Архів новин
2023
Червень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012

Програма грошової допомоги – в дії

Програма грошової допомоги – в діїP21222-095526 fb504
У залі Федерації профспілок області та за її підтримки відбулася презентація програми грошової підтримки. Що це за програма? Повна її назва «Програма грошової підтримки домогосподарств, які на безоплатній основі надали прихисток внутрішньо-переміщеним особам.
Реалізує програму Товариство Червоного Хреста, у т. ч. обласна організація ТЧХ, за фінансової підтримки Данського Червоного Хреста. Головна мета програми – підтримка домогосподарств, які на безоплатній основі приймають у себе внутрішньо-переміщених осіб.
Фахівець з грошової підтримки Данського Червоного Хреста Олександр Коваленко пояснив, хто може отримати грошову допомогу та ознайомив з порядком її отримання. Домогосподарства, які офіційно зареєстровані у відповідній місцевій раді, безплатно надали прихисток ВПО і підпадають під такі критерії:
Одинокі люди старші 60 років;
Особи з інвалідністю І-ІІ групи;
Вагітні або годуючі жінки;
Багатодітні сім'ї (троє та більше дітей до 16 років).P21222-100757 9caa9
Розмір одноразової грошової виплати, яка надається в рамках програми, становить 6660 грн. для одного господарства, яке підпадає під критерії відбору.
Фінансова допомога буде надана протягом 5 робочих днів з дня реєстрації.
Якщо виникають запитання чи проблеми, що стосуються грошової допомоги від Червоного Хреста, можна зателефонувати на національну гарячу лінію Товариства Червоного Хреста України: 0-800332656 або 0-960975334

 

Шановні енергетики! Шановні спілчани енергетичної галузі!

Шановні енергетики! Шановні спілчани енергетичної галузі!загружено ad62c
Щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Ваша робота – особлива, яка вимагає неабиякої компетентності, умінь, навичок та кмітливості. Саме від цих якостей залежить ефективне функціонування енергетичного сектору.
Енергетики завжди викликали захоплення, а сьогодні – тим паче. Ви, як прометеї, у неймовірних умовах війни, з великим ризиком для життя відроджуєте критичну інфраструктуру, повертаєте людям світло і тепло.
Щиро дякуємо Вам за таку необхідну і важливу працю, цінуємо ваш внесок у перемогу.
Бажаємо Вам і Вашим родинам міцного здоров'я та наснаги, мужності та терпіння, оптимізму та віри, особистого щастя та процвітання галузі! Ви – наша гордість і надія!
Миру і перемоги Україні та усім українцям!
З повагою
Голова ФПО        Максим Баланенко

 

Звіряємо свої дії з пріоритетами ФПУ

Звіряємо свої дії з пріоритетами ФПУизображение viber 2022-12-14 11-16-47-671 577c8
Улітку Федерація профспілок України прийняла досить серйозну постанову - «Про виклики і завдання ФПУ, її членських організацій щодо забезпечення трудових і соціально-економічних прав працівників в умовах воєнного стану». Слід зазначити, що профспілкове об'єднання Кіровоградщини постійно звіряє свої дії з пріоритетами ФПУ. Конкретні дії обговорювалися на засіданні Президії ФПО.изображение viber 2022-12-14 11-16-49-723 0da9c
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, з початку війни чимало працівників підприємств, установ, організацій області пішли захищати країну. Профкоми спільно з роботодавцями підтримують їх матеріально, забезпечуючи усім необхідним. Активна робота профспілок по підтримці ЗСУ продовжується.
У соціально-економічному плані в основу роботи покладено домовленості сторін Територіальної угоди щодо здійснення оперативного виявлення проблем та причин, що унеможливлюють виробничо-економічну діяльність підприємств області, сприяння їх розгляду, а у разі потреби – розробляти та вносити пропозиції до центральних органів виконавчої влади. Ця норма стала надзвичайно актуальною в період воєнного стану. У пріоритеті було сприяння вирішенню питань, необхідних для безперебійної роботи підприємств критичної інфраструктури, енергетики, охорони здоров'я.изображение viber 2022-12-14 11-16-46-712 6f66c
ФПО налагодила співпрацю з обласним відділенням УСПП, яке бере участь у роботі Антикризового штабу, надаючи пропозиції щодо розв'язання конкретних проблем з адаптації економіки області до воєнних умов. Спільні зусилля сторін соціального діалогу в певній мірі сприяли збереженню більшості суб'єктів господарювання (в області їх працює 450), окремі з них розширили ринок збуту до Казахстану, Литви, Пакистану, Німеччини та Польщі. Область запропонувала 300 заявок вільних виробничих площ під релокацію , 42 суб'єкти цим скористались. Як і передбачає Територіальна угода, ФПО та її членські організації залучаються до формування проєктів місцевих бюджетів, розробки обласних програм економічного і соціального розвитку області. Профоб'єднанням надаються конкретні пропозиції до розділів програм, що стосуються розвитку людського капіталу та підвищення якості життя населення.изображение viber 2022-12-14 11-16-46-301 4d58c
Реалізація активної соціально-економічної політики дала певні можливості утримати стан ринку праці, уникнути масових звільнень. Протягом січня-вересня 2022 року роботодавцями було подано інформацію про заплановане масове вивільнення 2580 працівників (або на 71відсоток менше, ніж за цей період у 2021 році).
На 1 жовтня в центрі зайнятості зареєстровано 10,1 тис. осіб, що на 12 відсотків менше, ніж у минулому році. Проте майже на 60 відсотків зменшилась кількість вакансій і наполовину збільшилась кількість безробітних, які претендують на 1 вакансію. Суттєво змінили ринок праці області внутрішньо переміщені особи. На 1 жовтня їх зареєстровано 1,2 тисячі (12 відсотків). І, очевидно, надалі стан ринку праці буде погіршуватись. Причина - запланована владою реформа зменшення кількості державних службовців. Ще одним негативним фактором стало припинення діяльності Фонду соціального страхування України. Реалізація Закону №2620 без роботи залишить більше 5 тисяч працівників, в тому числі 140 осіб в області. Замість збереження фондів соціального страхування, видів та розмірів страхових виплат і обсягу соціальних послуг, як то передбачає постанова Ради ФПУ Закон №2620:
- суттєво обмежує права застрахованих осіб, потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві, осіб з інвалідністю, позбавляє їх медичних та соціальних послуг (лікування, надання технічних засобів реабілітації, протезно-ортопедичних виробів тощо);
- зменшує виплати по вагітності та пологам, які тепер не становитимуть середній розмір заробітку;
- призведе до втрати контролю за використанням коштів від ЄСВ, які спрямовуються на виплати допомог, страхові виплати тим самим перекладе частину видатків соціального страхування на державний бюджет.
Крім того, законом не встановлено порядок надання та фінансування медичних та соціальних послуг, у т. ч. на придбання ліків, спеціальний медичний догляд, протезування придбання спеціальних засобів пересування для потерпілих на виробництві. До речі, Президія ФПО звернулася до обласної ради про ініціювання перед Верховною Радою України питання щодо відтермінування Закону №2620.

Детальніше...

 

Про відтермінування Закону №2620

Про відтермінування Закону №2620
Як відомо, Законом №2620 передбачено припинення Фонду соціального страхування України та управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях, реорганізувавши їх шляхом приєднання до Пенсійного фонду України та його територіальних органів з 1 січня 2023 року. Наслідки очікуються не зовсім райдужні.
Федерація профспілок Кіровоградської області не раз висловлювала свою позицію щодо такої реорганізації. І знову ФПО стурбована порушенням прав працюючих осіб та осіб, що отримали ушкодження здоров'я при виконанні трудових обов'язків, які відбудуться після набрання чинності Закону України від 21.09.2022 №2620-IX «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в період дії воєнного стану та нестабільної фінансово-економічної ситуації.
І з цього приводу ФПО звернулася до обласної ради з таким проханням: «З метою недопущення порушення законодавства, деструктивних процесів у системі соціального страхування та забезпечення виконання Фондом своїх зобов'язань перед застрахованими особами, потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві, особами з інвалідністю, просимо Вас на найближчій сесії Кіровоградської обласної ради розглянути порушене питання та прийняти рішення звернутись до Верховної Ради України та Уряду й ініціювати внесення змін до Закону №2620, відтермінувавши дату набрання чинності з 1 січня 2024 року».

Детальніше...

 

ФПО – Ларисі Козловій

ФПО – Ларисі Козловійimages 8c002
Шановна Ларисо Григорівно!
По-профспілковому щиро вітаємо Вас з особистим святом
на Вашому календарі – Днем народження!
Ви – досить помітна постать на профспілковому олімпі працівників охорони здоров'я. Завдяки Вашій компетентності, ініціативі, самовідданості вирішуються соціально-економічні питання, а медики почуваються захищеними. Велика Вам вдячність за це.
Бажаємо Вам здоров'я міцного та щастя людського! Добра і злагоди, добробуту і витримки, оптимізму і віри Вас та Вашій родині! Хай її величність Фортуна супроводжує Вас завжди і у всьому, а людська шана та повага додають Вам натхнення і гарного настрою!
Миру Вашій домівці та всій Україні!
З повагою
Голова Федерації профспілок області   Максим Баланенко

Останнє оновлення (Субота, 10 грудня 2022, 15:58)

 

Своєчасна підтримка

Своєчасна підтримкаviber image 2022-12-07 10-36-44-279 b41b5
Святий обов'язок профспілок – допомагати тим, хто цього потребує. Особливо така підтримка необхідна сьогодні, під час війни, яка принесла багато лиха майже у кожен дім. Саме тому у Федерації профспілок України з початку війни діє гуманітарний штаб, який охопив підтримкою усю Україну.viber image 2022-12-07 10-36-46-145 32214
Таку ж доброчинну місію виконує в умовах війни і Федерація профспілок Кіровоградської області та її членські організації. Адрес для надання допомоги безліч.
Нещодавно голова ФПО Максим Баланенко та голова обкому профспілки працівників культури Зоя Кадук відправили пакунки профспілкової гуманітарної допомоги до Олександрійського фахового коледжу культури і мистецтва та Кіровоградського музичного коледжу. Їх отримали студенти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, тобто та категорія, яка найбільше потребує і уваги, і турботи, і піклування. Головне сьогодні, у цей складний час, - не зачерствіти душею і вчасно простягнути руку допомоги тому, кому самотужки не осилити цей шлях.viber image 2022-12-07 10-40-40-707 63411
viber image 2022-12-07 10-40-40-596 7db19Переживемо зиму разом, поділимося часточкою тепла з тими, хто поруч. Крокуємо вперед, до перемоги!0-02-05-9478f6b1f6f038731dc2b18e33f5a4dfa3839ccb927f05d8126da2500809b76f 3a90b73b 0ea27
Прес-центр ФПО

 

Шановні працівники органів місцевого самоврядування! Шановні працівники територіальних громад!

Шановні працівники органів місцевого самоврядування!загружено 992ab
Шановні працівники територіальних громад!
Щиро вітаємо вас із професійним святом – Днем місцевого самоврядування.
Це свято не тільки тих, хто працює в органах місцевої влади, а й тих, хто працює на комунальних підприємствах та територіальних громадах.
Працівники різних сфер та галузей територіальних громад сьогодні об'єднані та згуртовані на забезпечення надійного тилу. Зразки мужності та професійності вони демонструють у критично важливих сферах, забезпечуючи надання необхідних послуг жителям громад, розпочали відбудову і відновлення зруйнованого житла та інфраструктури.
Приємно відзначити спільну працю профспілок та місцевих органів влади, адже це визначає шлях розбудови й розвитку країни, шлях до перемоги, шлях, який формує нову націю – вільних та нескорених людей.
Висловлюємо велику вдячність за вашу самовіддану працю, яка є запорукою нових здобутків.
Від усього серця бажаємо вам міцного здоров'я, професійного та сімейного щастя, миру та злагоди, мужності та витримки, віри й оптимізму! Крокуємо разом до перемоги!

З повагою
Голова Федерації профспілок області        Максим Баланенко

 

ФПО – Вікторії Волковій

ФПО – Вікторії Волковійimages 4 14da5
Шановна Вікторіє Олександрівно!
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів та гарних помислів!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму і віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить натхнення та упевненість у собі!
Вам – безмежної віри, а Вашій «Зорянці» - процвітання!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Шановні військовослужбовці, захисники Української держави!загружено 61706 Шановні колеги та спілчани!

Шановні військовослужбовці, захисники Української держави!загружено 61706
Шановні колеги та спілчани!
Від щирого серця вітаємо Вас із Днем Збройних Сил України, святом кожного, хто стоїть на захисті нашої Батьківщини, охороняє її територіальну цілісність, дає гідну відсіч ворогу, оберігає мир та спокій народу.
Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників, які до останнього подиху готові захищати рідну державу. Наші воїни є прикладом незламності духу, самовідданості та віри в рідну державу, в її майбутнє.
У цей святковий день прийміть найщиріші профспілкові побажання миру і добра, оптимізму і незламності! Також бажаємо Вам міцного здоров'я та незламності духу, віри та сили, успіхів у повсякденному житті, нескінченної енергії, мужності та відваги у військовій службі в ім'я єдиної, суверенної та незалежної України. Разом – до перемоги!
З повагою
Голова Федерації профспілок області            Максим Баланенко

 

Нагода заявити про себе та зустрітися

Нагода заявити про себе та зустрітисяP21202-111908 5dbdf
3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. З такої нагоди обласна організація ветеранів разом з іншими громадськими організаціями ініціювала зібрання представників цієї категорії.
Представник Федерації профспілок області у своєму виступі відзначила, що Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав і свобод. P21202-111837 f9dfdПрофспілки ставляться до людей з особливими потребами, як до таких, що потребують додаткової уваги. Саме тому ФПО надала можливість організаторам зустрічі провести зібрання у Будинку профспілок, адже і у Федерації, і у ветеранської організації спільні завдання: захищати тих, кому найбільше болить.
Голова ветеранської організації Анатолій Перевозник підкреслив, що нелегка доля випала кожній особі з обмеженими можливостями, але їхній мужності та нескореності можна повчитися, брати з них приклад, як треба долати труднощі та негаразди. Сьогодні в області налічується 37 тисяч осіб з інвалідністю. Потрібно відверто сказати, що держава у великому боргу перед такими людьми. Безперечно, зроблено багато, але у цей скрутний час потрібна особлива увага, адже коло осіб з інвалідністю у зв'язку з війною розширюється».P21202-110511 8711b
Як зазначив представник Кабміну України з питань захисту прав та свобод людей з особливими потребами при ОВА Сергій Подорожний, це не свято, а нагода заявити про себе та свої проблеми, просто зустрітися. І це добре, що є ентузіасти, які очолюють громадські організації, опікуються людьми з інвалідністю. Їм не потрібна жалість чи надмірна допомога – для них важливо, щоб їх почули та створили умови для повноцінного життя.P21202-113252 42726 «Із вдячністю дивлюся на людей з інвалідністю, які постійно в русі, а тому мають вигляд хлопчиків та дівчат. Вони не займаються самобичуванням та стоять в чергах до чиновників, а живуть і діють. Головне правило - бути разом, підтримувати одне одного і дякувати тим, хто з нами, у першу чергу депутатам – обласної ради Андрію Табачуку та міської ради Тіграну Хачатуряну».
На таке поважне зібрання завітав заступник директора департаменту соціального захисту ОВА Віталій Юхименко. «3 грудня – це нагадування про те, що люди з інвалідністю потребують постійної уваги, що для них потрібно створювати доступні умови для проживання. Саме рівень ставлення суспільства до людей з особливими потребами визначає його цивілізацію. У країні багато законодавчих актів, які спрямовані на захист осіб з інвалідністю. В області забезпечено реалізацію державних та обласних програм, у першу чергу засобами реабілітації, виплата державних допомог, надання стаціонарних послуг... ОВА зацікавлена у розвитку громадянського суспільства – щороку надається фінансова допомога громадським організаціям ветеранів. А також надається допомога підприємствам громадських організацій інвалідів у вигляді пільг».
Начальник управління з громадськістю ОВА Світлана Голота відзначила, що цей день спонукає зібратися органам влади, громадським організаціям та людям з обмеженими можливостями, щоб обговорити назрілі проблеми. «Вдячна громадським організаціям, які в деякій мірі взяли на себе функції держави, тобто вони організовуються і допомагають людям».P21202-113627 0c21f
Точку зору Світлани Голоти продовжив Андрій Табачук, який захоплюється самоорганізацією громадських ветеранських організацій. «І головне – є потреба в комунікації, є ініціативи. Ви не чекаєте, що хтось прийде і вирішить ваші проблеми, а намагаєтеся їх розв'язувати самостійно. Важливо те, що все починається з культури і ми маємо навчати молоде покоління піклуватися про людей з обмеженими потребами, адже інфраструктура не готова для комфортного проживання цих людей».
Тігран Хачатурян звернувся до присутніх із побажанням: викласти на папері свої проблеми, адже представники влади не можуть їх знати. Якщо зустрічатися не тільки в особливі дати, а частіше, тоді буде результат і порозуміння.
Обласна організація Товариства Червоного Хреста України теж покликана підтримувати людей з особливими потребами Її голова Валерій Юрченко розповів, що з 24 лютого обласна організація працює в іншому режимі, воєнному. «Ми маємо серйозну підтримку від ООН, P21202-113925 9b334Швейцарського, Данського Червоного Хреста, Національного Товариства... Основне наше завдання сьогодні – допомога переселенцям, яких уже майже 100 тисяч. Ми надали їм допомоги більш ніж на 71 млн. грн. І надалі будемо підтримувати цих людей. Один із напрямків роботи – це співпраця з ветеранськими організаціями. З Анатолієм Перевозником ми уже напрацювали багато напрямків, зокрема у плані допомоги людям з особливими потребами».P21202-115240 4c90f
На зустріч завітав представник міського центру надання безоплатної правової допомоги Станіслав Колісніченко, який розповів, які юридичні та адвокатські послуги надає центр.
Прес-центр ФПО.

 

Головне – підтримувати одне одного

Головне – підтримувати одне одногоP21129-111555 77255
Наша країна перемагає у цій жорстокій війні завдяки єдності, мужності та нескореності українців. Вони, як ніхто у світі, тримають фронт і на передовій, і у тилу. Головне завдання тилу - забезпечувати та підтримувати воїнів, а учнів і студентів – добре навчатися.
Керівництво, викладачі та профспілкові комітети – студентів і викладачів Кропивницького будівельного фахового коледжу створюють належні умови для забезпечення навчально-виховного процесу, велику увагу приділяють студентам-сиротам, переселенцям із міст, які потерпіли від воєнних дій. Федерація профспілок області разом з обкомом профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів теж вирішили підтримати цю вразливу категорію студентів.
Голова ФПО Максим Баланенко вручив їм украй необхідні профспілкові набори допомоги. У пакунках – канцелярські, побутові та продуктові товари, усе те, що знадобиться для проживання у гуртожитку. Максим Олексійович зазначив, що у такий складний воєнний час, як ніколи, потрібно згуртуватися та підтримувати один одного, особливо тих, хто сьогодні перебуває у скрутному становищі. «Це невелика частка підтримки, яку можуть надати профспілки. І надалі готові допомагати, у міру можливостей, тим, кому непросто виживати». Голова ФПО побажав майбутнім будівельникам успіхів на шляху освоєння професії. Гарне навчання – це їхній внесок у перемогу. До побажань приєдналися також директор коледжу Інна Чернишова та голова обкому галузевої профспілки Сергій Дергачов.
Наближаємо перемогу та переживемо зиму разом!
Прес-центр ФПО

 

Таїсія Манжула: «Зрозуміли одне: ми повинні працювати»

Таїсія Манжула: «Зрозуміли одне: ми повинні працювати»изображение viber 2022-11-16 14-20-43-650 e33dc
24 лютого різко розмежувало життя українців на «до» і «після». З початком війни усе і всі змінилися. Відповідно переформатували свою діяльність підприємства та організації, тримаючи фронт у тилу, у тому числі культурний. Як працює Кіровоградська обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка у воєнних умовах? Про це наша розмова з директором бібліотеки Таїсою Манжулою.
- Таїсо Сергіївно, як Ви сприйняли цю жахливу новину про вторгнення?
- Як усі, з великим болем. Незважаючи на шокуючу звістку про вторгнення російських військ в Україну, ми усі прийшли на роботу. Я подивилася на календарик, там було багато записів-планів, але усе довелося відкласти. У першу чергу потрібно було заспокоїти працівників. Спілкування з підлеглими тоді набуло пріоритету, адже кожен по-своєму сприйняв цю біду. Потрібно було включати в собі психолога. Ми не зупинили свою діяльність, навпаки якось згуртувалися. Було складно: готувати рахунки, співпрацювати з казначейством, вирішувати питання теплопостачання та електропостачання, але справлялися. У перші дні користувачів-дітей не обслуговували, адже потрясіння було у всіх – і дорослих, і малих. Але зрозуміли одне: ми повинні працювати. Якщо наші читачі разом із мамами виїхали, то приїхали діти з інших областей і прийшли до нас. Сьогодні бібліотека працює у звичайному режимі.
- Як саме переформатували свою роботу?
- У перші місяці війни зосередилися на технічному напрямку, почали більше працювати з бібліотечними фондами. І буквально з перших днів голова профкому Оксана Котова виступила з ініціативою підключитися до допомоги волонтерам, а з часом вже і ЗСУ. Працівники бібліотеки активно допомагали роботі гуманітарного центру «Територія успіху», з часом почали плести маскувальні сітки. Цими справами, звісно, працівники займаються після роботи та під час повітряних тривог. Укриття обладнали у книгосховищі – постаралися, аби там було комфортно не тільки працівникам бібліотеки, а й користувачам. Бібліотекарі запропонували створити в укритті дитячу локацію. Її відкрили до презентації книги Надії Гармазій «Марго та єдиноріг, що жив у буфеті». А друга локація – доросла, робоча. Зараз дівчата завершують чергову сітку. Виконання справ для армії – це добрий стимул тримати себе у формі, не втрачати віру. Хочу сказати, що за час війни ми в колективі стали ще ріднішими, більше уваги проявляємо, переживаємо одне за одного, за дітей, тих, що тут і тих, які захищають країну. Раніше ми наших дітей називали бібліотечними – вони тут виросли, а тепер уже дорослими приходять сюди і приводять своїх дітей. Я щодня прокидаюся і молюся за свою сім'ю, за бібліотечну, за всю Україну.

Останнє оновлення (Понеділок, 28 листопада 2022, 08:47)

Детальніше...