів – 7 штатних одиниць. Тобто всі працівники культури і бібліотек переведені на 0,5 ставки.
Олександрівська селищна рада 19 січня листом за підписом селищного голови повідомила усіх сільських працівників культури, кожного персонально під особистий підпис про звільнення із займаних посад у зв'язку з реорганізацією району. Ні сесія новоствореної Кропивницької районної ради, ні сесія Олександрівської селищної ради з питань передачі власності ще не відбулися, а працівників уже попередили не про зміну засновника і назву, а про звільнення, хоча законодавством цього не передбачено.

Детальніше...

 

ТАРИФИ НА ГАЗ І ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ БУТИ СПРАВЕДЛИВИМИ !

ТАРИФИ НА ГАЗ І ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ МАЮТЬ БУТИ СПРАВЕДЛИВИМИ !images 1 b8d61
Підвищення цін на газ і тарифів на електроенергію – нахабний крок влади, до чого більшість людей виявились не підготовленими, що засвідчують протести в різних регіонах України.
На цьому наголошувалося у виступах учасників прес-конференції 21 січня 2021 року в Інформаційній агенції "УНІАН".
До журналістів звернулись Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Федерації транспортників України, голова Профспілки залізничників і транспортних будівельників Вадим Бубняк, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін, голова Профспілки виробничників і підприємців України Наталья Землянська, представник ГО "Соціальний рух" Олексій Громов.
Вони були одностайними у думці, що ціни на природний газ та тарифи на електричну енергію і комунальні послуги значно перевищують економічно обґрунтований рівень та не відповідають фактичному рівню доходів населення. Як наслідок, збільшується кількість людей, які бідніють, зростає заборгованість за спожиті енергоносії та житлово-комунальні послуги. У виробничому секторі знижується конкурентоспроможність української продукції.
Представники профспілок приєднались до «хвилі гніву», ініційованої громадськими організаціями, яка прокаталася всією країною, чітко сформулювали свою позицію на засіданні Президії ФПУ та направили звернення до влади.
ФПУ вважає, що державна політика при запровадженні в Україні ринків природного газу та електричної енергії, не забезпечує інтересів громадян і потребує перегляду.images 9aab3
Для виходу з кризової ситуації ФПУ вимагає від влади відновити державне регулювання цін для населення як на ринку природного газу, так і на ринку електроенергії щонайменше до моменту стабілізації економіки і внести відповідні зміни до законодавства.
Верховній Раді України запропоновано невідкладно заслухати звіт Уряду в порядку парламентського контролю, переглянути державну політику ціноутворення в енергетичному секторі економіки країни, а також прийняти рішення про посилення соціального захисту населення в умовах запровадження енергоринку. Переглянути засади створення і діяльності наглядових рад державних підприємств і організацій.
ФПУ також вважає за необхідне внести зміни до Держбюджету України на 2021 рік, передбачивши реальний обсяг асигнувань на пільги і житлові субсидії громадянам для оплати житлово-комунальних послуг, придбання палива і газу.загружено 46649
У разі не виконання владою зазначених вимог до 1 лютого ц.р. ФПУ мобілізує своїх прихильників і вдасться до масових протестних дій.