Архів новин
2022
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

З Днем народження, країно!

З Днем народження, країно!IMG 20200521 094627210 BURST000 COVER 64129
Нинішній рік проходить під знаком 30-річчя незалежності України. Як обласне профспілкове об'єднання готується до відзначення цієї знаменної дати? Про це свято - наша розмова з головою Федерації профспілок Кіровоградської області Максимом Баланенком.
- Максиме Олексійовичу, які асоціації викликає у вас це свято?
- Неоднозначні. З одного боку гордість за країну, в якій живу. Це дійсно знакова подія, яку не можна вмістити у вузькі рамки одного-двох днів. До незалежності України йшло не одне покоління - упродовж сторіч мільйони українців боролися за її здобуття. А покоління наших сучасників було змушене відстоювати свободу та європейський вибір на революціях, а згодом – зі зброєю в руках захищати суверенітет і територіальну цілісність держави від зазіхань північного сусіда. З іншого боку не полишають нотки смутку за втратами: економічними та соціальними. Це і масове скорочення робочих місць (закриваються цілі підприємства), і відповідно працівників, борги із виплати зарплати, зниження соціальних стандартів, а натомість підвищення тарифів, податкового навантаження і т. д. Реформи, які впроваджуються, не завжди йдуть на користь людям.
- І все-таки це свято, тому потрібно шукати позитивні моменти. Які заходи відбудуться з нагоди дня народження країни? Чи братимуть участь у цих заходах спілчани?
- По всій країні відбудеться понад 150 подій, у тому числі і в нашій області, у яких, безперечно, братимуть участь і члени профспілки.
23 серпня, у День Державного прапора України, у географічному центрі нашої країни в Черкаській області за участю Глави держави відбудеться урочисте підняття синьо-жовтого стяга. У Кропивницькому теж буде встановлено найбільший державний прапор.
Серед обласних заходів – реалізація мистецького проекту: реконструкція одного дня з життя корифеїв українського театру, створення кропивницьких артоб'єктів – вишиванок, виробів народних умільців. Звичайно, делегація профспілкового об'єднання візьме участь у святковій ході від пам'ятника Ангелу-хранителю до Меморіалу «Фортечні вали» та покладанні квітів.
Творчо підійшли до святкування 30-ї річниці Незалежності у приватному акціонерному товаристві «Кіровоградська швейна фабрика «Зорянка». Тут готують цікаву виставку «Еволюція суконь». Думаю, мешканцям обласного центру буде цікаво переглянути, як змінювалася мода протягом трьох десятиріч.
Серйозно готуються до відзначення Дня Незалежності наші провідні підприємства – АТ «Ельворті» та «Гідросила». У парку «Ковалівський» відбудеться виставка техніки акціонерного товариства. Цій події буде приурочене привітання ветеранів війни та праці. На «Гідросилі» пройдуть з нагоди свята урочисті збори, на яких будуть відзначені кращі працівники, а спільним рішенням адміністрації та профкому вирішено нагородити двох кращих працівників путівками на базу відпочинку «Прибій». У святкові дні профкоми багатьох підприємств організовують для усіх бажаючих членів профспілки та їхніх сімей оздоровлення на морі.
Заходів відбудеться настільки багато, що усіх не перелічити. Це і флешмоби, і книжкові виставки, і ярмарки за участю творчих колективів, нагородження кращих працівників Почесними грамотами обласної державної адміністрації та міської ради. Свої програми представлять заклади культури: музеї, театри, філармонія, бібліотеки. У всіх організаціях чи закладах профспілкові комітети задіяні до реалізації святкових заходів.
- Тепер, Максиме Олексійовичу, перейдемо до профспілкових буднів. Які проблеми сьогодні непокоять найбільше?
- На мій погляд, сьогодні профспілкову сторону найбільше турбує неефективність діалогу між профспілками, владою і роботодавцями на національному рівні. Саме тому влада одноосібно проштовхує, можна сказати, антинародні законопроекти. Взяти до прикладу законопроект «Про безпеку та здоров'я працівників на роботі», який несе великі загрози для працівників. Профспілки обговорювали його протягом 2020 року та І півріччя 2021 року, але більшість пропозицій спільного представницького органу об'єднань профспілок, надісланих до попередньої редакції, не враховано, і жодних узгоджувальних процедур з цих питань не було проведено. Цими днями у столичному Будинку спілок відбулася робоча зустріч представників Мінекономіки зі сторонами соціального діалогу щодо наближення позицій до редакції згаданого законопроєкту. Обговорювалися пропозиції сторін щодо останньої, станом на 19 липня цього року, редакції Мінекономіки до законопроєкту.
У профспілок позиція чітка: сторони соціального діалогу мають визначити, наскільки законопроект відповідає вимогам міжнародних, європейських стандартів безпечної праці, охорони праці та забезпеченню гідних умов для працівників. Не менш важливо і те, щоб запропонований законопроект не погіршував існуючі умови праці, рівень її безпеки. Тобто, профспілки завжди будуть відстоювати право працівників на гідні та безпечні умови праці, проти будь-яких спроб їх погіршити.
Взагалі сторона профспілок висловила свою позицію про чергове непогодження законопроекту і в цій редакції, озвучила основні зауваження до нього, наголосила на загрозах і неприпустимих ризиках, які можуть виникнути у разі прийняття, зокрема таких положень законопроекту, як скасування 11 статей глави XI Кодексу законів про працю України щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці та інших заходів, спрямованих на захист життя і здоров'я працівників, зокрема, які зайняті на роботах з важкими і шкідливими умова праці, порушення їх прав, які не передбачено законопроектом, і зниження рівня їх захисту порівняно з чинним законодавством, скасування всіх нормативно-правових актів, прийнятих на виконання Закону "Про охорону праці", не визначення повноважень прав представників працівників у сфері безпеки праці щодо безперешкодного здійснення громадського контролю за додержанням роботодавцями законодавства у цій сфері, здійснення ефективного і повноцінного захисту інтересів і прав працівників тощо.
Відбувається не тільки наступ на права працівників, а й на права профспілок. А те, що коїться навколо профспілкового майна, як кажуть, в жодні рамки не втиснеш: держава відбирає його у свою власність. Найприкріше, що потім те майно перетворюється у непотріб. Нещодавно на сайті Федерації профспілок України наводився приклад держави, як ефективного (у лапках) господарника. Те об'єкти, які за профспілкового управління працювали і приносили податки в державний та місцеві бюджети, а працівники отримували зарплати, зупиняють роботу, будівлі руйнуються.
І все це робиться свідомо, для того, щоб потім продати їх за безцінь.
Федерація профспілок України разом з громадськими організаціями буде постійно тримати ці питання на контролі, виявляючи чергові факти безгосподарності державних чиновників, надавати їм публічну оцінку на телевізійних ток-шоу у теле і радіо програмах, соціальних мережах і друкованих ЗМІ.
Якщо повернутися до свята, то хочеться, щоб влада після ейфорії повернулася обличчям до насущних проблем і взяла напрямок на поліпшення рівня життя українців, щоб у незалежній країні добре жилося не тільки купці олігархів та депутатів, а всім громадянам, які створюють достаток і добробут держави і є її найбільшою цінністю.
Марія Іванова

 

Аудитори Кропивницького попередили порушень на 40 млн. грн.

Аудитори Кропивницького попередили порушень на 40 млн. грн.

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області протягом січня-червня 2021 року провели моніторинг 76-ти процедур закупівель товарів, робіт та послуг загальною вартістю понад 2,2 млрд грн.
За результатами заходів державного фінансового контролю у сфері публічних закупівель аудитори попередили порушень на 40 млн грн. Зокрема, через виявлені порушення відмінено торги у 5-ти випадках на 11 млн. грн.. та розірвано 36 уже укладених договорів на 29 млн. грн.
За наслідками моніторингу складено 36 протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 164-14 КУпАП, 24 особи притягнуто до адміністративної відповідальності.
Пресслужба Управління Східного офісу
Держаудитслужби в Кіровоградській області

 

Угода, продиктована часом

IMG 20210723 100832 4c596
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулася знакова подія – після тривалих переговорів підписано Угоду про співпрацю між Регіональним відділенням асоціації об'єднаних територіальних громад і ФПО. Така Угода продиктована часом. Чому саме з асоціацією ОТГ? Створена в листопаді 2016 року з ініціативи трьох ОТГ, в складі яких наша Новоукраїнська міська рада, асоціація довела, що саме територіальні громади можуть забезпечити практичне впровадження позитивних змін в кожній громаді та якісне надання послуг мешканцям громад.IMG 20210723 101029 ec124
Голова ФПО Максим Баланенко зазначив: «У цьому ми не раз переконувалися, коли відбувався поділ майна між райрадами, РДА, коли, як кажуть, «пачками» викидали людей на вулицю. Та й сьогодні цей процес не закінчився. Продовжують гостро стояти проблеми розмежування повноважень та їх ресурсне забезпечення, спроможність територіальних громад. Держава динамічно продовжує скидати на громади всі державні пільги і гарантії, «відкусюючи» доходи. До речі, ми другі в Україні підписуємо таку Угоду і це зобов'язує нас до плідної роботи».
Звичайно, ФПО дуже турбують проблеми територіальних громад. Тому одними із напрямів співпраці з Асоціацією обласне профспілкове об'єднання вбачає у:
- розробленні спільних пропозицій і рекомендацій щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, стосовно економічного і соціального розвитку територіальних громад;IMG 20210723 101137 4aefa
- вдосконалені соціальної та економічної політики територіальних громад, реалізації їхніх повноважень (власних та делегованих).
За словами голови ФПО, профспілкове об'єднання має цілий арсенал повноважень: звернення і вимоги до вищих органів влади, народних депутатів з питань Держбюджету та окремих проблем територій. «До речі, саме зараз формуються звернення до проекту про Державний бюджет-2022. Ми займаємо активну позицію у відстоюванні тарифів на енергоносії. І врешті решт маємо вагомий вплив на формування рівня оплати праці працівників бюджетної сфери, який є базовим у формуванні бюджетів ОТГ. Одним словом нас, дуже багато чого єднає. Приємно, що голова Новоукраїнської міської ради Олександр Корінний з 2016 року, року заснування, очолює Всеукраїнську асоціацію ОТГ, що в липні 2017 року створено перше регіональне відділення Асоціації ОТГ, і це символічно, що ми прокладаємо місток для співпраці».IMG 20210723 100825 35663
У цьому році у профспілок відбувся VIII З'їзд ФПУ, в Асоціації - Національний з'їзд громад і Загальні збори Всеукраїнської асоціації ОТГ, на яких обговорено плани роботи на найближче майбутнє.
«Думаю, зазначив Максим Баланенко, ми знайдемо час, аби такі плани намітити і в нашій області».
Які побажання прозвучали від профспілок? Сприяти збереженню цілісності галузевих організаційних ланок профспілок та їхніх структур, недопущенню необґрунтованої ліквідації первинних профспілкових організацій у процесі оптимізації мережі закладів бюджетної сфери. А також сприяти укладенню колективних договорів на всіх підприємствах і в організаціях, що діють на території територіальних громад, відповідно до норм чинного законодавства, Генеральної, галузевих та територіальної угод.IMG 20210723 101326 835ec
З надією і оптимізмом сприйняла підписання Угоди про співпрацю і голова Регіонального відділення Асоціації об'єднаних територіальних громад Інна Завірюха: «Ми споріднені структури – Асоціація ОТГ і профспілки. І мета у нас одна – захист прав мешканців громад, їх працівників, у тому числі і членів профспілок. До речі, у Соколівській ТГ, яку я очолюю, є первинна профорганізація і ми всі є членами профспілки. Підписання Угоди дуже доречне, тому що маємо один напрямок роботи. Думаю, завжди знайдемо порозуміння, бо маємо спільну мету.
Під час церемонії підписання Угоди відбулася ще одна приємна подія – Максим Баланенко вручив найвищу профспілкову нагороду – нагрудний знак «Заслужений працівник профспілок України» голові Кіровоградської обласної організації Всеукраїнської профспілки торгівлі Людмилі Хрипливій. Це, дійсно, – заслужена відзнака, висока оцінка багаторічної самовідданої праці задля захисту прав та інтересів спілчан.
Прес-центр ФПО

 

Із кабінету – на стадіон

Із кабінету – на стадіонIMG 20210710 101311 1 1 53fdf
Якщо хтось уявляє державних службовців лише кабінетними людьми, то це далеко не так. У кабінеті вони – у робочий час. А у позаробочий - посадовці підкорюють різні хобі, у тому числі спортивні. Зі спортом у держслужбовців особлива дружба – вони охоче відгукуються на заклик взяти участь у змаганнях і отримують призові місця.IMG 20210710 101346 b23d9
10 липня відбулася обласна спартакіада серед збірних команд державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Її ініціатори – обком профспілки працівників державних установ і ФСТ «Спартак». Уперше у змаганнях брали участь також територіальні громади. Учасники змагалися із чотирьох видів спорту: тенісу настільного, волейболу, шахів та шашок.
Загальнокомандну першість завоювала Онуфріївська, друге місце посіла Голованівська територіальні громади, а третє виборола Кропивницька міська рада. Переможці – командні і особистісні – отримали призи.IMG 20210710 101520 1 85fba
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки працівників державних установ

 

Прожитковий мінімум занижено у 2,4 раза

Прожитковий мінімум занижено у 2,4 разаФПУ картинка cd584
За розрахунками Мінсоцполітики фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з урахуванням суми обов'язкових платежів відповідно до чинного законодавства у цінах травня 2021 року становив 5 553,98 грн.
Таким чином, законодавчо встановлений на травень 2021 року прожитковий мінімум для працездатних осіб (2 270 грн) занижено порівняно з його фактичним розміром у 2,4 рази або на 3 283,98 грн. Мінімальна заробітна плата у травні ц.р. (6 000 грн) перевищила фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 446 грн.
Середня заробітна плата в Україні у травні 2021 року порівняно із квітнем ц.р. знизилася на 0,3% та становила 13 499 грн. Порівняно із травнем 2020 року вона зросла на 28,1%. У перерахунку на євро заробітна плата склала 402,9 євро (у квітні ц.р. вона складала 406,3 євро).
Протягом травня 2021 року найбільшими темпами зросла заробітна плата у наступних сферах: тимчасове розміщування й організація харчування (на 27,2%), мистецтво, спорт, розваги та відпочинок (на 9,1%). Проте порівняно з квітнем 2021 року за більшістю видів економічної та промислової діяльності відбулося зниження середньої заробітної плати; відносно ж травня 2020 року в усіх сферах економіки заробітна плата зросла.
Заробітна плата працівників окремих галузей бюджетної сфери залишається нижчою ніж середня по економіці: в освіті – 11 579 грн (або 85,8% від середньої по економіці), у сфері охорони здоров'я та надання соціальної допомоги – 11 526 грн (або 85,4% від середньої по економіці).
За регіональною ознакою у травні 2021 року найбільшою середня зарплата була у Києві (19 287 грн), Донецькій (14 457 грн) та Київській (13 850 грн) областях, найнижчою – у Волинській області (10 890 грн).
Індекс реальної заробітної плати у травні ц.р. порівняно із квітнем ц.р. становив 98,4%, а відносно травня 2020 року – 116,8%.
За результатами аналізу офіційної статистики фонд оплати праці в Україні у травні 2021 року зменшився на 0,8% відносно попереднього місяця та перевищив показник травня 2020 року на 24,9%.
За усіма видами економічної діяльності відбулося зростання фонду оплати праці відносно показника травня 2020 року: найменше зростання відбулось у сфері державного управління й оборони, обов'язкового соціального страхування (13,1%), найбільше – у сфері тимчасового розміщування й організації харчування (125,4%).
За даними Держстату, станом на 01.06.2021 року заборгованість із виплати заробітної плати 144,2 тисячам працівників економічно-активних підприємств склала 3 350,7 млн. грн, з яких 1 357,03 млн. грн – борги державних підприємств. Працівникам промисловості заборговано 2 506,4 млн грн заробітної плати.
Слід зазначити, що, починаючи з січня 2021 року, Державною службою статистики запроваджено нову редакцію Методологічних положень державного статистичного спостереження «Стан виплати заробітної плати» (затверджено наказом Держстату від 30.12.2020 № 374).
Відповідно до оновлених Методичних положень інформація готується на основі даних державного статистичного спостереження, яке охоплює юридичні особи, активні на початок року, з урахуванням цензу за кількістю найманих працівників. Зокрема, збір та підготовка інформації щодо заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах, які не здійснюють економічної діяльності, Держстатом не проводиться.
Довідково: до категорії підприємств-банкрутів Держстат відносить суб'єкти господарювання, щодо яких запроваджено процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Департамент з питань бюджету
та оплати праці апарату ФПУ

 

Діяти ефективно та результативно

Діяти ефективно та результативноФПУ 4c109
Рада ФПУ 30 червня 2021 року затвердила заходи з реалізації Стратегії діяльності Федерації професійних спілок України на 2021–2026 роки «Час дій та якісних змін», прийнятої VІІІ-м З'їздом ФПУ. Схвалила план з реалізації зауважень та пропозицій делегатів З'їзду, обговорила напрями розвитку майнового комплексу ФПУ...
Звертаючись до членів Ради, Голова ФПУ Григорій Осовий зокрема зазначив, що час від проведення 8-го з'їзду – 25 травня ц.р. видався для профспілкового руху динамічним та насиченим. Було розроблено: План заходів щодо реалізації Стратегії діяльності Федерації на 2021-2026 роки «Час дій та якісних змін», заходи щодо реалізації зауважень та пропозицій делегатів з'їзду, підготовлено зміни до Положення про постійні Комісії Ради ФПУ, сформовано пропозицію щодо персонального складу та створення Робочої групи Ради ФПУ з напрацювання змін до Статуту ФПУ тощо.
Він поінформував, що документи з'їзду були направлені Прем'єр-міністру, Голові Верховної Ради України, Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, керівникам центральних органів виконавчої влади, депутатським фракціям, соціальним партнерам для врахування в їхній діяльності.
Голова ФПУ наголосив, що заходи на виконання Стратегії діяльності ФПУ мають стати для усіх профспілкових організацій Дорожньою картою реалізації стратегічних завдань, насамперед щодо посилення економічного, правового і соціального захисту спілчан в умовах реформ, розвитку профспілкового руху та зміцнення потенціалу всіх ланок профспілок, щоб діяти ефективно та результативно. Вони передбачають низку завдань, спрямованих на посилення захисної функції профспілок
Важливим залишається питання реформування трудових і соціальних відносин. Профспілки визнають необхідність реформування законодавства про працю, але не шляхом просування неоліберальних законопроектів. Реформування має відбуватися системно і лише за виконання принципу рівних прав і можливостей, пріоритетності питання захисту прав людини та з обов'язковим урахуванням інтересів працюючих.
Президією ФПУ 24 червня ц.р. було схвалено План заходів ФПУ, спрямованих на недопущення просування згаданих законодавчих ініціатив, а також Алгоритм реагування ФПУ на законодавчі ініціативи, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок.
У цьому контексті було наголошено на необхідності активізувати голосування спілчан за петиції по законопроектах №5371 і 5388. Також члени Ради були поінформовані про створення Робочої групи ФПУ з питань опрацювання законопроектів, які суттєво звужують права та інтереси працівників і профспілок, для представлення позиції ФПУ у профільних комітетах Верховної Ради України, а також засобах масової інформації, та утворення Організаційного комітету ФПУ з проведення всеукраїнських акцій протесту профспілок у разі розгляду Верховною Радою України законопроектів, які порушують права працівників та профспілок.
- Саме на осінь може припасти пік нашої боротьби проти антитрудових ініціатив влади, - наголосив Григорій Осовий, - ми маємо бути максимально готові і відмобілізовані до таких дій по всій країні.

Детальніше...

 

Шановні медичні працівники Кіровоградщини!

Шановні медичні працівники Кіровоградщини!images 3 c36a0
Прийміть найщиріші вітання із професійним святом
та слова вдячності за вашу благородну працю!
Споконвіку більше за будь-які скарби та всілякі надбання цінувалося здоров'я людини. Саме медичні працівники дарують найдорожче – здоров'я, віру та надію, а професія медика вважається однією із найнеобхідніших і найшановніших. Саме для неї завжди були, є і будуть актуальними такі поняття, як доброта, гуманність благородність і професіоналізм.
З нагоди свята шлемо низький уклін усім працівникам охорони здоров'я за сумлінну та невтомну працю. Нехай сторицею повертається до вас добро, дароване людям, а у Ваших домівках завжди панують щастя і мир! Міцного здоров'я, добробуту і добра Вам та Вашим родинам!

З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ

Законопроект 3515 руйнує підвалини соціальної держави Україна – позиція ФПУ

            Верховна Рада Україним 2 червня ц.р. прийняла за основу законопроєкт №3515 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення.

            За оцінкою Федерації профспілок України, законопроект 3515 фактично руйнує підвалини розбудови соціальної держави Україна і реалізації людино центричної політики. Цей курс крок за кроком вибудовувалась у державі за роки незалежності під статус держави Україна, як соціальної (що закріплено у Конституції).
На реалізацію такого статусу у різні роки була прийнята низка законів, які розроблялись за участю усіх трьох сторін соціального діалогу, міжнародних експертів, європейських структур. Зокрема йдеться про закони "Про прожитковий мінімум" і "Про державні соціальні стандарти і державні соціальні гарантії".
            На їх основі формувалися відповідні соціальні гарантії – заробітної плати, пенсійного забезпечення, соціальних виплат та допомог.
            У разі прийняття законопроекту 3515 це все може бути перекреслено одним махом, - заявив Голова ФПУ, Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий, коментуючи рішення Парламенту.

            Таку позицію профспілок під час обговорення законопроекту у сесійній залі Парламенту підтримали народні депутати України з різних фракцій і груп.

             Ми вважаємо, що законопроект 3515 у даній редакції не може бути прийнятий як закон, і як такий, що є антиконституційним і антисоціальним. На жаль, ті депутати, які підтримали і проголосували за нього у першому читанні, очевидно, не розібралися у суті, які загрози він несе у собі для людей.
             Профспілки готові надати кожному народному депутату всю об'єктивну інформацію щодо негативів цього законопроекту і як слід було б їх виправити.
            Сподіваюсь, що голос профспілок і людей праці буде почутий і обговорення цього законопроекту буде перенесено для подальшого його доопрацювання на площадках соціального діалогу з метою посилення соціальної політики держави і захисту громадян.
            Наразі ФПУ надсилає листи до народних депутатів, керівництва держави.
            У разі ігнорування нашої позиції ми готові вдатися до протестних дій.
            З результатами поіменного голосування за законопроект 3515 можна ознайомитись тут.

Детальніше: https://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/20668-zakonoproekt-3515-rujnue-pidvalini-sotsialnoji-derzhavi-ukrajina.html

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (Понеділок, 07 червня 2021, 10:16)

 

ДУМКИ З ПРИВОДУ

P10604-113340 101f3

ДУМКИ З ПРИВОДУ
КОЛИ ВЛАДА НАМ НЕ РАДА
...журналісти їй «не нада». Зараз пафосний колись вираз «четверта влада» про ЗМІ виглядає як гіркий та геть не смішний дотеп. На жаль, доказів цьому вистачає – за два останніх роки назбиралося вдосталь. Показовий факт: день журналіста, який буде 6 червня, «Народне слово» зустрічає... у судовому процесі з обласною владою – своїми колишніми співзасновниками.
Ще перед президентськими виборами майбутнє владне збіговисько цинічно оголосило: для того, аби комунікувати з тими, кого виявилось 73 відсотки, прокладки у вигляді ЗМІ їм не потрібні. Хоча окремих «журналістів» потім вони все ж таки брали у використання, після чого й без того не бездоганна репутація останніх опинялася у сміттярці...
Такому ставленню до, зокрема, преси неабияк зраділа «Укрпошта» – нагадаємо, державна компанія, монополіст на ринку розповсюдження друкованих ЗМІ. Адже давно зрозуміло, що займатися газетами поштарям давно не цікаво й не вигідно. Тож можна не лише в односторонньому форматі диктувати газетярам умови співпраці, а й висувати ультиматуми, й відверто «забивати» на прописані угодами з редакціями зобов'язання.
За лихим прикладом і сам лихий станеш, кажуть у народі. Тож цілком логічно, що тотальна, на рівні держави, владна зневага до журналістів поширилася й на місцях. Туди, де досі зберігались рештки впливу ЗМІ або просто немає інтернету. До прикладу, щойно очоливши Кіровоградську ОДА, вже колишній голова Андрій Балонь...заборонив журналістам приходити на щотижневі апаратні наради його імені. Такого не дозволяв собі жоден його попередник.
Генеральну лінію підтримали, на жаль, і територіальні громади – звівши до мінімуму контакти з офіційними ЗМІ. Натомість практично у кожній розповсюджується самвидав у вигляді таких собі бюлетенів, куди пишуть переважно працівники міськрад/сільрад чи старшокласники тамтешніх шкіл...
За таких умов оголошене ще кілька років тому роздержавлення не пережили десятки, а то й сотні газет. Дійсно, ідея була непогана – дати державним та комунальним редакціям ідеологічну та комерційну свободу дій. Але не так сталося¸ як гадалося. Бо навіть ті редакції, які дійсно успішно вирушили у самостійне плавання, з таким ставленням нинішньої першої-третьої влади до колишньої четвертої опинилися на межі виживання та, відповідно, під загрозою закриття. Адже жодної з передбачених законом про реформування друкованих ЗМІ позицій підтримки редакції так і не отримали. Ані відповідних одноразових виплат, ані угод про висвітлення діяльності, і навіть пільгова для редакцій оренда приміщень стала неабияк муляти владним господарям квадратних метрів. І це при тому, що більшість з редакційних колективів вимушена, окрім основної, видавничої, вести ще й господарську діяльність, аби забезпечувати безперебійний вихід газет.
Зрештою, саме так сталося і з «Народним словом». Колишня газета ОДА та обласної ради кілька років тому успішно пройшла процес роздержавлення та залишається одним з провідних ЗМІ Кіровоградщини. Не маючи стороннього інвестора, редакція змушена вести не лише основну, видавничу, а й господарську діяльність, передбачену статутом - для забезпечення стабільного виходу газети. При цьому «НС» веде активну волонтерську діяльність, чимало уваги приділяє некомерційним, соціальним темам – нашими постійними партнерами є профспілки, ДСНС, центри зайнятості, військові підрозділи та волонтерські організації, літературні об'єднання та музеї тощо.
Але, треба розуміти, у влади щодо нас свої плани. Точніше, один – позбавити газету права на життя. Конкретніше – права на приміщення, що у нашому випадку одне й те саме. Тож через своє комунальне підприємство обласна рада як власниця жаданих квадратних метрів намагається викинути редакцію з її споконвічної, з моменту заснування газети, домівки. Аргументи тих, хто намагається відверто «віджати» простору територію у центрі міста, м'яко кажучи, дивні: начебто редакція не має права займатися іншою, крім видання газети, діяльністю. А ще – що не платимо оренду. Хоча перше нам дозволено редакційним статутом, а друге офіційно спростовано банківською установою. Здавалося, Бог їм суддя, але у нашому випадку суддя виявився не небесним, а цілком земним...
До речі, свіжий, щойно з печі, кавелик від влади: 1 червня "група товаришів" на чолі зі "слугою", які відповідають у ВР за "свободу слова і захист журналістів", порадили Президенту... скасувати звання "Заслужений журналіст України".
Звісно, "бранзулєток" від влади притомним журналістам і не треба. Але ж існує 40 подібних номінацій за професійною ознакою, але спокусилися тільки нашим...
Так чи інакше, професійне свято, хоч і з присмаком гіркоти, ми відзначатимемо. І вітатимемо усіх, до нього причетних. А непричетних проситимемо – як не допомагати, то хоч не заважати. Та найголовніше – знову дякуватимемо, що ви залишаєтесь з нами. Гарних новин вам щодня!
Оксана РИБЧЕНКОВА
Головний редактор газети «Народне слово»
P.S. Федерація профспілок області з дозволу головного редактора «НС» передрукувала статтю, оскільки розділяє стурбованість колективу редакції з приводу неприємної ситуації, як давній партнер підтримує газетярів і сподівається на перемогу справді «Народного слова».

 

Шановні журналісти Кіровоградщини!

Шановні журналісти Кіровоградщини!
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
У цей день дуже хочеться сказати щире спасибі Вам за відповідальну і непросту працю, за підтримку та розуміння. Ви обрали тернистий шлях, на якому зустрічаються безсонні ночі, невдячні люди, людський біль і величезні розчарування. А з іншого боку - цей шлях неймовірно цікавий, адже він багатий на щирі вчинки, великі радощі, приємні зустрічі та захоплюючі події.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та натхнення!
Нехай робота буде плідною, зарплата - високою, професія приносить задоволення, а Ви їй – користь! Із професійним святом Вас!

З повагою
Голова Федерації профспілок області       Максим Баланенко

images 3 9bcb6

 

Повідомлення

увага 5d32c

До уваги юридичних та фізичних осіб, керівників місцевих, обласних та всеукраїнських організацій, підприємств та установ

Федерація професійних спілок Кіровоградської області повторно повідомляє про зміну контактної інформації.

Починаючи з 31 травня 2021 року прийом кореспонденції в електронному вигляді відбуватиметься лише за адресою:

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Останнє оновлення (Понеділок, 31 травня 2021, 06:54)

 

Звернення розглянуто

Звернення розглянуто
Зважаючи на багаторічний критичний стан ДП «Дирекція КГЗКОР», Президія Федерації профспілок області звернулася до народного депутата України Олега Воронька з прохання порушити питання про сприяння перед органами влади щодо виділення коштів на погашення боргів із зарплати та вирішення подальшої долі комбінату.
На звернення надійшла відповідь: «Ваше звернення щодо дій по вирішенню зазначених питань ДП «Дирекція КГЗКОР» та погашення заборгованості із заробітної плати за листопад-грудень 2020 року в сумі 4,1 млн. грн, уважно розглянуто.
Повідомляю, що у відповідності до статті 16 Закону України «Про статус народного депутата України», мною направлено депутатське звернення до Кабінету Міністрів України.
Висловлюю Вам щиру подяку за викладені нагальні питання, які, безумовно, підлягають вирішенню, у зв'язку з чим мною будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії».