Архів новин
2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Зміни в законодавстві з 01 січня 2023 року

Новий Порядок організації військового обліку

Уряд постановою від 30.12.2022 № 1487 затвердив новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Змінами, зокрема, передбачено, що взяттю на персонально-первинний та персональний військовий облік в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях підлягають громадяни України з числа:

призовників у віці від 16 (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років;
військовозобов'язаних та резервістів, які не досягли граничного віку перебування у запасі, у тому числі жінок, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, а також за власним бажанням жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, перелік яких затверджений Міноборони.

Для ведення персонального військового обліку підприємства здійснюють:

перевірку у громадян України під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікового документа або відображення в електронній формі інформації, що міститься в таких документах з використанням мобільного додатка Порталу Дія. Приймання на роботу (навчання), взяття на персональний військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів здійснюється тільки після взяття їх на військовий облік;
доведення до призовників, військовозобов'язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис;
надсилання у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
оповіщення призовників, військовозобов'язаних та резервістів про їх виклик до відповідних центрів комплектування і забезпечення їх своєчасного прибуття;
подання до відповідних центрів комплектування на їх вимогу відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональний військовий облік яких вони ведуть.

Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов'язані до кінця 2026 року.

Зняття з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Призовники, військовозобов'язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.

Єдина державна система цивільного захисту

23 грудня 2022 року Кабмін вніс зміни до розпорядження КМУ «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації» від 25.03.2020 № 338 і постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 9.12.2020 р. № 1236, якими продовжено на всій території України карантин до 30 квітня 2023 року.

Вимоги щодо діяльності пунктів незламності

Кабінет Міністрів постановою від 17.12.2022 № 1401 визначив вимоги щодо розгортання та діяльності пунктів незламності в умовах воєнного стану.

«Пункти незламності» поділятимуться на стаціонарні та мобільні. Розгортання та функціонування пунктів незламності організовується органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб'єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою).

Місця розташування пунктів незламності розміщуються на офіційних інформаційних ресурсах центральних та місцевих органів виконавчої влади, в тому числі на офіційному інформаційному порталі Кабінету Міністрів України (за посиланням http://nezlamnist.gov.ua), органів місцевого самоврядування, суб'єктів господарювання та інших інформаційних ресурсів державної та приватної форми власності (за згодою), а також на дошках оголошень.

Змінюється Порядок обчислення середньої зарплати

З 1 січня 2023 року змінюється Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.

Передбачається, зокрема, що період призупинення дії трудового договору у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України визначається як поважна причина і виключається з розрахункового періоду під час обчислення виплат за страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, що дозволяє уникнути зменшення розмірів допомог по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, по безробіттю тощо працівникам, з якими під час військової агресії було призупинено дію трудового договору. Це передбачено постановою КМУ від 2.12.2022 № 1350 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо забезпечення реалізації окремих функцій Пенсійного фонду України та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яка набуває чинності з 1.01.2023.

Відпустки військовослужбовцям під час дії воєнного стану

Законом від 1.12.2022 № 2822-ІХ «Про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану» передбачено, що в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення; кожна зі зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець; частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше ніж 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Щодо порушення прав у сфері праці

1 грудня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2806-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці», який спрямований на захист учасників трудових відносин від різних форм мобінгу на робочому місці і встановлення адміністративної відповідальності за такі дії.

Зокрема, Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 173-5 «Мобінг (цькування)» такого змісту:

Вчинення мобінгу (цькування) - тягне за собою накладення штрафу від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 – 2550 грн.) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.
Вчинення такого діяння групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягне за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 – 5100 грн.) або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Варто зазначити також, що 16 листопада 2022 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці» (реєстр. № 5748).

Закон визначає мобінг як діяння роботодавця або окремих працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження гідності та честі працівника, його ділової репутації у формі: психологічного та економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів е-комунікацій; створення щодо нього напруженої, ворожої, образливої атмосфери, що змушує особу недооцінювати власну професійну придатність.

Робота за сумісництвом

Постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 року № 1306 скасована постанова від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», а розпорядженням № 1047-р цього ж дня скасований наказ Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 року № 43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

Визначено, що при укладенні трудового договору про сумісництво необхідно враховувати норму статті 102-1 КЗпП України про те, що сумісництво – це виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час. Тобто при укладенні трудового за сумісництвом працівнику необхідно встановити графік роботи, який є поза робочими часом за основним місцем роботи.

 

 

Вручили гуманітарну допомогу

Вручили гуманітарну допомогуP30110-123331 8958b
Безперечно, нинішній воєнний час випробовує на міцність і воїнів на фронті, і цивільне населення в тилу. Особливо нелегко сьогодні дітям, у першу чергу тим, які опинилися у скрутному становищі. Аби пережити нелегкі часи, їм потрібна підтримка.
Одне із завдань профспілок – допомагати тим, хто опинився у складній ситуації. Так діє і Профспілка будівельників України, яка передала харчові набори для кіровоградських студентів-будівельників із малозабезпечених сімей та сиріт.
Голова обкому профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів Сергій Дергачов та заступник голови обкому на громадських засадах Григорій Святун вручили гуманітарну допомогу окремим учням «Кропивницького професійного ліцею» облради та побажали їм успішно навчатися й сумлінно освоювати майбутню професію, адже після закінчення війни країна покладає на них великі надії.
Учні та директор закладу Ольга Горох подякували за турботу та часточку тепла, яку принесли гості.

 

«Гідросилівці» - ЗСУ

«Гідросилівці» - ЗСУФото Збір коштів для ЗСУ 68224
У нелегкий час війни багато українців долучаються до підтримки Збройних сил України. Потреби ЗСУ сьогодні життєво важливі для нашого суспільства. Від єдності народу, фінансової та моральної підтримки також залежить результат війни. Усі сили наших бійців спрямовані на знищення ворога, і обов'язок кожного з нас – підтримати українську армію, аби вигнати окупанта з нашої землі.
«Гідросилівці» також не залишаються осторонь цієї благородної справи., Профспілковий комітет звернувся до заводчан долучитися до збору коштів та підтримати наших захисників. Навіть невеликий внесок у підтримку армії наближає Україну до довгоочікуваної перемоги та дозволить зберегти життя захисників.
Так, зібрані кошти, разом із виділеною сумою профорганізації, в сумі 36268 грн. перераховані для потреб армії на спеціальний рахунок, відкритий Національним банком України.
Дякуємо небайдужим заводчанам за активну патріотичну позицію та бажання зробити свій внесок у Перемогу!
Збір коштів на потреби ЗСУ продовжується,скриньки для збору коштів встановлені на прохідних заводу.
ПРАЦЮЄМО ДАЛІ ЗАДЛЯ ПЕРЕМОГИ!
Сергій Олійник,
Голова ЄППО «Гідросила»

 

Воїнам – підтримка...

Воїнам – підтримка...0-02-05-5edee4ebceb8d379b61701500115204922ff8bf336e93ddcd5d5ee52e3a07ff5 1e16686f 2bc3b
Війна, розв'язана агресоркою-росією, покликала на фронт не тільки кадрових військових та тих, хто має досвід у цій справі, а людей різних професій, які стіною стали на захист своєї землі. Взяли у руки зброю і чимало працівників культури, залишивши на час війни затишні кабінети, музичні інструменти, сцену театру, філармонії чи Будинку культури. Така високопатріотична еліта, безперечно, викликає захоплення і слугує прикладом для наслідування.0-02-05-8b74841736aebeb4a2058b40eaa8226945cf29523bda8b10b3c15702375003b7 6f9b18b7 d3e94
Звісно, колективи разом із профспілковими організаціями проводжали своїх працівників на відповідальне завдання щодо захисту територіальної цілісності України. Організації профспілок продовжують підтримувати зв'язок зі своїми воїнами, уболівають за них та чекають на повернення з перемогою.
Значний внесок задля підтримки українських воїнів роблять міжнародні профспілкові об'єднання. Чимало з них прийняли рішення допомогти фінансово воїнам – членам Профспілки працівників культури України, мобілізованим до лав ЗСУ. (Профспілка багато років співпрацює з колегами із зарубіжжя за різними напрямками). Сьогодні на першочерговість у співпраці вийшла підтримка «культурних» захисників.
Тільки один приклад. Нещодавно Президія ЦК Профспілки затвердила порядок надання благодійної допомоги тим воїнам, які постраждали від російських агресорів. Відповідно до цього рішення за поданням Кіровоградського обкому профспілки працівників культури матеріальна допомога була надана і нашим працівникам культури, яких мобілізували до війська в особливий період, тобто під час війни. Її отримали працівники обласної філармонії, театру корифеїв, краєзнавчого музею, Гайворонського КЗ «Центр культури і дозвілля» Гайворонської міської ради, таких же центрів Олександрівської, Новомиргородської, Петрівської громад. Загальна сума наданої допомоги – 61 тис. грн. Кошти були перераховані на розрахункові рахунки воїнів-спілчан.0-02-05-75ae09e16fc09143b159061c2de90aad5a2744f07094b19ff743b081b3fe97b3 ac0ade55 bf6ae
Вручення допомоги відбулося у дружніх колективах закладів культури напередодні Новорічних та Різдвяних свят. До речі, у січні минулого року актори театру корифеїв грали у виставі «Іду на вас», а сьогодні дехто з них – на фронті...
Зоя Кадук, Голова обкому профспілки працівників культури
А Профспілці – вдячність...
Шановні колеги! Адміністрація театру імені М. Л. Кропивницького та профспілкова організація висловлюють щиру вдячність Голові обласної організації Профспілки працівників культури Зої Миколаївні Кадук, а також Центральному Комітету Профспілки працівників культури України (голова Людмила Федорівна Перелигина), за надану матеріальну допомогу нашим працівникам, які сьогодні стоять на захисті нашої держави.
Лариса Коваленко, голова профкому,
Вячеслав Вандрашек, директор театру0-02-05-8075d4e9b4072e75fbca9df3d17268020c9a779f8a99c3ce30fa5c2640384531 74831b10 8c013
Адміністрація Кіровоградської обласної філармонії та артисти академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» висловлюють щиру вдячність обласній організації Профспілки культури Зої Кадук та Центральному комітету Профспілки працівників культури України (голова – Людмила Перелигина) за матеріальну допомогу нашим хлопцям, які сьогодні захищають державу. Нехай наше національне мистецтво і надалі примножує красу, велич та авторитет нашої держави, а Вам, Зоя Миколаївна, та усім працівникам культури - МНОГАЯ ЛІТА У повному здравії і благополуччі. Слава Україні!0-02-05-9695b70d491804dd620cb98973d6faaa1e31939955ee4dda4e76db9767e2405f e58c4199 0456e0-02-05-689325fc2c6e288fd6ee36af1a9d47938b3aa5caa8c5f33998fd359c3d68e0bc cd85424e fd1d10-02-05-eb3e75ad56929a63cf209498e93bc134dd15d96297c8e2c036fa5c7162fc0309 f8668634 c8138
Антоніна Червінська, голова профкому,
Наталія Агапєєва, директор філармонії

 

Задля виживання людини праці

Задля виживання людини праці
Федерація профспілок Кіровоградської області звернулася до Федерації профспілок України з пропозицією ініціювати перед Міністерством України питання щодо підвищення оплати часу простою. Тобто запропонувати Мінекономіки розглянути питання про внесення змін до ст. 113 КЗпП, якими передбачити, що розмір оплати часу простою не з вини працівника не може бути нижчим фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ФПУ уже вдруге звертається до Мінекономіки з такою пропозицією. Першого разу – у липні 2022 року. У листі, зокрема йшлося, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (ч. І ст. 113 КЗпП). Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про оплату праці» та ст. 96 КЗпП мінімальний посадовий оклад встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Відтак, розмір оплати за час простою для низки працівників, у т. ч. бюджетної сфери, буде нижчим за офіційно визначений розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Враховуючи, що фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (6032 грн у цінах січня 2022 року) більш ніж удвічі перевищує встановлений (2600 грн з 1 липня ц. р.), визначений законодавством розмір оплати часу простою не забезпечує працівнику мінімального життєвого рівня та генерує зростання бідності населення, особливо в умовах пришвидшення інфляції, яка з початку року зросла до 17,4%.
З метою підтримки населення та недопущення поглиблення бідності, насамперед серед працівників, пропонувалося внести відповідні зміни до ст. 113, якими передбачити, що розмір оплати часу простою не з вини працівника не може бути нижчим фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Наприкінці грудня минулого року ФПУ повторно звернулася до Мінекономіки з відповідною пропозицією. «З огляду на необхідність забезпечення мінімальних стандартів для виживання людини та враховуючи, що простій відбувається в умовах воєнного часу за постійної загрози життю та здоров'ю працівника, пропонуємо розглянути питання щодо внесення змін до ст. 113 КЗпП, якими передбачити, що розмір оплати часу простою не з вини працівника не може бути нижчим фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб».

 

ФПУ – про трансформацію виконавчої влади

ФПУ – про трансформацію виконавчої влади

Федерація профспілок Кіровоградської області звернулася до Федерації профспілок України щодо ініціювання проведення міжвідомчої наради із зацікавленими центральними органами виконавчої влади стосовно трансформації органів виконавчої влади в Україні. ФПУ повідомила наступне.
У червні та липні поточного року, зважаючи на бурхливе обговорення питань оптимізації або реформування державного сектору у суспільстві та у професійному колі, голова Профспілки працівників державних установ України (далі - ППДУУ) провів низку робочих зустрічей з керівництвом Національного агентства України з питань державної служби (далі - НАДС), зокрема і з її головою – Наталією Алюшиною.
НАДС було розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання скорочення граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів», який заходив на погодження до ППДУУ у липні поточного року. Пропозиції стосувались скорочення наявних вакантних посад. ППДУУ не погодила вищевказаний проєкт, надавши аргументовані зауваження та пропозиції.
Зауважимо, що станом на сьогодні до СПО об'єднань профспілок не надходило від Кабінету Міністрів України проєкту нормативно-правого акту щодо комплексної трансформації органів виконавчої влади.
У разі отримання такого проєкту ФПУ, як один із суб'єктів Угоди про утворення СПО об'єднань профспілок, буде готова порушити разом із ППДУУ, питання його опрацювання у форматі соціального діалогу.
Що стосується реформ окремих служб (Фонду соціального страхування України, Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці, Національної соціальної служби України, служби зайнятості тощо), то СПО об'єднань профспілок опрацьовує проекти нормативно-правових актів із зазначених питань та надає свої висновки окремо по кожному питанню. Зазначимо також, що окремі пропозиції надавались у контексті пропозицій до Держбюджету України на 2023 рік.

 

Профспілка, як і всі українці, має вижити і стати сильнішою

Профспілка, як і всі українці, має вижити і стати сильнішоюСвітлана Трофименко e0030
Світлані Трофименко, як кажуть, сам Бог велів очолити Олександрійську міську організацію профспілки працівників державних установ. Активна, творча, цілеспрямована, креативна фахівчиня, яка не просто зайняла свою посаду, як кажуть, для місцесидіння – вона наділена особливим хистом бачення широких горизонтів. Наша розмова із Світланою Володимирівною – про поєднання професійних та профспілкових обов'язків у непростий воєнний час.
- Знаю Вас, як цікаву, неординарну особистість, яка могла б реалізувати себе у багатьох творчих професіях, а Ви обрали економіку. Чи відповідає Вашим внутрішнім запитам ця професія?
- Той, хто думає, що професія економіста нецікава, він помиляється. Якщо підходити до неї творчо, то можна зрозуміти її потенціал – в ній сфокусована аналітика, математика, статистика... Набуті знання уміло застосовую на своїй посаді - заступника начальника управління економіки міської ради. Для мене - це не просто робоче місце, а улюблена справа, де знаю кожну цифру чи рядок, яка дозволяє реалізовувати фахові знання на практиці. Я до цієї посади йшла поступово, починала із рядового спеціаліста, вникала у всі посадові нюанси. Добре розумію важливість управління економіки, адже на ньому зав'язана життєдіяльність міста. Наше управління називають серцем міста. Ми визначаємо його стратегічний розвиток, розробляємо цільові програми. Спектр точок дотику широкий – промисловість, енергетика, зв'язок, торгівля транспорт. Управлінці постійно тримають руку на пульсі, щоб кожен напрямок працював, як годинник. Узялися за боротьбу зі стихійною торгівлею – побороли. Запланували налагодити чітку роботу громадського транспорту – виконали. В Олександрію переїхало багато підприємств із зони воєнних дій – зустріли і допомогли облаштуватися. Дуже люблю свій колектив, в якому усі працюють в одній упряжці. Особливо згуртувався колектив під час воєнних дій. Легкі на підйом дівчата долучаються до плетіння маскувальних сіток, переказують кошти на допомогу ЗСУ, разом із волонтерами збирають теплі речі та продукти для фронту. Коли привезли поранених бійців, уся Олександрія зносила простирадла, ковдри, збирала кошти. Гостинно приймають влада і містяни також переселенців та допомагають їм обживатися на новому місці. Хочу зазначити, що під час війни усі організації, які входять до складу міського комітету, працюють, поруч з посадовими обов'язками, задля підтримки ЗСУ та перемоги. Тільки надійшов клич про збір коштів на якесь придбання, відразу пішов рух.
- Цей стиль роботи – супервідповідальності та людяності Ви перенесли і у профспілкову площину, тому Ваша міська організація залишається на висоті. Як удається поєднувати професійні та громадські обов'язки?
- У мирний час це було легко і не обтяжливо. Я за гороскопом – Овен, а цьому знаку притаманні рух, непосидючість, прагнення охопити все. Я постійно повинна чимось займатися, придумувати, щоб усе навколо крутилося. Тим паче, у мене гарна профспілкова команда, з якою можна гори звертати. Звісно, воєнний час перевернув усе з ніг на голову. Якщо чесно, то сьогодні важко утримати профспілкову організацію, люди напружені, кожен рахує копійку, у кожного свої проблеми, але ми тримаємося гурту. На фоні інших, не розпорошуємо свої ряди. Усі розуміють, що треба пережити це лихоліття і все повернеться у звичне русло. Раніше профспілка могла дати спілчанину багато преференцій, зараз усю культмасову роботу поставили на паузу. Ми по 5-7 екскурсій організовували на рік, а зараз зупинилися – не до того. Зберігаємо ті гарантії, без яких не обійтися – матеріальну допомогу, квитки на концерти закуповуємо, зараз новорічні подарунки готуємо. Людей треба підтримувати та хоч трохи заохочувати. Як і всі українці, профспілка має вижити і стати сильнішою.
- Чи має міський комітет профспілки підтримку влади?
- Однозначно. Найперше, міський голова Сергій Кузьменко знає, що таке профспілка, з великою повагою ставиться до неї, сам – член профспілки. І вся його команда – теж члени профспілки. Хто новенький прийшов у міську раду, відразу пише заяву про вступ. Загалом, за нашими профспілковими оцінками – це золота людина. За все уболіває. Громада велика – там пориви водної мережі, в іншому місці перебої з електроенергією, купа переселенців приїхала – усіх треба обігріти. Він день і ніч на посту, у нього треба багатьом повчитися, як керувати міським організмом у непростих умовах. Усі питання вирішуємо по-партнерськи та з порозумінням. Слава Богу, у нас немає скорочень кадрів, працюємо стабільно. І це завдяки Сергію Анатолійовичу. У такий складний час спільно з міською радою проводимо заходи до державних свят, намагаємося людей відзначити, додати їм настрою. Наприклад, до Дня місцевого самоврядування кращих працівників нагороджували грамотами. Наш міський голова соціально налаштований, тому підтримує наші ідеї та починання, дає слушні поради.
- Ви нещодавно пройшли навчання по лінії ЦК профспілки. З якими враженнями та багажем знань повернулися?
- Навчатися завжди добре. Це нові знайомства, спілкування і пізнання. Багато корисного почерпнула із лекцій та тренінгів. Тим паче навчання проходило у Львові, де ми ознайомилися з пам'ятками історії та культури. Туди з'їхалася вся Україна і ми мали можливість представити свої організації, обмінятися досвідом, дізналися про профспілкову модель Швеції – дуже заманливо і цікаво. Плюс очно познайомилися з головою ЦК профспілки Юрієм Піжуком. Тож враження від поїздки зашкалюють. Але хотілося додому, на роботу.
- Відчувається, що Ви любите свою Олександрію.
- Так. Для мене це найкраще, найрідніше місто. Де не буваю, завжди поспішаю додому, у рідні стіни. Тут і дихається вільніше, і живеться комфортніше. Наше місто дуже затишне, охайне і компактне. Останнім часом воно дуже змінило своє обличчя. Мерія приділяє багато уваги зовнішньому вигляду міста – облаштували чудовий парк, прямо європейського зразка, дитячі майданчики. Вулиці літньої пори зелені, тінисті, потопають у квітах. У такому місті хочеться жити. Ми його облаштовуємо і зберігаємо цю красу для дітей. Хочу, щоб мої діти – Влад і Софійка теж жили у рідному місті. Вони навчаються тільки у 6-му класі, але дуже цілеспрямовані, обоє мріють бути лікарями і уже готуються до своєї майбутньої професії. А там, дивись, і профспілковими лідерами стануть...
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників державних установ

 

Шановна Ганно Олегівно!

images 2 7de3c
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів, гарних помислів та родинного благополуччя!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму і віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить натхнення та упевненість у собі!
Вам – безмежної віри, а Вашій «Укрпошті» - процвітання!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО           Максим Баланенко

 

Місія профспілок – бути з людьми

Місія профспілок – бути з людьми
Нещодавно у Києві відбулося засідання Ради Федерації профспілок України, у якому взяв участь голова ФПО Максим Баланенко. Наша розмова з Максимом Олексійовичем – про основні акценти засідання.
- Який напрямок діяльності зримо виділяється на фоні поточних справ?
- Голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що насамперед профспілки свою увагу звертають на те, що робиться сьогодні на фронті воїнами, які, ризикуючи своїм здоров'ям і життям, захищають країну від рашистської навали. З перших днів військової агресії багато спілчан були призвані до лав Збройних Сил України, вступили до підрозділів територіальної оборони. Профспілкові організації усіх рівнів надають їм допомогу. Можна сказати, героїчно тримають економічний фронт на своїх робочих місцях і тиловики, у тому числі спілчани. Не зважаючи на бомбардування, обстріли, вони працюють на робочих місцях, випускають продукцію, виробляють енергію, забезпечують її доставку, і все те, що сьогодні вкрай необхідно для життєзабезпечення. Пріоритетом є – підтримка ЗСУ і сил територіальної оборони. Профспілки надають їм фінансову і гуманітарну допомогу. Загалом членські організації ФПУ надали допомоги на сотні мільйонів гривень. Хочу підкреслити, що це саме профспілкові кошти і наш внесок у перемогу. У ФПУ працює штаб Гуманітарної допомоги. Він мобілізує необхідні ресурси як усередині країни, так і допомогу профспілкових партнерів з-за закордону. Ці кошти виділяються для тих, хто найбільше постраждав від війни на територіях, де йдуть бойові дії. Більше 120 млн. грн. виділено на підтримку внутрішньо переміщених осіб, яких прихистили у профспілкових закладах та санаторіях. Причому, без жодної допомоги держави. І ця робота продовжується.
- Чи змінив воєнний час завдання профспілок?
- В умовах воєнного стану ФПУ не тільки продовжує виконувати свої статутні завдання, а й розширила спектр обов'язків. Це, як було сказано, підтримка як армії, так і сил тероборони, а також членів профспілок та профспілкові організації, які найбільш постраждали через війну. Серед пріоритетних завдань нашої діяльності є зміцнення потенціалу ФПУ, посилення діяльності всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань в умовах воєнного стану. Саме так звучало основне питання порядку денного Ради. Воно є визначальним: як в умовах війни посилити організаційні спроможності, віднайти нові можливості для допомоги членам профспілок і профорганізаціям.
- Безперечно, основним для ФПУ, як у мирний, так і воєнний час, залишається захист прав та інтересів членів профспілок. Що можете сказати про представництво і захист прав та інтересів трудящих на національному рівні?
- На жаль, активізувався наступ на права профспілок та працівників. І найприкріше, що для цього використовується воєнний стан, коли ми не можемо страйкувати, пікетувати, мітингувати... А соціальний діалог практично бездіє. Ніби відбувається гра в одні ворота. В такій ситуації дуже важко зберегти конституційні права і гарантій для людини праці. Наша позиція непохитна і вона полягає у тому, що закони в Україні мають відповідати міжнародним нормам і в першу чергу європейським, куди ми так стрімко рухаємося.

Детальніше...

 

Привітання

листівка новорічна b1fd5

 

Про відтермінування Закону України №2620

Про відтермінування Закону України №2620
Федерація профспілок області зверталася до обласної ради щодо дії Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №2620-ІХ.
Тобто, зверталася з конкретним проханням: «З метою недопущення порушення законодавства, деструктивних процесів у системі соціального страхування та забезпечення виконання Фондом своїх зобов'язань перед застрахованими особами, потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві, особами з інвалідністю, просимо Вас на найближчій сесії Кіровоградської обласної ради розглянути порушене питання та прийняти рішення звернутись до Верховної Ради України та Уряду й ініціювати внесення змін до Закону №2620, відтермінувавши дату набрання чинності з 1 січня 2024 року».
У відповідь обласна рада повідомила наступне:
«Зазначеним Законом №2620-ІХ пропонується об'єднати адміністративні структури Пенсійного фонду України і Фонд соціального страхування України з метою скорочення адміністративних видатків і підвищення ефективності виконання ключових функцій фондів. При цьому Законом №2620-ІХ передбачено затвердження в бюджеті Пенсійного фонду України за кожним із видів соціального страхування власної частки єдиного соціального внеску, що спрямовується на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку та у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Очікується також прийняття низки нормативно-правових актів із врегулювання державної політики в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку.
У той же час спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні було надіслано листа до Президента України з проханням скористатися правом вето щодо прийняття Закону №2620-ІХ.
Національна тристороння соціально-економічна рада, як постійно діючий орган, що утворюється Президентом України для ведення соціального діалогу, 29 листопада 2022 року звернулася листом до Прем'єр-міністра України про розгляд можливості перенесення строку набрання чинності Законом №2620-ІХ до закінчення воєнного стану.
Враховуючи зазначене, звернення Федерації професійних спілок Кіровоградської області щодо дії Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №2620-ІХ надіслано членам постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики для ознайомлення".

 

«Мій внесок у перемогу»

«Мій внесок у перемогу»Петрiщева С Г.2 802e6
На таку тему члени Молодіжної ради ФПО продовжують творчу роботу. Слово – методисту Комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості», члену Молодіжної ради ФПО Діані Волобуєвій-Чередник:
- Зараз, кожен із нас знаходиться на своєму «фронті». Кожен допомагає, як може: і медики, і волонтери, і педагоги, і просто звичайні люди. Навіть будучи в безпеці, ми не забуваємо її ціну. Наш колектив – не виняток. Я, як його частинка, розповім про колективний внесок у перемогу.
Добрих справ в цілому обласного центру дитячої та юнацької творчості – не злічити. Це і збір коштів, і волонтерство, і підтримка переселенців, і потужна психологічна діяльність, і...Волобуєва Д. О.2 b8d14
А педагоги відділу народних мистецтв закладу вирішили підтримати наших мужніх воїнів мистецтвом. Не просто мистецтвом, а виготовленими власноруч оберегами.
Керівником гуртка «Валяння з вовни» відділу народних мистецтв - Світланою Петріщевою до Дня ЗахисниківУкраїни разом з вихованцями були виготовлені обереги «Янголи» для воїнів, які зараз знаходяться в Херсонській області.
Ініціатива виготовити такі чудові обереги, була від вихованців гуртка, адже батьки деяких дітей перебувають зараз на передовій.изображение viber 2022-10-18 15-23-28-058 c0d66
Інші педагоги не залишились осторонь і долучилися до такої благородної справи. Юлія Гумирова (керівник гуртка «Витинанка») разом зі своїми вихованцями створила неймовірні іконки-обереги в техніці витинанка.
Обереги вийшли неймовірно гарні та патріотичні. Наповнені теплом, надією,Гумирова 1 48777 сподіваннями та вірою в перемогу. Від них ніби віє чарівною символічною силою, яка обов'язково допоможе вистояти й перемогти нашим героям у боротьбі зі злом!изображение viber 2022-10-14 10-13-51-246 ab9ca
Нехай вони оберігають тих, хто зараз захищає наш спокій, огортають світлом та теплом наших мужніх захисників і дарують упевненість у неминучій Перемозі!