Архів новин
2019
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Вулична акція «Молодіжний бум»

Вулична акція «Молодіжний бум»DSC01129 0c20a
Дійство відбувалося невимушено, на імпровізованій сцені – на вулиці Дворцовій обласного центру, тож всі перехожі могли вільно приєднатися до «Молодіжного буму», взяти участь у справжньому феєрверку заходів. Його організатор – завідувач відділу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка, голова комісії ФПО з питань культмасової роботи Тетяна Рєзнік.
Діяли арт-майданчики від партнерів та спонсорів, можна було придбати символічні сувеніри від громадської організації «БІМ», дізнатися багато корисного про один із провідних вишів Кіровоградщини – техуніверситет, отримати уроки самозахисту від рятувальників, спробувати власні сили, наприклад, у метанні дротиків...DSC01136 dbcf3
Для книголюбів було влаштовано книжкову виставку, до якої підходили мами і тата з дітьми – майбутніми читачами бібліотеки. Доречно виступили волонтери громадської організації АнтиСнід. Справжнім сюрпризом для учасників акції стала оперативна лабораторія, де можна було безплатно та анонімно пройти тест на ВІЛ/СНІД. І це був дійсно бум – майже 70 перехожих зважилися на тестування.
Конкурси, вікторини, боді-арт від юних художниць Юлії та Інни, які охоче розмальовували підставлені руки і личка малечі, викликало неабияке пожвавлення серед перехожих – вони зупинялися, експромтом брали участь у заходах і вигравали призи. Було багато музики, виступали молоді співаки. Додали настрою виконавиці східних танців.DSC01130 da690
Кульмінацією акції стала промова кіровоградської письменниці Ольги Мігель, яка порадила молоді вперто йти до своєї мети, бути творцями свого буття, втілювати свої мрії, бо інакше життя втратить сенс.
За відгуками перехожих, такі акції потрібні і дуже корисні, вони допомагають молоді визначитися, реалізувати своє захоплення, розширити світогляд.
Марія Іванова

 

Чого домагаються профспілки?

Чого домагаються профспілки?
2 липня під стінами українського Парламенту відбувся багатотисячний мітинг профспілкових активістів з усіх регіонів України, в т.ч. і Кіровоградщини, на підтримку соціальних законопроектів, ініційованих профспілками. З цієї нагоди у ФПО 9 липня відбулася прес-конференція для журналістів, яку дав голова ФПО Максим Баланенко. DSC01197 0ca4eВін назвав профспілкові законопроекти:
- №2883 щодо індексації грошових доходів населення;
- №2682 щодо зниження рівня оподаткування пенсій;
- №2698 щодо зняття обмежень на виплату повної пенсії працюючим пенсіонерам;
- №2835 щодо здешевлення ціни на природний газ для населення;
- №2245 щодо відновлення за рахунок коштів соціального страхування часткового фінансування літнього оздоровлення дітей, санаторного лікування працівників, передусім зайнятих у шкідливих і важких умовах праці.
Як повідомив Максим Баланенко, відкрив мітинг 2 липня Голова Федерації профспілок України, керівник Спільного представницького органу профспілок Григорій Осовий, який виступив від 8,5 млн. трудівників, ветеранів праці, студентської молоді. Що вивело людей під стіни Верховної Ради України? Після повалення корупційного режиму немає позитивних зрушень для людей, які сьогодні втрачають робочі місця, заморожені зарплата і пенсії, а ціни шалено стрибають уверх. Влада на це не реагує. Тому, використовуючи свій потенціал, законодавчі гарантії, профспілки встали на шлях боротьби. Вимоги профспілок до народних депутатів базуються на законах України і принципах соціальної справедливості. Зараз йдуть непрості переговори, але видно, що Уряд затягує вирішення питань, які поставили профспілки.

Детальніше...

 

Профспілки вимагають від влади виконання соціальних обіцянок

Профспілки вимагають від влади виконання соціальних обіцянокDSC01149 c5098
Багатотисячний мітинг профспілкових активістів майже з усіх регіонів України, які представляють провідні галузі економіки, зібрався 2 липня, під стінами українського Парламенту на підтримку соціальних законопроектів, ініційованих профспілками. В акції протесту активну участь взяли Федерація профспілок Кіровоградської області та її членські організації.
Відкрив мітинг Голова Федерації профспілок України, керівник Спільного представницького органу профспілок Григорій Осовий.
- Ми виступаємо від 8,5 млн. трудівників, ветеранів праці, студентської молоді. Що нас сюди привело? – запитав він. - Після повалення корупційного режиму немає позитивних зрушень для людей, які сьогодні втрачають робочі місця, заморожені зарплата і пенсії, а ціни шалено стрибають вгору. Влада на це не реагує. Тому, використовуючи свій потенціал, законодавчі гарантії, профспілки встали на шлях боротьби. Наші вимоги до народних депутатів базуються на законах України і принципах соціальної справедливості. Зараз йдуть непрості переговори, але ми бачимо, що Уряд затягує вирішення питань, які ми поставили. DSC01155 c6523Питання номер один – надати можливість кожній людині, яка хоче і може працювати, робоче місце і можливість годувати себе і свою родину. Ми поставили питання про те, що потрібно індексувати мінімальну зарплату і пенсію, а також поступово підвищити їх на рівень інфляції. П'ять законопроектів включені до порядку денного ВР, але йде затягування їх розгляду. Провели черговий раунд переговорів з Головою ВР В.Гройсманом і керівниками депутатських фракцій. Нам вдалося досягти домовленості, що принаймні два законопроекти мають голосуватись у сесійній залі 2 липня.
До зібрання звернувся заступник Голови ФПУ керівник антикризового профспілкового штабу Сергій Кондрюк:
- Ми вже рік домагаємось, щоб Прем'єр-міністр України А.Яценюк вийшов на цю сцену, звернувся до вас і розповів, як він виконує настанови Майдану, як він виконує свої обіцянки зробити зарплату українців у п'ять разів вище, ніж вона є зараз.DSC01178 2c62e Ми наразі ведемо переговори з представниками Мінфіну і ми їм покажемо, де лежать гроші: гроші є в офшорах, на митниці, в тіньовій економіці. Ми маємо їх направити на потреби людей. Нехай урядовці знають, хай знає кожен депутат, що сьогодні ми їх просимо, а вже через місяць-два перед виборами вони самі до нас звернуться і будуть просити: проголосуйте за нас, але ми будемо голосувати лише за тих, хто сьогодні проголосує за наші законопроекти. А урядовці мають знати, що якщо вони не підуть за зустріч людям, то ми профспілковим референдумом приймемо рішення відправити їх у відставку.
Пролунали виступи керівників репрезентативних профспілкових об'єднань, які входять до СПО об'єднань профспілок, народних депутатів, трудящих – членів профспілок. Всі вони висловились за підтримку прийняття парламентарями «соціального пакету» законів:DSC01182 509d7
- №2883 щодо індексації грошових доходів населення;
- №2682 щодо зниження рівня оподаткування пенсій;
- №2698 щодо зняття обмежень на виплату повної пенсії працюючим пенсіонерам;
- №2835 щодо здешевлення ціни на природний газ для населення;
- №2245 щодо відновлення за рахунок коштів соціального страхування часткового фінансування літнього оздоровлення дітей, санаторного лікування працівників, передусім зайнятих у шкідливих і важких умовах праці.
Прес-центр ФПУ

 

Борис Богданов: Захищаємо, консультуємо, опікуємося…

Борис Богданов: Захищаємо, консультуємо, опікуємося...
Так склалося, що житлово-комунальну галузь сприймають крізь призму тарифів, які мають звичку стрімко зростати. DSC01102 3351cНевдоволення споживачів автоматично передається і на працівників ЖКГ, які до тарифів не мають ніякого відношення, а добросовісно виконують складну, часто чорнову роботу, тобто, залишаються без вини винними. Можна сказати, лише єдина організація – обком профспілки працівників ЖКГ, місцевої промисловості, побутового обслуговування розуміє цю категорією людей і опікується нею. Як саме? Про це йшла мова на звітно-виборній конференції обкому профспілки, делегати якої знову обрали своїм лідером Бориса Богданова.
Звітуючи про зроблене, Борис Богданов, підкреслив, що ситуація в галузі завжди була складною. Фінансова нестабільність, неплатежі, щорічна зміна правил господарювання призвели до заборгованості із зарплати. Профкоми використовували всі законні методи впливу для захисту прав членів профспілки. Так, було зареєстровано колективні трудові спори на КП «Трест зеленого господарства», «Енерговодоканал» і ТОВ «Єлисаветградська транспортна кампанія», які пов'язувалися з порушенням норм колективних договорів в частині виплати зарплати. Соціальну напругу викликали скорочення штату в трудових колективах (КП «Теплоенергетик», ДП «Кіровоградтепло», підприємства «Дніпро-Кіровоград»).DSC01111 eec25 На ці виклики активно реагували профкоми і обком профспілки. Більшість питань вдалося врегулювати, зменшити борги і тягар скорочення.
В очікуванні реформ сьогодні перебувають два ліцеї – побутового обслуговування і сфери послуг, які готують кадри для галузей. Обком профспілки направив звернення у відповідні інстанції щодо надання інформації про зміни у профтехосвіті та збереження гарантій працівникам закладів. ФПО провела на цю тему засідання за круглим столом.
У полі зору обкому профспілки - ситуація на навчальному підприємстві УТОС, яке працює у режимі неповної зайнятості, має борги із зарплати. Керівництво колективу вишукує різні шляхи виживання, створюючи робочі місця для інвалідів, але без підтримки держави йому не справитися. Інше болюче підприємство – УТОГ. Конфлікт виник через галузеву угоду, в якій тарифна ставка робітника І розряду визначена на рівні 105 відсотків мінімальної зарплати, а в колдоговорі підприємства – на рівні 120 відсотків. Керівництво підприємства вимагало привести зарплату у відповідність до галузевої угоди. Завдяки зусиллям профкому і обкому для робітників вдалося зберегти рівень оплати праці відповідно до колдоговору, що стосується управлінців, то довелося трохи поступитися. (Обком профспілки звернувся до ЦК профспілки посприяти підвищенню рівня оплати праці у галузевій угоді). На деяких підприємствах виникали питання щодо оплати праці некваліфікованим працівникам. Після дискусій і звернення обкому до Міністерства праці питання було врегульоване – захистили зарплату двірників, прибиральниць, охоронників...

Детальніше...

 

Аби не завершилося реформування ПТУ, як завжди…

Аби не завершилося реформування ПТУ, як завжди...
За ініціативи Федерації профспілок Кіровоградської області за широкою участю зацікавлених осіб. Заступник голови ОДА Сергій Коваленко назвав цю зустріч знаковою - вона стане початком роздумів щодо планування системи профтехосвіти. Оскільки законодавчої бази ще немає, є лише проект закону, то говорити про реформи зарано, можна лише вести мову про напрямки, якими йтимуть профтехзаклади. Напрямок визначений Міністерством освіти: не вузькопрофільні навчальні заклади, а багатопрофільні регіональні центри, які будуть утворюватися шляхом об'єднання училищ, при обов'язковій умові збереження бази, приміщень, земель, забезпечення працівників роботою.DSC01090 8b8f2
Сергій Коваленко назвав переваги об'єднань. Багатопрофільні центри, в яких буде багато спеціальностей, зможуть оперативно реагувати на потреби у тих чи інших спеціалістах. Це буде гарантія майбутнього працевлаштування випускників. Планується, що фінансування відбуватиметься не на заклад, як зараз, а на учня. Модель багатопрофільних центрів дає можливість збалансувати проблеми, в тому числі і фінансові, усім навчальним закладам.
Полярну точку зору має президент асоціації профтехосвіти України Микола Садовий. Він нагадав, що система профтехосвіти створювалася понад 200 років. І всі ці роки вона виконує головне завдання: готує робітничі кадри. З 90-х років в Україні закрито понад 500 ПТУ, чергове реформування знову призведе до скорочення. Це недобрий симптом, адже цю систему освіти не можна замінити нічим. Крім того, училища виконують соціальну функцію. В системі профтехосвіти завдяки державній підтримці мають змогу навчатися діти з малозабезпечених сімей, діти з особливими потребами, позбавлені батьківського піклування, педагогічно запущені... Де вони подінуться, якщо скоротяться ПТУ?
Вчені АПНУ розробили концепцію розвитку профтехосвіти, але чи слідують тим нормам законодавці, не відомо. Микола Садовий вважає: поки немає законодавчої бази і нормативних документів, з об'єднанням не варто поспішати. Хоча в Олександрії вже відбулося злиття трьох училищ, яке висвітлило чимало проблем. Їх озвучили голови профкомів кількох училищ: ряд працівників уже пішли у центр зайнятості, при цьому втратили педстаж, відпустку, оздоровчі і не отримали ніяких гарантій на працевлаштування у новоствореному закладі.

Детальніше...

 

Третий звонок для Правительства прозвучал. Пора поднимать занавес?! Или опускать?!

Третий звонок для Правительства прозвучал.
Пора поднимать занавес?! Или опускать?!

По итогам третьего пикета профсоюзами Кабмина ко мне как руководителю Антикризисного профсоюзного штаба обратились с массой вопросов.
Предлагаю Вашему вниманию импровизированный очно-заочный брифинг

• Вы удовлетворены тем, как прошло третье пикетирование?
Могу судить лишь по отзывам участников и материалам СМИ, так как в этот раз был в командировке. Отлаженный сценарий, самоорганизация членских организаций, четкие действия структур ФПУ, слаженность и взаимодействие с нашими союзниками из других профсоюзов и общественных организаций – вот оценка очевидцев.
Были и недостатки, но устранимые. С поставленными задачами пикет справился

• Неоднозначно участники акции встретили выступление нардепа Натальи Королевской. Почему именно ей, единственной от депутатов, была предоставлена возможность выступить на пикете?
Позиция коллегиальных профорганов, позиция Штаба четкая – пикетирование носит не политический характер, касается исключительно вопросов трудовых прав и социальной защиты, проводится без участия политсил.
Почему Королевская захотела выступить – вопрос к ней. Почему политику дали такую возможность вопреки решениям профсоюзных органов – этому факту профсоюзным движением будет дана оценка и, думаю, жесткая.

• Как оценить результаты такой формы протеста профсоюзов как троекратное пикетирование Правительства?
А оценить по сравнению с чем? С прошлым опытом профсоюзных действий? С ожиданиями? С результатами наших оппонентов?
Главный результат, с моей точки зрения, это реальная консолидация профактива, которая произошла не благодаря, а вопреки. В том числе вопреки сложившейся практике паркетного очковтирательства под названием социальный диалог.
Также это консолидация с другими общественными организациями. Очень много было подводных рифов и вражеских торпед против такого единения, но мы не просто между собой нашли общий язык – мы начали ВМЕСТЕ действовать.
Все остальное следствие

• Есть конкретные примеры?
Вот некоторые из них
- Международная конфедерация профсоюзов (175 млн. членство) публично поддержала как наши требования, так и наши действия.
- Президент Порошенко признал и поддержал главное требование профсоюзов – повышение зарплат и пенсий.
- Начались деловые рабочие встречи профсоюзных лидеров с руководителями ключевых министерств по урегулированию конфликтных вопросов в сфере труда.
- Таки состоялся принципиально важный Трудовой арбитраж, который признал неадекватной госполитику и работу объединений работодателей в обеспечении своевременной и полной оплаты труда. Сумма долгов по зарплате начала снижаться.
- Остановлен вал антисоциальных инициатив и новых правительственных «обрезаний».
- Парламентские фракции и комитеты Верховного Совета стали значительно чаще поддерживать профсоюзные предложения и соглашаться с профсоюзными аргументами.
- Пресса и телевидение кардинально поменяли политику освещения профсоюзных акций, наших требований и наших целей – уже нет вешаний ярлыков и обвинений в проплачености, все больше объективной констатации профсоюзных действий.
Много это или мало? Опять таки по сравнению с чем и кем?

Детальніше...

 

Трудове законодавство. Це треба знати

Трудове законодавство. Це треба знати
За ініціативи ФПО відбувся семінар для працівників профспілкових організацій та профактиву, в якому взяли участь експерт з трудового права Всеукраїнської асоціації кадровиків України Вікторія Ліпчанська та помічник народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Зоя Васильова.DSC01092 6a05b Обговорювалися питання реформування трудового законодавства, останні зміни у трудовому законодавстві та відповідальність, яка наступає за його порушення.
Експерт з трудового права, прокоментувала окремі зміни в законодавстві. Так, працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Які є підстави припинення трудового договору:
1) угода сторін;
2) закінчення строку, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення;DSC01095 7a975
3) призов або вступ працівника або власника - фізичної особи на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу, крім випадків, коли за працівником зберігаються місце роботи;
4) розірвання трудового договору з ініціативи працівника, з ініціативи власника або уповноваженого ним органу або на вимогу профспілкового, чи іншого уповноваженого на представництво трудовим колективом органу;
5) переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду;
6) відмова працівника від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, установою, організацією, а також відмова від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці;
7) набрання законної сили вироком суду, яким працівника засуджено (крім випадків звільнення від відбування покарання з випробуванням) до позбавлення волі або до іншого покарання, яке виключає можливість продовження даної роботи;
7-1) укладення трудового договору (контракту), всупереч вимогам Закону України "Про запобігання корупції", встановленим для осіб, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом року з дня її припинення;
7-2) з підстав, передбачених Законом України «Про очищення влади»;
8) підстави, передбачені контрактом.
Вікторія Ліпчанська назвала, хто користується переважним правом на залишення на роботі. При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці переважне право на залишення на роботі надається працівникам з більш високою кваліфікацією і продуктивністю праці.

Детальніше...

 

Подяка – за підтримку армійців

Подяка – за підтримку армійцівDSC01099 d70fc
Нещодавно на адресу Федерації профспілок області, в особі її голови Максима Баланенка, надійшла Подяка від керівництва батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Кіровоград» при УМВС України в Кіровоградській області – за проявлену громадянську позицію та підтримку батальйону у справі зміцнення правопорядку та захисту державності.
Слід зазначити, що з початку бойових дій на сході країни Федерація профспілок області та її членські організації до своїх обов'язків додали ще один: допомагати тим, хто боронить цілісність України. ФПО надала приміщення волонтерам, які розгорнули активну підтримку армійців, за покликом серця виїздять у гарячі точки з подарунками.
Чимало первинних профспілкових організацій стали ініціаторами збору коштів на потреби української армії. Придбавали одяг, засоби зв'язку, ліки, продукти харчування, встановлювали контакти з окремими військовими підрозділами і відповідали на їхні запити. Серед галузевих організацій профспілок з'явилися волонтери, які не могли залишатися осторонь воєнних подій. Зокрема, група волонтерів – лісівників регулярно відправляє вантажі на схід країни. Профкоми і керівництво підприємств, установ та організацій опікуються тими родинами, чиї рідні перебувають у зоні АТО. Поки триває загроза над країною, благодійна робота не припиняється.
Марія Іванова

 

Профспілки знову вийшли під стіни Кабміну

Профспілки знову вийшли під стіни Кабміну
10 червня під стіни Будівлі Уряду прийшли понад 1000 представників профспілкових організацій, трудових колективів багатьох галузей економіки України. Це був третій етап проведення довготривалої консолідованої галузево-регіональної акції протесту профспілок - пікетування Кабінету Міністрів України, щоб висловити своє ставлення до урядової політики «затягування пасків», ігнорування конституційних прав працівників. Два попередніх етапи відбулись 27 травня та 3 червня. Цього разу серед учасників акції протесту були представники Федерації профспілок України, профспілкових організацій і профоб'єднань, регіональних профспілок. До профспілок приєдналися чорнобильські, афганські, ветеранські організації.
Що спонукало нас вийти під стіни Кабміну? Як зазначив заступник Голови Федерації профспілок України Сергій Українець, відповідь на це запитання проста – обман! Обман з боку влади! Українцям обіцяли молочні ріки і кисільні береги, світле європейське майбутнє. Що ми отримали? Нуль реформ, шалені ціни і економічний занепад, безробіття, злиденне життя. Нам обіцяли нові ринки збуту, нові робочі місця, європейську зарплату. Ми повірили. Натомість перед українською продукцією закрили всі кордони, втрачено 1 млн.200 тисяч робочих місць. Зупинилися машинобудування, авіабудування, суднобудівна промисловість, вугільні шахти, будівництво, мільйони гектарів найродючіших у світі земель залишилися неораними і несіяними. Унікальні, висококонкурентні підприємства – гордість України -виставляються на дешевий розпродаж. І нікого не хвилює, що за цим стоять долі десятків тисяч працівників та їхніх сімей.
Уряд заборонив перевіряти державними інспекторами роботодавців, і ось наслідки: вибухають і горять виробництва і цілі підприємства. Тільки вдуматися: в Україні робота стала другим після війни небезпечним для життя фактором! 210 тисяч сімей місяцями не бачать чесно заробленої заробітної плати. Дуже прикро, але для всіх урядів люди – це лише статистика і проценти. Конкретною людиною, життям пересічної сім'ї вони не переймаються. Тим більше не збираються вирішувати проблеми трудової людини. Їх не турбує, що з 20 мільйонів працездатних лише 10 мільйонів мають офіційну роботу. Інша половина готова до роботи і чекає від влади обіцяних робочих місць. Нині вперше за 24 роки незалежності у дітей забрали літнє оздоровлення, у працівників - санаторно-курортні путівки. Україна стала першою і єдиною у світі державою, яка обклала пенсії податком, а ще 15% пенсій просто забрала у працюючих пенсіонерів. Виганяються тисячами з роботи державні службовці, на черзі – медики та освітяни.
Учасники пікету підтримали вимоги щодо захисту соціально-трудових і економічних прав працівників, які відповідно до Конституції України та чинного законодавства висунув Уряду Спільний представницький орган профспілок. Чого же вимагають профспілки?

1. Переглянути і встановити справедливі ціни на український газ і тарифи на комунальні послуги для населення.

2. Підвищити з 1 липня 2015 року прожитковий мінімум та мінімальну заробітну плату на рівень фактичного прожиткового мінімуму.

3. Забезпечити з 1 липня 2015 року проведення індексації пенсій, інших соціальний виплат з урахуванням інфляції 2014-2015 років, створення передумов рентабельної праці та престижної заробітної плати для найманих працівників.

4. Повністю повернути заборгованість із заробітної плати та створити законодавчі підстави для унеможливлення несвоєчасної оплати праці.
5.Відновити державний контроль за додержанням законодавства у сфері трудових відносин, рішучих дій щодо подолання нелегальної зайнятості і «тіньової» виплати зарплати.

6.Невідкладно відновити санаторно-курортне лікування працівників, оздоровлення дітей, проголосувавши за проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України.

7. Відновити з 1 січня 2016 року соціальні гарантії працівників, пенсіонерів, чорнобильців, дію яких призупинено або скасовано у 2015 році.
Ми не зупинимося на півдорозі, будемо домагатися виконання цих вимог.
Інформаційно-аналітичний центр ФПУ

 

Ми з цього шляху не звернемо

Ми з цього шляху не звернемо
3 червня профспілки вдруге вийшли під стіни Кабінету міністрів України. Прийшли понад 1000 профспілкових активістів, щоб висловити своє негативне ставлення до урядової політики «затягування пасків». Того дня вийшли представники профспілок працівників АПК, охорони здоров'я, освітяни, працівники соціальної сфери, Пенсійного фонду, Академії наук України, шахтарі, залізничники, представники регіональних профспілкових організацій. Керівник Спільного представницького органу об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий, який відкрив мітинг, заявив: профспілки вийшли, щоб підтримати вимоги, висунуті в рамках колективного трудового спору профспілок, з єдиною думкою і бажанням – змінити життя на краще. Це наш обов'язок, як профспілок, - захисників інтересів працюючої людини.
Профспілки вийшли, щоб в черговий раз сказати – ні – безробіттю в Україні, ні – заморожуванню зарплат і пенсій. З 2013 року рівень мінімальних соціальних гарантій залишається без змін. Рівень мінімальної зарплати – 1218 грн. Людей обманюють. Не говорять їм правду – якою є насправді вартість життя в країні.
Профспілки також кажуть: ні - наступу на трудові права. Ці права ущемляються кожен день на робочих місцях. 95% підприємств, які перевірялися профспілковими активістами та інспекторами праці, мають грубі порушення прав працівників. Інспектори навіть не можуть перевірити робоче місце, бо Уряд протягом останнього року заборонив це робити.
Ми вийшли на акцію протесту, щоб сказати ні - заморожуванню соціальних гарантій загально обов'язковим соціальним страхуванням. Уряд чомусь вирішив скасувати санаторно-курортне лікування працівників, дитяче оздоровлення, заборонити фінансування робітничих і студентських санаторіїв-профілакторіїв. Уряд хоче розпоряджатися коштами, які йому не належать, бо соціальний внесок є власністю працівників.
Профспілки пікетували і Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, в якому на розгляді вже протягом двох місяців знаходиться законопроект про відновлення соціального страхування, але вони зволікають з його розглядом, тому ми рішуче заявляємо, в т. ч. і парламенту, – негайно відновіть роботу над соціально значимими законопроектами!
У наших діях нас підтримують спілчани і міжнародні партнери. Міжнародна конфедерація профспілок, яка об'єднує 175 млн. трудящих в 160 країнах світу, направила на адресу президента України петицію з вимогою, щоб українська влада дослухалась до профспілок і виконала їх вимоги:
- погасити заборгованість із зарплати,
- підвищити мінімальну зарплату до рівня фактичного прожиткового мінімуму,
- індексувати зарплати, пенсії на рівень інфляції і нарешті
- впровадити європейські принципи відкритості влади і реального соціального діалогу,
- знизити грабіжницькі тарифи.
Ми переконані в тому, що наша боротьба є законною і справедливою, тому що це боротьба за забезпечення права працюючої людини. Ми з цього шляху не звернемо.
Максим Баланенко,
Голова ФПО

 

Чи зрушиться молодіжне житлове питання?

Чи зрушиться молодіжне житлове питання?
Відповідь на це запитання шукали на своєму засіданні члени виконкому Молодіжної ради ФПО. DSC01066 2482bПрограм щодо молодіжного будівництва багато, але без фінансування вони, як кажуть, нікого не гріють. Голова Молодіжної ради ФПО Сергій Бойко, проаналізувавши багатообіцяючі програми, запропонував конкретний вихід: підготувати Звернення до кількох комісій Кіровоградської міської ради і проект програми щодо кредитування молодіжного житла та сприяння молодіжному будівництву. І Звернення, і проект програми відправлено за адресою. Яке буде реагування депутатів міської ради, чи зрушиться молодіжне житлове питання, побачимо.
Ще до більшої до активності виконкомівців спонукав цікавий тренінг «Мистецтво спілкування». Заглибила присутніх у багатогранне мистецтво спілкування завідувач відділу обласної бібліотеки для юнацтва ім. Бойченка Наталія Таратута. Члени виконкому придумували дотепні колективні історії, вправлялися у вмінні будувати речення різної тональності, розігрували міні-сценки, відповідали на запитання, чи вміємо ми спілкуватися?.. Багато хто у звичайних речах робив для себе маленькі відкриття.

Марія Іванова

 

На старті – медики

На старті – медики
Працівники лікувальних закладів уміють не тільки боротися з недугами пацієнтів – вони ще й неабиякі спортсмени. P1020286 568e6Це продемонструвала обласна спартакіада, яку щороку організовують обком профспілки працівників охорони здоров'я і обласна рада ФСТ «Спартак». Змагання, командні та індивідуальні, проходили з багатьох видів спорту: легкої атлетики, тенісу, армреслінгу, гирьового, дартсу. Перші три місця завоювали команди обласної лікарні, медиків Олександрії та Староосотського дитячого протитуберкульозного санаторію Олександрівського району. А індивідуальних перемог медики – спортсмени отримали небачену кількість, тільки представники обласної лікарні завоювали 16 медалей.
- Особливість цьогорічної спартакіади, - сказала голова обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова, та, що вперше самі працівники підходили до голів профкомів з пропозиціями взяти участь у змаганнях. Серед учасників багато молодих облич. Якщо раніше молоді кадри особливо не проявляли ініціативу, тільки спостерігали, то цього року вони загорілися бажанням помірятися силою з колегами. Щороку наше спортивне коло розширюється. Нині приєдналися працівники Долинської районної та Кіровоградської центральної лікарень. P1020302 6f7afНаступного року новачки пообіцяли виставити повноцінні команди. Вважаю, такі заходи йдуть тільки на користь: медики підтверджують свою прихильність до здорового способу життя, бажання змагатися і перемагати. Це нові знайомства, обмін інформацією і гарний настрій.
Серед постійних учасників змагань – обласна психлікарня. Для капітана команди Наталії Зайченко спорт – це життя, гармонія душі і тіла, гарний настрій. Загалом до спорту у лікарні ставляться позитивно: і керівництво, і профком, і працівники, тому команда підбирається швидко і легко. Слід зазначити, що на висоті у закладі не лише фізкультура, а й культмасова робота. Дуже талановитий колектив підібрався. Аматори часто влаштовують концерти – і для працівників, і для пацієнтів, навіть у філармонії виступали.
Гарні враження від спартакіади і у команді обласної станції екстреної медичної допомоги. У розумінні капітана команди Тамари Безпалової фізична культура додає силу, красу, здоров'я, витривалість, а також продовжує молодість. «Враховуючи специфіку нашої роботи, то всі ми – спортсмени. Якби ввели ще такий вид спорту, як піднімання на 9-й поверх, то ми були б першими».
Марія Іванова