Архів новин
2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

ФПО - Осовому

ФПО - Осовомуimages.jpg2 6221f

Шановний Григорію Васильовичу!
Прийміть щирі вітання з нагоди Дня народження
від профспілкового об'єднання Кіровоградщини!
Ви виконуєте високу місію - очолюєте найпотужнішу громадську організацію країни, наполегливо працюючи на імідж Федерації профспілок України. Озираючись на зроблене Вашими руками, розумом і серцем, можна з упевненістю сказати: Ви – надзвичайно відповідальний керманич, який уміло веде ФПУ непростими профспілковими дорогами, вирішує важливі соціально-економічні питання для спілчанської родини України, уміло виборює у влади дивіденди на користь людям. Тож за роки діяльності Ви заслужили у спілчан країни високу повагу та авторитет.
У цей складний для країни час зичимо Вам і далі упевнено тримати у своїх руках кермо Федерації профспілок України, знаходити підтримку і порозуміння з партнерами, правильні шляхи розв'язання соціально-економічних проблем членських організацій та трудових колективів. А для цього потрібні здоров'я і натхнення, чого Вам і бажаємо! Щастя Вам – родинного і професійного, успіхів і удач, благополуччя і терпіння, вірного оточення і всього-всього, чого душа бажає! Хай доля збагачує Вас енергією і радістю, а людська шана буде подякою за плідну працю, чуйність та уміння творити добрі справи!
Миру і злагоди Вашій родині та усій Україні! Наближаймо перемогу разом!

З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області                Максим Баланенко

 

Шановна Оксано Дмитрівно!

Шановна Оксано Дмитрівно!images 104fc
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
Ви обрали правильно своє місце в житті. Профспілка стала для Вас необхідністю, способом мислення і життя. Хай так буде завжди!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів, гарних помислів та родинного благополуччя!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму і віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить натхнення та упевненість у собі!
Вам – безмежної віри, а профспілковому об'єднанню - процвітання!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
колектив ФПО

 

ЗАЯВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРОФСПІЛОК

ЗАЯВА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ПРОФСПІЛОК ДО САМІТУ УКРАЇНА-ЄС
У КИЄВІ
Цього тижня в Києві відбувається головна планова подія року у відносинах України та ЄС. Точніше, навіть дві події: саміт Україна-ЄС та спільне засідання Єврокомісії та Уряду.
Напередодні Саміту Україна-ЄС, який розпочав свою роботу 3 лютого в Києві, Європейська конфедерація профспілок та її членські організації зробили «ЗАЯВУ ПРОФСПІЛОК ДО САМІТУ УКРАЇНА-ЄС». У якій висловили всебічну підтримку Україну у її боротьбі з російською агресією, а також закликали «Уряд України до негайного дотримання принципів міжнародних трудових стандартів, припинення наступу на права трудящих і профспілок та повного виконання своїх міжнародних зобов'язань, у тому числі за Угодою про асоціацію та ПВЗВТ. Це буде правильним кроком на шляху до ЄС, а не жертвуванням правами трудящих та залякуванням представників трудящих.
Ми закликаємо Уряд відкликати законопроект щодо профспілкового майна, зупинити будь-які процеси відчуження профспілкового майна та зловживання з боку слідчих органів, а також відновити соціальний діалог. Нещодавні зміни до трудового законодавства мають бути негайно відкликані. Уряд повинен проводити змістовні консультації з соціальними партнерами щодо всіх реформ трудового законодавства та залучати профспілки до всіх програм, спрямованих на відновлення та реконструкцію України. Це в інтересах України та її народу, а також в інтересах Європейського Союзу та його народів.
ЄС має чітко заявити українському Уряду, що процес вступу до ЄС має ґрунтуватися на дотриманні фундаментальних цінностей ЄС – соціальної ринкової економіки, соціального діалогу та ролі соціальних партнерів, а також на забезпеченні повної поваги до прав профспілок та соціальних прав.
Атаки на профспілки та соціальні права повинні припинитися!
Ми вимагаємо від українського Уряду поважати конвенції Міжнародної організації праці (МОП) та захищати права всіх трудящих незалежно від розміру підприємства, на якому вони працюють.
Ми вимагаємо від роботодавців України поважати права своїх працівників, включаючи справедливу заробітну плату, безпечні умови праці та право на колективні переговори.
Ми закликаємо Європейський Союз підтримати трудящих та профспілки в Україні та сприяти забезпеченню гідної праці, заснованої на колективних переговорах та повазі до прав трудящих.
Ми закликаємо міжнародну спільноту забезпечити захист працівників у зонах бойових дій та підтримати їхні права і добробут.
Ми закликаємо уряди забезпечити права біженців.»
Федерація профспілок України закликає всіх українців об'єднатися навколо спільної мети – відстоювання незалежності України від зовнішньої агресії, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.
Пресцентр
Федерації профспілокУкраїни
Джерело:
https://www.fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/23861-zayava-profspilok-do-samitu-ukrayina-yes-3-lyutoho-2023-roku.html

 

ФПО – Багнюк

ФПО – Багнюк1655981432-5715 4dedf
Шановна Зоє Борисівно!
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів та родинного благополуччя!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму і віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить натхнення та упевненість у собі!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО         Максим Баланенко

 

Європейська Конфедерація Профспілок

Європейська Конфедерація Профспілок готова допомогти відновленню України та захистити українські профспілкиФПУ f6517

23 січня відбулася онлайн зустріч члена Виконкому Європейської Конфередації Профспілок (ЄКП), голови ФПУ Григорія Осового з Генеральним секретарем ЄКП Естер Лінч.
Зважаючи на те, що Україна стрімко намагається стати членом Євросоюзу, профспілки України налагоджують свої зв'язки у найближчій перспективі. У цій частині ФПУ має свою стратегію «Європейський вибір», згідно з якою ця робота переводиться у профспілкову площину. Пропонується підписати практичний документ про співпрацю між профцентрами країн Європи, які допомагатимуть у відновленні країни та практично зруйнованих областей.
Оскільки ФПУ уже перебуває у складі Європейської конфедерації профспілок, а ЄКП вже як об'єднання патронує цей процес та працює як єдиний організм із питань роботи в системі ЄС. Голова ФПУ запропонував провести роботу по укладанню угод про співпрацю європейських профцентрів на території України. Щоб ті, хто приїдуть, побували на деяких об'єктах, завітали б до центрів, де розміщуються внутрішньо переміщені особи, ознайомилися з їхньою роботою. А також побачили на місці ту шкоду, яку завдано російським агресором у Бучі, Ірпені та інших місцях, понівечених війною. Візуалізація наслідків війни також має емоційне сприйняття. Можна поїхати і до Харкова і ближче до зони проведення бойових дій.
Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч повністю підтримала внесену пропозицію і виявила готовність очолити делегацію до України.
Друге, не менш гостре питання, яке було порушено під час зустрічі, - це продовження наступу на майнові права Федерації профспілок.
Вже вкотре влада намагається прибрати до рук профспілкове майно, яке є його приватною власністю, прагне націоналізувати Будинок профспілок. Це буде перший крок до знищення профспілок. До речі, усім відомо, що Будинок профспілок був зруйнований вщент під час Майдану та відбудований за рахунок внесків членів профспілок та допомоги зарубіжних профспілок, у тому числі ЄКП.
Такий стан речей потребує реагування міжнародного профспілкового руху, Європейської конфедерації профспілок, Єврокомісії та інших європейських і міжнародних інституцій.
Це, на думку профспілкового лідера, безпрецедентний випадок в історії профспілкового руху. Тому що на всі майнові об'єкти видано акти приватної власності, профспілки їх використовують за призначенням, вони внесені до державних реєстрів і ФПУ не є підпільною організацією.
Генсек ЄКП завила, що такі дії у відношенні до профспілок є неприйнятними і пообіцяла підтримку ФПУ. Вона наголосила, що навіть під час війни законодавство має дотримуватись. ЄКП активно шукатиме шляхи привернення уваги до цієї ситуації, особливо з боку різних інститутів Євросоюзу. Потрібно порушити це питання, щоб ще раз наголосити на незаконності тих претензій, які пред'являються українською владою найбільш численному національному профоб'єднанню.

 

Шановні колеги! Шановні спілчани!

Шановні колеги! Шановні спілчани!завантаження eab63
Щиро вітаємо Вас із величним святом - із Днем Соборності України! Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує єдність і непереможність, одвічне бажання бути вільною, незалежною нацією. Сьогодні, у воєнний час, це свято набуває особливої актуальності та ваги – саме на полі бою українські воїни відвойовують територіальну цілісність країни, її право на життя та процвітання.
Бажаємо завжди любити свою країну, пишатися своєю історією та своїм народом. Нехай Україна дарує своїм синам і донькам свободу думки, відчуття щастя, мир та світлу надію!
Крокуємо разом до Перемоги!
З повагою
Голова Федерації профспілок області       Максим Баланенко

 

Приємна місія

Приємна місіяP30117-111036 729ef
Голова обласної організації профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів Сергій Дергачов та його заступник Григорій Святун завітали до Регіонального центру професійної освіти з приємною місією. Вони вручили учням із малозабезпечених сімей та сиротам гуманітарну допомогу від ЦК галузевої профспілки.
Слід зазначити, що заклад готує перспективних спеціалістів за кількома напрямками: будівельників широкого спектру, автотранспортників та фахівців громадського харчування. Тобто його випускники будуть нарозхват під час відбудови країни.
Саме про це сказав Сергій Дергачов: «Після перемоги Україна потребуватиме різних спеціалістів – у першу чергу будівельників. Тому на вас, молоде покоління, покладаються великі надії. Ваші руки, знання та вміння стануть у нагоді, коли почнеться велике відродження міст, сіл, усієї країни. А сьогодні, розуміючи складну ситуацію в країні, у кожній родині, ми вручаємо невеличку підтримку від колег – Профспілки будівельників. У цей непростий час дуже важливо підтримати одне одного, допомогти вижити і вивчитись. Упевнений, що і нам, дорослим, і вам, учням, це удасться. Заради майбутнього треба здолати усі труднощі і перешкоди. Україна переможе!»
Прес-центр ФПО

 

Відповідь міністерства – обнадійлива

Відповідь міністерства – обнадійлива
Федерація профспілок Кіровоградської області звернулася до ФПУ з проханням – ініціювати перед Міністерством економіки внесення змін до ст. 113 КЗпП щодо підвищення оплати часу простою не з вини працівника до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З міністерства надійшла обнадійлива відповідь.
Частиною першою ст. 113 КЗпП встановлено, що час простою не з вини працівника оплачується в розрахунку тне нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Зазначена норма КЗпП є мінімальною нормою оплати часу простою не з вини працівника і не передбачає заборону здійснювати оплату у більшому розмірі.
Зокрема, на підприємствах госпрозрахункової сфери більш високий розмір оплати часу простою може встановлюватися у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими і територіальними угодами.
Також згідно з нормами постанови КМУ №221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету в умовах воєнного стану, керівник державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, що фінансується або дотується з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, може самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (окладу).
Наприклад, відповідно до п. 8.3.3 Галузевої Угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки, сторони рекомендують керівникам установ та закладів освіти забезпечити оплату простою працівникам, включаючи непедагогічних та тих, які працюють за сумісництвом не з їх вини, в розмірі середньої заробітної плати.
Варто зазначити, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційний характер і не встановлюють правових норм.

 

Український уряд згортає захист трудових прав

Український уряд згортає захист трудових прав у той час, як країна продовжує боротьбу з російським вторгненням
Так вважає міжнародний директор АFL-CIO Кеті Файнгольд, яка закликає Офіс торгового представника США допомогти забезпечити, щоб права трудящих займали центральне місце в остаточному відновленні України. Файнгольд: Підтримуючи Україну, США повинні наполягати на правах трудящих.
«Антипрофспілкова напруженість... існувала і до війни, і я думаю, що люди використовують поточну кризу для подальшого підриву прав трудящих», сказала Файнгольд в інтерв'ю виданню Inside U.S. Trade.
Продовження за посиланням: https://www.facebook.com/yuri.rabota/

 

УРЯД ДОРУЧИВ МІНЕКОНОМІКИ РОЗРОБИТИ НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС

УРЯД ДОРУЧИВ МІНЕКОНОМІКИ РОЗРОБИТИ НОВИЙ ТРУДОВИЙ КОДЕКС

                Федерація профспілок України наполегливо домагалася прийняття такого рішення . Адже Законом України , прийнятим 21 квітня ц.р. « Про дерадянізацію законодавства України ..» Кабінету Міністрів було доручено розробити новий Кодекс про працю, але ця робота була поставлена на «стоп». Тепер дуже важливо, щоб напрацювання такого фундаментального правового акту здійснювалося за участі профспілок, які представляють інтереси працівників та роботодавців, які наймають іх на роботу. Ще не менш важливо, щоб до цього було долучено експертів-фахівців як української сторони, так і Міжнародної організаціі праці та Європейського Союзу для безумовної імплементації міжнародних трудових норм і соціально- трудових гарантій. Адже Україна готується до вступу до ЄС.

Джерело: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid032JyaYhFoeKMcZckKZDfdiBesgVXgxD6TfqaHrLa5UgTkiRQ6PiS23BSTEfFhgwXRl&id=100004858480395

 

ЗМІ ПРО ФПУ.

ЗМІ ПРО ФПУ. Федерація профспілок України закликає владу припинити наступ на профспілки
Інтернет-сайт OBOZREVATEL.com. поінформував, що Голова ФПУ Григорій Осовий направив Заяву, прийняту Радою ФПУ 22 грудня 2022 року у зв'язку з продовженням наступу на майнові права профспілок Голові Верховної Ради України Р. Стефанчуку, Президенту України В. Зеленському, Прем'єр-міністру України Д. Шмигалю.
У повідомленні зокрема зазначено, що ФПУ нагадала, що з початку військової агресії надала фінансову допомогу ЗСУ та ТРО на суму понад 300 млн грн. Підняла на захист України міжнародний профспілковий рух і прогресивну громадськість через багатотисячні демонстрації солідарної підтримки в Брюсселі, Лондоні, Берліні, Варшаві та інших європейських столицях.
З початку повномасштабної війни саме профспілки стали прихистком для 140 тисяч українців з зон активних бойових дій. Завдяки міжнародним партнерам та власним коштам профінансовано понад 120 млн грн допомоги тимчасово переміщеним особам. ФПУ відкрила двері 14 своїх санаторіїв, 8 туристичних закладів, а також гуртожитки навчально-методичних центрів профспілок та інші об'єкти, де щоденно перебуває понад 6 тисяч осіб.
В профспілкових закладах проходять також реабілітацію після бойових поранень військові. Профспілки залучили міжнародних донорів, зокрема американський благодійний фонд "Corus International", Агентство профспілок нового розвитку Данії та Швеції, Європейську та Міжнародну конфедерацій профспілок, низку профспілкових центрів європейських країн. Втім, попри ці зусилля, окремі політики намагаються знищити профспілки, проштовхуючи в Раду антисоціальні закони та переслідуючи профспілкових лідерів. На чому, до речі, у своїх зверненнях до України акцентували увагу чисельні міжнародні інституції.
Джерело:
https://www.fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/23701-zmi-pro-fpu-federatsiia-profspilok-ukrainy-zaklykaie-vladu-prypynyty-nastup-na-profspilky.html

 

Позиція Держпраці щодо призупинення індексації зарплати у 2023 році

                                        Індексація грошових виплат у 2023 році: роз'яснення Держпраці

           У Південно-Західному міжрегіональному управлінні Державної служби з питань праці роз'яснили питання щодо індексації грошових доходів фізосіб у 2023 році.

          Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 р. № 2710-IX на 2023 рік, зокрема, зупинено дію Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".

            Отже, усі роботодавці отримають послаблення на 2023 рік у вигляді призупинення обов'язків щодо нарахування індексації заробітної плати.

           При цьому у Держпраці наголосили, що це торкнеться не лише заробітної плати. Положення зазначеного закону стосуються й усіх інших доходів фізичних осіб, які індексують за Законом України "Про індексацію грошових доходів населення".

           Зокрема:

- пенсії; 

- стипендії;  

 - грошове забезпечення; суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування;

- суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника, крім суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

- розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі.

           Разом з тим, власник або уповноважений ним орган може прийняти рішення про додаткові стимулюючі виплати у зв'язку з високим рівнем інфляції в Україні.

Останнє оновлення (Середа, 11 січня 2023, 09:04)