Архів новин
2022
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Люди особливого ґатунку

Люди особливого ґатунку
Сьогодні не тільки воїни Збройних сил України викликають захоплення, а й волонтери, які виконують благородну місію, активно підтримуючи армію. Це особлива когорта людей, яка за покликом серця реагує на біду і добровільно підставляє і плече, і долоні тому, кому болить.
Марина Машина раніше працювала у сфері спорту, займалася розвитком олімпійського виду спорту – спортивними танцями. Тепер, як і всі українці, чекає на перемогу, щоб продовжити улюблену справу. І вихованці чекають. Але то буде в мирний час, а у воєнний – інші помисли. З першого дня розв'язаної росією війни не могла сидіти у чотирьох стінах, хотілося знайти собі застосування. І пришла у волонтерський центр на Козачий острів. Тут був лише один намет, але потихеньку приєднувалися люди, які теж хотіли бути корисними у цій ситуації.
Зараз – це вже команда, яка пройшла адаптацію, знає своє покликання. Кожен знайшов свою нішу, і вже не чекає, поки йому дадуть завдання, а сам розуміє, що робити. І навіть мислить наперед, відчуваючи, що потрібно хлопцям на фронті. «Це першочергове завдання нашого волонтерського центру – допомагати ЗСУ. На нашій базі зібрано те, що приносять небайдужі кропивничани: пенсіонери, жінки з дітьми. Малеча передає воїнам свої малюнки. Волонтери постійно на своєму акаунті виставляють те, що потрібно армійцям. Люди відгукуються і несуть необхідне. А наше завдання – усе систематизувати і відправити у потрібному напрямку: що на військові потреби, що – для переселенців. Тут є склад, де переселенці можуть одягнутися, підкріпитися. Нещодавно навіть польову кухню облаштували».
Зараз база на острові розширилася. Завдяки ініціативним хлопцям поставили два намети-склади. Обзавелися швейними машинками і тепер дівчата шиють розгрузки, спеціальні подушечки для сидіння та багато іншого. Вирішують питання, що в можливостях волонтерів, для забезпечення воїнів ЗСУ.

Останнє оновлення (Четвер, 07 квітня 2022, 10:50)

Детальніше...

 

Шановний Андрію Павловичу!

Шановний Андрію Павловичу!
Від імені численної профспілкової родини Кіровоградщиниimages 8 937e0
і від себе особисто вітаю Вас з Днем народження!
У цей непростий для країни час Вам довірено високу місію – керувати обласною військовою адміністрацією, і ви з честю з нею справляєтеся. Життя неспроста вивело Вас на високу професійну вершину. Ви - мудрий керівник, високий професіонал, талановитий організатор і просто чудова людина, тож з Вашою участю Кіровоградщина рухається у правильному напрямку. Ми пишаємося таким соціальним партнером, як Ви! У будь-яких ситуаціях ми знаходимо порозуміння і підтримку, за це велика Вам дяка. Нам імпонує Ваша небайдужість на будь-якій посаді та Ваше соціальне мислення.
Від усієї душі бажаємо Вам доброго здоров'я, гарних здобутків, вдалих проектів, родинного і професійного благополуччя! Хай кожен день буде вагомим внеском у загальнодержавну справу та наближає до реалізації задуманого – до перемоги! Миру і злагоди Вашій родині та усій Україні!

З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області                                   Максим Баланенко

 

Президентові Міжнародної конфедерації

Президентові Міжнародної конфедерації профспілок п.Аюбі
Генеральному секретареві Міжнародної конфедерації профспілок п.Барроу
Членам Генеральної Ради Міжнародної конфедерації профспілок
Членським організаціям Міжнародної конфедерації профспілок
Відкрите звернення
Профспілкові об'єднання України, які є членськими організаціями Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), глибоко обурені порядком ведення та перебігом засідання Генеральної Ради МКП 28 березня 2022 року, яке було присвячено розгляду надзвичайної критичної ситуації, викликаної війною, яка розв'язана та ведеться російською федерацією проти України на території України та відкрито, беззастережно і однозначно підтримується федерацією «незалежних» профспілок цієї країни (фнпр).
Обурення, зокрема, викликає необґрунтоване інформування головуючими Аюбою та Шарон учасників засідання про наявність або відсутність підтримки окремих пропозицій, а також порядок ведення, розгляду пропозицій членських організацій щодо рішення Генеральної Ради з питання, що обговорювалось. Порядок демократичного прийняття рішень, визначений статутними документами МКП та іншими міжнародними демократичними стандартами, було спотворено, а саме: за основу була взята пропозиція, внесена в останню чергу без голосування за попередньо внесені пропозиції.
Пропозиція Української сторони щодо прийняття Генеральною Радою МКП у порядку передбаченому статтею IV(а) рішення про призупинення членства у МКП фнпр як організації, що своєю послідовною та неприхованою підтримкою агресора підтвердила свою невідповідність основним статутним положенням та цілям діяльності МКП, була завчасно внесена українськими профспілками письмово (лист ФПУ від 27.02.22, КВПУ від 26.02.22, спільні листи ФПУ/КВПУ/ВОСТ «ВОЛЯ» від 15.03.22 і 24.03.22). Також вона була озвучена представниками України на засіданні Генеральної Ради 07.03.22 р., а також, у виступах на засіданні 28.03.22 р., члена Генеральної Ради МКП, Голови ФПУ Григорія Осового та Віце-Президента МКП, Голови КВПУ Михайла Волинця. Зазначена пропозиція, попри очевидні протести членів Генеральної Ради, а також повторну вимогу Григорія Осового, на голосування поставлена не була.
Вважаємо, такий порядок проведення засідання та ухвалення рішення є прямим порушенням норм статей XXIV (a) та (b) (щодо формування порядку денного та прийняття рішень на засіданнях), XXV (d) (щодо прав та обов'язків членів Виконавчого Бюро МКП), XXVI (щодо робочих органів Генеральної Ради МКП).
Окреме непорозуміння викликає зміст рішення, яке було оголошено на засіданні 28.03.22р. ухваленим. В ході засідання голова фнпр михайло шмаков у своєму виступі, у стилі брехливої агресивної російської державної пропаганди, беззастережно, безапеляційно та однозначно підтвердив попередні заяви та дії фнпр на підтримку війни російської федерації проти України, яка, дійсно, була одностайно засуджена всіма без виключення виступаючими на засіданні, включаючи Президента Аюбу та Генерального Секретаря Барроу. Так само, слова про безкомпромісне та беззастережне засудження Організацією згаданої війни, судячи з заяв головуючих на засіданні, мали стати основою Резолюції МКП, яка була оголошена на засіданні прийнятою. Відповідно, виникають питання: що саме має підтвердити або спростувати утворена комісія, за наслідками виступу михайла шмакова, який вчергове очно підтвердив підтримку війни організацією, яку він представляє?
Також хотілося б почути коментарі головуючих на засіданні стосовно оцінки рішень міжнародних організацій, ухвалених з приводу ситуації в Україні, наприклад, Генеральної Асамблеї ООН, Міжнародного Суду ООН, Адміністративної ради МОП, прихильність та підтримку дій яких, відповідно до прямих норм Конституції МКП, має у своїй діяльності демонструвати організація, проте сам факт спроби створити додаткову комісію з оцінки ситуації, щодо якої такі рішення винесені, свідчать про неповагу до них.
З огляду на вищенаведене, профспілкові об'єднання України, що є членськими організаціями МКП
1. Вважають рішення, яке було оголошено головуючими на засіданні 28.03.22р. Генеральної Ради МКП у якості такого, що прийнято одностайно, невідповідним дійсному волевиявленню, статутним документам, принципам демократії та відкритості та, де факто і де юре не ухваленим.
2. Висловлюють щиру вдячність членським організаціям МКП та їх представникам у складі Генеральної Ради, які у своїх виступах підтримали пропозицію Української Сторони щодо зупинення членства фнпр у МКП та наполягали на винесенні його на голосування у порядку передбаченому статутними документами МКП.
3. Користуються своїм правом дійсних членів МКП на своєчасне внесення проектів рішень Генеральної Ради у порядку передбаченому статутними документами МКП, враховуючи
a. всебічне обговорення питання на засіданні,
b. чітке встановлення в ході засідання 28.03.22р. підтвердження незмінності позиції фнпр щодо підтримки збройної агресії,
c. відсутність легітимно прийнятого рішення та те, що засідання не було завершено,
наполягають на проведенні до 04.04.22р. голосування по внесеному Україною проекту рішення щодо зупинення членства фнпр як організації, яка своїми заявами та діями послідовно підтвердила свою невідповідність цілям та статутним положенням МКП.
4. В разі нереагування, залишають за собою право всіма доступними демократичними шляхами, зокрема, через проведення двосторонніх та багатосторонніх заходів із залученням інших членських організацій МКП
a) домагатись відновлення дотримання робочими органами та посадовими особами Конфедерації засадничих цілей діяльності, визначених статутними документами, неухильної поваги до демократії, миру та прав людини,
b) сприяти максимальному наближенню термінів проведення Конгресу МКП із внесенням питань оновлення робочих органів Конфедерації та виключення фнпр.

Григорій Осовий, голова ФПУ

Михайло Волинець, голова КВПУ

Олександр Джулик, Президент ВОСТ «ВОЛЯ»

 

Шановна Марино Іванівно!

Шановна Марино Іванівно!
Сердечно вітаємо Вас із вагомою, ювілейною датою на Вашому особистому календарі!images 9 1f7e6
Ви багато років незмінно торуєте стежку до управління лісового господарства в області, яке стало для Вас другою домівкою. Віднедавна доля вивела Вас на профспілковий олімп, адже лісівники довірили Вам захищати їхні інтереси. І Ви з честю виконуєте цю почесну місію.
Озираючись на пройдений Вами шлях, можна з упевненістю сказати, що і фахова, і профспілкова робота – це Ваша доля, Богом обране робоче місце, де реалізуєте себе як фахівець, організатор, боєць, натхненник усіх цікавих починань.
Доля дала Вам багато: улюблену справу, дружну родину, міцний характер, вірних друзів. Віримо: так буде завжди, а добро, яке Ви випромінюєте і притягуєте у свою ауру, тільки примножуватиметься!
Зичимо Вам міцного здоров'я і довголіття, духовних і фізичних сил, невичерпної життєвої наснаги, тепла і затишку у Вашій оселі. Нехай роки залишають тільки світлі спогади, а майбутнє дарує ще багато щасливих літ, сповнених радості, добра і надії! А найголовніше сьогодні - миру Вашій родині та усій країні!
З повагою
Голова Федерації профспілок області     Максим Баланенко

 

Діяти на користь працівника

Діяти на користь працівника277457064 498275845268925 8339968601658102135 n 80dd8
Відбувся вебінар, під час якого фахівці Федерації профспілок України висвітлили рекомендації та коментарі до Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". У заході взяли участь представники Федерації профспілок області та її членських організацій.
Мова йшла про те, як застосовувати цей закон на практиці, оцінювати, як діяти на конкретних підприємствах, в організаціях, закладах. До кожної статті треба підходити виважено і обережно. Якщо записано «може встановлювати», то це є предметом обговорення з профкомом. 277408556 672840150585841 2367639840605726876 n 67cfeНаприклад, «може встановлювати випробувальний термін». Він вводиться не для привілеїв роботодавця, а для досягнення цілей, які стоять перед державою у період воєнного стану.
Цим законом даються великі права профспілкам. В першу чергу - щодо здійснення громадського контролю, тому потрібно відстежувати, де роботодавці маніпулюють чи зловживають, моніторити застосування закону і тісно співпрацювати з роботодавцями у кожному конкретному випадку. Обов'язково роботодавці повинні повідомляти профспілкові організації про наступне вивільнення, щоб не було «усіх під одну гребінку». P20331-100358 f77d1Обережно треба підходити до статті, де йдеться про збільшення тривалості робочого часу, адже логічно тоді відповідно повинна зростати оплата праці. Якщо пропонується не збільшувати оплату праці, то роботодавці мають переглянути норми праці та інтенсивність.277181145 503337531396333 703388183512149086 n 2fd1d277378791 3025666107683835 8183522130406493545 n bde08
Зверталася увага на ті норми закону, які стосуються повідомлення профорганізацій про наступні дії роботодавців. Все має бути обумовлено, тобто у цих непростих умовах потрібно діяти на користь працівника.277368935 1127304224759952 7978915102366901544 n 86299277404206 389955672636818 8011135570879748196 n 54590

 

Соціальний діалог – в дії

Соціальний діалог – в дії
До ФПО звернувся обком профспілки працівників енергетики та енерготехнічної промисловості на прохання керівництва одного з підприємств області вирішити його проблему щодо отримання державного замовлення на виготовлення продукції для армії та житлового будівництва.
Враховуючи, що вирішенням цієї проблеми сьогодні займається обласна військова адміністрація, Федерація профспілок області, керуючись Територіальною угодою, запропонувала ОВА щодо надання практичної допомоги підприємству.
Приємно повідомити, що проблему вирішено, причому в короткі строки. Підприємство буде забезпечено роботою і збереже робочі місця.
Федерація профспілок області

 

Завдання профспілок – не допустити зловживань

Завдання профспілок – не допустити зловживаньphoto5341462822887996046 6ad4b
Як відомо, 15 березня ц. р. було прийнято Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного часу». Про особливості трудових відносин у період воєнного часу йшла мова у радіопрограмі «Радіодень» на суспільному радіо Кропивницький. В обговоренні взяли участь голова ФПО Максим Баланенко та начальник відділу з питань експертизи праці управління Держпраці в області Олена Хіміч.
Максим Баланенко наголосив, що цим законом вводиться багато обмежень – спрощення самої процедури трудових відносин. Ці обмеження, які є в цьому законі, вичерпні, в інших випадках діє КЗпП. Профспілки, в першу чергу турбує те, що можуть бути зловживання з боку роботодавців. Це стосується і тривалості робочого часу, і порядку звільнення працівників. І такі сигнали вже є.
Голова ФПО зазначив, що рішення щодо конкретних обмежень має бути об'єктивно вмотивованим забезпеченню цілей введення воєнного стану. Не можна, наприклад, сказати бібліотекарю сільської бібліотеки, що вона повинна працювати не 5, а 6 робочих днів з відповідною оплатою праці. Все має бути вмотивованим.
Всі зміни, які відбуваються на підприємствах, установах і організаціях, незалежно від форм власності, повинні погоджуватися з профспілковою організацією. І тоді приймається рішення. Якщо немає профорганізації – з представником трудового колективу.
У радіопрограмі йшла мова також про те, що законом введено мораторій на перевірки. Тобто єдиним органом, який може контролювати трудове законодавство – є профспілки. Громадський контроль, який регламентується відповідними законодавчими актами, профспілки здійснювали і раніше і це право ніхто не забирав. Тому вони продовжують здійснювати перевірки щодо дотримання трудового законодавства відповідно до нових реалій.
Максим Баланенко підкреслив, що цей закон покликаний врегулювати деякі аспекти трудових відносин і жодним чином не надає роботодавцям захмелілих прав, якими вони можуть огульно користуватися без співпраці з трудовим колективом і профспілковою організацією. Якщо працівники вбачають у ставленні керівника порушення закону, вони можуть звертатися до ФПО або його членських організацій.

 

Головне – вірити в перемогу

Головне – вірити в перемогу0-02-05-73dfbf3786b5829698ff41b110d12b509ef9953c0c0ece95b2651f39b6426cd8 5380ada3 fa26b
Дещо незвично бачити працівників Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області за непритаманною для них справою – плетінням маскувальних сіток. Воєнні обставини усіх перелаштували на інше мислення і заняття. Розповідає начальник головного управління Лариса Цандекова:
– На сьогодні контрольні заходи тимчасово призупинено. Проте, незважаючи на воєнний стан, розпорядники коштів сумлінно продовжують надсилати нам інформацію, за що ми їм дуже вдячні. Крім того, надходять доручення з Держаудитслужби, які також потребують опрацювання та виконання. Тобто життя триває і від основної діяльності остаточно ми не відриваємося.
Звісно, нинішня воєнна ситуація внесла корективи в наше життя – ми, як і вся країна, долучилися до загальних справ. Займаємося волонтерською діяльністю, у постійному режимі здійснюємо інформаційний спротив російській агресії, надаємо благодійну допомогу – хоча про це не варто афішувати. Доброчинність – із розряду таємниці, адже добрі справи треба робити від душі, а не задля піару. Знаємо, що ми це робимо, і для нас цього досить.
Допомагаємо Збройним силам України постійно: хто чим може – це навіть не обговорюється. Освоїли таку потрібну на сьогодні справу, як плетіння маскувальних сіток. Виготовляємо їх на замовлення. Можна сказати, відкрили такий цех, де працюють наші фахівці за новим напрямком. Плетемо сітки, які дають невидимий захист нашим захисникам від ворога. Деякі працівники пройшли майстер-класи та навчили інших. Тепер ми і в цій справі – аси.
Сітками займається одна частина фахівців, а інша – готує страви та випічку для територіальної оборони, потім розвозить по блокпостах. Знаємо потреби і воїнів, і тероборонців, тож стараємося бути їм у пригоді. Сьогодні по-іншому не можна – кожен на своєму місці і за покликом душі повинен робити свій внесок задля наближення перемоги.
Хочу з приємністю відзначити, що дуже задоволена своїм колективом. Це одна команда, надзвичайно відповідальна і патріотично налаштована. Ми любимо свою країну – це почуття особливо викристалізувалося у воєнний час. Тож кожен у міру своїх можливостей підставляє плече країні, яка опинилася у складній ситуації. Колектив наш переважно жіночий. У багатьох жінок є маленькі діти, ми не можемо рити окопи чи виконувати іншу фізичну роботу, тому знайшли своїм силам інше застосування.
Маємо свого воїна, постійно перебуваємо з ним на зв'язку, молимося за нього і за всіх наших захисників, які боронять нашу землю. Головне зараз – зберігати спокій, витримку і вірити у все найкраще. Переконана, що в цей складний час усі вищі сили з нашим народом, тож перемога буде за нами.
Віктор Федотов,
Голова обкому профспілки працівників
державних установ

 

КОМЕНТАР МІНЕКОНОМІКИ

КОМЕНТАР МІНЕКОНОМІКИ
ДО ЗУ ВІД 15.03 2022 Р. № 2136-ІХ «ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ»
Стаття 1. Дія норм законодавства про працю в умовах воєнного стану
1. Цей Закон визначає особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами, у період дії воєнного стану, введеного відповідно до ЗУ "Про правовий режим воєнного стану".
2. На період дії воєнного стану вводяться обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина відповідно до ст. 43, 44 Конституції України.
3. У період дії воєнного стану не застосовуються норми законодавства про працю у частині відносин, врегульованих цим Законом.
Норми Закону, які регулюють деякі аспекти трудових відносин інакше, ніж КЗпП та інше законодавство про працю - мають пріоритетне застосування на період дії воєнного стану для працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Норми законодавства про працю, які суперечать положенням цього Закону, на період дії воєнного стану не застосовуються.
Стаття 2. Особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану
1. У період дії воєнного стану сторони за згодою визначають форму трудового договору. При його укладенні умова про випробування працівника під час прийняття на роботу може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
З метою оперативного залучення до виконання роботи нових працівників, а також усунення кадрового дефіциту та браку робочої сили, роботодавець може укладати з новими працівниками строкові трудові договори у період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника.
Положення Закону дозволяють самостійно визначати на період воєнного стану форму трудового договору. Надається право роботодавцю приймати нових працівників за строковими трудовими договорами на період дії воєнного стану або на період заміщення тимчасово відсутнього працівника, незалежно від причин його відсутності.

Детальніше...

 

Шановна Людмило Семенівно!

Шановна Людмило Семенівно!images 3 58e4b
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди Вашого дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, професійних успіхів та гарних помислів!
Витримки Вам, терпіння, оптимізму і віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить упевненість у собі!
Миру та злагоди Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО          Максим Баланенко

 

Кожен долучається до загальної справи

Кожен долучається до загальної справиimages.jpg4 ede7d
Сьогодні працівники ДП «Кіровоградський облавтодор» та його філій, як ніколи, розуміють свою місію. Їхні зусилля і помисли спрямовані на виконання щоденних обов'язків, а в кінцевому підсумку – на перемогу України у війні з російським агресором, адже кожен на своєму місці наближає її своєю працею.
Частина працівників пішла зі зброєю захищати країну, а ті, що залишилися, виконують своє обов'язки на ремонті та утриманні доріг. Жінки у вільний час плетуть маскувальні сітки, готують страви для тих, хто несе вахту на блокпостах. Кожен долучається до загальної справи.images 14b6d
Хочеться відзначити злагодженість колективу, його позитивне та оптимістичне налаштування на роботу. Усі розуміємо, що після зими дороги потребують особливої уваги, тож шляховики з великим ентузіазмом дають лад дорожнім артеріям життя. Вони добросовісно виконують планові завдання з ремонту доріг, проявляють власну ініціативу, співпрацюють з територіальними громадами – реагують на їхні звернення щодо відновлення сільських шляхів. Адже сьогодні головне – вистояти на фронті та в тилу.images.jpg2 a73ec
До речі, обком профспілки працівників автомобільного та шляхового господарства у перемовинах досягнув домовленості з роботодавцем, аби працівників не відправляли у відпустку без збереження оплати праці. Нині для людей дуже важливо не відриватися від колективу, мати роботу, тим більше бажання її виконувати є.
Людмила Попова,
голова обкому профспілки працівників
автомобільного та шляхового господарства

 

Державна допомога

Державна допомога тимчасово переміщеним особам,
у період воєнного стану
11 березня 2022 року Уряд схвалив постанову № 261 якою затвердив Порядок та умови надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану.
Компенсацію на оплату комунальних послуг можуть отримати громади, які дали безкоштовний прихисток переселенцям у будівлях, приміщеннях комунальної форми власності (у школах, садочках тощо).
Це послуги:
- з постачання теплової енергії (або теплової енергії як товарної продукції);
- з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;
- з поводження з побутовими відходами або вивезення побутових відходів;
- з постачання та розподілу природного газу;
- з постачання та розподілу електричної енергії;
Також компенсація буде на придбання дров, пелет, вугілля, інших видів палива для опалення будівель (приміщень)
Для отримання відшкодування громадам достатньо подати заяву до військової адміністрації та чеки або скани, які підтверджують оплату комунальних послуг.
Військові адміністрації надсилатимуть Мінрегіону відповідні дані по громадах, а Мінрегіон буде готувати акт уряду про виділення коштів.
Відшкодовуватися будуть витрати на комунальні послуги, що надані з 1 березня 2022 року. Тобто на початку квітня громади матимуть змогу подавати свої заявки на відшкодування.
Окрім того за дорученням Президента України Урядом розроблено соціальний пакет для підтримки внутрішньо переміщених осіб, яким врегульовуються питання соціальних виплат, працевлаштування, а також розміщення осіб, які втратили або вимушено покинули своє житло.
За інформацією Мінрегіону власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб отримають гарантовану державну підтримку в розмірі близько 450 грн на місяць за кожну прийняту особу, незалежно від віку, для компенсації витрат на комунальні послуги (рішення Уряду буде оприлюднене найближчим часом).
Власники житла, які бажають дати прихисток внутрішньо переміщеним особам, повинні звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою та надати необхідну інформацію. Також, цю інформацію можна надати через вебсайт Прихисток, а надалі це можна буде зробити й через застосунок Дія.
Органи місцевого самоврядування мають сформувати реєстр житлового фонду доступного для розміщення. Це дозволить розмістити якомога більшу кількість людей.
Щомісячно власники житла, які безкоштовно прийняли у своїх домівках переміщених осіб, будуть отримувати виплату з бюджету через органи місцевого самоврядування.
Дякуємо всім небайдужим!
Департамент з питань
економічного розвитку
та ціноутворення