Архів новин
2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

АНОНС

АНОНС
В Україні триває повномасштабна війна, яку розв'язала Росія. Про те, як у цих умовах працюють профспілки, як допомагають ЗСУ та біженцям, розповідає у радіопрограмі «Новини профспілок області» голова Федерації профспілок області Максим Баланенко. Слухайте радіопрограму - 4 березня о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

 

Запрошення на позачергове засідання

Григорій Осовий, Василь Шилов (ФПУ)
Михайло Волинець, Наталя Левицька (КВПУ)

Запрошення на позачергове засідання Виконавчого комітету з питань України у вівторок 1 березня (16.00-17.30, онлайн), Лука Вісентіні

Шановні колеги!
У зв'язку з погіршенням ситуації у вашій країні та ескалацією російських атак Європейська конфедерація профспілок опублікувала наведену нижче Заяву, що закликає інститути ЄС та держави-члени до негайних дій у багатьох напрямках.
Ми також вирішили скликати позачергове засідання Виконавчого комітету ЄКП у режимі онлайн у вівторок 1 березня з 16.00 до 17.30 (час Брюсселя) і дуже хотіли б запросити вас взяти в ньому участь.
Ми спеціально закликали до участі профспілки з інших найбільш підданих ризику країн: Польщі, Угорщини, Румунії, Словаччини, Литви, Латвії, Естонії, а також Молдови та Грузії, і сподіваємось на їхню участь.
Усю технічну інформацію (посилання, переклад) буде надіслано завтра.
Під час цієї зустрічі ми хотіли б обговорити низку профспілкових дій, що будуть здійснюватись у координації з членськими організаціями, МКП та ВЕРС, щоб забезпечити солідарність та підтримку вам, нашим українським колегам:
– Активізація мобілізаційних дій на рівні ЄС та національному рівні, включаючи розгляд можливості проведення дня мобілізації.
– Лобіювання інститутів ЄС та національних урядів на підтримку вимог ЄКП та підтримання високого тиску.
– Надання фінансової та гуманітарної допомоги населенню України через українські профспілки, у зв'язку з чим у понеділок 28 лютого МКП, ЄКП та ВЕРС розпочнуть спеціальну підписку на Фонд солідарності МКП.
– Допомога у створенні гуманітарних коридорів на підтримку біженців у країнах регіону та всіх інших країнах ЄС.
– Надання підтримки профспілкам, що входять до ЄКП, у країнах регіону, найбільш вразливих до наслідків російських атак.
Ми дуже сподіваємося, що ви зможете приєднатися до нас, а поки що висловлюємо вам найкращі побажання залишатися в безпеці та бути сильними.

Лука Вісентіні

 

Заява

Заява Європейської конфедерації профспілок
щодо війни в Україні

Протягом кількох днів після неприйнятного військового нападу Путіна на Україну ситуація постійно погіршується: руйнування в країні, тисячі жертв серед цивільного населення та військових, сотні тисяч біженців, які переміщуються територією України та перетинають кордони сусідніх країн у загрозливих та небезпечних умовах.
ЄКП повторює свій осуд нападу, вимагає негайного припинення військових дій, виведення російських військ із країни, початку діалогу та переговорів про мир.
ЄКП вимагає від інститутів Європейського союзу та держав-членів:
– Посилити тиск на Путіна та його уряд за допомогою всіх необхідних форм санкцій, які мають бути конкретно спрямовані на інтереси й активи російського керівництва та еліти, а також поширюватись на Білорусь за її участь у військовій агресії проти України.
– Увести заходи компенсації та альтернативного постачання, щоб зменшити негативний вплив на населення ЄС та сусідніх країн, включаючи продовження надзвичайних заходів, що використовуються ЄС для боротьби зі спалахом COVID-19, а саме:
• негайно надати оборонну військову підтримку, а також фінансову й гуманітарну допомогу Україні та її населенню;
• створити гуманітарні коридори, щоб біженці могли безпечно залишити країну, та розробити плани прийому та переселення на території ЄС;
• забезпечити безпеку та захист кордонів і населення ЄС та сусідніх країн, які найбільш вразливі до нинішніх та потенційних військових операцій Росії.
ЄКП постійно перебуває на зв'язку з українськими профспілковими колегами для забезпечення солідарності та підтримки, та в координації із своїми членськими організаціями, МКП та PERC готова:
– Активізувати мобілізаційну та лобістську діяльність на всіх рівнях для підтримки вимог ЄКП та збереження тиску на інститути ЄС та національні уряди.
– Надавати фінансову та гуманітарну допомогу населенню України через українські профспілки.
– Допомогти у створенні гуманітарних коридорів для допомоги біженцям.
– Підтримувати членські профспілки ЄКП у країнах регіону, найбільш вразливих до наслідків російських атак.

27.02.2022

 

Роботодавець та працівник, трудові відносини під час військового стану

Роботодавець та працівник, трудові відносини під час військового стану

24.02.2022 року Верховна Рада України затвердила Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022.

Дії працівника та роботодавця.

Втрачений зв'язок з працівником.
Якщо роботодавець не може зв'язатися з працівником, який відсутній на робочому місці, не вийшов на зв'язок або з інших причин, то роботодавцю необхідно табелювати його відсутність кодом «НЗ» («відсутність з нез'ясованих причин»).
Після з'ясування обставин та виявлення, що причини були поважні, можна скорегувати табель кодом «І» («інші прчини неявки»).

Дистанційна робота.
У випадку якщо для працівників проїзд до робочого місця неможливий у зв'язку з об'єктивними причинами (небезпека, зупинений транспорт тощо ), проте вони можуть виконувати роботу дистанційно – необхідно видати наказ про запровадження дистанційної роботи. У такому випадку необхідно з вищезгаданим наказом ознайомити працівників засобами електронного зв'язку.
Для працівників, які не можуть виконувати роботу дистанційно. роботодавцю необхідно оголосити простій.
Відповідно до статті 34 КЗпП України простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
Згідно з статтею 113 КзпП Україничас простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров'я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Відпустки.
Якщо працівник не хоче втрачати частину заробітку, при цьому відсутня можливість працювати дистанційно, в такому випадку можна оформити щорічну або соціальну відпустку.

Призов (вступ) на військову службу.
За умови, якщо працівника призвали на військову службу та він повідомив про це роботодавцю, останньому необхідно видати наказ про увільнення працівника від роботи зі збереженням середнього заробітку, місця роботи та посади ( стаття 119 КЗпП України), після отримання відповідних підтверджуючих документів.

Працівників залучили до трудової повинності або суспільно корисних робіт.
Під час введення та дії воєнного стану можуть запровадити трудову повинність для працездатних осіб. У випадку повідомлення працівника про його залучення до суспільно корисних робіт, роботодавцю необхідно видати наказ про збереження за працівником робочого місця або посади (пункту 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року№ 389-VIII.
Підставою слугуватиме – рішення місцевого органу влади або органу місцевого самоврядування, які повинні оприлюднюватися на офіційних сайтах вищезгаданих органів.
Порядок залучення працездатних осіб в умовах воєнного стану до суспільно корисних робіт та питання їхнього соціального захисту з урахуванням вимог Закону України «Про правовий режим воєнного стану» визначаються Кабінетом Міністрів України;

Департамент правового захисту
апарату ФПУ

 

Зразок

Зразок
Наказу про увільнення від роботи на час воєнного стану,
особливого періоду та загальної мобілізації
Для збереження територіальної цілісності України, захисту громадян від ворожої агресії, підтримки морального здоров'я в колективі а також керуючись Законом України «Про військовий обов'язок і військову службу», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Законом України «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» та на виконання положень Указу Президента «Про часткову мобілізацію»,
Наказую:
1. Усі працівники, що були призвані станом на сьогодні та будуть призвані до лав ЗСУ на час воєнного стану, особливого періоду та загальної мобілізації, увільнені від виконання посадових обов'язків на час проходження служби зі збереженням робочих місць та середньої зарплати на увесь час, що буде необхідний.
2. Працівники, що підпадають під дію п. 1 цього наказу, зобов'язані на наступний робочий день після їх виключення зі списку особового складу військової частини, надають до відділу кадрів військовий квиток та довідку військової частини, в яких буде вказуватись вид, тривалість служби і які будуть засвідчені підписом та гербовою печаткою, як доказ перебування на військовій службі та підтвердження періоду його відсутності.
3. У разі ненадання доказів, вказаних у п. 2, наказую вважати, що працівники були відсутні на робочих місцях у вказаний період без поважних причин.

 

АНОНС

АНОНС
Як живуть сьогодні територіальні громади, наскільки вони самодостатні і спроможні? Про це розповідає унікальний голова Кетрисанівської територіальної громади, однієї з найбільших не тільки в області, а й в Україні, Віктор Поліщук у радіопрограмі «Новини профспілок області». Слухайте радіопрограму - 25 лютого о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

 

Щодо прихованих загроз законопроектів №№6420, 6421

Щодо прихованих загроз законопроектів №№6420, 6421
10. 12. 2021 року урядові законопроекти «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських організацій колишнього Союзу РСР» №6420 та «Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР" №6421 було внесено на розгляд Верховної Ради України та зареєстровано. Законопроекти спираються на положення прийнятої ВР ще в 1992 році постанови «Про майнові комплекси та фінансові ресурси громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташовані на території України». Цим актом Фонду держмайна мали бути тимчасово (!) передані майно та фінансові ресурси розташованих на території України підприємств, установ та об'єктів, що перебували у віданні центральних органів загальносоюзних громадських організацій колишнього СРСР, до визначення їхніх правонаступників на території України.
Не пізніше 1999 року все без винятку майно радянських профспілок було офіційно зареєстровано уповноваженими органами держави за Федерацією незалежних профспілок України. І саме до ФНПУ законно перейшли права володіння, користування й розпорядження майном. На момент проголошення незалежності України ФНПУ була самостійною юридичною особою.
У 2007 році відбулася одна з перших спроб обмежити право власності профспілок. Починаючи з 2011 року органами прокуратури в інтересах Фонду держмайна було розгорнуто широкомасштабну судову кампанію та подано близько 300 судових позовів до ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ПрАТ «Укрпрофтур». До 2013 року більшість судових справ перебували у Вищому господарському суді. У 2011-2017 роках відповідно до рішень судів, у профспілок було безпідставно вилучено близько 70 майнових об'єктів.
Напрацьовані Урядом проектів нормативно-правових актів не відповідають нормам Конституції України, ЦКУ та Конвенції про захист прав і основоположних свобод, а також протоколам до неї.

Детальніше...

 

АНОНС

АНОНС
Серед пріоритетних завдань профспілок, у тому числі і Кіровоградського обласного профспілкового об'єднання, - забезпечення гідної оплати праці. Яких результатів удалося домогтися у минулому році в цьому напрямку, розповідає голова Федерації профспілок області Максим Баланенко у радіопрограмі «Новини профспілок області». Він також поінформує радіослухачів про співпрацю ФПО та територіальних громад. Слухайте радіопрограму - 18 лютого о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

Останнє оновлення (Середа, 16 лютого 2022, 08:42)

 

День єднання на Кіровоградщині

День єднання на Кіровоградщині0fb775f3-70f1-48a9-a82e-e767c22689ef 6d434
Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого 2022 року Днем єднання.
Кіровоградщина на чолі з обласною державною адміністрацією долучилася до ініціативи Президента. Сьогодні відбувсяся марш Єдності та автопробіг Єдності. Серед учасників маршу – і голова Федерації профспілок області Максим Баланенко, адже профспілки завжди відстоюють ідею єдності та єднання.
До акції долучилися, крім представників установ, закладів та організацій, ветерани АТО/ООС і члени родин загиблих воїнів-земляків.
Учасники маршу пронесли велетенський державний прапор від площі Героїв Майдану до Ковалівського парку.
Марш єдності – це гідна відповідь зростанню загроз, інформаційно-пропагандистського та морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

 

АНОНС

АНОНС
Минулий рік уже відійшов у недалеку історію. Він був непростим, але життя не зупинялося, у тому числі і профспілкове. Федерація профспілок області, незважаючи на обмежувальні заходи у зв'язку з ковідною ситуацією, тримала руку на пульсі і виконувала свої представницькі та захисні зобов'язання. Про конкретні профспілкові минулорічні справи розповідає голова ФПО Максим Баланенко у радіопрограмі «Новини профспілок області». Слухайте її - 11 лютого о 20 год. 10 хв. на Суспільному радіо Кропивницький (хвиля 91,2).

 

Шановний Григорію Васильовичу!

Шановний Григорію Васильовичу!
Прийміть щирі вітання з нагоди Дня народженняimages 6 9ef29
від профспілкового об'єднання Кіровоградщини!
Вам довірено високу місію - очолювати найпотужнішу громадську організацію країни і Ви її сумлінно виконуєте, наполегливо працюючи на імідж Федерації профспілок України. Озираючись на зроблене Вашими руками, розумом і серцем, можна з упевненістю сказати: Ви – справжній керманич, який вміло веде ФПУ непростими профспілковими дорогами, вирішуєте важливі соціально-економічні питання для всієї спілчанської родини України, уміло виборюєте у влади дивіденди на користь людям. Тож за роки діяльності Ви заслужили у спілчан країни високу повагу та авторитет.
Зичимо Вам і далі упевнено тримати у своїх руках кермо Федерації профспілок України, знаходити підтримку і порозуміння з партнерами, правильні шляхи розв'язання соціально-економічних проблем трудових колективів. А для цього потрібні здоров'я і натхнення, чого Вам і бажаємо! Щастя Вам – родинного і професійного, успіхів і удач, благополуччя і терпіння, вірного оточення і всього-всього, чого душа бажає! Хай доля збагачує Вас енергією і радістю, а людська шана буде подякою за плідну працю, чуйність та уміння творити добрі справи!

З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області                                               Максим Баланенко

 

Домоглися: зарплатні борги ліквідовані

Домоглися: зарплатні борги ліквідовані
Постійно виборюючи право на гідну оплату праці, профспілки ведуть настійну боротьбу з таким ганебним явищем, як борги з виплати зарплати. У цьому році ця боротьба увінчалася успіхом. За даними Головного управління статистики в області, на 1 січня 2022 року на усіх підприємствах Кіровоградщини, де діють профспілкові організації, зарплатні борги працівникам виплачені.
Слід нагадати, що на кінець 2021 року заборгованість перед працівниками була солідною – 7.5 млн. грн. Звісно, вона не зникла сама по собі. Це результат наполегливих, систематичних дій Федерації профспілок області та її членських організацій. Проводили переговори з роботодавцями, готували звернення у різні інстанції і отримали перемогу.
Федерація профспілок Кіровоградської області