Архів новин
2019
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?

Влада нас не чує. Який вихід бачиш ти?DSC03949 - копия dd838
Такою була тема творчої роботи на черговому засіданні Молодіжної ради ФПО. А перед творчим завданням виступив голова ФПО Максим Баланенко, який розповів про участь делегації від Кіровоградщини у другому етапі Всеукраїнської акції протесту профспілок.DSC03952 - копия 06572 «В акції взяло участь близько 15 тис. спілчан, які прибули з усієї України, в т. ч. і з Кіровоградщини. Протестуючі висунули до влади низку вимог. Найперше, підвищити прожитковий мінімум, з якого формується зарплата, зупинити підвищення ціну на природний газ та тарифи комунальні послуги, передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік передбачені законодавством видати на бюджетні установи, передбачити підтримку вітчизняного товаровиробника та розвиток економіки країни... Профспілкова сторона виставила уряду ультиматум: якщо через місяць не буде реагування на вимоги, спілчани перейдуть до наступного етапу масових протестних дій, аж до загальнонаціонального профспілкового страйку». Позиція влади така: щодо мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму можливі дискусії та компромісні рішення, а що стосується ціни на газ, то тут безвихідь –МВФ вимагає підвищення».DSC03956 - копия d106f
Який же вихід бачить молодь? Як достукатися до влади? На її думку, головне: не мовчати, постійно висловлювати у різний спосіб своє незадоволення, більше проводити масових акцій, різко виступати по телебаченню, у пресі, вимагати звітів народних депутатів перед виборцями. Якщо влада залишається глухою до народу, то її треба у законний спосіб прибрати.DSC03957 - копия a3758 Щоб вона почула українців, молодим необхідно стати частиною влади. До влади мають прийти не політичні партії, а господарі і патріоти, які наведуть лад в українському домі. Досить обурень на кухні, безрезультатних звернень, потрібно об'єднуватися у велику силу, можливо, організувати ще один майдан. Як зазначили члени Молодіжної ради, влада дуже відірвалася від народу, тому його не чує: треба написати листи-ультиматуми керівництву держали і вимагати офіційної відповіді, запропонувати усім можновладця хоча б місяць прожити на мінімальну зарплату. Місця у владі зайняли люди багато років тому і вважають, що вони будуть у цих кріслах довічно. Вони стали неконтрольовані, тому дозволяють собі порушувати закони і зневажати власний народ. На часі – кардинальна зміна влади – до керма держави повинні прийти молоді, прогресивні люди, у яких не буде на першому плані власне збагачення. Час подбати про країну і її народ!DSC03950 - копия 4048d
Про участь у соціальних проектах розповіла голова Молодіжної ради Олена Базилюк, а член Молодіжної ради, практичний психолог Катерина Таран провела ділову гру «Башта», яка сприяла розвитку кмітливості та умінню працювати у команді.DSC03951 - копия ee54a
Марія Іванова

Останнє оновлення (Вівторок, 13 листопада 2018, 07:44)

 

Шановні автомобілісти і шляховики! Шановні спілчани!


Щиро вітаємо Вас із професійним святом –
Днем автомобіліста і дорожника!
Дякуючи обласній дорожній службі, сумлінній праці шляховиків, автомобільні артерії забезпечують повноцінне життя краю, відкривають зелене світло водіям, які справно перевозять пасажирів та вантажі. Ми пишаємося представниками таких прекрасних професій!
У великих справах дорожників і автомобілістів є внесок і обкому профспілки працівників галузі, який невпинно стоїть на захисті інтересів працівників, забезпечує їм нормальні умови для життєдіяльності.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, гідного життя і упевненості у власних силах! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас на кожному кроці!

З повагою
Голова Федерації профспілок області Максим Баланенко

загружено 1 48b02

 

Шановні спілчани та ветерани профспілкового руху!


Щиро вітаю Вас із знаменною датою на календарі Федерації профспілок області – 70-річчям утворення профспілкового об'єднання Кіровоградщини!
Це символічна дата, яка прокладає місток від минулого до сьогодення, спонукає повертатися до фахової скарбниці ветеранів, поєднувати їхній досвід із діяльністю сучасників.
Це були віхові роки: становлення, осмислення, пошуку і здобутків. Упродовж 70 років організаціям профспілок доводилося діяти у різних суспільно-економічних умовах, долати перешкоди і спротив, але вони завжди знаходили вихід із ситуацій, неухильно виконували статутні завдання. Незалежно від віяння часу чи обставин, місія профспілкового об'єднання залишалася незмінною – відстоювання прав та інтересів людей праці: забезпечення їх продуктивною зайнятістю, гідною зарплатою і пенсією, створення належних виробничих умов, організація відпочинку та оздоровлення.
Життя постійно змінюється, готує виклики, на які організації профспілок реагують відповідно до вимог часу. Сьогодні профспілковий рух переживає не найкращі часи. В умовах постійного зниження життєвого рівня людей, наступу на права працівників та й самих профспілок перед членськими організаціями постають дедалі складніші й відповідальніші завдання, які вимагають від них рішучих дій для реального захисту спілчан.
Упевнений, що Федерація профспілок області й надалі займатиме конструктивну, послідовну, наступальну і соціально відповідальну позицію, відстоюючи головні принципи профспілкового руху – Єдність, Солідарність і Справедливість!
Бажаю усім спілчанам та ветеранам профспілкового руху міцного здоров'я та довголіття, професійного і особистого щастя, упевненості та виваженості, плідної праці у благородній справі відстоювання соціально-економічних та трудових прав трудящих. Наша справа – праведна й непереможна! Висловлюю вдячність кожному члену профспілки за його внесок у зміцнення наших рядів!

З повагою
Голова Федерації профспілок Кіровоградської області
Максим Баланенко
                                                                                                                         Жовтень 2018 року

 

ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ ОБЛАСТІ - РАЙКОВИЧУ

ПРОФСПІЛКОВИЙ АКТИВ ОБЛАСТІ - РАЙКОВИЧУ
Федерація профспілок області від імені профспілкового активу звернулася до міському голови міста Кропивницького Райковича А. П. із повідомленням про рішення інформаційного пікетування та зборів профспілкового активу області.
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела інформаційне пікетування та збори профспілкового активу області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відмітили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Враховуючи вищесказане збори висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки та звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів з вимогою припинити економію на людині праці та привести основні соціальні стандарти відповідно до норм вітчизняного законодавства та міжнародних конвенцій, не допустити підвищення тарифів на енергоносії.
Висловлено також претензії до міської ради міста Кропивницького.
Зокрема представник від галузі охорони здоров'я відмітила, що в місті вже 2 роки поспіль заробітну плату виплачують з затримками, частками, іноді по 200-300 гривень. За таких умов, при мізерній зарплаті медпрацівників виживати практично неможливо.
До кінця року, по місту на зарплату медпрацівників не вистачає 36 млн. грн.
Через низький рівень зарплати, несвоєчасну її виплату, молоді та кваліфіковані медики не бажають працювати в комунальних закладах, йдуть у приватні структури, виїжджають на роботу за кордон.
Висловлювались пропозиції про матеріальну підтримку медиків з місцевого бюджету, як це робиться в інших містах.
Аналогічна ситуація в освітянських закладах. До кінця 2018 року, в бюджеті міста не вистачає на зарплату вчителям 52 млн. грн..
З 01 вересня 2018 року не підвищено посадові оклади на 10 % усім працівникам закладів професійно-технічної освіти. Мають місце випадки заборгованості з виплати стипендій учням цих закладів.
З огляду на викладене просимо пояснити причини порушень прав працівників бюджетної сфери міста для вжиття профспілками відповідних заходів для їх усунення.

Голова
федерації профспілок області М. Баланенко

 

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

ЗВЕРНЕННЯ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
9 жовтня п. р. Федерація профспілок області провела збори профспілкового активу області, а це представники виборців усіх виборчих округів області, на яких розглядалось питання про участь в Всеукраїнській акції протесту профспілок.
Учасники зборів відзначили, що не дивлячись на тотальне підвищення цін і тарифів у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій.
Так, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб більш ніж у 2 рази нижче за фактичний його розмір.
Мінімальна заробітна плата пропонується нижче очікуваного фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Видатки передбачені в бюджеті на фінансування бюджетної сфери недостатні для реалізації гарантованих Конституцією України прав громадян на якісну освіту, охорону здоров'я, соціальне забезпечення.
Відсутні державні програми підтримки основних галузей промисловості.
Загострюється наступ на права профспілок. Мають місце факти втручання роботодавців у статутну діяльність профспілкових організацій, тиску на них з метою ліквідації.
Враховуючи вищезазначене, учасники зборів профспілкового активу Кіровоградської області висловили протест з приводу незадовільного забезпечення умов для реалізації конституційних прав на працю та достатній рівень життя працівників, системних порушень їхніх прав на своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати, порушень законодавства про профспілки.
Обласні профспілкові збори вирішили звернутися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з вимогами:
1. Припинити економію на людині праці і встановити прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01 січня 2019 року – 5167 грн.; з 01 липня – 5335 грн.; з 01 грудня – 5503 грн., а мінімальний рівень оплати праці не нижчий 7700 гривень.
2. Привести розрив між розміром заробітної плати керівників державних підприємств та установ і мінімальної зарплати в Україні до рівня країн Західної Європи.
3. Забезпечити дієві заходи спрямовані на подолання детінізації відносин у сфері зайнятості населення.
4. Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житлово-комунальні послуги для населення.
5. Забезпечити в Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, суспільне мовлення та внести відповідні зміни до Державного бюджету на 2018 рік.
6. Припинити державне рейдерство майна профспілок та наступ на їх права.
7. Запровадити державну підтримку національного товаровиробника, вирішення проблемних питань економічного розвитку бізнесу, особливо малого та середнього.
Керуючись ст. 7 Закону України «Про статус народного депутата України», учасники обласних профспілкових зборів вирішили також, звернутися до депутатів від Кіровоградщини про підтримку своїх вимог щодо недопущення порушення прав людини праці.
Учасники обласних профспілкових зборів висловили сподівання що депутати від Кіровоградщини Михайло Поплавський, Костянтин Яриніч, Анатолій Кузьменко, Олесь Довгий, Олександр Горбунов, Станіслав Березкін, виконуючи свої обов'язки, розглянуть звернення і внесуть відповідні пропозиції до Верховної Ради України та органів державної влади.

За дорученням зборів
профспілкового активу
Кіровоградської області,

Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області М. Баланенко

 

Акція протесту відбулася. Чекаємо результату

Акція протесту відбулася. Чекаємо результатуSAM 1373 db3ea
Як уже повідомлялося, 17 жовтня у столиці відбулася масштабна Всеукраїнська акція протесту профспілок, у якій взяла участь делегація від Кіровоградщини, яку очолив голова ФПО Максим Баланенко. З якими враженнями він та інші протестуючі повернулися з акції протесту?
Максим Баланенко: «Акція відбулася вражаюча. Були делегації з усієї країни, від усіх галузей. Основні вимоги учасників пікету: підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, введення мораторію на ціну на природний газ, розвиток галузей економіки. Хода була спрямована до урядового кварталу. Біля Кабміну відбувся мітинг. Виступаючих було багато, усі говорили про наболіле: основне – це наше жебрацьке життя і наші мізерні зарплати. За результатами мітингу було сформовано виконавчий комітет, який з вимогами профспілок направився до Кабінету міністрів України. Ця акція була попереджувальною – Уряду надано місяць для вирішення вимог профспілок. За результатами перемовин буде прийнято план подальших дій».SAM 1372 - копия 579e6
Оксана Терлецька, заступник голови ФПО: «Акція протесту була наймасовішою із 2016 року. Спілчани, об'єднані спільними гаслами, пройшли ходою центром Києва, виступаючи проти зростання цін, непосильних тарифів, закликаючи Уряд та роботодавців повернути борги із зарплат, забезпечити українців робочими місцями, гідними зарплатами, належним фінансуванням медицини та освіти у Держбюджеті. Учасники акції були украй розчаровані і навіть обурені фактом, що на їхні заклики ні глава Уряду, ні жоден міністр не вийшли. SAM 1374 - копия e6bdfНевже й справді урядовцям у Міжнародний день боротьби з бідністю зовсім нічого розповісти представникам трудових колективів, що саме нинішній склад Уряду робить для вирішення такої кричущої для України проблеми, як бідність? На погляд профспілок, саме мітинг перед будівлею КМУ цього дня був гарним майданчиком, де можна було б чиновникам не сидіти у кабінетам, а вживу поспілкуватися зі своїми людьми та вирішити проблеми, що турбують мільйони українців».
Вікторія Однобочко, заступник голови обкому профспілки працівників охорони здоров'я: «Медики більше не можуть терпіти злидні та зневагу. Вони хочуть працювати, надавати якісні медичні послуги і при цьому отримувати гідну зарплату. Але вимушені протестувати, бо їхні права порушуються, і висувати вимоги до всіх гілок влади: погасити заборгованість із зарплати та забезпечити своєчасну її виплату, додатково виділивши у 2018 році 3,6 млрд. грн. Державний борг перед медиками – 132 млн. грн. Тому вимагаємо належного фінансування галузі, передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік виконання законодавства щодо оплати праці працівників медичних установ із розрахунку не менше 250 відсотків середньої зарплати в Україні за липень попереднього року. Вимагаємо також забезпечити фінансування галузі в умовах реформування: надбавку за вислугу років, кваліфікаційну категорію, не допускати змін умов праці у бік погіршення. Медики скандували: «Ні!» зрівнялівці в оплаті праці і вимагали встановити базовий посадовий оклад працівника І тарифного розряду за ЄТС в розмірі мінімальної зарплати з відповідним зростанням фонду оплати праці».SAM 1386 - копия 47bd8
Олександр Дзюба, голова Кропивницького міського комітету освіти працівників освіти: «Це було дуже правильне рішення: провести масову Всеукраїнську акцію протесту. Освітян спонукали вийти на протест постанови КМУ, які внесли дискримінацію в оплаті праці, поділили працівників освіти на тих, хто отримує зарплату по субвенції, і тих, хто її отримує з місцевих бюджетів. Перші отримують 10 відсотків надбавки, а другі (це працівники дошкільних, позашкільних закладів) – її не мають. Ми добиваємося, щоб усі освітяни працювали в однакових умовах. Це перша наша вимога, а друга – виплата зарплати відповідно до законодавства, зокрема надбавки за престижність праці. У Кропивницькому ми «вибили» цю надбавку: вчителям 10 відсотків, вихователям дошкільних закладів – 30 відсотків. Це те, що йде із місцевого бюджету, а по субвенції маємо заборгованість. Вимагаємо також змінити формулу нарахування субвенції, адже нинішня не сприяє розвитку освіти. Складається враження, що політика держави стає такою, щоб знищити освіту України».SAM 1368 - копия 8deeb
Прес-центр ФПО

 

Профспілковий протест

Рішучий профспілковий протестзагружено 0f518
Сьогодні, 17 жовтня центр столиці України зупинився від заторів, адже профспілки вийшли на Всеукраїнську акцію протесту. До речі, водії не нарікали, що довелося годину-півтори постояти у заторі, адже теж підтримують вимоги профспілок. А вони прості і зрозумілі кожному – профспілки рішуче вимагають від влади: РОБОТУ, ЗАРПЛАТУ І ГІДНЕ ЖИТТЯ, МОРАТОРІЙ НА ЦІНУ НА ПРИРОДНИЙ ГАЗ ТА ТАРИФИ НА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ!
У профспілковій колоні, а це близько 15 тисяч чоловік, представлена вся Україна – провідні галузі промисловості, бюджетними, усі без винятку області.
Хода розпочалася від парку Шевченка, далі Хрещатиком до Урядового кварталу
Перед пікетом виступили Голова ФПУ Григорій Осовий та представники галузевих профспілок. Влада має почути свій народ – таким був основний заклик від тих, хто розповів з трибуни про найболючіші проблеми у галузях. Під Кабміном учасники пікету скандували гасла урядовцям. Як відмітили представники ЗМІ, їх порадувало те, що у колоні, яка розтягнулася кілометрів на два, не було політичних гасел, а лише прапори галузевих профспілок, що є ще робітничі колективи, які об'єднані у профспілки.
Після мітингу делегація спілчан відправилася на перемовини до КМУ.
У масштабній Всеукраїнській акції протесту взяла участь і делегація від профспілкового об'єднання профспілок.
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Середа, 17 жовтня 2018, 12:05)

 

На захист людини праці

На захист людини праці
17 жовтня - у Міжнародний день боротьби з бідністю у Києві відбудеться масовий Мітинг-хода Федерації профспілок та її членських організацій на захист законних прав та інтересів людей праці. Акція почнеться у парку Тараса Шевченка і продовжиться біля Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Всеукраїнська акція протесту проходить у два етапи:
Перший попереджувальний етап пройшов 9 жовтня - у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю - в областях України, в трудових коллективах, на підприємствах і в організаціях.
Другий заключний етап - 17 жовтня у Києві.
ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ВІД ІМЕНІ 5 МІЛЬЙОНІВ СПІЛЧАН ВИМАГАЄ
ВІД ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, УРЯДУ І РОБОТОДАВЦІВ:

Встановити у Держбюджеті 2019:
прожитковий мінімум для працездатної особи з 1 січня – 5167 грн.
2. Не допустити підвищення цін на природний газ, а також тарифів на електроенергію та житло-комунальні послуги для населення.
Надра і ресурси є власністю українського народу.

3. Привести розрив між мінімальною та максимальною заробітною платою у державних установах та на підприємствах державної та комунальної власності до рівня країн Західної Європи (1:4).
4. Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.

5. Забезпечити дієві заходи, спрямовані на подолання детенізації відносин у сфері зайнятості населення.
6. Впровадження державної підтримки національного товаровиробника.
Вирішення проблемних питань економічного розвитку бізнесу.

 

Збори профактиву –з болем і надією

Збори профактиву – з болем і надієюDSC03912 42fc1
У рамках Всеукраїнської акції протесту профспілок у Федерації профспілок Кіровоградської області відбулися бурхливо-емоційні збори профспілкового активу області. Тон задав Голова ФПО Максим Баланенко, який деталізував, чим викликані вимоги профспілок до Уряду і Верховної Ради України, та передав передстрайкові настрої трудових колективів. DSC03935 d14e7Спілчани стурбовані заявами Уряду про підвищення ціни на природний газ для населення, на споживчі товари та житлово-комунальні послуги. У той же час у проекті Держбюджету на 2019 рік Урядом знову пропонуються занижені рівні основних державних соціальних стандартів і гарантій. Загострюється наступ на права профспілок. З такою ситуацією миритися не можна, тому Максим Баланенко закликав присутніх взяти участь у другому етапі Всеукраїнської акції протесту, яка відбудеться 17 жовтня у Києві.
Озвучувалися надзвичайно гострі проблеми облавтодору: шляховики просто потонули у боргах, а обсягів роботи не дають. Не райдужна картина й у профтехзакладах, зокрема, з виплатами зарплат та стипендій працівників училищ поділили на «чорних» і «білих» - одним виплачують надбавки та доплати, іншим – ні, залежно від того, хто з якого бюджету отримує зарплату. Йшла мова і про недофінансування закладів охорони здоров'я Кропивницького – можна сказати з'явилася нова форма оплати праці: частинами...DSC03914 156cf
У роботі зборів узяв участь Голова ФПУ Григорій Осовий. Він зокрема розповів, як проходитиме Всеукраїнська акція протесту – з пікетуванням Уряду та Верховної Ради України. «Оцінюючи ситуацію, яка склалася із забезпеченням прав спілчан, Президія ФПУ прийняла рішення про її проведення. З чим ідемо до влади? В першу чергу домогтися того, щоб у нашій країні виконувалися закони, які гарантують працівникам певні права. Ми зобов'язані вимагати від влади і роботодавців, щоб вони забезпечували виконання цих прав. Якщо подивитися на вимоги профспілок, то вони абсолютно чітко обраховані на основі діючого законодавства, тож повинні відстоювати їх виконання. Причому ми вимагаємо забезпечення мінімуму, який необхідний для фізіологічних потреб людини. Отже, ФПУ об'єктивно обрахувала вартість споживчого кошику і визначила, що з 1 січня вона має складати 5167 грн. Уряд називає на тисячу гривень меншу, тобто кожного працівника хочуть обібрати на тисячу гривень. Якщо дозволимо, це буде зроблено, але треба не дозволяти оббирати людей праці, відстоювати кожну свою позицію, адже наше покликання – захищати права спілчан».
Григорій Осовий відповів на запитання учасників зборів та закликав до активності та консолідації дій під час відстоювання вимог, як до центральної влади, так і до місцевої.
Прес-центр ФПО

 

Головне – запобігти колективним трудовим спорам

Головне – запобігти колективним трудовим спорамDSC03860 - копия 273c7
Відомо, що саме конструктивна взаємодія відділення Національної служби посередництва і примирення в області з організаціями профспілок, роботодавців, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування сприяє запобіганню виникненню колективних трудових спорів. Це актуальне питання нещодавно розглядалося на засіданні обласної тристоронньої соціально-економічної ради. DSC03862 - копия 1f4baГолова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко підкреслив, що ФПО та її членські організації активно використовують всі правові механізми для вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. «Ще в 2011 році, тобто з року утворення НССП, ФПО підписала Угоду про співпрацю з обласним відділенням. Головною її мета – стабілізація соціально-трудових відносин, попередження виникнення колективних трудових спорів та вирішення розбіжностей між працівниками і роботодавцями. На щастя, в області немає масових довготермінових конфліктів. У тих конфліктах які виникали в трудових колективах, де діють первинні профспілкові організації, ми завжди діяли спільно і, як правило, досягали порозуміння.
Максим Баланенко звернув увагу на окремі напрями спільної роботи. Перш за все, на наростання протестних настроїв у колективах. Протягом року у черговий раз зросли ціни на продукти харчування, товари першої необхідності, знову розглядається питання підвищення ціни на газ. Останньою новиною Прем'єр-міністр грається з населенням, як кіт із мишою. До речі, теплогенеруючі підприємства Кропивницького, не чекаючи підвищення ціни на газ, значно підвищили тарифи на тепло. Уряд заспокоює субсидією, але у Порядок її нарахування внесені такі новації, що позбудеться цієї допомоги значна частина сімей, яка конче її потребує.DSC03861 - копия 6b99e Наприклад, причиною може стати неперерахування роботодавцем ЄСВ. В області таких підприємств сотні, а борги майже 40 млн. грн. Найбільша напруга у шляховиків, де борг з ЄСВ сягнув більше 5 млн. грн. Ситуація патова: через борги підприємства не можуть вибороти на тендерах виконання робіт, що в свою чергу, призводить до скорочення працівників. І як наслідок - без роботи, без зарплати і без субсидії.DSC03863 - копия 48b70
Ще однією з причин відмови у виплаті субсидій – переведення на роботу на неповний робочий час не з волі працівника. Хвилюють людей і наміри влади включити до доходів для призначення субсидій податки та внески. Усі ці негаразди лягають на зовсім неадекватний розмір зарплат працівників. Додаються борги із зарплати. Тому настрій у людей, прямо скажемо, вибухо небезпечний.
Від керівників галузевих профспілок, профспілкових об'єднань спілчани вимагають відповідного захисту. Саме тому у ці дні Федерація профспілок України проводить Всеукраїнську акцію протесту.DSC03864 - копия 9e843
За словами Максима Баланенка, багато чого залежить від соціальних партнерів. «Зважаючи на ситуацію, необхідно постійно зустрічатись із трудовими колективами, не перекидати цю роботу на профкоми, їхніх керівників, не вважати голову профкому ворогом, якщо він інформує про загострення ситуації на підприємстві, погрожувати ліквідацією профспілки та скороченням працівників. Навпаки, треба в тандемі вирішувати проблеми, пояснюючи працівникам ситуацію. Трудовий колектив повинен володіти економічним станом підприємства, його перспективами. Зараз у нас такий час, що працівниками необхідно дорожити, бо вже чітко відчувається їхній дефіцит. Хочу підкреслити, що не варто вважати трагедією звернення працівників до служби примирення, бо головне її призначення – не допустити конфлікту, мирно його врегулювати».
Про співпрацю з організаціями профспілок розповіла начальник обласного відділення НСПП Оксана Крайносвіт.
Голова ФПО висловив занепокоєння тим фактом, що наприкінці вересня СПО роботодавців прийняв рішення призупинити участь сторони у роботі національної тристоронньої соціально економічної ради. «З метою уникнення таких подій ФПО, перейнявши досвід окремих областей, підготувала проект Розпорядження голови ОДА «Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, її органів місцевого самоврядування з організаціями роботодавців і профспілок. Головна мета його – поліпшення соціального діалогу на обласному рівні, спільне вирішення проблемних питань розвитку області.
Марія Іванова

 

Що спонукає до акції протесту?

Що спонукає до акції протесту?DSC03909 - копия 51111
Сьогодні, 9 жовтня у Кропивницькому на площі Героїв Майдану та біля міської ради з 9-ї до 12 години пройшло інформаційне пікетування профспілок. Це – перший етап Всеукраїнської акції протесту, який проходить у всіх регіонах.DSC03901 - копия 34b0f Другий етап Всеукраїнської акції протесту профспілок із пікетуванням Уряду та Верховної Ради України відбудеться 17 жовтня, у День боротьби з бідністю, у Києві.
Як зазначив Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко, акція відбувається відповідно до Постанови Президії ФПУ «Про солідарні протестні дії ФПУ та її організацій у зв'язку із наступом на права людини праці» по всій країні проходять масові заходи. До масового протесту спонукають злиденний рівень життя, мізерні зарплати більшості українців, тотальне зубожіння населення, викликане постійним підвищенням цін на товари першої необхідності та тарифів на комунальні послуги, які уже зросли і ще зростуть у рази, нездатністю держави захистити вразливі категорії людей, зокрема житловою субсидією, яка стала недоступною для більшості мешканців. На мізерні зарплати та без субсидії людям просто не вижити!DSC03898 - копия 15f9c
Того ж дня у ФПО  о 15 годині відбудуться збори профспілкового активу, на яких буде прийнято відповідну резолюцію.
Основні вимоги учасників акції протесту до Уряду та Верховної Ради України:
1. Припинити економію на людині праці та встановити з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум – 5167 грн.DSC03903 - копия ff992
2. Зупинити підвищення непосильних цін на природний газ, електроенергію та тарифів на житлово-комунальні послуги для населення, адже надра та ресурси є власністю українського народу.
3. Привести розрив між мінімальною та максимальною заробітною платою у державних установах та на підприємствах державної і комунальної власності до рівня країн Західної Європи (1:4).
4. Запровадити ефективний механізм надання пільг у грошовій формі категоріям соціально вразливих верств населення.DSC03907 - копия f1656
5. Забезпечити у Державному бюджеті України на 2019 рік належні видатки на освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, розвиток галузей економіки.
6. Забезпечити дієві заходи, спрямовані на подолання детенізації відносин у сфері зайнятості населення.
7. Впровадити державну підтримку національного товаровиробника. Вирішити проблемні питання економічного розвитку бізнесу.
Європейській Україні – європейські стандарти життя!DSC03910 - копия 24087
В інформаційному пікетуванні взяли участь усі членські організації, які озвучили проблеми своїх галузей. Учасники пікетування роздали близько двох тисяч роз'яснюючих документів.
Профспілки йтимуть до кінця задля виконання поставлених вимог. Закликаємо підтримати дії профспілок!
Прес-центр ФПО

Останнє оновлення (Вівторок, 09 жовтня 2018, 10:45)

 

Лист народним депутатам України щодо проекту Державного бюджету на 2019 рік

Президія Федерації профспілок Кіровоградської області розглянувши проект Державного бюджету на 2019 рік вирішила звернутись до народних депутатів від Кіровоградщини про підтримку пропозиції профспілок щодо посилення соціального блоку питань у проекті бюджету, а саме:
передбачити у Державному бюджеті на 2019 рік видатки на: встановлення у 2019 році прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня – 4361 грн., з 1 липня – 4503 грн., з 1 грудня – 4645 грн., а для основних соціальних і демографічних груп населення:
- дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року – 3242 грн., з 1 липня – 3347 грн., з 1 грудня – 3452 грн;
- дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року – 3958 грн., з 1 липня – 4087 грн., з 1 грудня - 4215 грн.;
- працездатних осіб: з 1 січня 2019 року – 5167 грн., з 1 липня – 5335 грн., з 1 грудня – 5503 грн;
- осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року – 2840 грн., з 1 липня – 2932 грн., з 1 грудня – 3024 грн.
Своє звернення аргументуємо тим, що пропозиція уряду залишити прожитковий мінімум на І півріччя 2019 року у розмірі який діятиме у грудні 2018 року призведе до зниження купівельної спроможності громадян, погіршення рівня їх життя.
Зумовить це ріст цін на всі життєво необхідні товари, на газ, комунальні послуги, рішення уряду про позбавлення субсидії багатьох сімей які їх потребують.
Варто також відмітити що запропонований урядом розмір прожиткового мінімуму більше ніж у двічі нижчий від його фактичної величини, а набори продуктів харчування непродовольчих товарів та послуг які використовуються для визначення розмірів прожиткового мінімуму не включають такі основні сімейні потреби населення, як забезпечення житлом, медичним обслуговуванням та освітою, як це передбачено ст.. 5 Конвенції МОП про основні цілі та норми соціальної політики №117, що ратифікована Україною у 2015 році.
Не можна не взяти до уваги і той факт що діючий «споживчий кошик» оновлений у 2016 році не наближено до реальності.
Більш того незаконність його підтверджена Київським адміністративним судом. А відтак, прожитковий мінімум що сьогодні пропонується урядом на 2019 рік на основі цього «кошика» є неправомірним.
Слід також врахувати й те що тепер в Україні вихідним параметром визначення заробітної плати для всіх працівників, став саме цей прожитковий мінімум, а не мінімальна зарплата як було до 2017 року в результаті знівельовано різницю в оплаті некваліфікованої і кваліфікованої праці, зруйновано міжтарифні і міжпосадові співвідношення.
Ця ситуація ще більше погіршиться з 1 січня 2019 року у зв'язку з тим що «міні малка» підвищиться, а прожитковий мінімум залишиться на тому ж рівні.
Зважаючи на вище викладене переконливо просимо Вас підтримати пропозиції профспілок щодо підвищення прожиткового мінімуму до фактичного його розміру, що дасть можливість підвищити доходи працівників, не допустити їх міграцію, зберегти кадри, і як наслідок, економіку держави.

За дорученням Президії ФПО

З повагою
Голова ФПО М. Баланенко

Останнє оновлення (П'ятниця, 21 вересня 2018, 11:45)