Архів новин
2017
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Профспілки вимагають гідного життя!

Профспілки вимагають гідного життя!
8 грудня відбулася всеукраїнська акція протесту, в якій взяла участь і делегація від Федерації профспілок Кіровоградської області. З якими вимогами до КМУ та Верховної ради України вийшли спілчани?Копия IMG 0064 a7d6b
1. Встановити з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату на рівні реального прожиткового мінімуму, розрахованого на базі оновленого «споживчого кошика» – 3200 грн., забезпечити відповідні видатки у Державному бюджеті-2017. Вжити конкретні дії для розвитку ефективного, конкурентоспроможного національного виробництва. Зменшити податкове навантаження для малого та середнього підприємництва з метою його збереження.
2. Знизити ціну на природний газ, тарифи на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня з урахуванням платоспроможності громадян, забезпечити прозорість і контроль за ціноутворенням.
3. При реформуванні оплати праці забезпечити справедливий розподіл результатів праці, запровадити галузеві стандарти оплати праці, дотримання конвенцій МОП, Європейської соціальної хартії. Вилучити із законопроекту № 5130 норми щодо звуження гарантій оплати праці, стипендіального і пенсійного забезпечення, втручання в автономне право сторін визначати умови оплати праці. На сьогодні грошовий розрив між розміром базового тарифного розряду ЄТС (1185 грн) і мінімальною заробітною платою (1450 грн) складає 265 грн.Копия IMG 0065 e58ac
5. Не допустити руйнування системи стипендіального забезпечення - стипендію кожному встигаючому студенту.
6. Для ліквідації заборгованості із заробітної плати невідкладно ухвалити законодавчі акти, спрямовані на посилення захисту економічних прав працівників, заснування спеціальної «гарантійної установи виплати боргів», відповідно до європейської практики і конвенцій МОП.
7. Повернути до 1 січня 2017 року десяткам тисяч працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці безпідставно скасоване право на достроковий вихід на пенсію. Після зустрічі 18 жовтня ц.р. членів президії ФПУ з Прем'єр-міністром України Гройсманом В.Б, він доручив Міністру соціальної політики України взяти під особистий контроль роботу з уточнення списків 1,2 робіт професій зайнятість в яких дає право на пільгову пенсію за віком та за результатами роботи підготувати узгоджені із сторонами соціального діалогу пропозиції.
8. Забезпечити у 2017 році підвищення мінімальної пенсії з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму, провести осучаснення раніше призначених пенсій, скасувати існуючі обмеження на їх виплату для осіб, які продовжують працювати.
9. Повернути у 2017 році працівникам право на санаторно-курортне лікування та дитяче оздоровлення за рахунок коштів соцстрахування. Ухвалити на поточній сесії законопроект № 2245.
З 1 січня 2015 року прийнято новий Закон України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яким скасовано право працівників на санаторно-курортне лікування, а дітей – на літнє дитяче оздоровлення. Внаслідок цього залишилися без життєво необхідних соціальних послуг (щорічно): санаторно-курортного лікування та відновлення професійного здоров'я понад 250 тис. громадян, близько 200 тис. дітей не змогли оздоровитися в літніх дитячих таборах.
10. Не допустити руйнації і комерціалізації охорони здоров'я, закриття закладів та звільнення працівників, порушення конституційного права громадян на доступну медичну допомогу.

 

Чому не втішає підвищення мінімалки до 3200 гривень?

Чому не втішає підвищення мінімалки до 3200 гривень?
Здавалося б, можна радіти: влада задекларувала підвищення мінімальної зарплати аж удвічі, проте нова мінімалка у 3200 грн – це вже не колишня гарантія. Вона втратила своє основне призначення - оплата простої, некваліфікованої праці. Тобто, узаконюється звичайна зрівнялівка. Крім того, до мінімальної зарплати тепер включаються доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати, які, як правило, займають майже половину середньої зарплати. Хитрий хід: вашим салом та по ваших губах! Як не старайся, все рівно вийдеш на мінімалку. Більш того, передбачається, що в разі нарахування працівникові зарплати нижче мінімальної, здійснюється доплата до її рівня.
Тривожить і те, що не передбачається подальше підвищення мінімальної зарплати у зв'зку із зміною розміру прожиткового мінімуму, інфляції. Тобто, для простих смертних встановлюється навіки. У бюджетників ще гірше. Для них пропонується встановлювати мінімальний посадовий оклад на рівні прожиткового мінімуму, який встановлюється на 1 січня календарного року (на 1.01.2017 р. – 1600 грн). А де ж згубилися 3200 грн? Досі відсутня будь-яка інформація з боку Кабміну з цього приводу. Невідомо, який же буде посадовий оклад, тарифні коефіцієнти того.
У порушення всіх норм і гарантій тепер мінімальна зарплата не може застосовуватися як розрахункова величина у колективних угодах і договорах усіх рівнів. Тут фігурує лише діючий прожитковий мінімум, який так і залишився на рівні, удвічі нижчому, ніж фактичний.
Як на фоні, так званого, підвищення зарплати виглядають пенсіонери? Працюючим, як і раніше світить лише 85 відсотків заробленої пенсії, не передбачено індексації, осучаснення. Практично похоронені ст. 40 і 42 ЗУ про пенсійне страхування щодо обчислення і перерахунку пенсій. У багатьох пенсії просто завмерли. Оскаржити всі ці порушення у судах практично неможливо, адже судовий збір становить половину пенсії. Та й надії на позитивне рішення немає.
Ще люди не усвідомили ймовірне підвищення мінімальної зарплати, тим більше, не відчули її на своїх кишенях, а ціни рвонули з вискоком угору, на деякі товари - у півтора рази.
Євгенія Герасимова,
голова координаційної ради профспілок
Кіровоградського району

 

Навіщо узаконювати зрівнялівку в оплаті праці?

Навіщо узаконювати зрівнялівку в оплаті праці?
Наші спілчани вкрай стурбовані поданими до Верховної Ради України проектів ЗУ «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», у яких відсутня диференціація в оплаті праці працівників держустанов, а саме: в органах місцевого самоврядування, РДА та закладах соціального захисту.
Що нас чекає, якщо згадані законопроекти будуть прийняті? Кваліфіковані працівники (державні службовці 7-9 групи оплати праці, посадові особи місцевого самоврядування, соціальні працівники) матимуть нараховану зарплату у складових: посадовий оклад, надбавки та доплати – у сумі 3200 грн і некваліфіковані працівники (прибиральниці службових приміщень, водії, кочегари, сторожа, обслуговуючий персонал), яким передбачено просто доплату до мінімальної зарплати, прирівняються в оплаті праці до фахівців. А подекуди матимуть і вищу зарплату – за рахунок доплати за роботу у нічний час, у несприятливих умовах і т.д.
Обговоривши на засіданні районної профорганізації такі новації, які призведуть до зрівнялівки, звернулися з клопотанням ініціювати перед Центральним комітетом профспілки працівників держустанов відстоювання гідної оплати праці членів профспілки та обов'язкового забезпечення державою диференційованої оплати праці – залежно від рівня освіти, відповідальності та обсягу виконуваної роботи.
О.Панченко,
голова Добровеличківської районної
профспілкової організації.

 

Шановні колеги!

Шановні колеги!

8 грудня 2016 року, перед прийняттям Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.

Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»

Акція розпочнеться о 9.00 ходою від Майдану Незалежності до Кабінету Міністрів України, де о 9.30 розпочнеться мітинг. Після чого вони рушать далі до Верховної Ради України.
Друга колона буде рухатися від площі Слави (м.Арсенальна) до парламенту.
Початок мітингу на пл.. Конституції біля ВРУ о 10.00.

Звертаємося з проханням до представників засобів масової інформації взяти активну участь в анонсування та висвітленні Всеукраїнської акції профспілок, на яку вийдуть 10 тис. представників трудових колективів, членів профспілок.

Контактні телефони: 289-60-41 або 067-788-99-41.
Прес-центр ФПУ

 

Житлова субсидія: кому і скільки?

Житлова субсидія: кому і скільки?
В опалювальний період чи не найбільш популярною є тема житлових субсидій. Саме тому ФПО організувала семінар для профспілкового активу із
головним фахівцем управління соціального захисту населення ОДА Оленою Михальченко. Вона ознайомила присутніх зі змінами, які відбулися у призначенні субсидій і відповіла на запитання. Порядок призначення субсидій настільки спрощений, що потрібно лише два документи: заява та декларація. Якщо раніше у декларацію вносили суму отриманих доходів, то зараз лише – вид доходу і місце отримання.Копия DSC02254 b617e
У вересні ц.р. внесені зміни щодо обрахунку сукупного доходу. Визначено, які доходи не враховуються. З 21 вересня до доходів не враховуються вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних засобів, засобів реабілітації, суми, які виплачені в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров'я, що пов'язано з виконанням трудових обов'язків (т. з. регресні виплати). Олена Михальченко наголосила, якщо у родині є такі особи і їм уже призначена субсидія, треба звернутися, щоб зробили перерахунок, без врахування цієї суми. Автоматично це не робиться.
Нині субсидія призначається не на 12 місяців, як це було раніше, а до кінця опалювального періоду. На наступний період буде призначена автоматично, без додаткового звернення. Якщо звернення надійшло у 2016 році, то доходи беруться за минулий календарний рік. Якщо людина звернеться у січні 2017 року, то дохід враховується за 2016 рік, але лише за 9 місяців, без 4 кварталу.Копия DSC02257 8378e
Які зміни відбулися по врахуванню прожиткового мінімуму? Для осіб, які не мали доходів, застосовується прожитковий мінімум на 31 грудня відповідного року. Є норма врахування прожиткового мінімуму. Один прожиткового мінімуму враховується для тих осіб, у яких були менші доходи за мінімум. Якщо особа протягом року не мала зовсім доходів, то їй до доходу зараховується два прожиткових мінімуми. Якщо людина отримувала один з видів соціальної виплати: пенсію, стипендію, допомогу по догляду за дитиною до 3 років, за інвалідом І або ІІ групи внаслідок психічного розладу або дитиною-інвалідом, то таким особам враховується фактичний розмір отриманих доходів (наприклад, отримує жінка 130 грн по догляду за дитиною, то цю суму й враховують).
Для студентів, які навчаються за денною формою навчання, враховуються фактичні розміри стипендії. Якщо студент навчається за контрактом або не отримує стипендію, то враховується один прожитковий мінімум. Для тих, хто перебуває на строковій військовій службі, враховується половина прожиткового мінімуму. Якщо студент неповнолітній і отримує стипендію, враховується її розмір. Якщо не отримує стипендію і не досяг 18 років, дохід не враховується.
Сьогодні заяву і декларацію для призначення субсидії можна заповнювати на відповідному сайті Мінсоцполітики в електронному варіанті з використанням електронного підпису. Якщо електронного підпису немає, то протягом 30 календарних днів треба прийти у відділ соцзахисту і поставити свій підпис. Інакше заява до розгляду не буде прийнята.
Олена Михальченко відповіла на запитання присутніх.
Марія Іванова

 

Майбутні будівельники талановиті у всьому

Майбутні будівельники талановиті у всьомуКопия DSC02339 09c65
Вперше у Кіровоградському будівельному коледжі відбувся студентський батл. На думку журі, це був справжній вибух талантів. Якби не панорама – відеофільм про заклад, можна було б подумати, що виступали студенти мистецького факультету. Навіть не вірилося, що майбутні будівельники, газовики, шляховики та архітектори мають такі акторські здібності.DSC02324 c9fc4
Змагалися команди усіх відділень. Для розминки був інтелектуальний конкурс «Бліц – опитування». За 1 хвилину потрібно було дати максимальну кількість правильних відповідей на поставлені запитання. Справилися усі – з різницею в 1 – 2 відповіді.
Непросто було виділити кращу команду, адже в усіх конкурсах вони проявили кмітливість, зібраність, ерудицію, оригінальний підхід до виконання завдань. Приміром, у театральному конкурсі на тему «Від сесії до сесії живуть студенти весело» учасники команд створили справжній дружній шарж на себе, з гумором відтворили навчальні будні. Театральні сценки не раз зривали оплесками і вигуками глядачі.
Захоплення викликав танцювальний батл. Під музичний супровід відомих мелодій починав танцювати капітан, а вся команда повторювала його рухи. Незважаючи на імпровізацію, усі продемонстрували злагодженість, уміння швидко зорієнтуватися, відчуття командного духу, синхронність.DSC02326 b1c90
Гідно справилися студенти і з вокальним конкурсом, який починали сольно капітани команд, потім демонстрували свої співочі здібності всі учасники. Завершальним акордом для усіх команд була номінація: пісня навпіл. Тобто, кожна команда виконувала частину пісні, а останній куплет – усі хором.DSC02331 1647b
Найбільше очок зібрала команда відділення архітектури – вона й посіла
І місце. Інші учасники не в образі на переможця, адже їм дісталися солодкі призи.
Перед підбиттям підсумків на студентів чекав сюрприз – на сцену вийшла команда викладачів і виконала колективний номер художньої самодіяльності. Вони теж були студентами і пам'ятають ті щасливі роки, тож не відстають від юнаків і дівчат. Виступи нинішніх і вчорашніх студентів переконують, що у коледжі панує атмосфера довіри і взаєморозуміння.
До речі, захід відбувся за ініціативи профкому студентів (голова Наталія Кур'янова) та адміністрації закладу (директор – Олександр Таран).DSC02334 21461
Григорій Святун,
голова обкому профспілки працівників
будівництва і промбудматеріалів.

 

Чи станемо краще жити із запропонованими новаціями?

Чи станемо краще жити із запропонованими новаціями?Копия DSC02269 067d9
Закінчується рік і логічно, підбиваємо підсумки, наскільки вдалося обласній організації профспілки працівників культури забезпечити вплив на поставлені завдання і виклики часу. Про це йшла мова на пленумі обкому профспілки працівників культури. За словами голови обкому профспілки працівників культури Зої Кадук, такими викликами є зростання на 40 відсотків вартості життя внаслідок шаленого стрибка цін і тарифів, відсутність реформ в оплаті праці, які змогли б поліпшити рівень життя, необхідного ресурсу для підвищення у грудні зарплат бюджетникам... І першим кроком для вирішення згаданих проблем повинен стати Державний бюджет на 2017 рік, проект якого не дає підстав говорити про його соціальне спрямування.Копия DSC02268 873a0
Влада задекларувала підвищення у наступному році мінімальної зарплати до 3200 грн. Паралельно внесено ряд законопроектів, якими передбачається «оптом» внести зміни у чинні закони, прив'язавши, зокрема І тарифний розряд не до мінімальної зарплати, а до прожиткового мінімуму, який на 1 січня буде 1600 грн. Інша новація, яка передбачає включити у мінімалку надбавки за престижність і вислугу років. Таке підвищення мінімальної зарплати призведе до зрівнялівки і позбавить стимулів до праці. Виходить, прибиральниця отримуватиме 3200 грн, а завклубом чи бібліотекар – 2500 грн. І доплатами їм підтягнуть зарплату до 3200 грн, а який сенс тоді у надбавках? За що ми боролися? Нам ледве вдалося вирівняти ситуацію в оплаті некваліфікованої і кваліфікованої праці, і знову заганяють всіх під один гребінець. Влада однією рукою дає зарплату, а другою, в іншої категорії забирає. Ми категорично проти таких нововведень, тож працюємо з народними депутатами, аби не допустити зарплатного колапсу.Копия DSC02276 1b5d7
Багато запитань викликають контрактні умови праці. Профспілка завчасно акцентувала увагу Міністерства культури на неприпустимості запровадження контрактної форми з працюючими за безстроковими трудовими договорами, адже відбувається порушення вимог Конвенції МОП. Таке переведення працівників з безстрокового трудового договору на строковий також грубо порушує Конституцію України та КЗпП України. 10 років ми відбивались від такої новації, однак без урахування думки профспілки ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» у цьому році набрав чинності та викликав неоднозначне сприйняття у культурному середовищі.
Підзаконних актів немає, чітких роз'яснень, як формувати конкурсні комісії, хто повинен давати рекомендаційні листи, теж, а процес запущено. Перший етап ми вже пройшли – засідало 7 комісій і з керівниками обласних закладів культури підписано контракти на 5 років. Усі директори добре підготувалися, презентували свої програми розвитку. Складніше цей процес відбувається на районному рівні – виникає багато питань щодо фахової освіти, стажу. Місцева влада не розуміє, хто повинен формувати конкурсні комісії. Якщо контракту форму з керівниками закладів культури ще можна зрозуміти, то з творчими працівниками – одні знаки питання. Причому, для цієї категорії передбачено контракт від 1 до 3 років. Працівники обласного театру вже попереджені – тихо обурюються. Нібито треба вливати свіжу кров, але закон не повинен дозволяти маніпуляції. Виходить так: подобається керівникові працівник, підпише з ним контракт на 3 роки, а ні – то на рік. З яким настроєм творча людина працюватиме за контрактом на рік? Хоча б на перехідному етапі дали їм 5 років, щоб звикли до думки про контракт. А навіщо чіпати сільські клуби? Загалом, не зрозуміло, чому тільки в галузі культури запроваджені контракти?
Не можу обійти тему децентралізації влади. На перший погляд, зміни потрібні, але, дійсність та перші наслідки вказують на значні ризики реалізації цієї реформи. Копия DSC02283 e6520На сьогодні абсолютно не підготовлена база на місцях для реалізації таких прогресивних ідей. Насправді децентралізація обертається ще більшою централізацією. Немає чіткого визначення щодо майбутнього: все «на потім» - земля, комунальна власність, соціально-культурна інфраструктура – одні обіцянки і відсутність мінімальних нормативів. Говоримо про економію на управління та відкритість, а насправді маємо збільшення апарату управління. Держава 25 років не переймалася дорогами, освітніми, культурними, медичними закладами сіл, не розроблені плани створення робочих місць на селі - тепер через об'єднані громади перекладає цей тягар на плечі громад.
Сьогодні культуру в районах хочуть підім»яти під себе всі – і керівники новостворених громад, і освітні округи... Упевнена, не для розвитку та збереження. Тільки ми самі, об'єднавшись, зможемо захистити і заклади, і працівників. Проект Держбюджету - 2017 не забезпечує стовідсоткове фінансування делегованих місцевому самоврядуванню повноважень. Крім того, на прямі бюджетні відносини з держбюджетом 2017 року виведено не всі об'єднані територіальні громади України. До чого це призведе?Копия DSC02280 9113c Звісно, до погіршення фінансування закладів культури і спорту – знову залишковий принцип. За даними бюджетів створених громад в цьому році на фінансування закладів культури і спорту виділяється в середньому лише від одно до чотирьох відсотків видатків, а з обласних бюджетів в середньому на культуру - два відсотки, а на спорт лише 0,6 відсотка. Тобто, буде повна залежність від фінансової спроможності місцевих бюджетів. Що чекає культуру у такій ситуації? Невиплата зарплати, зменшення доплат та надбавок, і як підсумок - скорочення і закриття закладів. Тож без культурної субвенції держави ми не виживемо. Не може не турбувати свавілля місцевих депутатів. Наприклад, у Маловисківській об'єднаній громаді директора школи мистецтв звільнили, призначили іншого без погодження з департаментом, без обов'язкової атестації.Копия DSC02270 d3dc8
Особливої гостроти останнім часом набула і ситуація з фізкультурно-спортивними товариствами та їх дитячо-юнацькими спортивними школами. Передача ДЮСШ на фінансування місцевих бюджетів призвела до поступового скорочення чисельності спортивних шкіл. Тільки за останній рік в області скоротилося три школи. Припиняється фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл, заснованих ФСТ, лише в Івано-Франківській, Чернігівській, Херсонській, Волинській, Тернопільській та Кіровоградській областях. Складається враження, що місцеві органи влади оголосили війну фізкультурно-спортивним товариствам України.
На зустрічі з Міністром наша профспілка акцентувала увагу на недопустимості в умовах децентралізації влади закриття закладів культури та звуження передбачених трудових прав і соціальних гарантій працівників галузі. Профспілковці констатували, що сьогодні значна кількість закладів культури, особливо в сільській місцевості, примусово ліквідується. Так, певні керівники органів місцевого самоврядування приймають у підпорядкування приміщення бібліотек, а їх працівників відправляють на біржу праці. І це тільки початок. При повній децентралізації, коли ресурсна база може бути обмежена, заклади культури у новостворених громадах опиняться під загрозою знищення. Адже, голови громад не рахуються ані з думкою обласних управлінь культури, ані з думкою Міністерства культури, посилаючись на те, що на законодавчому рівні не передбачений взаємозв'язок між регіональними та центральними органами влади.Копия DSC02273 c9dba Під час зустрічі було внесено пропозиції: терміново розробити та затвердити на державному рівні мінімальні соціальні стандарти в галузі культури, які будуть діяти при повній децентралізації, запровадити виділення з державного бюджету в перехідний період культурної субвенції задля уникнення повного знищення закладів культури.Копия DSC02278 ff9d3

 

Профспілки і відділення СПП виконують одну справу

Профспілки і відділення СПП виконують одну справуКопия DSC02312 1d100
Федерація профспілок Кіровоградської області та регіональне відділення Національної служби посередництва і примирення підписали Угоду про співпрацю на новий термін. Копия DSC02295 b8c2cЯк зазначив голова ФПО Максим Баланенко, із відділенням НСПП взаємини давні і результативні. Його працівники - надійні партнери, які за першим сигналом втручаються у трудові конфлікти і сприяють їх розв'язанню. Організації профспілок можуть назвати чимало прикладів, коли саме завдяки втручанню відділення СПП працівники отримували заборговану зарплату, поновлювалися на роботі.Копия DSC02296 2f1a0
Начальник відділення СПП Микола Рішняк зізнався: якби не профспілки, взагалі служба в області не відбулася б.Копия DSC02299 cb858 Завдяки підтримці профспілок, серйозній взаємодії та участі у спільних заходах регіональне відділення стало одне з найактивніших в Україні. Це відзначив голова Національної служби. Серйозний трудовий спір недавно був зареєстрований у загоні відомчої охорони Знам'янського відділення залізниці. Працівники служби надали допомогу на ряді підприємств Світловодська. Микола Рішняк переконаний: краще, коли інтереси трудового колективу представляють профспілкові органи, які мають досвід цієї роботи, знають законодавство, можуть грамотно сформулювати вимоги та забезпечити супровід їх виконання.Копия DSC02300 540d7Копия DSC02303 3e04e Набагато складніше проходить спір, коли інтереси працівників представляє уповноважений орган. Ця співпраця, як кажуть, написана на роду, адже і відділення СПП, і профспілки виконують одну справу – захищають права та інтереси найманих працівників.Копия DSC02304 3fc38
ФПО та ряду обласних організацій профспілок працівників освіти і науки, охорони здоров'я, культури, автомобільного та сільгоспмашинобудування, зв'язку дирекції УДПП «Укрпошта», державних установ було вручено Свідоцтва про підтвердження репрезентативності на територіальному рівні, що дозволяє брати участь у колективних переговорах з укладення територіальних угод та забезпечувати делегування представників до органів соціального діалогу. Копия DSC02305 17cf1Миколі Рішняку вручено Подяку ФПО – за активну співпрацю у врегулюванні соціально-трудових відносин.Копия DSC02308 d29d1
Марія Іванова

 

Новація від Ощадбанку: 3 грн - за кожну платіжку

Новація від Ощадбанку: 3 грн - за кожну платіжку
До Федерації профспілок області надходять масові звернення членів профспілок у зв'язку з інформацією Ощадбанку про запровадження з 1 грудня п.р. тарифу в розмірі 3 гривень за кожну платіжку за комунальні послуги в касу банку.
Не дивлячись на висновок Антимонопольного комітету про неправомірність таких дій, Ощадбанк пояснюючи свої дії незабезпеченням постачальників послуг ЖКГ і фіксованого зв'язку втрат на проведення операцій у касах банку, вважає їх такими, що відповідають ЗУ «Про банки і банківську діяльність».
Враховуючи, що розмір заявленого банком тарифу за переказ коштів постачальнику може бути вищим вартості комунальної послуги з урахуванням субсидії, просимо вжити заходів для укладення договорів Ощадбанку з постачальниками житлово-комунальних послуг, які б передбачали зобов'язання постачальників послуг платити комісію банку.
У зв'язку з такою ситуацією Федерація профспілок області звернулася до Кабінету Міністрів України з вимогою щодо упорядкування цієї платіжної колізії.
Голова ФПО
М.Баланенко

 

А Н О Н С

А Н О Н С
17 листопада 2016 року, напередодні прийняття Державного бюджету України на 2017 рік, Федерація профспілок України проведе Всеукраїнську акцію на підтримку вимог профспілок щодо посилення соціального захисту працівників та інших категорій громадян в умовах зростання цін на енергоносії та тарифів на житлово-комунальні послуги з метою забезпечення урахування в проекті Держбюджету видатків на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення.
Наше головне гасло: «Профспілки вимагають гідного життя для людей!»
Акція розпочнеться о 9.00 ходою від Майдану Незалежності до Кабінету Міністрів України і далі до Верховної Ради України.
Друга колона буде рухатися від площі Слави (м. Арсенальна) до парламенту.
Початок мітингу на пл. Конституції біля ВРУ о 10.00.
Звертаємося з проханням до представників засобів масової інформації взяти активну участь в анонсуванні та висвітленні Всеукраїнської акції профспілок, на яку вийдуть біля 20 тис. представників трудових колективів, членів профспілок.
Контактні телефони: 289-60-41 або 067-788-99-41
Прес-центр ФПУ

 

Новий Статут ФПО затверджено

Копия DSC02234 b5939
Відбулося ІІІ засідання Ради Федерації профспілок Кіровоградської області, на якому внесено зміни до Статуту ФПО та затверджено його у новій редакції. Контрольно-статутна комісія завчасно вивчила і узагальнила подані зміни та пропозиції, а Президія ФПО їх схвалила.Копия DSC02229 8df67
Члени Ради уповноважили Голову ФПО М. Баланенка підписати Статут ФПО у новій редакції, а заступника Голови ФПО О. Терлецьку - здійснити реєстраційні дії у Головному теруправлінні юстиції в області щодо змін до Статуту ФПО.Копия DSC02232 5959c
Крім того, Рада прийняла Звернення до ФПУ та Державної фіскальної служби про звільнення профспілкових організацій від подачі звітів про використання доходів неприбуткової організації, оскільки більшість керівників первинних профорганізацій не звільнені і не мають бухгалтерської освіти.Копия DSC02231 42a25Копия DSC02241 c74deКопия DSC02244 05c62Копия DSC02246 ebbc5Копия DSC02248 b8816Копия DSC02249 2e297Копия 2 DSC02238 b2e7a
Під час засідання Ради ряд профспілкових організацій було нагороджено Почесними грамотами ФПУ та ФПО – за високі показники в організації та проведенні дитячого оздоровлення влітку 2016 року. Окремим керівникам профорганізацій вручено Подяки ФПУ та ФПО - за особистий внесок в організацію оздоровлення дітей влітку 2016 року.
Марія Іванова

 

Шановні працівники соціальної сфери! Шановні спілчани!

Шановні працівники соціальної сфери!
Шановні спілчани!

Прийміть щирі вітання з Днем працівника соціальної сфери!
Ваша професія - особлива. Вона вимагає не тільки широкого спектру знань і кваліфікації, а й особливих етичних якостей: чуйності, терпіння, здатності до співчуття, уміння сприймати чужий біль. І Ви, кожен на своєму робочому місці, відповідаєте цим критеріям. Ваша милосердна праця, турбота про тих, хто цього потребує, просто необхідні сьогодні.
Велика Вам вдячність за працю, відданість справі, адже від Вашої підтримки і чуйності залежить повноцінне життя багатьох людей. Саме Ви повертаєте їм упевненість в завтрашньому дні.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпних життєвих сил, мудрості, витримки, оптимізму, успіхів у щоденному житті і безмежного щастя!

З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко