Архів новин
2022
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Охорона праці – це не просто слова


Охорона праці – це не просто слова

На кропивницьких підприємствах ПАТ «Гідросила», ПрАТ «Гідросила АПМ» та ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «ЛЕЗО» питання збереження здоров'я і життя працівників завжди актуальні. Вони є пріоритетними у діяльності єдиної первинної профорганізації «Гідросила».
У повсякденній роботі профспілкового лідера виникає чимало питань і переважна більшість стосується проблем працівників. Чим можна їм допомогти? Як грамотно та ефективно вирішити наболілі питання і захистити їхні інтереси? Звичайно, потрібні знання, поінформованість, володіння певними методами роботи.Копия IMG 2914 - копия 72640
На «Гідросилі» у тимчасовій ролі студентів на семінарі були голови цехових комітетів та профактив єдиної первинної профорганізації. Відкриваючи семінар, голова профкому Сергій Олійник наголосив на важливості навчання, як одного з головних напрямків роботи профспілки. Чому пріоритет було надано питанням охорони праці? В першу чергу це пов'язано з тим, що сучасний стан охорони праці в Україні викликає серйозне занепокоєння. Так, у 2017 році сталося 4313 нещасних випадків, у т. ч. 366 смертельних. Рівень виробничого травматизму в Україні залишається значно вищим, ніж у країнах Європейського Союзу.
По-друге, не секрет, що конкурентоспроможність підприємств на внутрішньому і міжнародному ринках на пряму залежить від стану безпеки та умов праці. Якщо на підприємстві є реальний прогрес у створенні більш безпечних і здорових умов праці, це мотивує працівників до якіснішої та продуктивнішої праці, скорочення виробничих збитків, що в свою чергу і робить підприємство більш конкурентоспроможним.
Сьогодні відбуваються радикальні зміни у структурі світової економіки. У конкурентній боротьбі перемагають лише ті країни й компанії, які максимально інвестують у людський капітал і забезпечують стандарти гідної праці для трудящих.
Не виключенням стали і гідросилівські підприємства. На підприємствах постійно проводяться роботи з реконструкції виробничих приміщень, їх оснащення відповідає сучасним вимогам. Виробництво наближається до європейської моделі розвитку. Щорічно вкладаються значні кошти у розвиток та оновлення виробничих фондів. Інвестиції в нове обладнання та на реконструкцію виробничих приміщень торік склали на ПАТ «Гідросила» 65,5 млн. грн., ПрАТ «Гідросила АПМ» - 115,8 млн. грн., ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «ЛЕЗО» - 5,2 млн. грн. Гідросилівці розуміють, що без оновлення верстатного парку у підприємств немає майбутнього. І сьогодні закуповуються сучасні металооброблювальні центри із програмним управлінням провідних європейських та світових виробників – «Doosan», «Huller Hille», «Gildemeister», «Chiron» та інших, що дає можливість працювати більш якісно і безпечно.
Слід зазначити, що робота, яка проводиться на підприємствах з охорони праці, уже дає позитивні результати. Є позитивна динаміка зменшення випадків виробничого травматизму за останні роки. Якщо у 2008-2010 роках сталося 36 випадків, то у 2017 році – 6 випадків. Результат закономірний, адже на «Гідросилі» життю і здоров'ю працівників – найвищий пріоритет.
Крім цього, відповідно до вимог міжнародних стандартів на підприємствах впроваджені і діють «Система екологічного менеджменту», «Система менеджменту якості», «Система менеджменту охорони здоров'я та безпеки праці». Торік з метою подальшого удосконалення системи управління охороною праці на ПАТ «Гідросила» продовжувалися роботи з впровадження міжнародного стандарту OHSAS:18001. Так, згідно з новим стандартом «Ідентифікація небезпек, пов'язаних із безпекою праці, оцінка ризиків та визначення заходів з управління ризиками» були розроблені «Реєстри ідентифікації небезпек та оцінки ризиків в області охорони праці» для значної частини стаціонарних робочих місць.
Відповідно до цього стандарту на підприємстві поставлено мету детально проаналізувати та виявити важливі фактори, які впливають на безпеку робочого місця. Для цього досліджуються технологічні процеси, стан обладнання і його відповідність вимогам нормативів, фактори навколишнього середовища на робочому місці, ергономічні фактори, небезпечні та шкідливі речовини, шум, вібрація та інше. Далі, в процесі ідентифікації небезпек, формується відповідний «Реєстр». Якщо за результатами оцінювання значення ризику перевищує допустимі, робоча група розробляє заходи щодо його зниження, що в свою чергу зведе до мінімуму рівень виробничого травматизму.
Із цими питаннями детально ознайомив учасників семінару-навчання начальник служби охорони праці заводу «Гідросила» Г. П. Черемісов.
Про здійснення громадського контролю за охороною праці, основні напрями і повноваження роботи профспілки з питань охорони праці йшлося у виступі провідного спеціаліста обласної організації профспілки працівників авто сільгоспмашинобудування Л. О. Козинця.
Розглядалися й такі актуальні питання, як ефективний захист законних прав працівників у сфері безпеки та гігієни праці через галузеві угоди та колективні договори. Ці теми розкрив С. Є. Олійник. Підкреслюючи важливість питань охорони праці, він наголосив на необхідності виховання у робітників культури виробництва, з тим, аби кожен працівник змінив своє ставлення до охорони праці і сформував свій погляд на безпеку свого здоров'я. І у реалізації цього напрямку він покладає надії на профактив.
Марія Іванова

 

Медична реформа. Чи є світло в кінці тунелю?

Медична реформа. Чи є світло в кінці тунелю?
Розпочалося реформування галузі охорони здоров'я. Яка його перспектива? Чи виграють від цього пацієнти? Ці болючі питання обговорювалися на черговому засіданні Кіровоградської обласної тристоронньої соціально-економічної ради. За словами директора департаменту охорони здоров'я ОДА Олега Рибальченка, у нинішньому році будуть реформовані Центри первинної медико-санітарної допомоги. Це буде нова модель фінансування і надання послуг.DSC03192 e818f
Основне завдання на І півріччя ц. р.: реорганізувати бюджетні заклади на комунальні некомерційні підприємства, оскільки тільки у такому статусі вони зможуть укласти договори із Національною службою «Здоров'я" та отримувати пряме фінансування з Державного бюджету. Це будуть неприбуткові підприємства, які зможуть самостійно розпоряджатися коштами і вільно встановлювати розмір зарплати медпрацівників. Визначено перехідний період (2018-2019 роки) і залишено обидві системи фінансування: медичну субвенцію та за прямими договорами. Приєднуватися до реформи медичні заклади зможуть тільки автоматизовані. Заклад має обрати медично-інформаційну систему та підключитися до електронної системи охорони здоров'я, яка працює в тестовому режимі. Коли пацієнти будуть укладати декларації з лікарями, вони реєструватимуть їх у цій системі. Отже Національна службою «Здоров'я» зможе оплачувати лікарю ведення кожного пацієнта. У майбутньому електронна система дасть змогу пацієнтам швидко отримати медичну інформацію, а лікарям - правильно ставити діагнози.
Старт підписання декларацій про вибір лікаря почнеться у ІІ кварталі. Це може бути сімейний лікар, терапевт дільничний або педіатр, незалежно від місця проживання. Перші виплати від Національної служби «Здоров'я» передбачаються уже в ІІ півріччі. У той же час буде розпочато роботу з підготовки закладів спеціалізованого стаціонарного лікування до нової моделі. З цього приводу уже створені госпітальні ради. Друга ланка буде реформуватися у наступному році.DSC03197 aa496
Без ейфорії сприймає реформування медичної галузі профспілкова сторона. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, насторожують і хвилюють такі питання: відсутність відповідного фінансування, перекладання державою своїх повноважень на місцевий рівень, неясність змін організаційно-правових форм, хто вирішуватиме, які категорії населення можуть розраховувати на оплату медичних послуг, якщо буде діяти система співоплати послуг пацієнтом і державою, як розподілятиме кошти й оцінюватиме роботу лікаря Національна служба, коли ж розпочнеться реформа оплати праці медпрацівників і ліквідується злощасна зрівнялівка, як реформа кореспондується із прожитковим мінімумом, у якому крім вати, бинта та заспокійливих навіть натяку немає на ті суми коштів, які треба платити за послуги? Тому хворі на складні захворювання, у яких немає коштів, приречені на смерть. Максим Баланенко запропонував надати реформі більше публічності і обговорення серед населення: у чому саме переваги нововведень?
Стурбована ситуацією у медичній галузі і голова обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова. Умови праці і рівень оплати праці та ставлення держави до медпрацівника – принизливі. Втрачається інтерес до професії, принципи доброти і гуманності. У якій ще державі витрачаються кошти на навчання 9 років, а в результаті зарплата – на рівні некваліфікованого працівника. З 1 січня мінімальна зарплата – 3723 грн., а посадовий оклад лікаря, визначений за тарифним розрядом ЄТС, з урахуванням доплати до мінімальної зарплати складатиме 3735 грн, медсестри – 3723 грн., молодшої медсестри – 3723 грн., спеціаліста з вищою немедичною освітою – 3723 грн. Гарно пояснюють, яку будуть отримувати зарплату лікарі первинної ланки, а що робити фахівцям другого і третього рівня, як їм дожити із цією зарплатою до 2020 року, питання риторичне.DSC03194 d639f
Профспілка не може змиритися з такою кричущою несправедливістю і тому вступила у колективний трудовий спір з КМУ, двічі ініціювала зустріч з Прем'єр-міністром України. Є доручення відповідним міністерствам про перегляд оплати праці працівників галузі, але питання так і не вирішилося. Тому, запропонувала Лариса Козлова, ввести на місцевому рівні програму місцевих стимулів. Це б хоч частково вирівняло несправедливість в оплаті праці.
На час реформування обком профспілки залишає за собою право здійснювати контроль за дотриманням трудового законодавства.
Марія Іванова

 

Трудовий потенціал області: реалії і загрози

Трудовий потенціал області: реалії і загрозиDSC03154 8351f
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулося засідання Ради ФПО, на якому обговорювалося питання про дії ФПО щодо збереження та розвитку трудового потенціалу області.
Голова ФПО Максим Баланенко назвав причини, які руйнують трудовий потенціал: складна демографічна ситуація, недостатній рівень доходів населення, розшарування населення на багатих і бідних, різке звуження сфери пільг і гарантій, недоступність для багатьох якісних, але наддорогих послуг. «Звичайно, вирішення названих проблем залежить від економічної політики в державі, яку здійснюють органи влади. На жаль, сьогодні назвати дії влади такими, що забезпечують підтримку, відновлення і розвиток трудового потенціалу, не можна. Ще у 2009 році КМУ було схвалено Концепцію загальної державної цільової соціальної програми збереження і розвитку трудового потенціалу на період до 2017 року. Рік минув, а програму так і не прийнято. Головне для уряду – припинення війни, отримання позик від МВФ... Але знову не до збереження трудових ресурсів. Навпаки: зниження соціальних стандартів, реформи, які ведуть до скорочення робочих місць, централізації управління підприємствами в столиці. Наприклад, при реорганізації суспільного мовлення, яку здійснило ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», прикрившись недофінансуванням з Держбюджету, у кіровоградській філії під скорочення потрапляють 74 особи. Довелося ФПО і галузевій профспілці звертатися до Президента, Прем'єр-Міністра, представника ФПУ у Верховній Раді, Голови профільного комітету ВР. Зовсім недавно подібна проблема нависла над лісівниками».DSC03152 72b1f
Обласною Програмою зайнятості населення області планувалося забезпечити чисельність безробітних у 2017 році до 38,3 тис. осіб, фактично 53 тис., рівень безробіття до 8,7%, фактично – 12,7%. Планувалося довести середньооблікову чисельність штатних працівників до рівня 205 тис. осіб, а фактично маємо лише 175 тисяч. Виходить, 30 тисяч офіційно оформлених працівників пішли в тінь. Максим Баланенко підкреслив, що на невиконанні програми провина лежить і на профспілках. Аналіз окремих колдоговорів свідчить, що часто відсутні норми щодо недопущення масових звільнень. Суттєвою завадою в ефективному використанні трудового потенціалу області є значне відставання від більшості регіонів за рівнем зарплати. Соціальними партнерами здійснено ряд дієвих заходів у цьому напрямку. Торік динаміка росту рівня зарплати була однією з найвищих в державі (46,6%), але аналіз статінформації показує, що зарплату розміром не вище фактичного прожиткового мінімуму отримують 37 % працівників. Після сплати податків ці доходи схуднуть на п'яту частину.DSC03157 3f19f
Максим Баланенко визначив завдання профспілок щодо збереження трудового потенціалу: «Головна увага має бути приділена колдоговорній роботі. В основу переговорів із роботодавцями щодо визначення мінімальних гарантій в оплаті праці потрібно брати норми галузевих угод. Треба домагатися включення конкретних зобов'язань роботодавців по підвищенню кваліфікації кадрів, росту їх кар'єри. Вважаю, що в нинішній колдоговірній кампанії потрібно включати новий розділ «Збереження і розвиток кадрів та залучення до роботи молоді».DSC03160 bdd9a
Треба припинити порушення роботодавцями КЗпП щодо їх зобов'язання про перерахування коштів профкомам на культмасову, спортивну і оздоровчу роботу. На жаль, значна кількість роботодавців під прикриттям не входження до організацій роботодавців не визнає галузевих угод. Мовляв, профспілки підписали, а ми в цьому участі не беремо. То голова ФПО звернувся до представника обласного об'єднання організацій роботодавців з проханням виправляти цю ситуацію, адже без підвищення зарплати кадри не втримати. До прикладу: Міжгалузева угода в сферах металообробки, електротехніки, машинобудування, радіоелектроніки, приладобудування, легкої та текстильної промисловості передбачає встановлення мінімальної тарифної ставки робітника І розряду у розмірі півтора прожиткового мінімуму (2643 грн). Проте окремі роботодавці не визнають ні галузеву, ні Генеральну угоди. Вибрали іншу: на рівні 10% прожиткового мінімуму (1938 грн). Ось чому на цих підприємствах є дефіцит робочих кадрів. В області стабільно зберігається негативна диспропорція: питома вага зарплати у доходах є меншою, ніж питома вага соціальних виплат. Тобто зарплата не є визначальним фактором матеріального добробуту, а значить не спонукає працівників до підвищення продуктивності праці, кваліфікації.DSC03162 f86cd
Мова йшла і про борги із зарплати. На сьогодні є лише 2 підприємства-боржники, де діють профорганізації. Але є й приховані борги. Це борги перед медиками. Мало того, що зарплата у них найнижча серед бюджетників, так ще й виплачується невчасно.DSC03164 4d796
У плані розвитку трудового потенціалу та мотивації ефективної праці треба багато зробити для підготовки кадрів. Торік сторони соціального діалогу цій проблемі приділяли велику увагу, зокрема на засіданнях тристоронньої соціально-економічної ради розглядались проблеми підготовки і підвищення кваліфікації кадрів, розпочалася робота щодо прогнозування потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці. Проте виникли й нові проблеми. В зв'язку із передачею фінансування ПТУ органам місцевого самоврядування Кропивницька міська рада систематично затримувала зарплати, стипендії, і доводилося просто вибивати кошти для ПТУ.
Збереження, відтворення та розвиток робочої сили напряму залежить від забезпечення належного рівня умов праці, зниження ризику втрати здоров'я, і недопущення втрати життя на виробництві. Ріст травматизму на підприємствах області за 2017 рік на 55 % засвідчує низький рівень безпеки на робочих місцях. Сталося 108 нещасних випадків, у яких травмовано 112 працівників. На більшості підприємств, де сталися нещасні випадки відсутні профспілкові організації, але у спеціальних розслідуваннях бере участь представник профспілок.
Максим Баланенко наголосив, що потрібно підвищити результативність заходів щодо охорони праці, стан якої напряму впливає на здоров'я працівників, адже в області дуже складна демографічна ситуація. На кінець 2017 року чисельність населення становила 958 тис. осіб. Кіровоградщина втратила статус області-мільйонника. При цьому кількість померлих майже удвічі переважала кількість народжених. Особливу занепокоєність викликає збільшення числа смертей серед осіб працездатного віку, тобто трудового потенціалу області. Вкрай турбує високий рівень опромінення населення. Кропивницький – єдине місто у світі, де під житловими будинками добувають уран. Усі трагічні наслідки від такого небезпечного сусідства дістають мешканцям області, причому без виплати будь-якої державної компенсації, як того вимагає законодавство.DSC03166 7c0ee
ФПО ще з 2007 року почала бити тривогу про негативні наслідки у зв'язку з видобуванням уранової сировини, вимагаючи фінансування області, яке передбачалось Державною програмою забезпечення сталого розвитку регіону видобування та первинної переробки уранової сировини на 2006-203 0роки», надання Кіровоградщині статусу зони спостереження.
На жаль, такої активності не проявили місцеві органи влади, а згодом і Програма була призупинена. Негативні наслідки таких незлагоджених дій показали результати дослідження «Онкологічні загрози Кіровоградщини» проведені за дорученням народного депутата Костянтина Яриніча. Вони свідчать про те, що в 2007 році показник онкозахворювання на 100 тисяч населення складав 411 випадків, зараз – 468, а в місті Кропивницькому – 590.DSC03169 15edf
Профспілки готові й далі боротися за вирішення цієї проблеми.
Соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження «Міграційні настрої українців»: майже кожен другий опитаний шукає можливість працювати за кордоном, а серед молоді - це 62 %. Тобто владі, роботодавцям і профспілкам є над чим замислитись. Так, влада дбає про інвестиції, а про тих, хто їх освоюватиме поки що, крім профспілок, ніхто особливо не турбується. До речі, що тезу про профспілки підтримав заступник голови обласної ради Ігор Степура. На його думку, без профспілок Україна не має майбутнього.
У роботі засідання взяв участь заступник голови ФПУ Олександр Шубін, який зазначив, що на ринку праці України відбувається системна криза. У країні відсутній орган, який би проводив моніторинг на ринку праці. Держава володіє лише загальною статистикою, яка не дозволяє формувати системні прогнози на ринку праці, ні ефективно використовувати ресурси на державне замовлення, ні спрямовувати трудовий потенціал для соціально-економічного зростання. Натомість Україна втрачає позиції у глобальній конкурентоспроможності (посідає 81 місце за цим рейтингом). Неформальна економіка складає 33 відсотки, тобто понад 3 млн. співвітчизників працюють нелегально. Ще понад 4 мільйони – це працівники бюджетної сфери. Відповідно менше третини економічно активного населення генерує ті доходи, які мають забезпечувати всю державу. Підсилюється ситуація на ринку праці демографічною кризою. За песимістичним прогнозом ООН наприкінці 2020-х років в Україні буде мешкати близько 35 млн. населення. Україна входить у п'ятірку країн, які найшвидше втрачають трудовий потенціал. Це свідчить про два кричущі факти: система прогнозування й управління ринком праці повністю розбалансована і система підготовки кадрів для потреб ринку праці не функціонує. Питання збереження і розвитку трудового потенціалу гостро стоїть на порядку денному ФПУ. Профспілки були ініціаторами винесення цього питання на найближче засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради і підготували ряд пропозицій.DSC03173 cd6a0DSC03177 b2911DSC03180 449ddDSC03181 588ffDSC03184 da9b2DSC03187 d5ae5
Під час засідання Максим Баланенко виконав почесну місію – вручив голові профкому ПАТ «Олександрійський цукровий завод» Миколі Феденку нагрудний знак «Профспілкова звитяга». А начальник обласного відділення Національної служби примирення і посередництва Оксана Крайносвіт вручила голові обкому харчової та переробної промисловості Миколі Коману Свідоцтво про репрезентативність.
Марія Іванова

 

Серед нагороджених – водій ПАТ «Гідросила» Максим Старченко

Серед нагороджених – водій ПАТ «Гідросила» Максим СтарченкоКопия DSC 0916 548f8
Нещодавно в Колонній залі Київської міськради відбулася традиційна урочиста церемонія вшанування переможців та призерів чемпіонатів та кубків України з автомобільного спорту 2017 року.
Президент Автомобільної федерації України Леонід Костюченко привітав усіх переможців чемпіонатів та кубків України з великими досягненнями, що отримані у безкомпромісній, чесній боротьбі та побажав наполегливості і цілеспрямованості, здійснення всіх планів у спортивному сезоні 2018 року.
Президент FAU також висловив слова подяки всім, без кого свято автомобільного спорту було би неможливе: спортсменам, тренерам, механікам, організаторам змагань, фахівцям, менеджерам, суддям, організаторам команд та представникам ЗМІ, які надають моральну та матеріальну підтримку автоспорту. Окрема подяка – відданим та чисельним уболівальникам, які підтримували спортсменів протягом всього року.
Участь у церемонії взяв директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний, який вручив групі спортсменів, серед яких був і наш земляк Максим Старченко, посвідчення про присвоєння почесного спортивного звання «Майстер спорту України» з автомобільного спорту за підсумками спортивного сезону 2017 року. Крім цього, за зайняте 2 місце у ІІ заліковій групі (автомобіль з двигуном до 1500 см3) і 3 місце в чемпіонаті України з автокросу в ІІ заліковій групі (в тому числі баггі юніор – FIA) та в ІІІ заліковій групі він був нагороджений відповідними дипломами та кубками.
Урочиста церемонія нагородження переможців та призерів традиційно викликала великий суспільний резонанс, серед 400 присутніх були відомі спортсмени, ветерани автоспорту, організатори змагань та спортивні судді, представники команд, органів державної влади, місцевого самоврядування...

Сергій Олійник,

голова єдиної первинної організації профспілки "Гідросила"

 

Скорочення у телекомпанії. По живому!

Скорочення у телекомпанії. По живому!DSC03149 1ad23
Профспілковий актив Кіровоградщини схвально сприйняв ЗУ «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Основним принципом діяльності суспільного телебачення та радіомовлення, яке утворено у формі АТ «Національна суспільна телерадіомовна компанія України» (НСТУ), має бути всебічне, об'єктивне і збалансоване інформування про суспільно значущі події.
На превеликий жаль, правління ПАТ «НСТУ» цей принцип проігнорувало. Статут, затверджений Кабміном, передбачає необмежені права правління, що суперечить Закону. І найприкріше, з кінця минулого року під завісою змін до структури відокремлених структурних підрозділів запланувало масове скорочення працівників регіональних філій, пояснюючи це значним недофінансуванням з Держбюджету на 2018 рік.
Все це відбувається без публічного обговорення, врахування думки глядача, суспільних інтересів, без участі громадськості у формуванні програмної політики. Обурює те, що в період, коли реформа децентралізації вийшла на етап нової якості надання інформаційних послуг, ПАТ «НСТУ» своїми діями створює передумови для послаблення самої місії Суспільного мовлення та практично позбавляє населення інформації щодо подій в регіоні.
Активно нав'язується ідея виробництва програмного продукту на основі аутсорсингу, замість підвищення кваліфікації штатних працівників, збереження власних трудових ресурсів.
Переймаючись проблемою своєчасної і повноцінної інформаційної потреби регіону, збереження висококваліфікованих кадрів, спроможних забезпечити високу якість контенту, Президії ФПО та обкому профспілки працівників культури просили особистого втручання у забезпечення правових основ діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення Президента України і Прем'р-міністра, звернулися до депутатів ВР Сюмар і Капліна, пропонуючи з'ясувати причини порушення законодавства з боку Верховної Ради щодо фінансування ПАТ «НСТУ».
Звернулися за підтримкою й до виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Олександра Лієва та інформували його, що для проведення конструктивних консультацій щодо масового вивільнення працівників філії ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» була створена комісія. Проведено два засідання. На час другого засідання комісії, станом на 9 січня 2018 року (на сьогодні ситуація не змінилася) змушені констатувати що: відсутні кошторис на 2018 рік та штатний розпис з 2.04.2018 року, остаточні розрахунки розміру виплат працівникам, які підлягають скороченню, вихідної допомоги, компенсації за невикористану відпустку та інших пільг. Кількість категорій та персональний склад працівників, які підлягають вивільненню по філії (йдеться про професіоналів), є таким масовим, що ставить під загрозу забезпечення високої якості місцевих суспільно значущих новин та програм через брак відповідних спеціалістів.
Незрозумілими залишаються принципи затвердження чисельності працівників філій, відсутня «дорожня карта» їх подальшого розвитку та фунціонування. Неприйнятними є пропозиції про впровадження ЦПД, адже працівники в такому разі втрачають пільги, соціальний захист, передбачені трудовим законодавством, Не визначено порядок та джерела фінансування працівників, які користуються правом першочергового працевлаштування, мають переважне право на залишення на роботі.
Відсутня чіткість щодо юридичного статусу філії, відомості про яку
як відокремленого структурного підрозділу ПАТ «НСТУ» на сьогодні не внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, хоча Положення про філію передбачає можливість мати поточний банківський рахунок, печатку, інші реквізити та бути самостійним платником податків, що відповідає принципам децентралізації.
Ліквідація творчо-виробничого об'єднання телевізійних програм
філії, на наш погляд, суперечить меті діяльності, завданням і основним напрямкам діяльності філії, адже цей власний контент нашого регіонального мовника має свого чисельного глядача у Кропивницькому, Кіровоградській області та навіть за її межами,
Ігноруючи точку зору профспілкової сторони, ігноруючи законодавство, 15 січня ц. р. працівникам вручені персональні попередження про наступне вивільнення після закінчення 2-х місячного терміну з моменту одержання цього попередження. Обком профспілки працівників культури не дав згоду на звільнення працівників філії та запропонував відтермінувати строки попередження і звільнення працівників до вирішення вказаних проблем. Звернулися також до Держтелерадіокомпанії, як до головного акціонера, господаря, з пропозицією: задля уникнення невдоволень та судових позовів в ході скорочення, відтермінувати строки попередження та звільнення працівників.
До речі, цифрове покриття в області складає 50-60 %, аналогове – 80-90%. Кому вигідно, щоб половина області це бачила і не чула суспільного?
Дуже б не хотілося б, щоб викинуті на вулицю професіонали-журналісти і «телетехнарі» очолили протестний рух та вийшли на вулиці.
Є надія, що Президента, Кабмін, ВР, як і профспілку, занепокоїть ситуація, яка складається в філіях та доля фахівців, котрих планують викинути на біржу. Залишається риторичним питання про економію бюджетних коштів за рахунок масового скорочення працівників в регіонах із зарплатами 4-6 тисяч грн. та збільшенням зарплат адмінперсоналу в Центральній дирекції до 40-50 тисяч, а членів правління – до 50-72 тисяч гривень на місяць. А Положенням про преміювання членам Правління встановлюються премії у розмірі до дванадцяти місячних посадових окладів за підсумками роботи за рік. Навіщо ділити людей на чорних і білих?
Зоя Кадук,
голова Кіровоградського обкому профспілки працівників культури
P.S. Як повідомив народний депутат України Сергій Каплін, його командою сплановано ряд заходів, які можуть допомогти вирішити порушене питання. «Для врегулювання його депутатами Верховної Ради необхідна політична воля. Усіма наявними засобами я попрацюю, аби зрушити цю проблему у позитивний бік. У першу чергу, мною скеровано депутатські звернення для розгляду їх компетентними органами та вжиття відповідних заходів реагування». Зрештою, з'явилася надія...

 

Ювілейний концерт

Ювілейний концерт

10 лютого (субота) 2018р. 15:30Aff 10 02 15-30 eee37
Клуб авторської пісні та поезії "Байгород" та ГО "Будинок вчених Кіровоградщини" запрошують на ювілейний концерт Клубу "Байгород"
"Нам вже три...".
У концерті візьмуть участь О. Антоненко, П. Золотарьов, А. Корінь, Н. Шмітке, В. Холявко та інші члени клубу, а також, УВАГА!, член Спілки композиторів Запорізької області, художній керівник творчого об'єднання "Плеяда" організатор міжнародного мистецького фестивалю "Зірка різдва 2018" в м. Запоріжжя ГАННА КИЯЩУК.
Очікуємо на приїзд Ганни вже вдруге. Перший її концерт у Кропивницькому у клубі "Байгород" у травні 2017-го був дуже успішним.
"Надзвичайно насичений творами різного жанру й характеру виступ гості тривав майже дві години, а потім вдячна публіка викликала Ганну на біс поки вона не пообіцяла приїхати з концертом ще раз" – писала газета "Народне слово".

Захід відбудеться за адресою: вул. Преображенська,4 (площа Богдана Хмельницького, будинок профспілок), другий поверх.

Довідки за телефоном 097 060 97 84

 

Квест – це здорово

Квест – це здоровоКопия DSC03074 d965a
Молодіжна рада ФПО за підтримки обкому профспілки будівельників, Кропивницького міськкомітету профспілки освіти і науки, профкому ЄППО «Гідросила» та ДНЗ «Кіровоградський будівельний коледж» організувала незвичний захід - квест з командоутворення «Разом ми - сила», який викликав море емоцій і позитивів. Керівництво будівельного коледжу не тільки люб'язно надало місце для проведення заходу, а й посприяло у його організації, зокрема, директор закладу Володимир Таран, заступник директора Інна Чернишова, голова студентської профспілкової організації Наталія Кур'янова (вирішили особисто повболівати за команду майбутніх будівельників).Копия DSC03076 2806b
«Благословили» учасників на виконання цікавих і замислуватих завдань заступник голови ФПО Оксана Терлецька, голова обкому профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів та голова Молодіжної ради ФПО Олена Базилюк. Із картою маршруту присутніх ознайомив автор та розробник цікавих локацій Олексій Коваленко, заступник голови Молодіжної ради ФПО, голова ФСТ «Спартак». Квестові завдання були різнопланові й вимагали співдружності та згуртованості команд, кмітливості, зосередженості, уваги, швидкої реакції. Наприклад, учасникам команд потрібно було з допомогою паличок перенести пластикові склянки й побудувати з них піраміду, із зав'язаними очима пройти лабіринт, нанизати 100 кілець на підвішену жердину, за 1 хвилину виготовити капелюхи, без рук перенести макарони, нанизані на спагетині, пограти у дитячого паровозика, але з дотриманням певних правил...Копия DSC03088 42d15
Всі учасники квесту добре справилися із завданнями, а найбільше очок набрали команди «Освітяночка» школи-ліцею №19, «Архітектори» ДНЗ «Кіровоградський будівельний коледж», «Максимум» Кіровоградського медичного коледжу. Вони відповідно посіли І – ІІІ місця.Копия DSC03103 1a18c
Перебуваючи у стінах одного із найстаріших закладів Кіровоградщини, учасники квесту та гості мали змогу ознайомитися з умовами навчання та відпочинку студентів. Будівельний коледж здавна славиться своїми традиціями: найперше, підготовкою висококваліфікованих спеціалістів для будівництва, газового та дорожнього господарства. Є у навчальному закладі і нова спеціальність – архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр. Цих студентів у закладі називають архітекторами, тож будемо сподіватися, що архітектура області - у надійних руках. Серед традицій навчального закладу є не лише підготовка якісного спеціаліста, але і людини, готової до життя: комунікабельної, креативної, амбітної. Коледж вразив своєю озлобленістю. І найприємніше те, що це роботи студентів – малюнки, проекти, макети. Словом, виховується гідна зміна, і все це на теренах Кіровоградщини.Копия DSC03105 fb03aКопия DSC03109 49d4fКопия DSC03135 81737Копия DSC03098 a7c59
Слід відзначити, що Молодіжна рада ФПО постійно шукає нові форми та напрямки роботи зі студентською і виробничою молоддю, аби урізноманітнити їхнє життя, виробляти уміння працювати у команді, сприяти самореалізації...
Марія Іванова

 

Рік первинки пройшов успішно

Рік первинки пройшов успішно
Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підбила підсумки Року первинної профспілкової організації. Він був насичений подіями і заходами. Стартував Рік засіданням за круглим столом голів профкомів на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід». Досвідом роботи поділились голови первинних профорганізацій ПАТ «Гідросила» С. Є. Олійник, Кропивницької міської стоматполіклініки №1 С. О. Бернард, Бобринецької спеціалізованої школи-інтернат I-II ступенів О. А Смутко, ДП «Кіровоградстандартметрологія» Т. П. Солом'янчук. Було підготовлене Звернення до Верховної Ради України, народних депутатів з проханням підтримати постатейні поправки профспілок до проекту Трудового кодексу України під час голосування на пленарному засіданні парламенту, до Кабміну України - про налагодження соціального діалогу, забезпечення виконання зобов'язань за Генеральною угодою щодо оплати праці.
Учасники круглого столу виробили також рекомендації виборним органам профспілок усіх рівнів¸ профорганізація. Наприклад, активніше протидіяти обмеженню та звуженню обсягу існуючих конституційних прав працівників, протистояти втручанню органів влади та роботодавців у внутрішню діяльність профспілок, посилити вимоги до соціальних партнерів стосовно прийняття і виконання зобов'язань за колдоговорами і угодами, забезпечувати дієвий громадський контроль за додержанням роботодавцями законодавства про працю та охорону праці.
З метою забезпечення належного захисту трудових прав та дотримання роботодавцями норм трудового законодавства торік було проведено спільне засідання Президії ФПО та колегії управління Держпраці в області. На засіданні заслухано хід виконання Угоди про співпрацю між ФПО та управлінням, зокрема щодо здійснення громадського контролю профспілок за виконанням роботодавцями законодавства про працю, взятих зобов'язань за колдоговорами. Кульмінаційним моментом колдоговірної роботи став огляд-конкурс на кращий колективний договір, за результатами якого первинки-переможці нагороджені дипломами ФПО. Підготовлено методичні розробки щодо діяльності первинних профспілкових організацій.Копия DSC03063 dd8a0
Проведено ряд навчальних семінарів для керівників первинок, зокрема стосовно пенсійної реформи, призначення житлових субсидій, порядку вирішення колективних трудових спорів, організації оплати праці.
ФПО активно включалися в роботу по збереженню профспілкових організацій у процесі децентралізації влади та створення об'єднаних територіальних громад. Провели круглий стіл на тему: «Роль та завдання профспілок у процесі децентралізації влади». У його роботі взяли участь, крім профактиву, представники Центру розвитку місцевого самоврядування. Учасники зібрання обмінялись досвідом роботи, практикою вирішення проблемних питань, які виникають у процесі створення об'єднаних територіальних громад. Визнано формою співпраці з ОТГ – укладання відповідних угод. ФПО розробила макет Угоди про співпрацю між ФПО та ОТГ, налагоджено співпрацю з Центром розвитку місцевого самоврядування та Офісом реформ області для врахування позиції профспілок із збереження соціальної складової, зокрема щодо захисту прав та інтересів спілчан при утворенні об'єднаних територіальних громад й проведенні галузевих реформ. Разом із членськими організаціями надається практична допомога у збереженні й організації діяльності первинних організацій профспілок на території новостворених громад.
У рамках Року первинки ФПО організувала зустріч профактиву з народним депутатом України Сергієм Капліним, на якій голови первинних профорганізацій порушили проблеми своїх трудових колективів.
Підбиваючи підсумки Року первинки, Президія ФПО нагородила Почесними грамотами ФПО з виділенням коштів на поліпшення статутної діяльності 7 профорганізацій, які обслуговуються безпосередньо ФПО.
Значну роботу з активізації діяльності первинок здійснила обласна організація профспілки охорони здоров'я. Створено нову первинку. З метою посилення авторитету первинок проводиться моніторинг і надається дієва допомога у вирішенні питання погашення боргів із зарплати, навчання керівників первинок. Проведено конкурс на кращу профорганізацію.
Активно проведено Рік первинки освітянами області. Приділяючи особливу увагу ролі первинних профорганізацій у вирішенні завдань, які стоять в умовах фінансової та адміністративної децентралізації, обком профспілки активізував роботу щодо навчання профактиву. Проведено круглий стіл на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профорганізації: проблеми та досвід». У рамках дансько-українського проекту та Року первинки проведено обласний семінар профспілкового активу на базі Світловодського районного та Світловодського міського комітетів профспілки на тему: «Роль та завдання профспілки в процесі децентралізації влади в Україні». В рамках Року первинки проведено звітні вибори в профорганізаціях закладів освіти області, обласний семінар профактиву. Направлено звернення до місцевих органів влади та Кабміну України, а також листи до голів сільських і місцевих рад ОТГ.
Пріоритетні напрямки роботи в діяльності первинок були визначені Президією обкому профспілки працівників держустанов. Головний із них – мотивація профспілкового членства, а саме розширення переліку пільг (мотиваційних): оздоровлення дорослих та дітей через відшкодування витрат дорослим до 2200 грн., дітям – до 1500 грн., широкого запровадження норми «Колдоговір – лише для членів профспілки», що вже діє в міській раді Кропивницького, Новомиргородській РДА, Олександрійській міській раді, активної участі виборних органів, а саме первинок, у погашенні заборгованості зарплат та повноцінних виплат, узагальнення досвіду роботи первинки Олександрійського районного терцентру з обслуговування населення, який був переможцем в обласному конкурсі на «Кращий колективний договір».
Ініціативу щодо проведення Року первинки підтримала обласна організація профспілки працівників і підприємців, торгівлі, громадського харчування і послуг. Були проведені тематичні збори первинок «Твоя профспілка –твоя підтримка і захист». Головна мета зборів – посилення мотивації профспілкового членства та інформування членів профспілки про діяльність профспілок. Практикувалось проведення зустрічей у трудових колективах, надавалась конкретна правова допомога. Для надання реальної практичної допомоги забезпечена майже 100-відсоткова централізація банківського та фінансового обслуговування первинок.
Обласна організація профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування взяла участь у галузевому огляді - конкурсі первинних профорганізацій. Зважаючи на проблеми, які виникли в процесі укладання колдоговорів на 2017 рік, велика увага приділялась колдоговірній роботі, особливо при формуванні розділів щодо оплати праці.
Активно відзначила Рік первинки обласна організація профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів, започаткувавши обласний огляд-конкурс на кращу первинку під гаслом «Активна первинка – сильна профспілка». Зважаючи на масові порушення трудових прав працівників, особливо в системі профтехосвіти, обласна організація в числі пріоритетів в роботі з первинками визначила надання практичної допомоги у відстоюванні прав і гарантій членів профспілки.
У рамках Року первинки, Президія обласної організації профспілки працівників культури запровадила обласний конкурс на кращу первинну профспілкову організацію. Зважаючи на реформи, які реалізуються у сфері культури, обласна організація велику увагу приділяла наданню практичної допомоги первинкам у захисті прав і гарантій членів профспілки.

О. Терлецька,
заступник Голови ФПО

 

Скорочення по живому

Скорочення по живому
Зараз складна ситуація склалася у Держтелерадіокомпанії. У зв'язку з цим Федерація профспілок області звернулася до Президента України та Прем'єр-міністра України.
Профспілковий актив Кіровоградської області схвально сприйняв Закон України «Про суспільне телебачення і радіомовлення України», мета якого задоволення інформаційних потреб суспільства, залучення громадян до обговорення та вирішення найважливіших соціально-економічних питань.
Суспільне телебачення і радіомовлення утворено в формі акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіомовна компанія України» (НСТУ), основним принципом діяльності якого має бути всебічне об'єктивне і збалансоване інформування про суспільно значущі події.
На превеликий жаль, ігноруючи цей основний принцип діяльності, правління ПАТ «НСТУ» з кінця минулого року під завісою змін до структури відокремлених структурних підрозділів (філій) запланувало масове скорочення працівників регіональних філій (більше 50%), пояснюючи ці дії суттєвим недофінансуванням з Державного бюджету України на 2018 рік.
Навіть побіжні розрахунки результатів такої зміни структури свідчать про те, що, до прикладу філія ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» змушена буде ліквідувати ТВО телевізійних програм, а це відділ дитячих і пізнавальних, культурно-мистецьких,музичних, правових програм, спецпроектів, які користуються підвищеною потребою громади регіону.
Все це відбувається без публічного обговорення, врахування думки глядача, суспільних інтересів, без участі громадськості в формуванні програмної політики.
Обурює те, що в період, коли реформа децентралізації вийшла на етап нової якості надання інформаційних послуг, ПАТ «НСТУ» своїми діями створює передумови для послаблення самої місії Суспільного мовлення та практично позбавляє населення інформації щодо подій в регіоні.
Крім того, контрастним на фоні передбаченого масового (55%) скорочення персоналу виглядає встановлення Наглядовою радою ПАТ «НСТУ» (протокол засідання № 6 від 22.02.2017 року) посадових окладів членів Правління Товариства у розмірі 75 % (57 600 гривень) від посадового окладу голови Правління. Одночасно, Положенням про преміювання (протокол засідання Наглядової ради від 08.11.2017 р. № 16) членам Правління встановлюються премії у розмірі до трьох місячних окладів за підсумками роботи за квартал та у розмірі до дванадцяти місячних посадових окладів за підсумками роботи за рік. Так, за рішенням Наглядової ради ПАТ «НСТУ» (пр. № 16 від 08.11.2017 р.) лише за третій квартал 2017 року, кожний член Правління компанії отримав 172 800 гривень премії.
Активно нав'язується ідея виробництва програмного продукту на основі аутсорсингу замість підвищення кваліфікації штатних працівників, збереження власних трудових ресурсів.
Переймаючись проблемою своєчасної, якісної, повноцінної інформаційної потреби регіону, збереження висококваліфікованих кадрів, спроможних забезпечити високу якість контенту, Президія Федерації профспілок області просить Вашого особистого втручання в забезпечення правових основ діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення України.

М. Баланенко,
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області

 

Розставили акценти діяльності

Розставили акценти діяльностіКопия DSC03057 4a18b
У зв'язку з тим, що закінчився Рік первинної профспілкової організації, Федерація профспілок Кіровоградської області організувала зустріч з головами первинних первинок, які виходять безпосередньо на ФПО. Голова ФПО Максим Баланенко привітав присутніх з минулими Новорічними святами, підсумував зроблене кожною первинною профорганізацією.
Про зміни, які відбулися у законодавстві, розповіла заступник голови ФПО Оксана Терлецька. Вона, зокрема, підкреслила, що первинні профорганізації діють як юридичні особи, тому повинні мати усі установчі документи. Змінилися вимоги до реєстрації відомостей та змін юридичної особи. Отже, тепер при проведенні звітно-виборних зборів у протоколі обов'язково мають бути підписи усіх присутніх членів профспілки із зазначенням їхніх ідентифікаційних кодів. Щодо печаток, то Оксана Терлецька зазначила, що з 19. 07. 2017 року їх використання не є обов'язковим.Копия DSC03058 e7071
Багато запитань у голів профкомів викликає процес реформування, який, на жаль, супроводжується скороченням кадрів. У цій ситуації, зазначила Оксана Терлецька, профкоми повинні сповна використовувати надані їм права у захисту членів профспілок. «Це наша головна мотиваційна складова. Треба уважно вичитувати документи, які подає роботодавець, вимагати обґрунтування підстав та причин звільнення і не допускати масових звільнень. Не можна забувати про ст. 42 КЗпП, якою визначене переважне право залишення на роботі для окремих категорій працівників. До речі, вона доповнена ще однією категорією: це працівники, яким залишилося до виходу на пенсію менше 3 років. Оскільки сьогодні іде прямий наступ на профспілки, ми повинні мати усі юридичні документи для захисту спілчан і в контролюючих органах, і в судах».
Завдання колдоговірної кампанії на 2018 рік розкрила головний фахівець ФПО Олександра Залевська. Зокрема, вона зупинилася на обов'язкових нормах колдоговору. Останнім часом набуло поширення таке поняття, як аутсорцинг (запозичення робочої сили). Але, якщо такий найм застосовується, то він повинен бути погоджений із профкомом. «Варто звернути увагу на визначену Галузевою угодою норму щодо масового звільнення працівників – 4 відсотки. Все, що йде більше 4 відсотків, це вже масове звільнення, і роботодавець може прийняти таке рішення тільки за згодою ЦК профспілки. Ця норма обов'язково має бути в колдоговорі. Оскільки дія Генеральної угоди закінчилася, нова не укладена (живемо за документом 2017 року), тому загальмувались і всі галузеві угоди, навіть територіальна. У Генеральній угоді 2017 року для нас найважливіше – тарифна ставка робітника І розряду (це – прожитковий мінімум, підвищений на 10 відсотків). Профспілки відвойовують мінімальну зарплату, але у тому значенні, яка є на сьогодні, вона практично для підвищення оплати праці усієї чисельності працівників великої ролі не грає, адже торкається вона людей некваліфікованої праці, а І тарифний розряд формується із прожиткового мінімуму (1762 грн). Профспілки виступають проти цієї несправедливості, але поки що нічого не змінюється. Адже повністю змінена структура мінімальної зарплати. І підвищення мінімалки не сприяє зростанню рівня життя, а веде до збільшення податкового навантаження на підприємства. Виходить парадокс: зарплата кваліфікованого працівника не дотягує навіть до мінімальної зарплати. Наше головне завдання: вимагати від роботодавців підвищення зарплати, інакше ми втратимо кваліфіковані кадри».Копия DSC03059 02259
На завершення зустрічі Максим Баланенко нагородив голів профкомів Почесними грамотами.

Марія Іванова

 

Захисна лінія обласної організації профспілки освітян

Захисна лінія обласної організації профспілки освітянКопия DSC03004 efbc6
Відбувся пленум обкому профспілки працівників освіти і науки України, на якому прозвітували про зроблене у 2017 році дві сторони соціального діалогу: профспілкова і управління освіти, молоді та спорту ОДА, які вже не один рік співпрацюють у рамках спільної Угоди. Заступник голови обкому профспілки Сергій Петров зупинився на рішучих кроках освітян щодо захисту своїх законних прав, підкреслив важливість соціального діалогу, завдяки якому вдається позитивно вирішувати конфліктні ситуації та застерігати нові непорозуміння.Копия DSC03029 88652
За словами Сергія Петрова, важливим майданчиком для регулювання трудових відносин є соціальний діалог і особливо їх колдоговірне регулювання. У 781 закладі освіти укладено 761 колективний договір, охоплено 97 відсотків освітян. За результатами громадського контролю роботодавцям було направлено 7 запитів про надання інформації, 6 подань про усунення порушень законодавства про працю та умов колективних договорів та угод, надавалася допомога у підготовці позовів до суду.
Оскільки 2017 рік був оголошений Роком первинної профспілкової організації, обком профспілки оголосив конкурс на кращу первинку, за результатами якого відзначено нагрудними знаками ФПУ 51 профспілкового лідера. Одним з основних показників оцінки первинок була результативність колдоговірного регулювання трудових відносин у колективах. Про дієвість колективних договорів і угод свідчить позитивна динаміка щодо показника додатково залучених коштів, які спрямовувалися на розвиток соціально-економічних інтересів членів профспілки, зокрема, торік цей показник склав 9408 тис. грн., а в середньому на 1 особу – 365 грн. Це удвічі більше, ніж у 2015 році та у півтора – ніж у 2016 році.
Сергій Петров зупинився на виконанні розділу Угоди «Зайнятість», який передбачав недопущення масових звільнень. Зусиллями сторін вдалося забезпечити дотримання у закладах освіти нормального режиму праці, вчасної виплати зарплати, гарантованих державою компенсаційних виплат, вирішено питання надання розрахункового повідомлення працюючим про виплату зарплати. Проте, незважаючи на задеклароване урядом підвищення зарплати на 25 відсотків, освітяни, профактив висловлюють стурбованість з низки проблем, зокрема, недостатнє фінансування галузі освіти у Держбюджеті, що має негативні наслідки і для прийняття місцевих бюджетів. Дефіцит освітньої субвенції місцевим бюджетам, за розрахунками галузевої профспілки, складає майже 200 млн. грн. Проігнорована вимога профспілок щодо встановлення у Державному бюджеті мінімальної зарплати на рівні прожиткового мінімуму. Всупереч домовленостям Генеральної угоди збільшився розрив між мінімальною зарплатою та прожитковим мінімумом і сьогодні він складатиме більш ніж 2 тис. грн. Це призведе до поглиблення зубожіння вчителя, через інфляцію та некерований ріст цін. У ході бюджетного процесу обком профспілки та його організаційні ланки неодноразово порушували це питання перед центральними органами влади, Міносвіти та народними депутатами.Копия DSC03030 ce0f7Копия DSC03010 d9484
Певним позитивом діяльності сторін можна вважати здійснення, за винятком окремих районів, виплат надбавки за престижність праці медпрацівникам. Позитивним прикладом стимулювання роботи молодих вчителів у Світловодському районі, яким виплачується 50-відсоткова надбавка за стаж роботи до 3 років. На виконання Угоди здійснюється виплата грошової винагороди вчителям за сумлінну працю. Ще не скрізь виплачуються кошти на оздоровлення непедагогічним працівникам. Завдяки зверненням обкому профспілки удалося підвищити оплату праці освітянам на 2 розряди. Копия DSC03034 ea217Проблемним залишається проходження освітянами безплатних медичних оглядів. Значно поліпшилося питання щодо безплатного підвезення вчителів сільської місцевості на роботу і у зворотному напрямку. Справедливе нарікання викликає звуження встановлених гарантій медпрацівникам сільської місцевості на безоплатне користування житлом, опаленням та освітленням. Обком профспілки щороку подає пропозиції щодо врегулювання надання компослуг, наголошуючи, що ці пільги є державною гарантією, а не соціальною пільгою. Для остаточного вирішення цих питань їх треба порушувати на сесіях виборних органів.
Від владної сторони про виконання Угоди прозвітувала перший заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Лідія Шатна, яка відзначила плідну співпрацю сторін соціального діалогу, розповіла про реалізацію освітньої реформи в області.Копия DSC03018 47272Копия DSC03021 9b234Копия DSC03015 1eebaКопия DSC03012 97f8dКопия DSC03025 81781
Голова обкому профспілки працівників освіти і науки України Світлана Скалько подякувала профактиву за активну діяльність щодо захисту інтересів спілчан і закликала і надалі рішуче відстоювати їхні права.
Марія Іванова

 

Вітаємо!

Вітаємо!
З Новорічними святами привітали Федерацію профспілок області учні Кропивницької музичної школи №1, які підготували цікаву театралізовану постановку.DSC03051 4365a

Останнє оновлення (П'ятниця, 29 грудня 2017, 11:22)