Архів новин
2019
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Що відповіли з Міністерства соцполітики України?

Що відповіли з Міністерства соцполітики України?
Як ми повідомляли, Кіровоградський обком профспілки працівників державних установ, реагуючи на звернення профорганізацій управлінь соціального захисту населення, звернувся до Міністра соціальної політики України з рядом питань, в першу чергу щодо низької зарплати, в надії знайти відповіді у головному державному органі країни, який забезпечує соціальний захист українців.
Перший заступник Міністра соціальної політики України В.Шевченк повідомив: «Враховуючи те, що підвищення посадових окладів державним службовцям останній раз здійснювалося у лютому 2008 року, а мінімальна зарплата на законодавчому рівні за цей час зросла з 515 грн до 1218 грн, тобто в 2,37 рази, як наслідок на сьогодні зрівнялися посадові оклади різних категорій працівників органів виконавчої влади. Так, за даними Нацдержслужби близько 40 тисяч державних службовців мають посадовий оклад на рівні мінімальної зарплати, що викликає соціальну напругу серед цих працівників. Однак обмеженість фінансових ресурсів не дозволяє у найкоротший термін вирішити цю проблему.
На сьогодні, з метою упорядкування умов оплати праці державних службовців та посадових осіб місцевих державних адміністрацій, заінтересовані центральні органи виконавчої влади вже опрацьовують нові редакції проектів Законів «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування». Водночас, враховуючи кризовий стан економіки у країні, у 2015 році максимальний місячний розмір зарплати народних депутатів України, членів Кабміну, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників Національного банку України, суддівської винагороди обмежується 7 розмірами мінімальної зарплати, а при скороченні чисельності працівників – 10 розмірами мінімальної зарплати (виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки не враховується у зазначеному максимальному розмірі).
У рамках виконання положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України Мінсоцполітики опрацьовуються пропозиції щодо єдиних умов призначення пенсій всім категоріям громадян, у т.ч. і державним службовцям, в одному законі. При цьому пропонується зберегти діючий порядок призначення пенсій для державних службовців, які мають стаж роботи на державній службі більше 10 років, а ті, у кого немає ще 10 років такої роботи, стануть учасниками професійної пенсійної системи.
Разом з тим, Мінсоцполітики звернулося до Голів Київської міської та обласних держадміністрацій з проханням не зменшувати штатну чисельність працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення та розглянути можливість збільшити видатки для фінансування установ та організацій соціальної сфери».
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки
працівників державних установ

 

Керівникові вказали на двері

Керівникові вказали на двері
Докорів на адресу профспілок можна почути багато: безголосі, безсилі, невпливові... Можу назвати один приклад, який розвіє подібні чорні епітети. Президія об'єднаної обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства домоглася звільнення з посади (уже колишнього) в.о. обов'язків директора ДП «Кіровоградський облавтодор» - за систематичні порушення Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», КЗпП та положень колективного договору. Звісно, далеко не всі профспілкові лідери здатні вступити у двобій з керівником. Голова обкому профспілки автомобілістів і шляховиків Людмила Попова – справжній боєць, яка не могла спокійно спостерігати за неправомірними діями начальника і сприймати його пусті обіцянки, тож сміливо стала на захист інтересів працівників.
В чому полягали порушення? У затримках виплати заробітної плати – єдиного джерела існування людей. Навіть при наявності коштів не завжди здійснювалися першочергові платежі. Хронічним стало неперерахування членський профспілкових внесків. Це ті гроші, які уже утримані із зарплати кожного працюючого і посягати на них ніхто не має права. Такий вчинок можна порівняти хіба що з привласненням чужого майна. Офіційною мовою неперерахування профвнесків перешкоджає законній діяльності профорганізацій. Більше того, президія звинуватила керівника у втручанні в діяльність профспілки (підбурювання працівників до виходу з профспілки).
Спочатку Людмила Попова вірила словам начальника, який не раз обіцяв погасити заборгованість із профвнесків. Восени минулого року навіть була укладена угода про погашення заборгованості із профспілкових внесків, а це майже 344 тис.грн, яка не була виконана у повному обсязі. Терпець, як кажуть, урвався і президія об'єднаної профорганізації прийняла рішення про звернення до ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» з вимогою про розірвання трудового контракту з в.о. обов'язки директора ДП «Кіровоградський облавтодор» та звільнення його із займаної посади.
У складні взаємини керівника і голови обкому профспілки втручався голова Профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства Олег Хмарний – безрезультатно, тож він підтримав рішення обкому профспілки щодо розірвання трудового контракту з директором – порушником.
Були претензії до керівника облавтодору і у облдержадміністрації – по боргах із зарплати. Тож погляди соціальних партнерів щодо керівника облавтодору збіглися. З таким виконуючим обов'язки можна було б, як кажуть, заїхати дуже далеко. На щастя, його керівництво припинилося. Сьогодні дочірнє підприємство очолює професіонал із соціальною душею, який у нормальне русло спрямовує взаємини з обкомом профспілки. Нелегка спадщина йому дісталася, але при бажанні можна ситуацію виправити на користь трудового колективу.
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО

 

Працюють як швидка допомога

Працюють як швидка допомога
Федерація профспілок Кіровоградської області та її членські організації черговий раз надали допомогу воїнам АТО. Зібрали найнеобхідніше для захисників – чай, каву, сигарети, тушонку, ліки... Такий скромний профспілковий внесок у перемогу Збройних сил України, тих, хто її здобуває.
Голова ФПО Максим Баланенко передав зібране з рук в руки відважному волонтеру Наталії Салімовій, людині, яка не за чутками знає проблеми армії і потреби бійців, піклується про них, за велінням серця виїздить у гарячі точки з черговою підтримкою. Її телефони знають на сході Україні, звертаються з різними проханнями і вона, як швидка допомога, відразу виїздить. До речі, ФПО надала приміщення, яке стало штабом волонтерської діяльності. Наталія Салімова працює у парі з Іриною Давидовою, яка постійно на гарячому зв'язку – надає консультації благодійникам, збирає гуманітарну допомогу, пакує речі.
Розпочинали волонтерський рух дівчата одними з перших на Кіровоградщині, лише удвох, потім обросли сотнею помічників. Одні шиють, другі в'яжуть (мішками відправляли шкарпетки), треті готують сушені супи-борщі, енергетичні батончики... Найбільше підтримують українських воїнів Кіровоградська міська дитяча поліклініка №1, педагогічний університет ім.. Винниченка, профліцей побутового обслуговування (за три дні пошили флісові костюми), християнська медична асоціація, жителі Кіровограда, Новомиргорода, Компаніївки... Сьогодні армійцям потрібна нижня білизна і волонтери працюють у цьому напрямку.
Болюча проблема для волонтерів – транспорт. Далеко не кожен водій готовий ризикнути і поїхати у зону АТО. Хоча після знайомства з відчайдушною Наталією Салімовою дехто набирається сміливості і пропонує свої послуги. (Телефон мобільної волонтерської групи: 099-90-94-042).
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО

 

Обговорили надважливі проблеми

Обговорили надважливі проблеми
Відбулося І засідання Ради Федерації профспілок Кіровоградської області, на якому прозвучав звіт профспілкової сторони про виконання Територіальної угоди між ОДА, обласним об'єднанням організацій роботодавців та ФПО на 2014-2017 роки. Голова ФПО Максим Баланенко зупинився на основних розділах угоди за минулий рік, серед них – розвиток виробництва та підприємництва, забезпечення на цій основі зростання зайнятості і збереження кадрів. У цьому плані ФПО разом зі сторонами угоди здійснила ряд конкретних заходів, аби підтримати місцевих товаровиробників, забезпечити їх роботу. Це і звернення щодо унормування відключень електроенергії, непідсильних тарифів на енергоносії, вилучення валюти у товаровиробників... Тобто, профспілки теж внесли вклад у те, що в області не допущено спаду промислового виробництва, а досягнуто, хоч і невеликий, але його ріст (0,3%). (В Україні - спад виробництва понад 10%).

DSC00848 e3ef4
Спільно з соціальними партнерами відпрацьовували конкретні рекомендації щодо забезпечення зайнятості, головне недопущення незаконних звільнень. Для області забезпечення зайнятості надважлива проблема. Зараз у службі зайнятості зареєстровано 22 тисячі безробітних, а вакансій всього 860, або 26 претендентів на 1 робоче місце. Це вдвічі більше, ніж в Україні. Якщо у січні пр. ацевлаштовано близько 3 відсотків безробітних, то коли отримають роботу всі зареєстровані? Кількість безробітних можуть доповнити 20% держслужбовців, 50% - працівників обласного представництва Нацбанку, 3% працівників бюджетної сфери, яких планується скоротити. Все це відбувається без будь - яких обґрунтувань.
Як і в минулому, так і в поточеному році проблемним для профспілкової сторони буде забезпечення зобов'язань за угодою стосовно оплати праці. Сторони зобов'язались реалізувати права працівників на своєчасне отримання гідної зарплати, проте, судячи з останніх дій уряду щодо доходів населення, досягти цього майже неможливо. Відміна доплат і надбавок навіть тих, які передбачені законом, узаконення відпусток за свій рахунок без обмеження, переведення на неповний робочий час – це все мінус із зарплат. А чого коштують нові податки, за рахунок яких планується наповнити місцеві бюджети: акцизи на товари, особливо бензин, податки на житлову і нежитлову нерухомість, щоденні повідомлення про підвищення тарифів? Безплатним поки що залишилося лише повітря. Дуже важливим є питання забезпечення своєчасної виплати зарплати. Найяскравішим прикладом стали борги із зарплати шляховикам. Профспілка, в т.ч і обласна організація, активізували свої дії за повернення боргів. Дійшли до галузевого колективного спору і справа зрушилася з мертвої точки.
Пішли в наступ навіть на пенсіонерів. Замість індексації пенсій – їх оподаткування. Отримуєш більше 3 тисяч пенсії – мінус 20% податку, а якщо менше і працюєш – мінус 15%. Правда, 949 гривень гарантують. Цікаво, хто прораховує в державі, що залишиться у сухому залишку в кишені українця, після таких сплат, інфляції та курсу долара? Заспокоюють, що будуть субсидії малозабезпеченим сім'ям. Міністр соціальної політики пообіцяв прибрати штучні бар'єри при їх оформленні. (При цьому ЗМІ називають цікаву статистику: субсидії отримуватимуть дві третини населення. Тобто, у нас кожен третій українець бідний). Реалізація цих дій уряду призведе до значного обмеження прав громадян, гарантованих Конституцією України, тому профспілки чітко визначаються із своїми діями по їх недопущенню. Це здійснення ефективного колдоговірного регулювання трудових відносин, недопущення погіршення існуючих норм щодо оплати праці, пільг і гарантій. Треба боротись за кожен пункт колдоговору, навіть звертатись до суду.
В цьому році з'явилася ще одна проблема, яка унеможливить виконання профспілкових зобов'язань за Угодою стосовно соціального захисту працівників: зміни в системі соціального страхування. Єдине, що вдалося профспілкам, не допустити зменшення розміру оплати лікарняних (за винятком осіб із стажем менше трьох років). Але скасовано часткову оплату санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, ДЮСШа, фінансування студентських санаторіїв- профілакторіїв. Все пояснюється війною. А де дії влади в напрямку ліквідації корупції, боротьба з тіньовою зайнятістю і зарплатою в конвертах? Знову все перекладається на пересічних громадян. Практично заблоковано роботу Державної інспекції праці, Держгірпромнагляду, що при нинішньому правовому нігілізмі, масових порушеннях прав працівників – просто злочин.
Той факт, що влада практично позбавила працівників права на оздоровлення, покладає більшу відповідальність на профспілкову сторону і звичайно роботодавців. Посилює проблему віднесення до ручного управління Кабміну перерахування профкомам бюджетної сфери 0,3 відсотка зарплати на оздоровчу роботу, але профспілки не можуть відмовитися від своїх зобов'язань за цим розділом Угоди. Багато зроблено у цьому плані торік обкомом профспілки працівників охорони здоров'я - оздоровлено 138 членів профспілки в обласній бальнеологічній лікарні. За рахунок профспілкового бюджету було здешевлено путівки на суму 550 тис. грн. За участю обкому та профкомів первинних профорганізацій оздоровлено 437 дітей медпрацівників. Вирішена проблема страхування медпрацівників на випадок ініфікування на ВІЛ/СНІД при виконанні ними службових обов'язків. На підприємствах обласної організації профспілки працівників автомобільного і сілгоспмашинобудування в минулому році витрачено коштів, спрямованих на соціальний розвиток (на запровадження не передбачених законодавством пільг та виплат працівникам і членам їхніх сімей) більше 2 млн. гривень.
Максим Баланенко відзначив, що на обласному рівні налагоджена співпраця з владою і роботодавцями, але потребує кардинальних змін соціальний діалог на державному рівні. Практична відсутність його нівелює всі спроби профспілок захистити права працівників, звернення до Уряду залишаються без розгляду.
Йшла мова і про ситуацію, що відбувається з цінами, особливо на продовольчі товари власного виробництва. В угоді є зобов'язання сторін про вплив на ціноутворення, недопущення необґрунтованого підвищення цін. Тому члени Ради ФПО звернулися до соціальних партнерів про негайне проведення зустрічі співголів обласної тристоронньої соціально-економічної ради для розгляду критичної ситуації і визначення шляхів її вирішення та зажадати від Уряду повернення прав облдержадміністраціям прав щодо регулювання цін на соціально значущі товари.
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО

 

Більше турбує соціальна несправедливість

Більше турбує соціальна несправедливість
Федерація профспілок Кіровоградської області з нагоди Всесвітнього дня соціальної справедливості провела ряд заходів. Зокрема, пройшло засідання Кіровоградської обласної тристоронньої ради, на якому обговорювалися питання реформування бюджетної системи: як у цих непростих процесах зберегти принцип соціальної справедливості. Відбулася зустріч Голови ФПО Максима Баланенка з профспілковим активом ПАТ «Гідросила» (озвучив перелік проблем, які заважають будувати соціально справедливе суспільство: зубожіння населення, розбалансування економіки, колапс у комунальній та соціальній сферах і назвав вихід – налагодження дієвого соціального діалогу на всіх рівнях, врахування думки профспілок).

DSC00835 fd0cf
Протягом лютого тема соціальної справедливості звучала на обласному радіо у щотижневій радіопередачі «Профспілковий меридіан». У ній брали участь голова ФПО, голови обласних організацій профспілок працівників освіти і науки, культури, автотранспорту і шляхового господарства Світлана Скалько, Зоя Кадук, Людмила Попова.
Двічі працівники профспілкових органів були гостями у прямому ефірі радіо та телепередачі «Радіо та телемайдан» - Голова ФПО, голови обкомів профспілок працівників охорони здоров'я Лариса Козлова, лісового господарства Валентина Токарчук, правовий інспектор обкому профспілки медиків Ольга Заватій та голова Кіровоградського райкому профспілки працівників АПК Євгенія Герасимова. Обговорювалися зміни в законодавстві, які не завжди йдуть на користь людям, питання реформування бюджетної системи та готовності профспілок до соціального захисту в сучасних умовах.
До Дня соціальної справедливості в обласній газеті «Народне слово» профспілковим матеріалам було присвячено сторінку.
Марія Іванова
керівник прес-центру ФПО

 

Як зберегти принцип соціальної справедливості

Як зберегти принцип соціальної справедливості
У рамках Всесвітнього дня соціальної справедливості відбулося засідання Кіровоградської обласної тристоронньої ради. Обговорювалися питання реформування бюджетної системи: як у цих непростих процесах зберегти принцип соціальної справедливості. Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, реформа міжбюджетних відносин, яка викладена у Державному бюджеті, зміни у Бюджетному і Податковому кодексах, м'яко кажучи, поки що не радують. Перші наслідки заявили про себе у другій декаді січня, коли медики і освітяни не отримали вчасно аванс. Виявилося, в державі відсутні Порядок та умови надання відповідних субвенцій. Тепер нова проблема: подекадне перерахування субвенцій, що унеможливлює виплату зарплати в строки, передбачені колдоговорами. Дуже хвилюють профспілкову сторону проблеми, які виникають у процесі формування місцевих бюджетів, торпедування об'єднань громад, що неминуче призведе до ліквідації окремих сіл.

DSC00828 08952
Автори податкових ноновведень подають їх як благо - профспілки мають свою точку зору, зокрема щодо податку на нерухомість, особливо об'єктів нежитлової нерухомості, а точніше незгоди з окремими його нормами. Під виглядом податку на розкіш під оподаткування попали надвірні туалети, погреби, навіси, сараї... Профспілки розробили власний законопроект, виключивши названі об'єкти з бази оподаткування. Натомість запропонували включити до об'єкту оподаткування судна, літаки і вертольоти, власниками яких є заможні верстви населення. При цьому базу оподаткування нежитлових приміщень запропоновано зменшити на 120 кв. метрів. Сумнівні надходження будуть і з підакцизних товарів. Це теж податок, який ляже на гаманець працівника.
Додають негативу і постійні скорочення - в державі пішла пошесть на цей процес. Держслужбовців планується скоротити на 20 відсотків, працівників бюджетної сфери – на 3. Максим Баланенко підкреслив, що профспілкова сторона буде серйозно підходити до надання згоди при звільненні, при спробі роботодавців в односторонньому порядку знизити рівень оплати праці, позбавити виплат законодавчо встановлених доплат і надбавок і закликав соціальних партнерів сповідувати один і той же принцип: берегти кадри, підтримувати їх у важкий час, а не викидати на вулицю.
Голова ОДА Сергій Кузьменко розділяє позицію профспілок. Мета сторін діалогу одна: розвиток області і підвищення добробуту її жителів. Торік завдяки зусиллям ряду підприємств до бюджетів різних рівнів надійшло майже на 17 відсотків доходів більше, ніж за попередній рік. Незважаючи на складну ситуацію в області є певна тенденція збереження робочих місць і створення додаткових. Сергій Кузьменко подякував профспілковим лідерам, які проводять постійний моніторинг ситуації у трудових колективах. Завдяки спільній роботі вдається уникати напруги. Не так давно, відзначив він, разом з профактивом обговорювали законопроект про Державний бюджет на 2015 рік і деякі пропозиції були пом'якшені. Сьогодні область живе в умовах, коли відбулися суттєві зміни в Податковому і Бюджетному кодексах, які передбачають впровадження нової моделі фінансового забезпечення місцевих бюджетів та бюджетних відносин, розширення дохідних джерел та видаткових повноважень, переміщення їх від центру до територій, громад. Голова ОДА закликав партнерів вчитися користуватися цими змінами, адмініструвати податки, які передаються на місця. А головне, наполягає профспілкова сторона, не загубити під час реформування людину праці, її права та інтереси.
Марія Іванова,
керівник прес-центру ФПО

 

Завдяки професіоналам підприємство працює стабільно

Завдяки професіоналам підприємство працює стабільно
У КП «Теплоенергетик» завжди діяв вагомий колективний договір, який гарантував його працівникам соціально-економічний захист. Нещодавно надійшло доручення головного управління ЖКГ Кіровоградської міськради: опрацювати питання щодо припинення дії колдоговору в частині додаткових виплат: надбавок, доплат тощо, переглянути штатний розпис, підготувати пропозиції щодо скорочення посад та розглянути питання щодо переходу на скорочений робочий день (тиждень). Вирішили цю пропозицію обговорити в колективі, адже зміни до колдоговору керівник не може вносити одноосібно.
За ініціативою профкому відбулася конференція трудового колективу. Обговорювалися звіти директора про діяльність підприємства в 2014 році, профкому - про виконання колдоговору та про внесення змін до нього. Третє питання активізувало присутніх – більшість висловилася: не вносити зміни у колдоговір в частині додаткових виплат, оскільки вони передбачені законодавством за особливі умови праці. Підприємство виконує важливу місію: забезпечує теплом третину жителів обласного центру. Незважаючи на те, що «Теплоенергетик» потребує значних капіталовкладень для модернізації (частині обладнання вже більше 50 років), завдяки висококваліфікованим працівникам працює стабільно: постачає тепло і виробляє електроенергію. До того ж, своєчасно сплачує податки.
Штатний розпис на конференції не розглядався, оскільки це прерогатива директора. Після вивчення ситуації був виданий наказ про переведення працівників з 13 березня на неповний робочий день, а з кінця опалювального сезону – на скорочений робочий тиждень. Це вимушений захід. Були внесені також зміни в систему надбавок ІТР-івців та управлінського персоналу – їх знижено на 50 відсотків. Такі дії підприємства на доручення головного управління ЖКГ.
Доручення вимагає посилити на підприємстві претензійно-позовну роботу. Це правильно, бо «Теплоенергетик» має борги по оплаті газу. Викликані вони боргами споживачів тепла – неспроможністю збіднілим населенням сплачувати послуги. Розуміючи це, підприємство виробляє послуги за нульовою рентабельністю.
Ольга Синицька,
голова профкому КП «Теплоенергетик»

 

Зарплатна крига скресла

Зарплатна крига скресла
У минулому році Профспілка працівників автотранспорту та шляхового господарства прийняла рішення про вступ у колективний трудовий спір на національному рівні з Кабінетом Міністрів України. (Ініціаторами були Кіровоградський і Полтавський обкоми профспілки). Національна служба посередництва і примирення зареєструвала трудовий спір і вимоги найманих працівників: терміново погасити заборгованість із зарплати працівникам дорожніх підприємств і забезпечити колективи об'ємами робіт та їх фінансування на рівні 2014 року.
Далі все мало йти за визначеною процедурою. Відбулася узгоджувальна зустріч уповноважених представників щодо вирішення трудового спору. Проте урядова сторона затримує проведення примирних процедур. Від дня реєстрації спору Кабмін так і не визначив представників від урядової сторони у склад примирної комісії для розв'язання конфлікту. Виходячи з цього, Президія ЦК профспілки постановила, що Кабмін порушив норми законодавства і ухиляється від примирних процедур. Отже, Профспілка вичерпала всі засоби щодо вирішення колективного трудового спору і має право на страйк.
А тим часом крига скресла. 29 січня Робоча група Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення розглянула питання щодо стану заборгованості з виплати зарплати шляховикам. Голова ЦК профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства України О. Хмарний вніс ряд пропозицій, зокрема: забезпечити до 1 квітня ц.р. погашення заборгованості з виплати зарплати в повному обсязі, визначити механізм оплати робіт, виконаних у попередні роки, внести зміни до Бюджетного кодексу України щодо відновлення спрямування до спеціального фонду держбюджету джерел фінансування дорожнього господарства.
Цими днями відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, на якому розглядалося питання щодо аналізу стану заборгованості з виплати заробітної плати, в якому взяв участь Голова профспілки. Пропозицію Профспілки з питань термінового погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам дорожньої галузі підтримали ряд народних депутатів та членів згаданого Комітету.
На сьогодні заборгованість із зарплати шляховикам України, в т.ч. кіровоградським, вдалося скоротити – залишився заборгований 1 місяць.
Людмила Попова,
голова обкому профспілки
працівників автотранспорту та
шляхового господарства

Останнє оновлення (Вівторок, 10 лютого 2015, 14:03)

 

Зміни в законодавстві щодо надання відпусток

Зміни в законодавстві щодо надання відпусток

1 лютого п.р. набрав чинності Закон України "Про внесення зміни до статті 25 Закону України "Про відпустки" № 121-VIII від 15.01.2015 (далі — Закон № 121-VIII).

Детальніше...

 

Мораторій на перевірки суб'єктів господарювання

Мораторій на перевірки суб'єктів господарювання

1 січня п.р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року № 76-VIII.
Пунктом 8 Перехідних положень Закону встановлено, що перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб – підприємців контролюючими органами (крім Державної фіскальної служби України та Державної фінансової інспекції України)

Детальніше...

 

Зміни в пенсійній системі

Зміни в пенсійній системі


28 грудня 2014 року Верховною радою України прийнято Закон України "Про державний бюджет на 2015 рік" № 80-VIII та ряд законів, які регулюють питання пенсійного законодавства.
Відповідно до Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року № 76-VІІІ (далі — Закон № 76-VІІІ)зменшується розмір "спеціальних" пенсій.
Так, з 1 січня п.р. при призначенні пенсій таким категоріям пенсіонерів, як державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, прокурори, судді, народні депутати, відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшується з 70 до 60 відсотків. При призначенні пенсій науковим (науково-педагогічним) працівникам відсоток від заробітної плати, що береться для обчислення пенсії, зменшено з 80 до 60 відсотків.
Також, Закон № 76-VІІІ пердбачає позбавлення права на одержання «спеціальної» пенсії у разі вчинення корупційного діяння (у разі набрання законної сили обвинувальним вироком суду або набрання законної сили рішенням суду щодо притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, звільнення з роботи у зв'язку із засудженням за умисний злочин із використанням свого посадового становища, пов'язане з корупцією). У таких випадках пенсія призначається на загальних підставах.
Перерахунок «спеціальних» пенсій буде проводитися відповіднодо Порядоку проведення перерахунків таких пенсій,який визначатиме Кабінет Міністрів України. Вищезазначений порядок на даний час не розроблено.
Законом № 76-VІІІ також скасовано можливість дострокового виходу на пенсію за 1,5 року до досягнення пенсійного віку, якщо людина звільняється у зв'язку із скороченням штатів або за станом здоров'я. Скасовано також можливість дострокового виходу на пенсію за 2 роки до досягнення пенсійного віку особам, які вивільняються у зв'язку із закриттям ЧАЕС.
Проте, пенсії, призначені достроково до 1 січня 2015 року, будуть виплачуватися і надалі.
Крім цього, Законом України № 80-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2015 рік» Кабінет Міністрів України має затвердити спеціальний порядок проведення індексації розмірів пенсій у 2015 році.
Законом України № 71-VІІІ від 28 грудня 2014 року «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71-VІІІ) з 1 січня ц.р. внесено зміни до статті 164 Податкового кодексу. Даною нормою визначено, що оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує три мінімальних заробітних плати, тобто - 3654 грн., в частині такого перевищення за ставкою 15%.
Якщо ж сума перевищення над трьома мінімальними заробітними платами більша за 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку збільшується до 20%.
Оподаткування пенсій здійснюється органами Пенсійного фонду України в автоматичному режимі. Пенсіонерові не потрібно звертатися з цих питань до податкової інспекції чи управління Пенсійного фонду України.
                                                                                                                                                                             

Детальніше...

 

Посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю

Посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю

Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» (набрав чинності 1.01.2015) посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю.

Детальніше...