Архів новин
2019
Лютий
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123

Здобутки тьмяніють на фоні непопулярних рішень

Здобутки тьмяніють на фоні непопулярних рішень
Нещодавно Лариса Козлова успішно склала екзамен на уміння очолювати обласну організацію профспілки працівників охорони здоров'я – делегати звітно-виборної конференції знову довірили їй цю нелегку ношу. Що вдалося добитися профспілці і над чим профактивісти працюють зараз? Відповідає Лариса Козлова:
- Основним механізмом реалізації завдань профспілки є соціальне партнерство, договірні відносини між профорганізаціями, органами влади і роботодавцями. На рівні України результатом співпраці профспілки з Міністерством охорони здоров'я та Урядом є впровадження в життя низки нормативних актів, спрямованих на поліпшення оплати праці медичних працівників. Зокрема: встановлено надбавку за вислугу років ( це питання не вирішувалось протягом 8 років). При проходженні курсів підвищення кваліфікації зберігається середня заробітна плата і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Працівникам туберкульозних закладів виплачується підвищення посадового окладу до 60 відсотків, одноразова допомога на оздоровлення в розмірі посадового окладу під час щорічної відпустки. Медпрацівникам екстреної меддопомоги виплачуються надбавки за особливий характер праці та особливі умови праці, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірі посадового окладу. Для медичних працівників ЦПМСД передбачені надбавки за якість та обсяг виконаної роботи. Передбачена допомога випускникам ВНЗ в розмірі 5 мінімальних зарплат при укладенні договору про роботу в сільській місцевості сімейними та дільничними лікарями. Однак, ці здобутки тьмяніють на фоні непопулярних рішень антисоціального спрямування, до яких вдалася влада у 2014 році з метою стабілізації української економіки.
В черговий раз обмежено права та пільги медичним працівникам. Як наслідок – зарплата та соціальні стандарти заморожено, значно зменшено фінансування галузі охорони здоров'я: знову надаються відпустки без збереження зарплати, обмежуються або скасовуються надбавки та доплати. І це відбувається в умовах стрімкої інфляції та девальвації гривні, зростання цін і тарифів. Надзвичайно гостро стоїть питання реформування галузі. При цьому йде повне знищення СЕС, яка стоїть насторожі санітарно – епідеміологічного благополуччя населення і національної безпеки держави. Працівники Держсанепідслужби доведені до відчаю рішенням Уряду, яке позбавляє можливості в подальшому працювати за фахом у сфері охорони здоров'я, фактично викидають на вулицю майже 25 тисяч фахівців. На сьогодні питання так і не вирішено, як і не зрозуміло, де і ким можуть працювати вивільнені працівники, хто заплатить за курси перекваліфікації.
У демократичній країні труднощі кризи і реформ повинні справедливо ділитися на трьох – державу, бізнес і народ. І кожен має нести своє. Якщо весь тягар несе лише народ, то демократія не дійшла до України. Уряд вкотре вирішив забезпечити «стабільність» в основному за рахунок найманих працівників. Крім того, нехтуючи основами соціального партнерства, прийняття законодавчих актів із соціальним відтінком не погоджено з профспілковою стороною.
Перед нами стоїть непросте завдання: в умовах складної ситуації в країні та жорсткої економії коштів консолідувати свої зусилля на те, щоб захистити заклади охорони здоров'я, трудові права працівників та не допустити подальшого зниження рівня соціального захисту. Вважаю, необхідно лобіювати інтереси нашої галузі, як на державному так і на місцевих рівнях, і домагатися збільшення фінансування галузі та гідної оплати праці. А це, на мою думку, можливо при збільшенні кількості депутатів - медиків усіх рівнів.
Медична громадськість – це свідомо налаштована частина суспільства, яка бере активну участь у всіх подіях: на Майдані Гідності, зоні АТО і в тилу, матеріальну підтримку всім нужденним надають цілі колективи закладів охорони здоров'я, профорганізації всіх рівнів. Ми пам'ятаємо про професійний і громадянський обов'язок, хочемо, щоб держава виконувала свій обов'язок щодо медичних працівників. Людей цієї професії не можна ставити на межу виживання.

 

Профспілки у відповідь на наступ на права трудящих

Профспілки у відповідь на наступ на права трудящих
19 грудня у Федерації профспілок області відбулися збори профспілкового активу з порядком денним: «Про дії профспілок у зв'язку з наступом на права трудящих». Голова ФПО Максим Баланенко зазначив, що профспілкове зібрання обумовлено ситуацією, яка склалась в ході підготовки Програми дій Уряду на 2015-2017 роки та процесом підготовки Держбюджету на 2015 рік: внесено пропозиції до законопроектів, реалізація яких призведе до значного обмеження соціальних прав громадян, гарантованих конституцією України, зокрема щодо оплати праці, соціального захисту, пенсійного забезпечення, охорони здоров'я, освіти. Уряд розраховує скоротити державні витрати більш ніж на 26 млрд. грн.. Більше половини з них припадає на соціальну сферу.00775 c096b
Так, планується: підвищити мінімальну заробітну плату з 1 січня 2015 року на 3% при прогнозуючому зростанні інфляції понад 13%. При цьому Уряд має намір підвищити поріг індексації зарплати з 101 до 103 відсотків. Враховуючи методологію обрахування індексу інфляції здійснення її викликає великий сумнів. До того ж, з грудня 2013 року «заморожено» розміри прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальної пенсії – і це при інфляції з початку року понад 20 відсотків. Планується скорочення розміру допомоги з тимчасової непрацездатності. При нинішніх цінах на ліки і практично платній медицині, дуже важко уявити, що допомога у запропонованому розмірі дозволить людині поновити працездатність. При цьому відміняється ще й фінансування санаторно-курортного лікування та підтримки дитячих оздоровчих закладів за рахунок Фонду соцстраху.
Замість декларованої буквально всіма політичними партіями підтримки пенсіонерів, планується масовий наступ на їх права. Окремі з них: скорочення пенсій працюючим пенсіонерам, призупинення індексації пенсій, вже вкотре, підвищення пенсійного віку, підвищення пенсійного віку та страхового стажу, необхідного для призначення пільгових та пенсій за вислугу років, замороження розміру середньої заробітної плати, з якої сплачено страхові внески та призначається пенсія, на рівні 2014 року.
Максим Баланенко назвав інші напрямки урізання витрат, наприклад, охорона здоров'я. Передбачається, що хворі, які перебувають у стаціонарних лікувальних закладах, будуть змушені платити за їжу. Цей крок, на думку Кабміну, допоможе скоротити навантаження на бюджет майже на мільярд гривень. Не встигли гіпертоніки оцінити підтримку Уряду, як планується призупинення дії пілотного проекту запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою. А ліквідація санітарно-епідеміологічної служби це, взагалі, ініціатива, яка може призвести до дуже тяжких наслідків.
Планується різке зменшення фінансування освіти і науки: скасування безплатного харчування учнів молодших класів, укрупнення груп дитячих садків, груп продовженого дня, підвищення навантажень на вчителів, але при цьому скасування надбавок. Є намір скасувати стипендії студентам.
Подальша доля державних службовців, їх умови праці, фінансове забезпечення викликають щонайменше занепокоєння існування інституту державної служби в нашій країні. Адже, економія бюджетних коштів за рахунок простих державних службовців вже ввійшла у звичку всіх урядів та депутатів ВР України усіх скликань.
Задля справедливості треба відзначити, що урізаються майже всі витрати: індексація і підвищення спецпенсій, кількість співробітників правоохоронних органів, прокурорів, суддів, апарату Верховної Ради, компенсація витрат нардепів тощо. Планується внесення змін до Конституції України, а саме:
- зменшення термінів обов'язкового навчання у загальноосвітніх школах – до 9 років;
- вилучення норм про безоплатність освітніх і медичних послуг;
- вилучення норм, які забороняють скорочення мережі закладів охорони здоров'я і освіти.
Одним словом - все на ринкові рейки, на євростандарти. Мабуть, все це не було б так страшно, аби зарплати українців були на рівні євростандартів. Якщо ж мінімальна зарплата в держбюджеті на 2015 рік планується на рівні 1257 гривень, а курс євро 27 гривень, то про які євростандарти може йти мова?
Обурює практика підготовки соціально важливих рішень поза рамками соціального діалогу. Запровадження політики «затягування пасків», яка порушує основні соціальні положення Конституції України - вже трансформувалася у «безстрокову шокову терапію» для українців. Прийняття на державному рівні соціально важливих рішень без врахування думки або пропозицій соціальних партнерів, останнім часом набуло загрозливих масштабів.
Максим Баланенко відзначив: на регіональному рівні, на відміну від національного, профспілки знаходять спільну мову, порозуміння з органами державної влади. В області соціальний діалог не порожнє словосполучення, а реальний інструмент для вирішення завдань та знаходження компромісів. Звісно, не все під силу, не все виходить, не завжди вдається знайти шляхи подолання проблем, але співпраця є.
Продовження політики перетворення працюючих у бідняків і прохачів державних допомог, субсидій сьогодні є соціально вибухонебезпечним. Тому всеукраїнські профспілки вирішили провести 23 грудня в Києві всеукраїнську акцію протесту. Обласне об'єднання профспілок ініціативу підтримало. Підтримали акцію і всі обласні об'єднання профспілок України.
У заході взяли участь голова ОДА Сергій Кузьменко та керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств в області.
Прес – центр ФПО

 

ЗАЯВА

ЗАЯВА
Федерації профспілок України
у зв'язку з намірами Уряду стосовно посилення економії бюджетних коштів виключно за рахунок ліквідації соціальних гарантій населенню України

Профспілки з обуренням сприйняли продовження урядової політики «затягування пасків», що вже трансформувалася у «безстрокову шокову терапію» для українців, серед яких понад три чверті – це незаможні, бідні і злиденні громадяни.
Напередодні Міжнародного дня захисту прав людини, 9 грудня завдано нищівного удару по мільйонах найбільш незахищених громадян – пенсіонерах, малозабезпечених сім'ях, вчителях, медиках, працівниках культури, державних службовцях. Удару завдано тими, кому саме ці люди забезпечують регулярну зарплату, сумлінно сплачуючи податки.
Уже сьогодні державні соціальні гарантії – мінімальна зарплата та мінімальна пенсія – становлять менше 80 доларів, тобто не дотягують навіть до 3 доларів на день при визначеному ООН рівні злиденності – 5 доларів.
За останній час доходи населення України скоротилися в 3 рази, зросла тіньова економіка, що призвело до абсурдної ситуації, коли з 22 мільйонів трудоактивних громадян менше 9 мільйонів – це легально зайняті працівники, які сплачують податки і наповнюють соціальні фонди.
Забувши про першопричини Революції Гідності, яка привела нинішніх очільників до влади, новий Уряд навіть не згадує про необхідність забезпечення конституційних гарантій працівникам та належного рівня соціального захисту ветеранів, молоді.
Черговим пакетом «економних» бюджетних ініціатив Уряд, без будь-якого обговорення з громадськістю, планує пустити «під ніж» практично всі соціальні права, гарантовані Конституцією України – безоплатну медицину, освіту, пенсійне забезпечення, а також жалюгідні пільги, які не наважився скасувати навіть попередній режим.
Як одна з трьох сторін соціального діалогу на національному рівні, змушені заявити про те, що в черговий раз «антикризові» ініціативи розроблені з грубим порушенням законодавства України та Генеральної угоди, без обговорення з громадськістю та без урахування позиції профспілок.
Чому за довгоочікувані реформи новоствореного Уряду вчергове мають платити звичайні люди, які змушені рахувати чесно зароблені копійки від зарплати до зарплати, а олігархи знову отримають преференції та наддоходи за рахунок нестримно зростаючих цін і тарифів на життєво необхідні товари і послуги?!
Ми розуміємо, що країна сьогодні знаходиться у стані військового конфлікту на Сході, але перекладати увесь тягар виключно на плечі працюючого населення неприпустимо! Вирішення проблем країни не може здійснюватися лише за рахунок «витрушування кишень» звичайних працюючих (лікарів, вчителів, працівників культури та соціальної сфери, держслужбовців найнижчої ланки тощо). Більшої частини непопулярних обмежень влада могла б уникнути, змусивши поділитися надприбутками олігархів, отриманих за останні роки, зокрема, під парасолю колишнього режиму.
У демократичній країні труднощі кризи і реформ повинні справедливо ділитися на трьох – державу, бізнес і народ. І кожен має нести своє. Якщо весь тягар несе лише народ, отже, демократія не дійшла до України.
Профспілкова спільнота категорично відкидає радикальні методи влади з ліквідації законодавчо визначених прав та гарантій.
Профспілки вимагають від Уряду згадати цивілізований, європейський шлях формування державних рішень – невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, приступити до виведення з незаконного використання 4,5 мільйона нелегальних працівників, детінізації понад 200 мільярдів заробітної плати, що може дати не менше 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.
Також, на переконання профспілок, такими заходами мають стати запровадження податку на багатство, розширення об'єктів оподаткування рентною платою, збільшення податку на дивіденди, запровадження податку з валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності України, збільшення акцизів на шкідливі для здоров'я товари, застосування механізмів з протидії ухиленню від сплати податків, продаж неефективного та збиткового державного майна, декларування не тільки доходів, але й витрат.
Водночас необхідно визначити чітку і зрозумілу державну політику щодо запровадження справедливої оплати праці українців, яка має, нарешті, викорінити бідність серед працюючих, динамічно скорочувати розрив в зарплатах порівняно із сусідніми європейськими країнами, а також забезпечувати високий платоспроможний попит населення на вітчизняну продукцію, що є головним у подоланні кризи економіки та боротьбі з безробіттям.

Заявляємо, що профспілки використають всі наявні в них права і можливості для захисту людини праці і застерігаємо недалекоглядних можновладців і урядових чиновників про їх відповідальність перед законом і громадянами України!

ЗАКЛИКАЄМО УРЯДОВЦІВ І ДЕПУТАТІВ – ДБАЙТЕ ПРО СВІЙ НАРОД, РАДЬТЕСЯ З НАРОДОМ, БІЙТЕСЯ НЕДОВІРИ НАРОДУ, ТІЛЬКИ ТОДІ ВИ ЗАСЛУГОВУЄТЕ БУТИ ДЕМОКРАТИЧНОЮ, НАРОДНОЮ ВЛАДОЮ!

 

Партнерство

Партнерство
Підприємство, яке дає надію на тепло і світло
Той, хто не бував на Кременчуцькій ГЕС у Світловодську, багато втратив і обов'язково має відвідати виробничу міць Кіровоградщини і всієї країни. Це не тільки візуально вражаюче видовище, а й стратегічний об'єкт, вага якого сьогодні, у період ліміту природного газу значно зростає. Тобто, це надія на тепло і світло. Саме Кременчуцька ГЕС, після Дніпрогесу, найпотужніша на Дніпровському каскаді. Увага до гідроелектростанції прикута ще й тому, що у грудні вона відзначає своє 55-річчя. (У далекому 1959 році став до ладу перший, а у наступному – 12-й, останній гідроагрегат). І з того часу без жодного натяку на зупинку ГЕС працює, нарощуючи обсяги. Звісно, у тяжкий для країни час не до гучних ювілеїв, але організували зустрічі, в один день з ветеранами праці, які зводили підприємство, закладали фундамент для сучасного покоління, в інший – з працюючими. Усім сказали добрі слова, відзначили кращих працівників.
- Це була перша в СРСР станція без машинного залу, - розповідає директор Сергій Яременко. – Якщо ескізно, то у складі споруджень гідровузла – будівля ГЕС, бетонна і земляні греблі, судноплавний шлюз. По спорудах проходять залізнична і автомобільна дороги. Напірні спорудження утворюють одне з найбільших не тільки в Україні, а й у Європі, Кременчуцьке водосховище. (Воно є основним регулятором води по всьому Дніпровському каскаду). Управління і регулювання технологічних процесів повністю автоматизовані. Тож, зрозуміло, якого рівня повинні працювати фахівці. Це наш золотий фонд. Хоча кадрів не вистачає, доводиться шукати і не завжди знаходимо. Справа в тому, щоб випускник вишу, навіть з червоним дипломом, став добрим спеціалістом, наставник повинен його шліфувати років з п'ять. Готових фахівців ніхто не запропонує, тому бережемо своїх. Велику увагу приділяємо навчанню. Причому, спеціалісти підвищують кваліфікацію не лише в Україні, а й за кордоном. Є провідні кампанії, які цим займаються. Зараз проводиться серйозна реконструкція – заміна гідроагрегатів, основного і допоміжного обладнання. Це дає можливість суттєво збільшити потужність - більш ніж на 10 відсотків. Для цього залучаються кошти світового банку. До 2024 року планується стовідсотково модернізувати станцію. Середньорічне виробництво електроенергії складає 1506 млрд. кВт/год - це значно більше, ніж споживає область, тому, думаю, Кіровоградщина буде зі світлом. Оскільки Кременчуцька ГЕС входить до складу ПАТ «Укргідроенерго», тож працює у державну скарбничку, для загального блага.
Ще одна особливість підприємства, яка заслуговує на увагу: тандем керівництва і профкому, тому технічна складова розвивається нерозривно від соціальної, якою опікується профком. Голова профкому Валентина Анпілогова згадує:
- Сергій Олександрович прийшов до нас 2 роки тому. Під час першої зустрічі я запитала, чи була профспілкова організація на попередній його роботі? Після заперечної відповіді представила свою профорганізацію із стовідсотковим членством і запропонувала керівникові вступити у спілчанські ряди. Він відповів: я, як усі, і у свій перший робочий день написав заяву про вступ у профспілку. Скажу відверто, перший рік виникало тертя, адже Сергій Олександрович не був знайомий з профспілковою роботою, правами профкому, зате зараз у нас повне взаєморозуміння. Будь-яке питання не вирішується кулуарно, а обговорюємо і знаходимо вихід в інтересах працівників, наприклад, що стосується зміни у графіку роботи (у зв'язку з реконструкцією доводиться залучати працівників на роботу у нічний час, вихідні), порушень трудової дисципліни... Профком завжди займає роль арбітра. Колдоговір у нас не виокремлений із системи, єдиний для всіх гідроелектростанцій, але він нас влаштовує соціальним наповненням. Так, на культмасову та оздоровчу роботу виділяється не 0,3 відсотка від фонду оплати праці, як передбачено законодавством, а 1 відсоток, тож можемо і заплановані заходи, і оздоровлення працівників та їхніх дітей провести на рівні. Не перериваємо зв'язків і з ветеранами праці, цікавимося їхнім життям-буттям. Обов'язково збираємо їх на День енергетика, приділяємо уваги і у бідні, йдемо назустріч у будь-яких проблемах. Під контролем профкому питання охорони праці, а це забезпечення працівників спецодягом, безпека робочих місць, створення умов для роботи і відпочинку. До речі, ГЕСівці активно долучаються до здорового способу життя, від душі займаються спортом. На його базі, можна сказати, створене справжнє спортивне містечко.
Налагоджений діалог сприяє доброму мікроклімату в колективі, цивілізованому підходу до вирішення назрілих проблем. Вважаю, що у соціально налаштованого керівника є майбутнє, він завжди може розраховувати на підтримку колективу, з думкою якого рахується.
Марія Іванова, керівник прес-центру ФПО

 

Вдячність за своєчасну підтримку На ім’я голови Кіровоградського обкому профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів Григорія Святуна надійшов вдячний лист від бійців 3-ї роти 17 БТРО, сформованого в Кіровограді. Воїни – земляки подякували за

Вдячність за своєчасну підтримку
На ім'я голови Кіровоградського обкому профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів Григорія Святуна надійшов вдячний лист від бійців 3-ї роти 17 БТРО, сформованого в Кіровограді. Воїни – земляки подякували за своєчасно надіслану будівельниками – спілчанами гуманітарну допомогу. Там, на передовій східного фронту України, зігріває будь-яка звістка з рідного краю, високо цінується всіляка підтримка, завдяки якій легше переносяться труднощі військової служби.
Обком профспілки будівельників не раз брав участь в акціях підтримки воїнів, які боронять територіальну цілісність України. Цього разу допомога конкретна – комплекти теплого одягу. Про потреби армії Григорій Святун довідався у гуманітарному штабі. У кишеню кожного комплекту благодійники вклали побажання конкретному адресату: «Бажаємо і надалі з честю боронити рідну землю, давати відсіч ворогу і, головне, повертатися живими – здоровими та з перемогою».
Вагомі внески на підтримку захисників України роблять й інші обкоми профспілок, ФПО, вирішуючи частинку проблем матеріально-технічного та медичного забезпечення.
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО

 

Зарплатні борги – під профспілковим контролем

Зарплатні борги – під профспілковим контролем
Відбулася зустріч голови Федерації профспілок Кіровоградської області Сергія Петрова, представника Профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України в Кіровоградській, Полтавській, Черкаській областях Миколи Линника, профспілкового активу ДП «Дирекція Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» (м.Долинська Кіровоградської обл..) з головою облдержадміністрації Сергієм Кузьменком. Захід був викликаний вкрай загостреною ситуацією на Криворізькому ГЗКОРі у зв'язку із заборгованістю з виплати зарплати. Борг за червень – жовтень ц.р. складає 7,6 млн.грн. Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2014 рік» на забезпечення життєдіяльності державного підприємства на друге півріччя було зменшене фінансування на 9,4 млн.грн, що призвело до переведення працівників на роботу у скороченому режимі. Мало того, що працівники за рахунок неповного робочого тижня значно втратили в заробітку, вони ще й не можуть отримати зароблене.
Зустріч пройшла конструктивно. Голова ОДА пообіцяв всіляко посприяти вирішенню питання не тільки погашення заборгованості, а й подальшого фінансування підприємства з важкою долею довгобуду, адже від цього залежить не тільки нормальна робота КГЗКОРу, а й життя його працівників та членів їх сімей. Профспілкові активісти у свою чергу звернулися зі своєю проблемою до ЦК профспілки металургів, який направив звернення у відповідні інстанції. І боргова крига скресла: Голова ФПУ Григорій Осовий озвучив проблеми КГЗКОРу, які перебувають на постійному профспілковому контролі, на засіданні Кабінету Міністрів України. Дані доручення відповідним органам щодо вирішення питання фінансування підприємства.
Марія Іванова, керівник прес-центру ФПО

 

В.Моторний: Люди хочуть, щоб їх почули

В.Моторний: Люди хочуть, щоб їх почули
Відбулася звітно-виборна конференція первинної організації профспілки ПАТ «Червона зірка». Її делегати знову довірили очолювати профком, як кажуть, бійцю невидимого фронту Володимиру Моторному. У якому дусі пройшла конференція? Як сприйняв своє багатократне обрання Володимир Григорович? Йому – слово.
- Перед конференцією відбулися збори у профгрупах по підрозділах, у яких я брав участь – довелося наслухатися від людей всього: і позитивного, і негативного. Треба було їх вислухати, заспокоїти, розповісти про перспективи підприємства. Конференція пройшла по-бойовому, без пафосу і обіцянок. Розповіли про реальний стан справ на «Червоній зірці», що виконали і плануємо зробити для працівників. Що найбільше турбує людей? Мене вразило, що на першому плані не питання зарплати – вони хочуть, щоб до них зверталися, прислухалися, враховували їхню думку, тобто, бажають брати участь в житті заводу. Наприклад, роблять зауваження: ми надавали пропозиції, а їх при комплектуванні тієї чи іншої продуктової команди не врахували. Можливо, у таких тяжкий для країни час і повинна бути «одна рука», поки думку всіх вислухаєш, можна упустити момент, але з працюючими треба рахуватися.
Їхнє невдоволення свідчить про те, що керівництву треба частіше спілкуватися з працівниками, яке буде тільки на користь справі. Була ситуація, коли люди прийшли на роботу, а не приступили, вимагаючи підвищення розцінок на виробництві (вони у нас дуже застарілі). Ми з керівництвом вийшли і проговорили з присутніми години півтори. (Я, звісно, був на стороні людей). Генеральний директор пообіцяв виправити поетапно ситуацію і всі приступили до роботи. Це питання я тримав на контролі, поки поступово не переглянули розцінки на цьому підрозділі.
Не тільки конференція була для мене серйозним екзаменом, я щодня, відвідуючи підрозділи складаю іспити перед людьми. Ніколи не тримався за своє крісло, навпаки, спілкуючись з працівниками, висловлював таку думку: якщо є людина, яка зможе тягнути цього воза, то немає питань. Не хвалюся, але опонента в мене не було. Довіру я зрозумів, як аванс на наступну каденцію, бо якщо зупинитися на досягнутому, буде застій, болото. У 2013 році колдоговір підприємства був визнаний кращий під час обласного конкурсу на «Кращий колдоговір», але це не означає, що ми не будемо працювати над його удосконаленням. Я вже подумки йду у 2015 рік, розмовляв з директором з економіки про те, що треба змінити на краще. Я її переконав і найближчим часом почнемо працювати. Усі розділи будемо роздавати по підрозділах, щоб люди вивчали і вносили пропозиції. Життя не стоїть на місці, на той час колдоговір відповідав дійсності, а надалі треба його удосконалювати. Про підвищення зарплати, зокрема, розмовляю з керівництвом постійно.
«Червона зірка» зараз у непростій ситуації, як і вся галузь сільгоспмашинобудування. Чимало підприємств галузі через порушення зв'язків або працюють у режимі неповного робочого дня, або ліквідовано або перебувають у стадії банкрутства. Ми тримаємося, працюємо повний робочий день. На деяких дільницях планується навіть робота у вихідні, звісно, з відповідною оплатою. Ми раді, що є замовлення і робота. До речі, приймаємо зараз на роботу працівників робітничих професій. Середня зарплата – 3 400 грн. Передбачене згідно з положенням і преміювання та винагорода за особливий вид робіт.
Чи легко бути сьогодні головою профкому? Ні. Це не незалежна людина на підприємстві, тому доводиться балансувати між керівництвом і колективом. Не можу бути й добрим дядьком для всіх. Але коли виникають певні ситуації, йду до адміністрації і безкомпромісно відстоюю позицію працівників. В окремих випадках доводиться бути ще й психологом – коли трапляються конфліктні ситуації, спершу я їх вивчаю, а потім разом вирішуємо, чи підключати до їх розв'язання керівництво. Ще раз хочу підкреслити: люди не хочуть бути безмовними гвинтиками виробничого процесу, вони претендують на свою участь у життєдіяльності «Червоної зірки».

 

Які кроки планують профспілки, щоб влада їх почула?

Які кроки планують профспілки, щоб влада їх почула?
15 жовтня профспілки України, в тому числі делегація від Кіровоградщини, провели попереджувальну акцію протесту біля Кабінету Міністрів України.
Нагадаю, причини проведення акції: підвищення цін та тарифів, стрімке зростання інфляції та безробіття, зниження реального розміру доходів, і, в першу чергу, зарплати, що викликає загострення напруження в трудових колективах. Профспілки наполягають на відміні політики заморожування зарплат, пенсій, бо саме вона породжує бідність, створює гігантський розрив між українськими реаліями та європейськими стандартами. На жаль, наміри щодо скорочення бідності серед працюючих, зростання легальної зайнятості не знайшли місця в урядових планах.
Профспілки звернулися до керівництва держави з вимогами щодо соціально-економічного захисту людини праці. Чому влада досі не відповіла на вимоги профспілок? На це та інші актуальні питання дали відповідь Голова ФПУ Григорій Осовий та інші учасники прес-конференції на тему: «Профспілки висунули протестні вимоги – як відреагувала влада?», яка відбулась 21 жовтня в Інформаційній агенції «Укрінформ». Як повідомив Григорій Осовий, минув тиждень після того, як профспілки провели Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту та передали свої вимоги в Адміністрацію Президента України, Верховну Раду і Кабінет Міністрів України. При врученні вимог, листів і звернень уповноважені особи запевнили, що профспілки будуть почуті і на відповідні звернення і вимоги буде реакція перших осіб. Але ФПУ досі не отримала відповіді на свої звернення. Виявилось, що у цих перемовинах найбільш слабкою ланкою виявився Уряд».
Тому, підкреслив голова ФПУ, профспілки закликають Уряд невідкладно розпочати діалог із соціальними партнерами з метою визначення завдань та механізмів реалізації основної мети реформ – досягнення європейських стандартів життя, соціального розвитку і створення ефективного виробничого та трудового потенціалу України. Він зазначив, що свої вимоги до Кабінету Міністрів України з питань захисту соціально-трудових прав та інтересів працівників спілчани ухвалили на Всеукраїнському форумі профспілок, що відбувся в Києві 7 жовтня - у Всесвітній день дій за гідну працю. Під час форуму обговорювалися питання протидії жорсткому антисоціальному наступу на права та інтереси людини праці. Чекали на форумі і керівників держави. Але не дочекались...
А 15 жовтня напередодні Міжнародного дня боротьби з бідністю під стінами Кабінету Міністрів України зібралися більше 5 тисяч представників з усіх регіонів – члени профспілок від 60 галузей промисловості і бюджетної сфери. Серед них були шахтарі, залізничники, медики, освітяни, атомники, комунальники, працівники культури та інші. Люди в законний спосіб висловили своє обурення діями влади, її останніми рішеннями, що ведуть більшість працюючих до зубожіння. Григорій Осовий подякував ті ЗМІ, які чесно і об'єктивно висвітлювали цю подію, проте жодна державна теле- та радіокомпанія не звернула на профспілкову акцію уваги. В той же час телеграми солідарної підтримки надійшли мітингувальникам від Міжнародної конфедерації профспілок, Загальноєвропейської ради МКП і Європейської конфедерації профспілок. Як підкреслив профспілковий лідер, акція була попереджувальною і не мала жодного політичного забарвлення. За рішенням її учасників до Адміністрації Президента України, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України були делеговані три групи від всеукраїнських профспілок і територіальних профоб'єднань, щоб передати вимоги трудящих.
В Адміністрації Президента України підтримали профспілкову пропозицію щодо необхідності підвищення рівня соціального діалогу. За домовленістю сторін, відтепер профспілки регулярно інформуватимуть Главу держави про хід виконання Генеральної угоди, як інструмента соціального діалогу, а також братимуть участь у роботі Комітету соціально-економічних реформ. «Ми домовилися, що найближчим часом команда Президента презентує для професійних спілок Стратегію реформ-2020 і, відповідно, після презентації буде визначено алгоритм співпраці як профспілок, безпосередньо в реалізації цієї стратегії, так і тристоронніх органів», - зазначив голова ФПУ. При цьому профспілковий лідер додав: у профспілок є достатньо пропозицій стосовно того, щоб конституційні права у сфері праці і соціального захисту були не просто декларовані, а були запроваджені механізми реалізації таких прав.
Під час зустрічей у Верховній Раді і КМУ делегати від профспілок поставили вимоги до керівництва про те, що при формуванні Держбюджету на 2015 рік необхідно передбачити: встановлення обґрунтованого прожиткового мінімуму та збільшення мінімальної зарплати і мінімальної пенсії до рівня, не нижче показника інфляції у поточному році. Це дозволить зберегти купівельну спроможність громадян. Натомість Уряд у проектних розрахунках Держбюджету на наступний рік закладає таке підвищення лише на рівні 5% (у той час, коли рівень інфляції (станом на жовтень ц.р.) є майже втричі більшим). Такі наміри Уряду лише призведуть до подальшого зубожіння людей. Водночас, зазначається, що вимоги, вручені уповноваженою делегацією від імені протестувальників до Кабінету Міністрів, так і не були розглянуті.
Чого ж вимагають профспілки від влади? Перш за все, наголосив Григорій Осовий, відкликання законопроекту про реформування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, який Уряд розробив і вніс до Верховної Ради без погодження із соціальними партнерами, і який фактично знищує існуючу систему соціального захисту. «Завдяки принциповій позиції профспілок цей ганебний законопроект так і не був прийнятий депутатами цього скликання, що ми вважаємо своєю перемогою, - заявив Голова ФПУ. - Ще одним важливим результатом дій профспілок є звернення керівництва Адміністрації Президента до Національної тристоронньої соціально-економічної ради з пропозицією щодо опрацювання реформи соцстраху на тристоронній основі із залученням усіх сторін соціального діалогу. За ініціативи профспілок, які неодноразово вносили свої пропозиції щодо необхідності створення дієвого механізму забезпечення в Україні прав і свобод людини, Президент України 15 жовтня видав Указ про розроблення Національної стратегії у сфері прав людини, яким доручив Уряду вже до 1 січня наступного року розробити проект цього документу із залученням інститутів громадянського суспільства, найчисельнішими з яких є профспілки».
За словами Григорія Осового, профспілки наголошують на необхідності проведення найближчим часом зустрічі Прем'єр-міністра з керівниками національних профоб'єднань з метою привернення уваги керівника Уряду до проблем трудящих та посилення взаємодії Уряду і профспілок. У профспілок є своє бачення шляхів вирішення висунутих вимог трудящими, експертні напрацювання фахівців апарату Федерації профспілок України щодо законодавчого врегулювання урядових рішень, які не сприяють розвитку соціального діалогу, звужують соціальні права і гарантії щодо захисту соціально-трудових і профспілкових прав та інтересів працівників.
Які подальші кроки планують профспілки, щоб змусити владу прислухатися до голосу профспілок?
«Уряд сам визначив своє відношення, бо, очевидно, він більше приділяє увагу електорату, ніж тому, щоб знайти час для обговорення питань, які піднімали трудівники, - зазначив профспілковий лідер. - Нам прикро, бо в соціальному діалозі є чітка тріада учасників - профспілки, роботодавці, Уряд, і це є формулою для усіх Європейських країн. І після підписання Угоди про Асоціацію ігнорувати соціальний діалог - означає проявляти політичну, соціальну і функціональну незрілість. Профспілки наразі не мають намірів продовжувати акції протестів в активній формі, однак, вже під час наступного засідання Президії ФПУ визначатиметься подальшу тактику дій у діалозі з Урядом. У профспілок арсенал потужний, базується на національному законодавстві та включає не тільки мітинги, протести, але і ведення колективних переговорів, проведення страйків, які можуть бути на підприємствах і на галузевому, і на національному рівні».

Сергій Петров, голова ФПО

 

Профспілки наполягають і вимагають

Профспілки наполягають і вимагають
17 жовтня щорічно уся світова спільнота відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю, визначений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН, прийнятою 22 грудня 1992 року. За роки незалежності значна частина українських сімей на власному досвіді відчула різні прояви бідності. Вплив на це мала низка факторів – від раптового знецінення трудових заощаджень на початку 1990-х, втрати роботи під час фінансово-економічної кризи 2008-2010 років і до сьогоднішньої кризи, викликаної війною на сході держави.фото Петрова 70867
Тема цьогорічного Міжнародного дня боротьби з бідністю: «Не залишимо нікого позаду: думати, вирішувати і діяти спільно проти крайніх злиднів». Вона покликана підкреслити нагальну необхідність виявлення тих, хто відчуває крайню потребу і знаходиться у соціальній ізоляції.
З цією метою профспілки наполягають на відміні політики заморожування зарплат, пенсій, бо саме вона породжує бідність, створює
гігантський розрив між українськими реаліями та європейськими стандартами. На жаль, наміри щодо скорочення бідності серед працюючих, зростання легальної зайнятості не знайшли місця в урядових планах: ні в проекті Державного бюджету на 2015 рік, ні в прогнозах на 2016-2017 роки.
Профспілки звернулися до керівництва держави з вимогою забезпечити неухильне дотримання норм Конституції України, не допускати при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинного законодавства, звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян. Президія Федерації профспілок України звернулась до Президента України Петра Порошенка стосовно недопущення зубожіння населення.
Президія ФПУ була змушена констатувати, що реальна державна соціальна політика далека від конституційних норм – в її основу замість високих державних соціальних стандартів гідного життя і гідної праці покладено ідею соціальних мінімумів виживання, причому явно занижених. Так, у липні ц.р. у зв'язку з підвищенням цін розмір мінімальної зарплати більш як на третину менший від фактичного розміру прожиткового мінімуму. До прикладу, в області в липні середня номінальна зарплата склала 2724 гривні, це на 6,4 відсотка вище, ніж у липні минулого року, але реальна зарплата у зв'язку з ростом цін на 4,6 відсотка менша минулорічної. До того ж, маємо ще й значні борги із заробітної плати.
Зважаючи на це, профспілки вимагають негайного запровадження індексації мінімальної заробітної плати, щоб після сплати податків не допустити зниження її реального розміру нижче фактичного прожиткового мінімуму. З метою законодавчого врегулювання цього питання фахівцями ФПУ підготовлено відповідний законопроект.
Надзвичайно важливою проблемою у подоланні бідності є нелегальна праця. За даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини близько 4,5 мільйона громадян України працюють нелегально, без юридичного оформлення трудових відносин, а отже – без правового захисту і соціальних гарантій. Це майже кожен третій із зайнятих в економіці України.
Не краща ситуація і в нашій області. Турбує те, що влада не здійснює ефективних заходів для легалізації значної частини тіньового бізнесу, боротьби з «оптимізацією» податкових зобов'язань, збільшення оподаткування заможних верств населення, що принесло б до казни держави значно більше доходів, ніж урізання зарплат і соціальних гарантій найманих працівників.
З метою подальшого упередження негативних наслідків кризи та запровадження компенсуючих механізмів профспілки України сформували перелік законодавчих ініціатив до Верховної Ради України, які потребують необхідного запровадження.
15 жовтня, у переддень Дня боротьби з бідністю профспілки провели попереджувальну акцію протесту, в якій активну участь взяли і представники профспілкових організацій нашої області. Це пояснюється тим, що сьогоднішнє підвищення цін та тарифів, стрімке зростання інфляції та безробіття, зниження реального розміру доходів, і, в першу чергу, заробітної плати викликають загострення напруження в трудових колективах і в подальшому може спровокувати соціальний вибух у суспільстві.
З метою захисту соціально-трудових і профспілкових прав та інтересів працівників профспілки вимагають від Кабінету Міністрів України:
1.Зберегти та створити достатню кількість сучасних робочих місць, особливо для молоді.
2.Не допустити зупинки державних підприємств через обмеження в енергоресурсах.
3.Погасити зарплатні борги та забезпечити виплати застрахованим особам в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, зокрема в зоні проведення АТО, та підтримати законодавчі пропозиції профспілок щодо надійного захисту права працівника на своєчасне отримання винагороди за працю.
4.Жорстко боротись з тіньовою економікою і ухиленням від сплати податків.
5.Підвищити з 1 січня 2015 року рівень мінімальної заробітної плати, пенсії, прожиткового мінімуму не менш ніж на рівень інфляції за 2014 рік і відновити повноцінну індексацію трудових доходів, пенсій і соціальних виплат.
6.Ліквідувати дискримінацію в оплаті праці працівників бюджетної сфери і зайнятих на державний службі та в органах місцевого самоврядування.
7.Повернути державним інспекціям скасоване право вільного доступу до робочих місць для гарантованого захисту трудових прав, життя та здоров'я кожного працівника.
8.При проведенні економічних реформ забезпечити поступове досягнення європейських соціальних стандартів.
9.Забезпечити ефективний соціальний діалог з профспілками та розпочати переговори з укладення нової Генеральної угоди, галузевих та територіальних угод, виходячи із засад, оголошених Президентом України в Стратегії реформ 2020 та Угоді про асоціацію Україна - ЄС.
Ці вимоги були прийняті учасниками Всеукраїнського форуму профспілок «За гідну працю і добробут людини» 7 жовтня 2014 року.
Профспілки звертаються і до роботодавців – бути соціально відповідальними, що означає забезпечувати трудові права працюючих, особливо на гідну заробітну плату.
Принагідно хочу наголосити, що наше обласне об'єднання профспілок домовилося з об'єднанням організацій роботодавців через територіальну угоду сприяти здійсненню стратегії подолання бідності в області шляхом виконання цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року.
Ефективна боротьба проти бідності та злиденності неможлива без розвитку громадянського суспільства, активної участі людей у прийнятті рішень, зокрема щодо розподілу ресурсів, контролю за їх використанням та викорінення корупції.
Свобода від бідності – це не тільки права людини, насамперед – це обов'язок держави! Тому Міжнародний день боротьби з бідністю – добра нагода активізувати зусилля органів влади, бізнесу, всього суспільства для подолання цього ганебного явища.
Бідність можна подолати лише щоденною працею в умовах зростаючої економіки! Тільки спільними зусиллями ми зможемо досягти бажаного – безбідного життя кожного української родини.
Сергій Петров,
Голова ФПО
Актуально!
DSC00759 f9343У Федерації профспілок області відбулася прес-конференція, присвячена Міжнародному дню боротьби з бідністю, який щороку відзначається 17 жовтня. З цієї нагоди 16 жовтня профспілки провели попереджувальну акцію протесту біля Кабінету Міністрів України. У прес-конференції взяли участь учасники акції протесту від Кіровоградської делегації - голова ФПО Сергій Петров, заступник голови обкому профспілки працівників державних установ Максим Баланенко, заступник голови обкому профспілки працівників освіти і науки Олександр Доценко, голова первинної профорганізації Головного управління державної санепідстанції Тетяна Скапа і голова первинної профорганізації обласного лабораторного центру держсанепідслужби України Тетяна Кондратюк.
Прес-центр ФПО

 

Головне, зберегти досягнуте

Головне, зберегти досягнуте
Голові обкому профспілки працівників культури Зої Кадук делегати звітно-виборної конференції знову виявили довіру очолювати обласну профорганізацію. Не тому, що «коней на переправі не міняють» - це бойова людина із соціальною душею, яка задля справи здатна піти «на амбразуру». Може висловити свою думку з найвищих трибун, під час протестних чи інших масових дій першою йде в колоні із сміливими закликами – таку оцінку дали їй учасники конференції. Живе життям галузей, які входять до обкому профспілки, і спілчан, реагує на суспільні події – з її ініціативи організовується підтримка воїнів, які захищають територіальну цілісність країни на сході.Фото0470 5971f
Звітувати Зої Кадук було легко, адже робота обкому – на виду. Позиція обкому профспілки – використовувати всі можливості для забезпечення соціального захисту спілчан. Результат – враховані пропозиції щодо зайнятості, оплати та охорони праці до галузевої угоди з Міністерством культури, до Податкового кодексу України щодо оподаткування профспілкової діяльності. Була реакція на звернення до Президента України з питань удосконалення системи оплати праці працівників галузей культури. Обком профспілки показав свою позицію щодо пенсійної реформи у зв'язку зі спробою передачі навчальних закладів культури і мистецтва Міністерству освіти і науки, оптимізації закладів культури, шкіл естетичного виховання, скасування доплат і надбавок.
Співпраця з органами влади на місцях дозволила впливати на вирішення питань культури на рівні міст і районів, втручатися у бюджетний процес. Незважаючи на брак коштів в окремих містах і районах на виплату зарплати, завдяки втручанням обкому профспілки на кінець 2010-2013 років заборгованості із зарплати вдалося уникнути. За 2010-1014 роки мінімальна зарплата зросла до 1218 грн, відповідно підвищилася ставка І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки більш як на 53 відсотки. З урахуванням зростання цін здійснювалася індексація зарплати, проводилися надбавки і доплати. Однак, у зв'язку з критичною ситуацією в країні, успішно завершити нинішній фінансовий рік навряд чи вдасться. Невирішеним залишається питання переведення працівників культури на повні ставки – в режимі неповної зайнятості працюють 2,8 відсотка чоловік. Мають місце відпустки за власний рахунок. Лише у 20 відсотках міст і районів передбачалися кошти на реалізацію заходів з охорони праці. Одним з найважливіших завдань профорганізації вважають збереження мережі закладів культури та оновлення їх матеріально-технічної бази, яка залишається у плачевному стані. Так, капітального ремонту потребують 127 клубів, 52 бібліотеки, 8 музеїв... 26 відсотків закладів культури не опалюються. І навіть у цих умовах, працівники культури працюють з ентузіазмом – для задоволення культурно-дозвіллєвих потреб населення заклади культури щороку проводять тисячі заходів.
Найактивнішими у звітному періоді були профорганізації бібліотек, які спільно з адміністраціями виконували завдання щодо організації якісного та сучасного обслуговування користувачів через надання традиційних і впровадження нових форм послуг. Плідно працюють профорганізації у спортивних школах та товариствах. Гучну спортивну славу Кіровоградщини далеко за межі країни має СДЮШОР «Надія», яка, крім навчально-тренувальної та виховної роботи з учнями, проводить оздоровчу роботу серед населення. Щороку у Кіровограді проводяться два чемпіонати України зі спортивної гімнастики – це засвідчує, що у Міністерстві молоді і спорту є довіра до нашої провідної спортшколи «Надія», як з точки зору організації змагань, так і майстерності спортсменів. На такому ж хорошому рахунку і СДЮШОР -2. Не поступаються активністю і первинки Кіровоградської держтелерадіокомпанії, обласного краєзнавчого музею, редакцій газет. Зокрема, профорганізації газет «Україна-Центр», «Народне слово» , які своєчасно вирішують ті чи інші питання.
У роботі конференції взяла участь голова Профспілки працівників культури України Людмила Перелигіна, яка розкрила її захисні кроки. Найбільшим досягненням Профспілки є прийняття ЗУ «Про культуру» - довготривала робота з органами влади дозволила зберегти розділ «Соціальні гарантії працівників у сфері культури». На виконання закону Профспілка ініціювала прийняття ряду проектів постанов КМУ щодо соціального забезпечення працівників культури, домоглася законодавчого закріплення права працівників музеїв на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення, впорядкування умов оплати праці працівників галузі фізкультури і спорту, відстояла позицію щодо збереження розрядності окремим категоріям працівників. При безпосередній участі та за погодженням з Профспілкою затверджено Примірні структури та штатні розписи комунальних бібліотек, музеїв, заповідників, клубних закладів, центрів народної творчості, парків культури.
З 2010 року Профспілка відстоює збереження тарифних розрядів працівників галузей культури – за її пропозицією відхилено запропоновану Методику удосконалення оплати праці, яка фактично вела до зниження соціальної захищеності, розроблено проект постанови КМУ із збереженням всіх гарантій працівникам. Як завжди, Профспілка рішуче виступає проти безпідставного закриття закладів культури, які перебувають у власності місцевих рад, проводить роботу проти незаконних дій органів влади, якщо вони перевищують свої повноваження. Так, вдалося не допустити порушення законодавства та соціально-економічних прав працівників Світловодської міської централізованої бібліотечної системи, трьох бібліотек в Олександрії. Сьогодні профспілка переймається поновленням права на пенсію за вислугу років викладачів та концертмейстерів. На її контролі знаходиться питання прийняття проекту Порядку батьківської плати за навчання в початкових мистецьких навчальних закладах. Тільки за останні декілька місяців ЦК Профспілки скерував на адресу Президента України, Голови Верховної ради, в органи державної влади та місцевого самоврядування понад 250 звернень з метою зупинення низки антисоціальних рішень. Головне, вважають учасники конференції – зберегти досягнуте.
Марія Іванова, керівник прес-центру ФПО

 

Підтримуємо і покладаємо великі надії

Підтримуємо і покладаємо великі надії
Президія обласної організації профспілки працівників харчової та переробної промисловості відбулася за ініціативи первинних профорганізацій, які підтримують рішення Президента України про призначення Сергія Анатолійовича Кузьменка на посаду голови Кіровоградської облдержадміністрації. Аргументів на підтримку спілчани називають достатньо. Найперше, це людина, якій не байдужа доля області і яка встигла багато зробити для свого краю. Розпочинав трудову діяльність агрономом, виріс до заступника керівника правління агрофірми, а згодом, з набуттям досвіду, з 2000 року очолив підприємство ТОВ «УкрАгроКом». Оцінивши наполегливість та працелюбність, Сергія Анатолійовича обирали депутатом Олександрійської районної ради. Працював він і на державних посадах – заступником голови райради, головою райдержадміністрації.
Для профспілкової громади дуже важливо, що призначена людина, яка народилась і виросла на Кіровоградщині, знає і переймається проблеми наших міст і сіл, підтримує молодь, спорт. З січня 2013 року він - президент професійного футбольного клубу ,,Олександрія", всіляко підтримує олександрійські спортивні клуби ,,Спарта-17"та ,,Європа-крос". Не байдужий він до проблем лікарень, дитячих садків, шкіл, громадських організацій, в цілому громади міста та району. Щорічне проведення змагань з автокросу на трасі ,,Вербова лоза" та на ,,Кубок Сергія Кузьменка з екстремального автокросу", фінансова підтримка авторів у виданні книг патріотичної тематики (зокрема, в Олександрії була надрукована документально - публіцистична повість ,,Орієнтир на Зірку"про Героя Радянського союзу льотчика жіночого полку нічних бомбардувальників Антоніну Федорівну Худякову), мабуть, багато про що говорить, в першу чергу, про громадянську позицію.
Це реальний керівник, який прагне забезпечити споживачів місцевою продукцією, створює робочі місця, де люди праці можуть заробляти , а не просити в держави милостиню у вигляді різного роду субсидій. Серед організацій м'ясо-молочного спрямування, що входять до ТОВ ,,УкрАгроКом", і Олександрійський цукровий завод, який перебуває у п'ятірці провідних підприємств України. Тільки останнім часом побудовано сучасні молочнотоварний комплекс ,,Петриківське молоко", елеватори... Можна перерахувати багато об'єктів, які народилися за авторства Сергія Кузьменка і стали надбанням області. Це не тільки розширення виробництва, економічна потужність регіону, а й занятість населення, створення додаткових робочих місць. На кожному підприємстві є первинні профспілкові організації, які через колективні договори вирішують соціально – економічні питання працівників. Адміністраціями цих підприємств профспілка сприймається як соціальний партнер, а це дуже важливо для налагодження діалогу.
Зважаючи на особисті моральні якості Сергій Анатолійовича Кузьменка, його професійний потенціал і досвід, Президія обласної профспілкової організації працівників харчової та переробної промисловості від імені спілчан галузі звертається до жителів області підтримати його на посаді голови облдержадміністрації. Просто прийшов уже час працювати по – справжньому, для людей, наповнювати бюджет, тож потрібно це довірити наполегливим та працелюбним професіоналам своєї справи, таким, як Сергій Кузьменко.
Ми вдячні більшості чесних людей - робітникам і службовцям, медикам і освітянам, підприємцям і промисловцям, молоді і пенсіонерам, які, незважаючи на політичне протистояння та законодавчі колізії, забезпечують життєдіяльність області, роблять все залежне від них для примноження добрих традицій рідного краю.
Микола Коман,
голова обласної профспілкової організації
працівників харчової та переробної промисловості

 

Профспілковий контроль – це серйозно

Профспілковий контроль – це серйозно
Ознакою відзначення престижності педагогічної праці напередодні професійного свята – Дня працівників освіти став незвичний захід, який відбувся у Федерації профспілок Кіровоградської області – на прийомі голови ФПО Сергія Петрова побували голови міських та районних організацій профспілки, профкомів, ветерани праці. Йшла мова про долю вчителя і стан закладів освіти з врахуванням нинішньої соціально-економічної ситуації в країні..
Найперше Сергій Петров подякував освітянам за значний внесок у суспільне життя, зокрема, на підтримку воїнів-патріотів, які боронять територіальну цілісність України на сході, за турботу, якою оточили сім'ї з Донеччини, котрі перебувають на території області. Йшла мова про європейський шлях розвитку, який обрала країна – цим напрямком крокуватимуть і освітяни. А демократична держава відбудеться завдяки роботі вихователя, вчителя, викладача вишу, тому на них покладаються великі надії. Голова ФПО назвав проблеми, які значно ускладнюють профспілкову роботу. Зокрема, сьогодні приймається урядом чимало постанов і нормативних актів всупереч вимогам закону «Про соціальний діалог» в обхід профспілкової сторони. Хоча всі нормативні акти, дія яких впливає на матеріальний стан, повинні погоджувати з профспілками. На жаль, сьогодні ця законодавча норма, вимога Генеральної угоди не виконуються. На важливих заходах, які ФПУ проводили з нагоди Дня дій за гідну працю (7 жовтня) і Дня боротьби з бідністю (17 жовтня), безумовно, в першу чергу йшла мова про неприпустимість прийняття законів, які погіршують стан працюючої людини. Профспілки розуміють: є труднощі в державі, але долати їх не можна лише за рахунок людини праці. Тягар треба розкидати на всіх. Є чимало людей, статки яких не оподатковуються, ведуть бізнес в тіні – резервів для наповнення бюджету вистачає. До речі, профспілки надавали пропозиції уряду знайти інші джерела наповнення та економії держбюджету, наприклад, за рахунок податку на багатство і розкіш, тобто за рахунок багатіїв і олігархів, а не за рахунок простих громадян.
Оскільки голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько перебувала під враженням недавньої колегії департаменту освіти і науки ОДА, тож донесла до загалу її ідеї. Перше, залишається проблема володіння вчителями інформаційно - комп'ютерними технологіями. За звітами ніби все гаразд, а насправді до повного, глибокого оволодіння комп'ютерними технологіями кожним вчителем ще далеко. І до вирішення цієї проблеми слід долучитися профкомам. Аби виправити ситуацію, Світлана Скалько запропонувала цей напрямок роботи розвивати у подальшій діяльності профкому. У кожному колективі є вчителі, які добре володіють комп'ютерними технологіями – їхні знання варто використати, організувавши індивідуальні чи групові заняття. І профкоми можуть очолити цю роботу. Стояти осторонь цієї проблеми вони просто не мають права: десь треба допомогти подолати психологічний бар'єр, в іншому випадку підтримати досвідчених вчителів, яким не зовсім зручно ставати учнями... Друге питання: підготовка навчальних закладів до зими, яка буде досить складна. Змінюється режим роботи, тож профкоми повинні чатувати, щоб не допускалися порушення трудового законодавства і разом з тим стежити, аби були створені нормальні умови праці з гідною оплатою, як цього вимагає закон «Про охорону праці».
Оплата праці, зазначила Світлана Скалько, - це поле постійної боротьби профспілки, а покладатися в ній треба на соціальних партнерів усіх рівнів. До речі, міністр освіти і науки України стоїть на позиції підвищення зарплати освітянам – це імпонує профспілковим органам. Голова обкому профспілки закликала структурні підрозділи тримати питання оплати праці на постійному контролі, не допускаючи самодіяльності місцевих органів влади щодо урізання доплат і надбавок вчителям. Активна позиція райкомів у виборюванні кожної копійки у ряді районів свідчить, що профспілковий контроль – це серйозно і результативно. Навіть Кабінет міністрів України дослухався до звернень освітян і профспілкових комітетів і 7 жовтня Міністр Кабміну О.Семерак листом довів наміри і доручення Прем'єр-міністра України А.Яценюка органам управління освітою місцевих адміністрацій не допускати необґрунтованого зменшення стимулюючих виплат, надбавок і доплат, а тим більше 20-відсоткову доплату за престижність педагогічної праці, яка є визнанням держави переваг саме учительської професії і є безумовною та не підлягає перегляду чи змінам. Важливість професії проявилася у складний для держави час потужною хвилею патріотизму, вихованого у закладах освіти. Профспілковий актив області підтримав таку форму демократичного спілкування, подякував за увагу та порушення гострих питань, які ставлять члени профспілки на звітно-виборних зборах.
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО