Архів новин
2021
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

«Статистика в смартфоні»

«Статистика в смартфоні»
Мобільний додаток під такою назвою розробив Держстат. Його мета – подальше спрощення доступу користувачів до офіційної статистичної інформації.
Додаток – двомовний (українська, англійська). Він надає можливість користувачам оперативно та зручно отримувати офіційну державну статистичну інформацію з наборів даних Держстату, розміщених на Єдиному
Державному вебпорталі відкритих даних data.gov.ua (yfhfps ljcnegyf syajhvfwsz p 2015 hjre).
Статистична інформація у мобільному додатку згрупована за темами (галузями статистики): ВВП, населення, ринок праці, ціни, промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт, торгівля та інші, які відображаються в головному меню. Простий інтерфейс дозволяє швидко візуалізувати обрану інформацію.
Основний функціонал мобільного додатку:
- доступ до актуальної офіційної державної статистичної інформації;
- групування наборів даних за темами (галузями статистики);
- візуалізація у вигляді графіків і гістограм за обраними параметрами (показники, класифікація, територія та період);
- збереження обраної статистичної інформації до розділу «Мої набори» для швидкого доступу в майбутньому;
- поширення скріншотів із візуалізованою офіційною державною статистичною інформацією через месенджери та соціальні мережі.
Додаток працює на операційній системі Android і безплатно доступний для завантаження на Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.statinsmartphone).
Запрошуємо долучитися до використання додатку «Статистика в смартфоні».
Юлія Новак,
Начальник головного управління статистики в Кіровоградській області.

 

Криворізький ГЗКОР. Чий головний біль?

Криворізький ГЗКОР. Чий головний біль?IMG 0021-e1400745251214 97d15
За великим рахунком має бути головним болем держави, адже це – державне підприємство, але власник давно відхрестився від проблем ДП «Дирекція ГЗКОР». Тому залишається головним болем тих, у кого на очах складалася сумнозвісна доля підприємства, яке, з розвалом Союзу, так і не стало багатообіцяючим комбінатом, який мав радикально поліпшити екологічну ситуацію Криворізького басейну. Тоді заради цієї мети пожертвували навіть десятками гектарів справді золотого чорнозему. А тепер ні підприємства, ні землі...
Не варто розповідати про те, у що перетворюється підприємство, яке не має плану розвитку, а відтак і перспективи, належного фінансування, елементарної уваги та зацікавленості власника. А пливти за течією – перспектива в нікуди.
Систематично переймається долею підприємства Федерація профспілок області, яка на прохання профкому п'ятий рік підряд ставить перед Мінекономрозвитку питання щодо врегулювання достатнього фінансування та збереження державного майна, проте позитивне рішення не приймається. Змінюються міністри, назви міністерств, а у відповідь надходять відписки, про те, що ось уже на порозі є інвестори, які погоджуються завершити будівництво комбінату. Але не склалося. Головна причина – наявність кількох співучасників будівництва. Об'єкт має міжнародний статус.
В черговий раз до ФПО звернувся профспілковий комітет з конкретним проханням – посприяти у вирішенні питання виділення необхідного додаткового фінансування ДП «Дирекція ГЗКОР» у 2020 році із Державного бюджету України для забезпечення погашення першочергових видатків з оплати праці та електроенергії. Відповідне Звернення ФПО адресувала Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Станом на 7 грудня 2020 року прорахована очікувана заборгованість з погашення першочергових видатків до кінця року становить 7,3 млн. грн.
Справа в тому, що ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік» на фінансування підприємства за бюджетною програмою «Забезпечення життєдіяльності Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд» виділено 23,85 млн. грн., а розрахункова потреба підприємства – 78,67 млн. грн. І так щорічно. Різницю порахувати не складно. Хто покриє решту?
Виділений на 2020 рік обсяг фінансування не зміг покрити потребу коштів на виплату зарплати працівникам навіть при встановленні неповного робочого тижня (3 дні). На фоні постійно зростаючих соціальних стандартів (мінімальної зарплати), підвищення тарифів на електроенергію, цін на пальне, матеріали обмежений обсяг фінансування схожий на підніжку, яка передбачає болісне падіння. Тобто підприємство постійно знаходиться в зоні ризику припинення своєї діяльності. Виходить, легше похоронити живе, ніж реанімувати його - по цеглинці розібрати збудоване попереднім поколінням, ніж знайти застосування напівготовому виробництву.
Крім виконання своїх основних функцій, підприємство сьогодні є єдиним виробником і постачальником послуг водопостачання та водовідведення для Долинської, а це 20 тисяч населення. Обмежене фінансування ставить під загрозу виконання виробничої діяльності забезпечення технологічної та екологічної безпеки.
Варто зазначити, що у Долинській таки буде збудовано груповий водопровід за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, і тоді підприємство точно зупиниться, адже плану його подальшої долі немає. А ситуація більш ніж критична, адже підприємство – це не лише виробництво, а й люди. Кілька сотень працівників залишаться без роботи, яку в Долинській знайти практично неможливо, без засобів до існування, без майбутньої пенсії...
ФПО закликала Мінекономрозвитку невідкладно розробити заходи щодо збереження трудових ресурсів та державного майна.

 

Своєчасна і обнадійлива зустріч партнерів

Своєчасна і обнадійлива зустріч партнерівP01203-100052 f1093
Зараз у Києві проходить Всеукраїнська акція протесту та пікетування Верховної Ради України у зв'язку із розглядом у Верховній Раді низки законопроектів, ініційованих Урядом і окремими народними депутатами, що продовжують політику наступу та звуження прав працівників і профспілок, а також неврахування пропозицій профспілок у проекті Державного бюджету на 2021 рік, зокрема щодо підвищення заробітної плати та державних соціальних гарантій, недофінансування галузей економіки і бюджетної сфери. Представники членських організацій ФПО беруть участь у названій акції. Учасники акції виставили низку вимог до влади.P01203-100507 03711
Федерація профспілок Кіровоградської області у рамках Всеукраїнської акції ініціювала зустріч представників галузевих профспілок із керівництвом облдержадміністрації.P01203-100750 9e038
Голова ФПО Максим Баланенко зупинився на окремих вимогах, які актуальні для Кіровоградщини. «Зокрема, забезпечення в умовах карантину зайнятості населення. Зараз зареєстровано майже 16 тисяч безробітних. Більше 4 тисяч осіб попереджено про наступне звільнення – левова частка в охороні здоров'я і державному управлінні. P01203-103630 4e07cСеред безробітних, здебільшого, - активна група працівників. На цьому фоні маємо лише 1,7 тисячі вакансій. Вважаємо, нам необхідно терміново розглянути цю проблему за участю трьох сторін соціального діалогу, з тим, щоб спільно її поліпшити. Що стосується Держбюджету 2021, то тут профспілки України застосували все, що дозволено Законами України: і звернення, і пікетування, і перекриття доріг. В основному це стосується фінансування освіти, охорони здоров'я і державної служби. І це дуже ускладнюється процесами, пов'язаними із децентралізацією влади. Бо вже зараз ми стикаємося із складними процесами, коли об'єднаним територіальним громадам не потрібні лікарні, школи, заклади культури. І ці проблеми нам потрібно вирішувати спільно із соціальними партнерами».

Детальніше...

 

ПРОФСПІЛКИ ВИХОДЯТЬ НА ПРОТЕСТ

ПРОФСПІЛКИ ВИХОДЯТЬ НА ПРОТЕСТ
Влада спільно з правоохоронними органами цілеспрямовано порушують конституційні та міжнародні норми щодо забезпечення захисту трудових й соціально-економічних прав працівників і профспілок.
Головною причиною таких дій є принципова позиція Федерації профспілок, яка повстала проти проведення антисоціальних реформ, наступу на права працівників і профспілок.
Влада, користуючись карантинними обмеженнями на масові зібрання та акції протесту, знову просуває цілу низку законопроектів, якими хоче змінити трудові норми, зробити їх ліберальними на користь роботодавців.
Не досягнувши зміни трудового законодавства через спротив людей влада вдалася до тиску на профспілки через правоохоронні органи, прокуратури і суди. Днями заарештовано окремі майнові об'єкти Федерації профспілок України. У ЗМІ почали тиражуватися різні неправдиві історії щодо профспілкової власності.
При тому, що правова позиція ФПУ в правовідносинах з державою щодо визнання права власності на майно профспілок є незмінною і підтверджено рішенням Європейського суду з прав людини від 09.10.2020.
Все це розцінюється як спроби залякування, переслідування професійних спілок за активну правозахисну роботу, організований спротив лібералізації трудового законодавства та ліквідації основних трудових і профспілкових прав громадян України.
Закликаємо всіх членів профспілок 2 і 3 грудня 2020 року прийти до Верховної Ради, щоб захистити свої конституційні права.
Акції розпочинаються о 10.00.
Прес-центр ФПУ

 

Заява

Заява
у зв'язку з черговим наступом влади
на права працівників та профспілок

У черговий раз провладна більшість, вдалася до порушення конституційних та міжнародних норм, що стосуються трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок.
Головна причина цього - принципова позиція Федерації профспілок України, яка повстала проти політики максимального зниження соціальних норм та мінімального контролю за їх додержанням, яка є «падінням на дно». В Україні намагаються запровадити найбільш огидні форми експлуатації праці робітників, які використовувалися в кінці ХІХ і на початку ХХ століття, та знищити профспілки.
Це порушує основоположні пакти ООН про права людини, Конвенції МОП, ратифіковані Україною, Угоду про асоціацію Україна - ЄС та торгівельну угоду між Україною і Канадою.
Ми розцінюємо ці спроби, як залякування та тиск на професійні спілки через активну правозахисну роботу, організований супротив лібералізації трудового законодавства та ліквідації основних трудових і профспілкових прав громадян України.
Влада в умовах карантину, яким обмежено проведення масових заходів, використовує правоохоронні органи, під надуманим приводом через суд наклала арешт на об'єкти власності Федерації профспілок України, в тому числі на Будинок профспілок у Києві, побудований у 1980 році на профспілкові внески.
Такі дії є неприйнятними у цивілізованому світі. В черговий раз, зловживаючи відсутністю законодавчого врегулювання питання правового статусу майна загальносоюзних організацій колишнього СРСР та профспілкових організацій, здійснюється тиск на профспілки, щоб дискредитувати їх в очах суспільства.
Правова позиція ФПУ щодо власності майна в правовідносинах з державою фактично визнана рішенням Європейського суду з прав людини.
Федерація профспілок України, її членські організації не допустять маніпуляцій з Трудовим кодексом України, Законом про профспілки до яких знову намагаються внести дискримінаційні трудові і антипрофспілкові норми.
Ми маємо від сьогодні розпочати мобілізацію наших рядів. Не можна допустити, щоб влада знущалася над сторічними завоюваннями українських профспілок, одночасно декларуючи, що вона відкрита до соціального діалогу і ставить своєю головною метою покращення життя усього українського народу.
За знищенням ФПУ – обов'язково впровадять рабську працю для народу України!

 

НАСТУП ВЛАДИ НА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ І ПРОФСПІЛОК

НАСТУП ВЛАДИ НА ПРАВА ПРАЦІВНИКІВ І ПРОФСПІЛОК
ФПУ прийняла постанова «Про протидію Федерації профспілок
України черговому наступу влади на права працівників та профспілок». Чим вона викликана? Останнім часом політична більшість діючої влади синхронно з правоохоронними органами цілеспрямовано здійснюють політику порушення конституційних та міжнародних норм щодо захисту трудових і соціально-економічних прав працівників і діяльності профспілок.ФПУ картинка 331a8
Головною причиною таких дій є принципова позиція Федерації профспілок України, яка повстала проти проведення антисоціальних реформ, урізання державних соціальних норм і гарантій, просування політики дешевої праці та руйнування системи соціального захисту в угоду вітчизняному бізнесу і транснаціонального капіталу.
Активне солідарне протистояння профспілок впродовж року зупинило просування законопроєктів про лібералізацію трудового законодавства та профспілки. Однак у листопаді 2020 року влада, користуючись карантинними обмеженнями на масові акції протесту, знову просуває цілу низку законопроєктів, якими намагається імплементувати у Кодексі законів про працю України славнозвісні ліберальні норми, які дискримінують права працівників та профспілок. Окрім зазначених цілей у законопроєкті про профспілки (№2681) лобіюється націоналізація власності профспілок, набутої на законних правах.
Не досягнувши мети шляхом прийняття відповідних законів, влада вдалася до інструментів реалізації своїх задумів через правоохоронні органи, прокуратуру і суди. Як факт підтвердження цих дій стало прийняття Печерським районним судом міста Києва 3 листопада 2020 року клопотання виконувача обов'язків прокурора першого відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами центрального апарату Національної поліції України Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою та транснаціональною злочинністю, Офісу Генерального прокурора Манжилея М.В. і накладення арешту на майно Федерації профспілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур» та Київської міської ради профспілок в рамках кримінального провадження №12020000000000878.

Детальніше...

 

ЧИ БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ПЕНСІЙНІ ПРАВА?

ЧИ БУДУТЬ ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ПЕНСІЙНІ ПРАВА?про пенсію a2ba9
З початку 2021 року набувають чинності зміни до законодавства, згідно з якими роботодавці подаватимуть звітність про сплату єдиного внеску раз на квартал, замість щомісячної.
Такі зміни можуть призвести до порушення прав застрахованих осіб на своєчасне та в повному розмірі призначення та перерахунок пенсій з урахуванням наявного страхового стажу та заробітку.
Незважаючи на те, що єдиний внесок нараховуватиметься та сплачуватиметься, як і раніше, щомісячно, проте відомості про його сплату надходитимуть до системи персоніфікованого обліку, на підставі даних якої обчислюються пенсії, лише протягом двох-трьох місяців поспіль. Відсутність повної інформації про сплату єдиного внеску на момент звернення за призначенням чи перерахунком пенсії призведе до штучного заниження розміру пенсії, на який має права особа, а також до відтермінування проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.
Для врегулювання зазначеного питання ФПУ звернулася до Мінсоцполітики та Пенсійного фонду України.

 

Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ

1578293557 photofacefun com 1543934966

Шановні громадяни!

З метою запобігання можливого поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом та на виконання заходів ефективної протидії поширення коронавірусної інфекції особистий прийом громадян керівництвом та фахівцями апарату Федерації профспілок Кіровоградської області  тимчасово припинено.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» пропонуємо Ваші звернення подавати шляхом направлення поштою або надсилання електронним зв’язком за допомогою мережі Інтернет.

Юридичні консультації можна одержати шляхом звернення  за телефонами: (0522) 24-38-39, 24-59-31 та  050-457-01-51.

Просимо використовувати вказані способи подання звернення.

Поштова адреса ФПО: вул. Преображенська,4,  м. Кропивницький, 25006

Адреса для електронного звернення: fpo_krop@ukr.

                                                                                                                                Адміністрація Федерації профспілок області.           

 

КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУ

КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ ПІДВИЩЕННЯ ТАРИФУimages 1 5b81c
Федерація професійних спілок Кіровоградської області, розглянувши наданий ВАТ "Кіровоградгаз" проєкт тарифу (підвищеного у 2,7 раза) на послуги розподілу природного газу на 2021 рік, визнала його таким, що не може бути затвердженим через відсутність достатніх економічних підстав, та звернулася з цього приводу до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Зважаючи на це, ФПО запропонувала товариству переглянути розмір окремих елементів витрат з метою недопущення росту тарифу (додаток до протоколу результатів відкритого обговорення проєкту структури на послуги розподілу природного газу ВАТ "Кіровоградгаз" на 2021 рік від 13.11.2020 рік).images 50dce
ВАТ "Кіровоградгаз" вказані пропозиції ФПО, не врахувало і залишило свої розрахункт без змін.
Зважаючи на надскладний стан в економіці області і держави, спад виробництва, стрімкий ріст безробіття, спад рівня заробітної плати, пропонуємо при затвердженні тарифу врахувати позицію ФПО щодо недопущення його росту та запезпечити баланс інтересів споживачів і суб'єкта господарювання, як то передбачає ЗУ "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".
Максим БАЛАНЕНКО,
Голова ФПО

 

Право на своєчасне отримання зарплати

Федерація профспілок України, як найчисельніша громадська організація, що представляє та захищає соціально-трудові інтереси найманих працівників, звернулась листом до Президента України Володимира Зеленського як Глави держави та гаранта додержання Конституції України, прав і свобод громадянин з приводу забезпечення конституційного права працівників на своєчасне отримання зарплати.
У порушення гарантій і норм Конституції України, міжнародного й національного законодавства протягом усіх років незалежності в Україні не вирішується питання забезпечення своєчасного отримання працівниками заробітної плати та ліквідації заборгованості з її виплати, обсяг якої продовжує невпинно зростати.images 1 9b863
На виконання постанови Президії ФПУ від 04.11.2020 № П-27-9 «Про дії ФПУ, її членських організацій щодо вирішення проблеми заборгованості з виплати заробітної плати» ФПУ звертається до Глави держави з проханням сприяти вирішенню проблеми заборгованості з виплати заробітної плати та прийняти рішення, зокрема, щодо:
- внесення до Верховної Ради України та визначення як невідкладної законодавчої ініціативи стосовно ратифікації частини ІІІ Конвенції МОП № 173 про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця;
- надання доручення Раді національної безпеки і оборони України розглянути на своєму засіданні проблему заборгованості з виплати заробітної плати з метою упередження виникнення кризової ситуації, що загрожуватиме національній безпеці України;
- надання доручення Кабінету Міністрів України стосовно розробки законодавчих пропозицій щодо посилення економічного захисту працівника, утворення гарантійної установи для захисту грошових вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця та визнання заробітної плати позачерговим пріоритетним платежем порівняно з іншими зобов'язаннями роботодавця, зокрема за кредитами, перед Пенсійним фондом та фондами соціального страхування.

 

Присвячено Дню Гідності та свободи

Детальніше...

 

Тарифні хитрощі газовиків

Тарифні хитрощі газовиків

Те, що йдуть розмови про тариф на газ - майже 11 грн. за куб, схоже, не безпідставні. Підтвердженням цьому стало відкрите обговорення проекту тарифу на послуги розподілу природного газу на 2021 рік ВАТ «Кіровоградгаз», в якому взяла участь Федерація профспілок області.
Очевидно, наслідуючи приклад постачальників газу, які щомісячно підвищують тарифи на газ, товариство і собі планує підвищити діючу ціну послуги майже утричі. Якщо раніше, у 2017 році, ціна газу з ПДВ була 6 грн. 88 коп і в її складі розподіл складав 62 коп, то тепер прогнозована ціна - 7 грн. 50 коп, і вже окремо тариф на розподіл - 2 грн. 87 коп, тобто у сумі майже 11 грн.
Нічого сказати: красиво обдурили українців, та ще й у такий тяжкий час. В сьогоднішніх умовах – це шок.
Поки що це тільки проект тарифу на розподіл газу. Звісно, обласне об'єднання профспілок категорично проти такого різкого тарифного стрибка і має намір звертатися до вищих органів влади з метою його недопущення.
Нас заколисували, відокремлюючи тариф за розподіл газу від ціни на газ, що це будуть буквально копійки. Відразу так і було, а насправді йде до того, що розподіл газу буде дорожче за сам газ. Хто із споживачів витримає цей тягар? Людей підкошують пандемія, безробіття, економічна нестабільність...