Охорона праці – це не просто слова
Охорона праці – це не просто слова
На кропивницьких підприємствах ПАТ «Гідросила», ПрАТ «Гідросила АПМ» та ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «ЛЕЗО» питання збереження здоров'я і життя працівників завжди актуальні. Вони є пріоритетними у діяльності єдиної первинної профорганізації «Гідросила».
У повсякденній роботі профспілкового лідера виникає чимало питань і переважна більшість стосується проблем працівників. Чим можна їм допомогти? Як грамотно та ефективно вирішити наболілі питання і захистити їхні інтереси? Звичайно, потрібні знання, поінформованість, володіння певними методами роботи.
На «Гідросилі» у тимчасовій ролі студентів на семінарі були голови цехових комітетів та профактив єдиної первинної профорганізації. Відкриваючи семінар, голова профкому Сергій Олійник наголосив на важливості навчання, як одного з головних напрямків роботи профспілки. Чому пріоритет було надано питанням охорони праці? В першу чергу це пов'язано з тим, що сучасний стан охорони праці в Україні викликає серйозне занепокоєння. Так, у 2017 році сталося 4313 нещасних випадків, у т. ч. 366 смертельних. Рівень виробничого травматизму в Україні залишається значно вищим, ніж у країнах Європейського Союзу.
По-друге, не секрет, що конкурентоспроможність підприємств на внутрішньому і міжнародному ринках на пряму залежить від стану безпеки та умов праці. Якщо на підприємстві є реальний прогрес у створенні більш безпечних і здорових умов праці, це мотивує працівників до якіснішої та продуктивнішої праці, скорочення виробничих збитків, що в свою чергу і робить підприємство більш конкурентоспроможним.
Сьогодні відбуваються радикальні зміни у структурі світової економіки. У конкурентній боротьбі перемагають лише ті країни й компанії, які максимально інвестують у людський капітал і забезпечують стандарти гідної праці для трудящих.
Не виключенням стали і гідросилівські підприємства. На підприємствах постійно проводяться роботи з реконструкції виробничих приміщень, їх оснащення відповідає сучасним вимогам. Виробництво наближається до європейської моделі розвитку. Щорічно вкладаються значні кошти у розвиток та оновлення виробничих фондів. Інвестиції в нове обладнання та на реконструкцію виробничих приміщень торік склали на ПАТ «Гідросила» 65,5 млн. грн., ПрАТ «Гідросила АПМ» - 115,8 млн. грн., ТОВ «Кіровоградський інструментальний завод «ЛЕЗО» - 5,2 млн. грн. Гідросилівці розуміють, що без оновлення верстатного парку у підприємств немає майбутнього. І сьогодні закуповуються сучасні металооброблювальні центри із програмним управлінням провідних європейських та світових виробників – «Doosan», «Huller Hille», «Gildemeister», «Chiron» та інших, що дає можливість працювати більш якісно і безпечно.
Слід зазначити, що робота, яка проводиться на підприємствах з охорони праці, уже дає позитивні результати. Є позитивна динаміка зменшення випадків виробничого травматизму за останні роки. Якщо у 2008-2010 роках сталося 36 випадків, то у 2017 році – 6 випадків. Результат закономірний, адже на «Гідросилі» життю і здоров'ю працівників – найвищий пріоритет.
Крім цього, відповідно до вимог міжнародних стандартів на підприємствах впроваджені і діють «Система екологічного менеджменту», «Система менеджменту якості», «Система менеджменту охорони здоров'я та безпеки праці». Торік з метою подальшого удосконалення системи управління охороною праці на ПАТ «Гідросила» продовжувалися роботи з впровадження міжнародного стандарту OHSAS:18001. Так, згідно з новим стандартом «Ідентифікація небезпек, пов'язаних із безпекою праці, оцінка ризиків та визначення заходів з управління ризиками» були розроблені «Реєстри ідентифікації небезпек та оцінки ризиків в області охорони праці» для значної частини стаціонарних робочих місць.
Відповідно до цього стандарту на підприємстві поставлено мету детально проаналізувати та виявити важливі фактори, які впливають на безпеку робочого місця. Для цього досліджуються технологічні процеси, стан обладнання і його відповідність вимогам нормативів, фактори навколишнього середовища на робочому місці, ергономічні фактори, небезпечні та шкідливі речовини, шум, вібрація та інше. Далі, в процесі ідентифікації небезпек, формується відповідний «Реєстр». Якщо за результатами оцінювання значення ризику перевищує допустимі, робоча група розробляє заходи щодо його зниження, що в свою чергу зведе до мінімуму рівень виробничого травматизму.
Із цими питаннями детально ознайомив учасників семінару-навчання начальник служби охорони праці заводу «Гідросила» Г. П. Черемісов.
Про здійснення громадського контролю за охороною праці, основні напрями і повноваження роботи профспілки з питань охорони праці йшлося у виступі провідного спеціаліста обласної організації профспілки працівників авто сільгоспмашинобудування Л. О. Козинця.
Розглядалися й такі актуальні питання, як ефективний захист законних прав працівників у сфері безпеки та гігієни праці через галузеві угоди та колективні договори. Ці теми розкрив С. Є. Олійник. Підкреслюючи важливість питань охорони праці, він наголосив на необхідності виховання у робітників культури виробництва, з тим, аби кожен працівник змінив своє ставлення до охорони праці і сформував свій погляд на безпеку свого здоров'я. І у реалізації цього напрямку він покладає надії на профактив.
Марія Іванова
Медична реформа. Чи є світло в кінці тунелю?
Медична реформа. Чи є світло в кінці тунелю?
Розпочалося реформування галузі охорони здоров'я. Яка його перспектива? Чи виграють від цього пацієнти? Ці болючі питання обговорювалися на черговому засіданні Кіровоградської обласної тристоронньої соціально-економічної ради. За словами директора департаменту охорони здоров'я ОДА Олега Рибальченка, у нинішньому році будуть реформовані Центри первинної медико-санітарної допомоги. Це буде нова модель фінансування і надання послуг.
Основне завдання на І півріччя ц. р.: реорганізувати бюджетні заклади на комунальні некомерційні підприємства, оскільки тільки у такому статусі вони зможуть укласти договори із Національною службою «Здоров'я" та отримувати пряме фінансування з Державного бюджету. Це будуть неприбуткові підприємства, які зможуть самостійно розпоряджатися коштами і вільно встановлювати розмір зарплати медпрацівників. Визначено перехідний період (2018-2019 роки) і залишено обидві системи фінансування: медичну субвенцію та за прямими договорами. Приєднуватися до реформи медичні заклади зможуть тільки автоматизовані. Заклад має обрати медично-інформаційну систему та підключитися до електронної системи охорони здоров'я, яка працює в тестовому режимі. Коли пацієнти будуть укладати декларації з лікарями, вони реєструватимуть їх у цій системі. Отже Національна службою «Здоров'я» зможе оплачувати лікарю ведення кожного пацієнта. У майбутньому електронна система дасть змогу пацієнтам швидко отримати медичну інформацію, а лікарям - правильно ставити діагнози.
Старт підписання декларацій про вибір лікаря почнеться у ІІ кварталі. Це може бути сімейний лікар, терапевт дільничний або педіатр, незалежно від місця проживання. Перші виплати від Національної служби «Здоров'я» передбачаються уже в ІІ півріччі. У той же час буде розпочато роботу з підготовки закладів спеціалізованого стаціонарного лікування до нової моделі. З цього приводу уже створені госпітальні ради. Друга ланка буде реформуватися у наступному році.
Без ейфорії сприймає реформування медичної галузі профспілкова сторона. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, насторожують і хвилюють такі питання: відсутність відповідного фінансування, перекладання державою своїх повноважень на місцевий рівень, неясність змін організаційно-правових форм, хто вирішуватиме, які категорії населення можуть розраховувати на оплату медичних послуг, якщо буде діяти система співоплати послуг пацієнтом і державою, як розподілятиме кошти й оцінюватиме роботу лікаря Національна служба, коли ж розпочнеться реформа оплати праці медпрацівників і ліквідується злощасна зрівнялівка, як реформа кореспондується із прожитковим мінімумом, у якому крім вати, бинта та заспокійливих навіть натяку немає на ті суми коштів, які треба платити за послуги? Тому хворі на складні захворювання, у яких немає коштів, приречені на смерть. Максим Баланенко запропонував надати реформі більше публічності і обговорення серед населення: у чому саме переваги нововведень?
Стурбована ситуацією у медичній галузі і голова обкому профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова. Умови праці і рівень оплати праці та ставлення держави до медпрацівника – принизливі. Втрачається інтерес до професії, принципи доброти і гуманності. У якій ще державі витрачаються кошти на навчання 9 років, а в результаті зарплата – на рівні некваліфікованого працівника. З 1 січня мінімальна зарплата – 3723 грн., а посадовий оклад лікаря, визначений за тарифним розрядом ЄТС, з урахуванням доплати до мінімальної зарплати складатиме 3735 грн, медсестри – 3723 грн., молодшої медсестри – 3723 грн., спеціаліста з вищою немедичною освітою – 3723 грн. Гарно пояснюють, яку будуть отримувати зарплату лікарі первинної ланки, а що робити фахівцям другого і третього рівня, як їм дожити із цією зарплатою до 2020 року, питання риторичне.
Профспілка не може змиритися з такою кричущою несправедливістю і тому вступила у колективний трудовий спір з КМУ, двічі ініціювала зустріч з Прем'єр-міністром України. Є доручення відповідним міністерствам про перегляд оплати праці працівників галузі, але питання так і не вирішилося. Тому, запропонувала Лариса Козлова, ввести на місцевому рівні програму місцевих стимулів. Це б хоч частково вирівняло несправедливість в оплаті праці.
На час реформування обком профспілки залишає за собою право здійснювати контроль за дотриманням трудового законодавства.
Марія Іванова
Трудовий потенціал області: реалії і загрози
Трудовий потенціал області: реалії і загрози
У Федерації профспілок Кіровоградської області відбулося засідання Ради ФПО, на якому обговорювалося питання про дії ФПО щодо збереження та розвитку трудового потенціалу області.
Голова ФПО Максим Баланенко назвав причини, які руйнують трудовий потенціал: складна демографічна ситуація, недостатній рівень доходів населення, розшарування населення на багатих і бідних, різке звуження сфери пільг і гарантій, недоступність для багатьох якісних, але наддорогих послуг. «Звичайно, вирішення названих проблем залежить від економічної політики в державі, яку здійснюють органи влади. На жаль, сьогодні назвати дії влади такими, що забезпечують підтримку, відновлення і розвиток трудового потенціалу, не можна. Ще у 2009 році КМУ було схвалено Концепцію загальної державної цільової соціальної програми збереження і розвитку трудового потенціалу на період до 2017 року. Рік минув, а програму так і не прийнято. Головне для уряду – припинення війни, отримання позик від МВФ... Але знову не до збереження трудових ресурсів. Навпаки: зниження соціальних стандартів, реформи, які ведуть до скорочення робочих місць, централізації управління підприємствами в столиці. Наприклад, при реорганізації суспільного мовлення, яку здійснило ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України», прикрившись недофінансуванням з Держбюджету, у кіровоградській філії під скорочення потрапляють 74 особи. Довелося ФПО і галузевій профспілці звертатися до Президента, Прем'єр-Міністра, представника ФПУ у Верховній Раді, Голови профільного комітету ВР. Зовсім недавно подібна проблема нависла над лісівниками».
Обласною Програмою зайнятості населення області планувалося забезпечити чисельність безробітних у 2017 році до 38,3 тис. осіб, фактично 53 тис., рівень безробіття до 8,7%, фактично – 12,7%. Планувалося довести середньооблікову чисельність штатних працівників до рівня 205 тис. осіб, а фактично маємо лише 175 тисяч. Виходить, 30 тисяч офіційно оформлених працівників пішли в тінь. Максим Баланенко підкреслив, що на невиконанні програми провина лежить і на профспілках. Аналіз окремих колдоговорів свідчить, що часто відсутні норми щодо недопущення масових звільнень. Суттєвою завадою в ефективному використанні трудового потенціалу області є значне відставання від більшості регіонів за рівнем зарплати. Соціальними партнерами здійснено ряд дієвих заходів у цьому напрямку. Торік динаміка росту рівня зарплати була однією з найвищих в державі (46,6%), але аналіз статінформації показує, що зарплату розміром не вище фактичного прожиткового мінімуму отримують 37 % працівників. Після сплати податків ці доходи схуднуть на п'яту частину.
Максим Баланенко визначив завдання профспілок щодо збереження трудового потенціалу: «Головна увага має бути приділена колдоговорній роботі. В основу переговорів із роботодавцями щодо визначення мінімальних гарантій в оплаті праці потрібно брати норми галузевих угод. Треба домагатися включення конкретних зобов'язань роботодавців по підвищенню кваліфікації кадрів, росту їх кар'єри. Вважаю, що в нинішній колдоговірній кампанії потрібно включати новий розділ «Збереження і розвиток кадрів та залучення до роботи молоді».
Треба припинити порушення роботодавцями КЗпП щодо їх зобов'язання про перерахування коштів профкомам на культмасову, спортивну і оздоровчу роботу. На жаль, значна кількість роботодавців під прикриттям не входження до організацій роботодавців не визнає галузевих угод. Мовляв, профспілки підписали, а ми в цьому участі не беремо. То голова ФПО звернувся до представника обласного об'єднання організацій роботодавців з проханням виправляти цю ситуацію, адже без підвищення зарплати кадри не втримати. До прикладу: Міжгалузева угода в сферах металообробки, електротехніки, машинобудування, радіоелектроніки, приладобудування, легкої та текстильної промисловості передбачає встановлення мінімальної тарифної ставки робітника І розряду у розмірі півтора прожиткового мінімуму (2643 грн). Проте окремі роботодавці не визнають ні галузеву, ні Генеральну угоди. Вибрали іншу: на рівні 10% прожиткового мінімуму (1938 грн). Ось чому на цих підприємствах є дефіцит робочих кадрів. В області стабільно зберігається негативна диспропорція: питома вага зарплати у доходах є меншою, ніж питома вага соціальних виплат. Тобто зарплата не є визначальним фактором матеріального добробуту, а значить не спонукає працівників до підвищення продуктивності праці, кваліфікації.
Мова йшла і про борги із зарплати. На сьогодні є лише 2 підприємства-боржники, де діють профорганізації. Але є й приховані борги. Це борги перед медиками. Мало того, що зарплата у них найнижча серед бюджетників, так ще й виплачується невчасно.
У плані розвитку трудового потенціалу та мотивації ефективної праці треба багато зробити для підготовки кадрів. Торік сторони соціального діалогу цій проблемі приділяли велику увагу, зокрема на засіданнях тристоронньої соціально-економічної ради розглядались проблеми підготовки і підвищення кваліфікації кадрів, розпочалася робота щодо прогнозування потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці. Проте виникли й нові проблеми. В зв'язку із передачею фінансування ПТУ органам місцевого самоврядування Кропивницька міська рада систематично затримувала зарплати, стипендії, і доводилося просто вибивати кошти для ПТУ.
Збереження, відтворення та розвиток робочої сили напряму залежить від забезпечення належного рівня умов праці, зниження ризику втрати здоров'я, і недопущення втрати життя на виробництві. Ріст травматизму на підприємствах області за 2017 рік на 55 % засвідчує низький рівень безпеки на робочих місцях. Сталося 108 нещасних випадків, у яких травмовано 112 працівників. На більшості підприємств, де сталися нещасні випадки відсутні профспілкові організації, але у спеціальних розслідуваннях бере участь представник профспілок.
Максим Баланенко наголосив, що потрібно підвищити результативність заходів щодо охорони праці, стан якої напряму впливає на здоров'я працівників, адже в області дуже складна демографічна ситуація. На кінець 2017 року чисельність населення становила 958 тис. осіб. Кіровоградщина втратила статус області-мільйонника. При цьому кількість померлих майже удвічі переважала кількість народжених. Особливу занепокоєність викликає збільшення числа смертей серед осіб працездатного віку, тобто трудового потенціалу області. Вкрай турбує високий рівень опромінення населення. Кропивницький – єдине місто у світі, де під житловими будинками добувають уран. Усі трагічні наслідки від такого небезпечного сусідства дістають мешканцям області, причому без виплати будь-якої державної компенсації, як того вимагає законодавство.
ФПО ще з 2007 року почала бити тривогу про негативні наслідки у зв'язку з видобуванням уранової сировини, вимагаючи фінансування області, яке передбачалось Державною програмою забезпечення сталого розвитку регіону видобування та первинної переробки уранової сировини на 2006-203 0роки», надання Кіровоградщині статусу зони спостереження.
На жаль, такої активності не проявили місцеві органи влади, а згодом і Програма була призупинена. Негативні наслідки таких незлагоджених дій показали результати дослідження «Онкологічні загрози Кіровоградщини» проведені за дорученням народного депутата Костянтина Яриніча. Вони свідчать про те, що в 2007 році показник онкозахворювання на 100 тисяч населення складав 411 випадків, зараз – 468, а в місті Кропивницькому – 590.
Профспілки готові й далі боротися за вирішення цієї проблеми.
Соціологічна група «Рейтинг» провела дослідження «Міграційні настрої українців»: майже кожен другий опитаний шукає можливість працювати за кордоном, а серед молоді - це 62 %. Тобто владі, роботодавцям і профспілкам є над чим замислитись. Так, влада дбає про інвестиції, а про тих, хто їх освоюватиме поки що, крім профспілок, ніхто особливо не турбується. До речі, що тезу про профспілки підтримав заступник голови обласної ради Ігор Степура. На його думку, без профспілок Україна не має майбутнього.
У роботі засідання взяв участь заступник голови ФПУ Олександр Шубін, який зазначив, що на ринку праці України відбувається системна криза. У країні відсутній орган, який би проводив моніторинг на ринку праці. Держава володіє лише загальною статистикою, яка не дозволяє формувати системні прогнози на ринку праці, ні ефективно використовувати ресурси на державне замовлення, ні спрямовувати трудовий потенціал для соціально-економічного зростання. Натомість Україна втрачає позиції у глобальній конкурентоспроможності (посідає 81 місце за цим рейтингом). Неформальна економіка складає 33 відсотки, тобто понад 3 млн. співвітчизників працюють нелегально. Ще понад 4 мільйони – це працівники бюджетної сфери. Відповідно менше третини економічно активного населення генерує ті доходи, які мають забезпечувати всю державу. Підсилюється ситуація на ринку праці демографічною кризою. За песимістичним прогнозом ООН наприкінці 2020-х років в Україні буде мешкати близько 35 млн. населення. Україна входить у п'ятірку країн, які найшвидше втрачають трудовий потенціал. Це свідчить про два кричущі факти: система прогнозування й управління ринком праці повністю розбалансована і система підготовки кадрів для потреб ринку праці не функціонує. Питання збереження і розвитку трудового потенціалу гостро стоїть на порядку денному ФПУ. Профспілки були ініціаторами винесення цього питання на найближче засідання Національної тристоронньої соціально-економічної ради і підготували ряд пропозицій.
Під час засідання Максим Баланенко виконав почесну місію – вручив голові профкому ПАТ «Олександрійський цукровий завод» Миколі Феденку нагрудний знак «Профспілкова звитяга». А начальник обласного відділення Національної служби примирення і посередництва Оксана Крайносвіт вручила голові обкому харчової та переробної промисловості Миколі Коману Свідоцтво про репрезентативність.
Марія Іванова
Серед нагороджених – водій ПАТ «Гідросила» Максим Старченко
Серед нагороджених – водій ПАТ «Гідросила» Максим Старченко
Нещодавно в Колонній залі Київської міськради відбулася традиційна урочиста церемонія вшанування переможців та призерів чемпіонатів та кубків України з автомобільного спорту 2017 року.
Президент Автомобільної федерації України Леонід Костюченко привітав усіх переможців чемпіонатів та кубків України з великими досягненнями, що отримані у безкомпромісній, чесній боротьбі та побажав наполегливості і цілеспрямованості, здійснення всіх планів у спортивному сезоні 2018 року.
Президент FAU також висловив слова подяки всім, без кого свято автомобільного спорту було би неможливе: спортсменам, тренерам, механікам, організаторам змагань, фахівцям, менеджерам, суддям, організаторам команд та представникам ЗМІ, які надають моральну та матеріальну підтримку автоспорту. Окрема подяка – відданим та чисельним уболівальникам, які підтримували спортсменів протягом всього року.
Участь у церемонії взяв директор департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний, який вручив групі спортсменів, серед яких був і наш земляк Максим Старченко, посвідчення про присвоєння почесного спортивного звання «Майстер спорту України» з автомобільного спорту за підсумками спортивного сезону 2017 року. Крім цього, за зайняте 2 місце у ІІ заліковій групі (автомобіль з двигуном до 1500 см3) і 3 місце в чемпіонаті України з автокросу в ІІ заліковій групі (в тому числі баггі юніор – FIA) та в ІІІ заліковій групі він був нагороджений відповідними дипломами та кубками.
Урочиста церемонія нагородження переможців та призерів традиційно викликала великий суспільний резонанс, серед 400 присутніх були відомі спортсмени, ветерани автоспорту, організатори змагань та спортивні судді, представники команд, органів державної влади, місцевого самоврядування...
Сергій Олійник,
голова єдиної первинної організації профспілки "Гідросила"
Скорочення у телекомпанії. По живому!
Скорочення у телекомпанії. По живому!
Профспілковий актив Кіровоградщини схвально сприйняв ЗУ «Про суспільне телебачення і радіомовлення України». Основним принципом діяльності суспільного телебачення та радіомовлення, яке утворено у формі АТ «Національна суспільна телерадіомовна компанія України» (НСТУ), має бути всебічне, об'єктивне і збалансоване інформування про суспільно значущі події.
На превеликий жаль, правління ПАТ «НСТУ» цей принцип проігнорувало. Статут, затверджений Кабміном, передбачає необмежені права правління, що суперечить Закону. І найприкріше, з кінця минулого року під завісою змін до структури відокремлених структурних підрозділів запланувало масове скорочення працівників регіональних філій, пояснюючи це значним недофінансуванням з Держбюджету на 2018 рік.
Все це відбувається без публічного обговорення, врахування думки глядача, суспільних інтересів, без участі громадськості у формуванні програмної політики. Обурює те, що в період, коли реформа децентралізації вийшла на етап нової якості надання інформаційних послуг, ПАТ «НСТУ» своїми діями створює передумови для послаблення самої місії Суспільного мовлення та практично позбавляє населення інформації щодо подій в регіоні.
Активно нав'язується ідея виробництва програмного продукту на основі аутсорсингу, замість підвищення кваліфікації штатних працівників, збереження власних трудових ресурсів.
Переймаючись проблемою своєчасної і повноцінної інформаційної потреби регіону, збереження висококваліфікованих кадрів, спроможних забезпечити високу якість контенту, Президії ФПО та обкому профспілки працівників культури просили особистого втручання у забезпечення правових основ діяльності Суспільного телебачення і радіомовлення Президента України і Прем'р-міністра, звернулися до депутатів ВР Сюмар і Капліна, пропонуючи з'ясувати причини порушення законодавства з боку Верховної Ради щодо фінансування ПАТ «НСТУ».
Звернулися за підтримкою й до виконавчого директора ПАТ «НСТУ» Олександра Лієва та інформували його, що для проведення конструктивних консультацій щодо масового вивільнення працівників філії ПАТ «НСТУ» «Кіровоградська регіональна дирекція» була створена комісія. Проведено два засідання. На час другого засідання комісії, станом на 9 січня 2018 року (на сьогодні ситуація не змінилася) змушені констатувати що: відсутні кошторис на 2018 рік та штатний розпис з 2.04.2018 року, остаточні розрахунки розміру виплат працівникам, які підлягають скороченню, вихідної допомоги, компенсації за невикористану відпустку та інших пільг. Кількість категорій та персональний склад працівників, які підлягають вивільненню по філії (йдеться про професіоналів), є таким масовим, що ставить під загрозу забезпечення високої якості місцевих суспільно значущих новин та програм через брак відповідних спеціалістів.
Незрозумілими залишаються принципи затвердження чисельності працівників філій, відсутня «дорожня карта» їх подальшого розвитку та фунціонування. Неприйнятними є пропозиції про впровадження ЦПД, адже працівники в такому разі втрачають пільги, соціальний захист, передбачені трудовим законодавством, Не визначено порядок та джерела фінансування працівників, які користуються правом першочергового працевлаштування, мають переважне право на залишення на роботі.
Відсутня чіткість щодо юридичного статусу філії, відомості про яку
як відокремленого структурного підрозділу ПАТ «НСТУ» на сьогодні не внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, хоча Положення про філію передбачає можливість мати поточний банківський рахунок, печатку, інші реквізити та бути самостійним платником податків, що відповідає принципам децентралізації.
Ліквідація творчо-виробничого об'єднання телевізійних програм
філії, на наш погляд, суперечить меті діяльності, завданням і основним напрямкам діяльності філії, адже цей власний контент нашого регіонального мовника має свого чисельного глядача у Кропивницькому, Кіровоградській області та навіть за її межами,
Ігноруючи точку зору профспілкової сторони, ігноруючи законодавство, 15 січня ц. р. працівникам вручені персональні попередження про наступне вивільнення після закінчення 2-х місячного терміну з моменту одержання цього попередження. Обком профспілки працівників культури не дав згоду на звільнення працівників філії та запропонував відтермінувати строки попередження і звільнення працівників до вирішення вказаних проблем. Звернулися також до Держтелерадіокомпанії, як до головного акціонера, господаря, з пропозицією: задля уникнення невдоволень та судових позовів в ході скорочення, відтермінувати строки попередження та звільнення працівників.
До речі, цифрове покриття в області складає 50-60 %, аналогове – 80-90%. Кому вигідно, щоб половина області це бачила і не чула суспільного?
Дуже б не хотілося б, щоб викинуті на вулицю професіонали-журналісти і «телетехнарі» очолили протестний рух та вийшли на вулиці.
Є надія, що Президента, Кабмін, ВР, як і профспілку, занепокоїть ситуація, яка складається в філіях та доля фахівців, котрих планують викинути на біржу. Залишається риторичним питання про економію бюджетних коштів за рахунок масового скорочення працівників в регіонах із зарплатами 4-6 тисяч грн. та збільшенням зарплат адмінперсоналу в Центральній дирекції до 40-50 тисяч, а членів правління – до 50-72 тисяч гривень на місяць. А Положенням про преміювання членам Правління встановлюються премії у розмірі до дванадцяти місячних посадових окладів за підсумками роботи за рік. Навіщо ділити людей на чорних і білих?
Зоя Кадук,
голова Кіровоградського обкому профспілки працівників культури
P.S. Як повідомив народний депутат України Сергій Каплін, його командою сплановано ряд заходів, які можуть допомогти вирішити порушене питання. «Для врегулювання його депутатами Верховної Ради необхідна політична воля. Усіма наявними засобами я попрацюю, аби зрушити цю проблему у позитивний бік. У першу чергу, мною скеровано депутатські звернення для розгляду їх компетентними органами та вжиття відповідних заходів реагування». Зрештою, з'явилася надія...
Ювілейний концерт
Ювілейний концерт
10 лютого (субота) 2018р. 15:30
Клуб авторської пісні та поезії "Байгород" та ГО "Будинок вчених Кіровоградщини" запрошують на ювілейний концерт Клубу "Байгород"
"Нам вже три...".
У концерті візьмуть участь О. Антоненко, П. Золотарьов, А. Корінь, Н. Шмітке, В. Холявко та інші члени клубу, а також, УВАГА!, член Спілки композиторів Запорізької області, художній керівник творчого об'єднання "Плеяда" організатор міжнародного мистецького фестивалю "Зірка різдва 2018" в м. Запоріжжя ГАННА КИЯЩУК.
Очікуємо на приїзд Ганни вже вдруге. Перший її концерт у Кропивницькому у клубі "Байгород" у травні 2017-го був дуже успішним.
"Надзвичайно насичений творами різного жанру й характеру виступ гості тривав майже дві години, а потім вдячна публіка викликала Ганну на біс поки вона не пообіцяла приїхати з концертом ще раз" – писала газета "Народне слово".
Захід відбудеться за адресою: вул. Преображенська,4 (площа Богдана Хмельницького, будинок профспілок), другий поверх.
Довідки за телефоном 097 060 97 84
Квест – це здоровоКвест – це здорово Рік первинки пройшов успішноРік первинки пройшов успішно О. Терлецька, Скорочення по живомуСкорочення по живому М. Баланенко, Розставили акценти діяльностіРозставили акценти діяльності Марія Іванова Захисна лінія обласної організації профспілки освітянЗахисна лінія обласної організації профспілки освітян Вітаємо!Вітаємо! Останнє оновлення (П'ятниця, 29 грудня 2017, 11:22) |