Архів новин
2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Головне – вірити в перемогу

Головне – вірити в перемогу0-02-05-73dfbf3786b5829698ff41b110d12b509ef9953c0c0ece95b2651f39b6426cd8 5380ada3 fa26b
Дещо незвично бачити працівників Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області за непритаманною для них справою – плетінням маскувальних сіток. Воєнні обставини усіх перелаштували на інше мислення і заняття. Розповідає начальник головного управління Лариса Цандекова:
– На сьогодні контрольні заходи тимчасово призупинено. Проте, незважаючи на воєнний стан, розпорядники коштів сумлінно продовжують надсилати нам інформацію, за що ми їм дуже вдячні. Крім того, надходять доручення з Держаудитслужби, які також потребують опрацювання та виконання. Тобто життя триває і від основної діяльності остаточно ми не відриваємося.
Звісно, нинішня воєнна ситуація внесла корективи в наше життя – ми, як і вся країна, долучилися до загальних справ. Займаємося волонтерською діяльністю, у постійному режимі здійснюємо інформаційний спротив російській агресії, надаємо благодійну допомогу – хоча про це не варто афішувати. Доброчинність – із розряду таємниці, адже добрі справи треба робити від душі, а не задля піару. Знаємо, що ми це робимо, і для нас цього досить.
Допомагаємо Збройним силам України постійно: хто чим може – це навіть не обговорюється. Освоїли таку потрібну на сьогодні справу, як плетіння маскувальних сіток. Виготовляємо їх на замовлення. Можна сказати, відкрили такий цех, де працюють наші фахівці за новим напрямком. Плетемо сітки, які дають невидимий захист нашим захисникам від ворога. Деякі працівники пройшли майстер-класи та навчили інших. Тепер ми і в цій справі – аси.
Сітками займається одна частина фахівців, а інша – готує страви та випічку для територіальної оборони, потім розвозить по блокпостах. Знаємо потреби і воїнів, і тероборонців, тож стараємося бути їм у пригоді. Сьогодні по-іншому не можна – кожен на своєму місці і за покликом душі повинен робити свій внесок задля наближення перемоги.
Хочу з приємністю відзначити, що дуже задоволена своїм колективом. Це одна команда, надзвичайно відповідальна і патріотично налаштована. Ми любимо свою країну – це почуття особливо викристалізувалося у воєнний час. Тож кожен у міру своїх можливостей підставляє плече країні, яка опинилася у складній ситуації. Колектив наш переважно жіночий. У багатьох жінок є маленькі діти, ми не можемо рити окопи чи виконувати іншу фізичну роботу, тому знайшли своїм силам інше застосування.
Маємо свого воїна, постійно перебуваємо з ним на зв'язку, молимося за нього і за всіх наших захисників, які боронять нашу землю. Головне зараз – зберігати спокій, витримку і вірити у все найкраще. Переконана, що в цей складний час усі вищі сили з нашим народом, тож перемога буде за нами.
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників
державних установ

 

КОМЕНТАР МІНЕКОНОМІКИ

КОМЕНТАР МІНЕКОНОМІКИ
ДО ЗУ ВІД 15.03 2022 Р. № 2136-ІХ «ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»
Стаття 1. Дія норм законодавства про працю в умовах воєнного стану
1. Цей Закон визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану, введеного відповідно до ЗУ "Про правовий режим воєнного стану".
2. На період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до ст. 43, 44 Конституції України.
3. У період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих цим Законом.
Норми Закону, які регулюють деякі аспекти трудових відносин інакше, ніж КЗпП та інше законодавство про працю - мають пріоритетне застосування на період дії воєнного стану для працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Норми законодавства про працю, які суперечать положенням цього Закону, на період дії воєнного стану не застосовуються.
Стаття 2. Особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану
1. У період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору. При його укладенні умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
З метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, роботодавець може укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.
Положення Закону дозволяють самостійно визначати на період воєнного стану форму трудового договору. Надається право роботодавцю приймати нових працівників за строковими трудовими договорами на період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника, незалежно від причин його відсутності.

Детальніше...

 

Шановна Людмило Семенівно!

Шановна Людмило Семенівно!images 3 58e4b
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів та гарних помислів!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму і віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить упевненість у собі!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО          Максим Баланенко

 

Кожен долучається до загальної справи

Кожен долучається до загальної справиimages.jpg4 ede7d
Сьогодні працівники ДП «Кіровоградський облавтодор» та його філій, як ніколи, розуміють свою місію. Їхні зусилля і помисли спрямовані на виконання щоденних обов'язків, а в кінцевому підсумку – на перемогу України у війні з російським агресором, адже кожен на своєму місці наближає її своєю працею.
Частина працівників пішла зі зброєю захищати країну, а ті, що залишилися, виконують своє обов'язки на ремонті та утриманні доріг. Жінки у вільний час плетуть маскувальні сітки, готують страви для тих, хто несе вахту на блокпостах. Кожен долучається до загальної справи.images 14b6d
Хочеться відзначити злагодженість колективу, його позитивне та оптимістичне налаштування на роботу. Усі розуміємо, що після зими дороги потребують особливої уваги, тож шляховики з великим ентузіазмом дають лад дорожнім артеріям життя. Вони добросовісно виконують планові завдання з ремонту доріг, проявляють власну ініціативу, співпрацюють з територіальними громадами – реагують на їхні звернення щодо відновлення сільських шляхів. Адже сьогодні головне – вистояти на фронті та в тилу.images.jpg2 a73ec
До речі, обком профспілки працівників автомобільного та шляхового господарства у перемовинах досягнув домовленості з роботодавцем, аби працівників не відправляли у відпустку без збереження оплати праці. Нині для людей дуже важливо не відриватися від колективу, мати роботу, тим більше бажання її виконувати є.
Людмила Попова,
голова обкому профспілки працівників
автомобільного та шляхового господарства

 

Державна допомога

Державна допомога тимчасово переміщеним особам,
у період воєнного стану
11 березня 2022 року Уряд схвалив постанову № 261 якою затвердив Порядок та умови надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану.
Компенсацію на оплату комунальних послуг можуть отримати громади, які дали безкоштовний прихисток переселенцям у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (у школах, садочках тощо).
Це послуги:
- з постачання теплової енергії (або теплової енергії як товарної продукції);
- з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- з поводження з побутовими відходами або вивезення побутових відходів;
- з постачання та розподілу природного газу;
- з постачання та розподілу електричної енергії;
Також компенсація буде на придбання дров, пелет, вугілля, інших видів палива для опалення будівель (приміщень)
Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг.
Військові адміністрації надсилатимуть Мінрегіону відповідні дані по громадах, а Мінрегіон буде готувати акт уряду про виділення коштів.
Відшкодовуватися будуть витрати на комунальні послуги, що надані з 1 березня 2022 року. Тобто на початку квітня громади матимуть змогу подавати свої заявки на відшкодування.
Окрім того за дорученням Президента України Урядом розроблено соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб, яким врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.
За інформацією Мінрегіону власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги (рішення Уряду буде оприлюднене найближчим часом).
Власники житла, які бажають дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.
Органи місцевого самоврядування мають сформувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.
Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.
Дякуємо всім небайдужим!
Департамент з питань
економічного розвитку
та ціноутворення

 

НСЗУ роз'яснює

НСЗУ роз'яснює
Національна служба здоров'я України роз'яснює, що у зв'язку з введенням воєнного стану в Україні постановою КМУ від 25.02.2022 р. №157 внесені зміни. Відповідно до них для надавачів медичних послуг,, які розташовані на території, на якій введено воєнний стан, особливості розрахунку фактичної вартості медичних послуг за всіма пакетами медичних послуг, передбаченими програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, на місяць визначаються відповідно до зазначеної програми, а положення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо внесення інформації до електронної системи охорони здоров'я та звітування не застосовуються.
Крім того, постановою КМУ внесені зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 році в частині оплати надавачам медичних послуг на період дії воєнного стану.
Зміни будуть діяти на весь період воєнного стану на всій території України, на якій введено воєнний стан.
Зважаючи на ці зміни, НСЗУ сплачуватиме щомісяця фіксовану суму коштів надавачам медичних послуг, незважаючи на фактично внесені медичні записи в електронну систему охорони здоров'я.
На період воєнного стану надавачам медичних послуг не потрібно подавати до НСЗУ звіти про медичні послуги.
Такі зміни забезпечують безперебійне фінансування медичних закладів у надзвичайній ситуації та зменшать навантаження на заклади охорони здоров'я в частині подання звітів.
1. Оплата за пакетом первинної медичної допомоги.
Заклади охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу, отримуватимуть щомісяця таку ж суму коштів, яка була нарахована їм станом на 1 лютого 2022 року. Додаткова оплата за результатом проведеної оцінки досягнення індикаторів виконання умов договору, яка передбачена п. 25 Порядку, буде здійснюватися тільки після закінчення воєнного стану.
2. Оплата за пакетом екстреної медичної допомоги.
Розрахунок фактичної вартості медичних послуг не змінився. Тобто фактична вартість медичних послуг на один місяць розраховується як добуток 1/12 базової кавітаційної ставки та чисельності населення, яке проживає на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці згідно з даними Держстату щодо чисельності наявного населення за даними Мінсоцполітики щодо чисельності внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на відповідній території на 1 січня 2021 року, із заокругленням до двох знаків після коми.
3. Оплата за пакетами спеціалізованої медичної допомоги.
Сума оплати за пакетами медичних послуг щомісяця, крім місяця, в якому воєнний стан було введено, встановлюється на рівні більшого значення з таких значень:
- Фактичної вартості відповідних медичних послуг, наданих протягом січня 2022 р.;
- 1\п від запланованої вартості медичних послуг за відповідним пакетом медичних послуг, де п – кількість місяців дії договору за відповідним пакетом медичних послуг.
За пакетом медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня», «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», «Стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» фактична вартість медичних послуг на місяць встановлюється на рівні більшого значення.
Для надавачів медичних послуг, які надають медичну допомогу пацієнтам з хворобами нирок за пакетами «Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах» та «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах», та в яких добуток кількості фактично наданих медичних послуг у будь-якому місяці після введення воєнного стану, за даними електронної системи охорони здоров'я і відповідних тарифів є більшим за суму сплачених коштів за цей місяць, різниця між таким добутком та фактично сплаченими коштами підлягає сплаті у місяці, що настаєза місяцем, в якому така різниця була розрахована.
Надавачам медичних послуг, які забезпечують лікування пацієнтів з туберкульозом, фактична вартість медичних послуг щомісяця визначається як частка залишку запланованої вартості медичних послуг з урахуванням фактичної оплати медичних послуг за січень 2022 р. та кількості місяців дії договору.
Додатково зазначається, що станом на 10.032022 р. НСЗУ здійснено оплату надавачам медичних послуг відповідно до реєстрів на оплату:
25 надавачам медичних послуг за пакетом екстреної медичної допомоги за березень, 1997 надавачам медичних послуг за пакетом первинної медичної допомоги, 1635 надавачам за пакетами спеціалізованої медичної допомоги.
Національна служба охорона здоров'я
№6077/5-15-22 від 10.03-2022 р.

 

Шановний Анатолію Івановичу!

Шановний Анатолію Івановичу!images 8 cdd65
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, повсякденних успіхів та гарних помислів!
Витримки Вам і терпіння, радості й оптимізму, віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить упевненість у собі!
Миру і єдності Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Олександр Догаров: «Усі працюємо на перемогу...»

Олександр Догаров: «Усі працюємо на перемогу...»
Коли світить сонечко, по-весняному оживає природа, душа просить одного: спокою і миру, але у цю ідилію вдираються звуки сирени, нагадуючи про безжальну війну. Дійсність змінила нас, підпорядкувала під інший розпорядок життя, а ще зробила сильнішими – ми об'єдналися в єдиному прагненні захищати свою землю. Кожен на своєму робочому місці наближає день перемоги світла над пітьмою, добра над злом. В усіх викликають захоплення українські воїни, медики, освітяни, пекарі, зв'язківці, державні службовці... Чітко, як годинник, працює у цей непростий час департамент соціального захисту населення ОДА, виконуючи і притаманні йому обов'язки, і додаткові. Розповідає начальник департаменту Олександр Догаров:
- Працівники соціального захисту, усі без винятку, працюють у штатному режимі, я б сказав, бездоганно виконують свої функції. У нашому підпорядкуванні 12 інтернатних закладів, на повному державному забезпеченні 1700 чоловік. Вони перебувають на своїх місцях, той рівень послуг, який їм надавався до воєнного стану, забезпечується і зараз (медичне обслуговування, чотириразове харчування, цілодобовий догляд). Враховуючи нинішню ситуацію, у кожному закладі зробили запас продуктів харчування десь на 2 місяці. Тобто маємо своєрідну продуктову «подушку». Частину дітей-інвалідів із Знам'янського будинку-інтернату 2-4 рівня із числа сиріт евакуювали до Польщі. Ми підтримуємо з ними зв'язок – вони у безпеці, в чудових умовах, з ними виїхали наші працівники. Діти із складними діагнозами, для яких небажане транспортування, залишилися на місці.
На сьогодні жодних пересторог не бачу. Влада працює, армійці виконують свої завдання, а ми – свої. Крім того, ми долучилися до підтримки переселенців. Кожен інтернатний заклад створив певну кількість місць (всього близько 260) і надаємо послуги з тимчасового перебування переселенцям з «гарячих» міст. Тобто даємо людям можливість перебути день-два-три, відпочити, оговтатися і рухатися далі за своїми напрямками. Це так звана, транзитна категорія. Найбільший тягар ліг на плечі Кіровоградського психо-неврологічного інтернату, але його працівники справляються.
Що стосується безпосередніх функцій, то виконуємо їх у повному обсязі. В першу чергу мова йде про всі види державних допомог. Повністю і вчасно, без затримки їх фінансуємо (дітям-інвалідам, сиротам, при народженні дітей, по вагітності і пологах). Вчасно виплатили субсидії. Заборгованості немає, усі люди отримали кошти на свої рахунки.
Ще один напрямок – робота з переселенцями. В області створений штаб – наші працівники чергують там, де надають допомогу у розселенні прибулих. Вони через штаб отримують інформацію, де можуть оселитися (у школах, дитсадках). Був період, коли в область заїжджало по 6 тисяч чоловік, зараз хвиля дещо спала.
Займаємося також гуманітарною допомогою – отриманням та її розподілом. Теж створено відповідний штаб, я – заступник начальника. Ми відкрили по Кропивницькому 7 точок, де приймаємо таку допомогу (є вони і на територіях), а видаємо гуманітарку за зверненням переселенців через обласну організацію Червоного Хреста. Є потреба у дитячому харчуванні, памперсах, постільній білизні, матрацах, одягу... Активно працюють у цьому напрямку також працівники територіального центру. Створили ще великий транзитний хаб, куди прибувають великі вантажі з гуманітарною допомогою з інших областей, які розподіляються у нашому регіоні і переправляються на інші території – Харківську, Луганську...
Роботи вистачає, але – жодних нарікань, адже усі працюємо на перемогу. Сьогодні усі на своїх місцях виконують важливі місії, тому нам не до відпусток і навіть не до вихідних, постійно перебуваємо на зв'язку. Цими днями вийшла постанова КМУ, згідно з якою ми будемо видавати довідки переселенцям. Якщо раніше переселенцями вважалися мешканці із Луганської та Донецької областей, то сьогодні перелік регіонів розширився. Вся інформація стікатиметься в органи соціального захисту, де буде сформовано єдину базу даних, а видаватимуть довідки територіальні, селищні громади, ЦНАПи.
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки працівників державних установ.
P.S. Приємно відзначити, що до тих важливих справ, які виконуються у департаменті соціального захисту, причетна і первинна профспілкова організація, яка діє в установі.

 

РОСІЯНИ,

РОСІЯНИ, НЕ БІЙТЕСЯ СВОЄЇ ВЛАДИ, МАЙТЕ ГІДНІСТЬ, БОРІТЬСЯ ЗА МИР І ЗУПИНЕННЯ ВІЙНИ!
Інформаційні джерела повідомляють про організацію профспілками росіі 18 березня 2022 року в день анексії і окупації Українського Криму масових "Z-заходів" на підтримку так званої «спецоперації», а насправді широкомасштабної війни росії на знищення України.
Федерація профспілок України, профспілкові організації, що входять до неї, раніше вже засудили дії федерації «незалежних» профспілок расєі за оправдання путінської рашистської людиновбивчої війни на Україні.
Профспілки України звернулися до світової спільноти щодо виключення профспілок росії з міжнародних організацій. Організовані зі свастикою «Z" - символом війни росії проти України, федерацією «незалежних» російських профспілок акції «zа путина» "za мир", "za лнр", "za днр», «za Крим", "za Севастополь", "za pасєю" - є нічим іншим, як танцями на людській крові. Підтримка масових убивств, у тому числі дітей і жінок, насильства, геноциду, смертей, грабежу, мародерства, залякування світу атомною зброєю, знищення лікарень, шкіл, житлових кварталів і осель, комунікації, інфраструктури та підприємств - ось їх істинне обличчя.
Це не профспілки, а істинні прихвостні імперського режиму.
Z-zаходи є яскравими свідченнями й доказами для міжнародного суду та трибуналу для звинувачення росії, її влади і їх співучасників - російських профспілок і змі - у злочинах проти людяності і знищенні Українського народу.
Звертаємось до простих громадян росії: не бійтеся своєї влади, майте гідність, боріться за мир і зупинення війни, не посилайте своїх дітей та чоловіків на смерть. Не будьте мовчазними співучасниками війни.
Не беріть участі 18.03.2022 у Z-заходах профспілок росії на підтримку війни проти України!
ФНПР не місце у міжнародному профспілковому русі.
Максим Баланенко,
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області

 

БОРГИ МЕДИКАМ ПОВЕРТАЮТЬСЯ

БОРГИ МЕДИКАМ ПОВЕРТАЮТЬСЯindex a13c6
У роботі ФПО з ліквідації боргів із зарплати є і приємна новина. Через недостатні організаційні дії керівника виникла заборгованість із заробітної плати працівникам комунального некомерційного підприємства «Світловодська центральна районна лікарня «Свідловодської міської ради» у сумі 3 млн. грн., яка виникла ще у грудні минулого року. Після перемовин з мерією Світловодська міська рада підставила плече для погашення боргів, хоч це був борг не її, а Національної служби здоров'я України.
На сьогодні борги медикам повертаються.

 

ФПО звернулася до Прем'єр-міністра України

ФПО звернулася до Прем'єр-міністра України
Серію боргів із зарплати у Світловодську після ТДВ «О'єднання Дніпроенергобудпром» продовжує підприємство «БМЗБетон», на якому працює 240 чоловік. Сума солідна - 4,7 млн. грн.
Причина виникнення боргів із зарплати - дебіторська заборгованість тих, хто не розрахувався за отриману продукцію.
Найприкріше, що «БМЗБетон» міг би бути зараз у великій пригоді, підставляючи плече країні в економічній та оборонній галузях. Підприємство має досвід виконання державного замовлення і уже виготовляло продукцію для армії. Для цього є необхідні матеріали, трудові ресурси і навіть гарантії на виготовлення продукції у найкоротші терміни можуть дати.
Зважаючи на цінність такої пропозиції, ФПО звернулася до Прем'єр-міністра України щодо підтримки актуальних пропозицій підприємства, яке готове до виконання відповідального замовлення.

 

Сподіваємося на позитивне рішення

Сподіваємося на позитивне рішення

Федерація профспілок Кіровоградської області направила звернення до генерального директора компанії ДТЕК Максима Тимченка. Спонукало до цього прикре явище, з яким постійно борються профспілки - заборгованість із зарплати. До речі, ми з приємністю констатували, що на 1 січня 2022 року боргів із зарплати на тих підприємствах, де діють профспілкові організації, не було. І ось знову прикрість.
До Федерації профспілок області від імені трудового колективу, який налічує більше 300 працівників, звернувся заступник генерального директора ТДВ «ОДЕБП» Михайло Бур'янський з проханням надати допомогу у вирішенні питання погашення заборгованості перед працівниками в розмірі 3,6 млн. грн.
Основною причиною виникнення боргів із зарплати є дебіторська заборгованість підприємств, яким відвантажено товариством готової продукції на суму 12 122 938 грн. Серед боржників – підприємства компанії ДТЕК, а саме:
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» - 3 762 360 грн.;
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 1 215 653 грн.;
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 2 843 129 грн.;
- ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 4 301 796 грн.
На численні звернення керівництва товариства до керівників вказаних підприємств реагування – нульове.
Розуміємо нинішню надскладну ситуацію, викликану в економіці країни воєнними діями, в тому числі і в компанії ДТЕК, яка робить вагомий внесок в економіку держави, в тому числі в оборонну галузь, і для підтримки людей. Товариство теж могло б внести свій власний внесок у підтримку економіки держави, проте за відсутності обігових коштів, викликаної дебіторською заборгованістю названих підприємств, воно вимушено зупинити роботу і не в змозі виплатити заборговану заробітну плату працівникам, які опинилися без єдиних засобів існування.
Як заявила компанія ДТЕК у пресі: всі наші бізнеси сконцентровані на тому, щоб допомогти людям. Дуже сподіваємося, що ця допомога не обмине і колектив товариства. Хочеться вірити, що керівництво такої відповідальної, соціально налаштованої компанії знайде можливість, аби позитивно вирішити питання із заборгованістю по зарплаті працівникам ТДВ «ОДЕБП».