Архів новин
2021
Вересень
ПнВтСрЧтПтСбНд
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!
25 серпня відбулася довгоочікувана подія – Верховна Рада України схвалила підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Додаткові бюджетні видатки на підвищення мінімальної зарплати пропонують здійснити за рахунок збільшення надходжень від податків.
За відповідний законопроєкт №3963 «Про внесення змін до закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» у цілому проголосували 295 народних депутатів.
Згідно із законопроєктом, місячну мінімальну зарплату підвищують із 4723 до 5000 гривень, в погодинному розмірі вона становитиме 29,2 гривні.
Слід зазначити, що СПО обєднань профспілок, Федерація профспілок України підтримали ініціативу Президента України про підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.
Профспілки, починаючи з 1 серпня, провели масовану інформаційну кампанію у вимогами підвищення «мінімалки». Повноважні представники профспілок неодноразово вносили до Уряду, профільного парламентського Комітету профспілкові пропозиції щодо підвищення мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімуму і виконання положення Генеральної угоди.
І ось нарешті зусилля профспілок досягли мети: з першого вересня ц.р. найбільш низькооплачувані працівники отримуватимуть підвищену заробітну плату.
Тим часом ФПУ не зупиняється на досягнутому. Наймасовіше профспілкове об'єднання країни продовжить боротьбу за зростання рівня мінімальної заробітної плати до рівня реального прожиткового мінімуму, за підвищення рівня життя працюючої людини.
Прес-центр ФПУ

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. РЕАЛЬНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ ПОТРЕБУЄ РОЗВИТКУ

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. РЕАЛЬНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ ПОТРЕБУЄ РОЗВИТКУ
21 серпня ц.р. у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча нарада за участю керівництва ФПУ та галузевих профспілок виробничої сфери.
Провів її Голова ФПУ Григорій Осовий, який нагадав, що за підсумками робочої зустрічі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками СПО об'єднань профспілок України і роботодавцями 17 червня ц.р. було надано низку доручень, спрямованих на посилення співпраці соціальних партнерів.
Наголошувалось, що у процесі реформування системи соціально-трудових відносин в країні владою ініційовано низку законопроектів, серед яких: про працю, про колективні договори, про регулювання трудових спорів, про соціальний діалог та ін.
Учасниками наради висловлено пропозиції щодо змін до законодавства про колективні договори та галузеві угоди, розроблені профспілками з метою поліпшення соціального діалогу.
Досягнуто домовленості поінформувати про них роботодавців та надіслати відповідного листа до Уряду. Учасники наради запропонували ініціювати проведення робочої зустрічі із нещодавно призначеним на посаду Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським для обговорення перспектив співпраці у контексті зміцнення соціального діалогу.
Відбувся обмін думками із низки інших актуальних питань профспілкового життя.

 

Визначено кращих роботодавців

Визначено кращих роботодавців
У мiськiй радi Кропивницького провели чергове засiдання органiзацiйного комiтету з проведення конкурсу на звання "Кращий роботодавець року".
Члени комiсiї пiд головуванням заступника мiського голови Андрiя Паливоди та за участю директора департаменту – начальниці управлiння економiки департаменту з питань економiчного розвитку, торгiвлi та iнвестицiй Нiни Рахуби, за результатами критерiїв оцiнки кожного пiдприємства визначили переможцiв конкурсу серед пiдприємств Кропивницького за двома номiнацiями.
Серед пiдприємств iз середньооблiковою чисельнiстю працiвникiв вiд 101 до 500 осiб перемогу здобув колектив КП "ЕЛЕКТРОТРАНС", а серед пiдприємств iз кiлькiстю працюючих вiд 501 i бiльше переможцями визначили ПрАТ "НВП "РАДIЙ" (серед промислових пiдприємств) та ТОВ "Вересень плюс" (серед пiдприємств торгiвлi та побутового обслуговування населення).
Крiм того, оргкомiтет вирiшив конкурсантiв, якi взяли участь, але не перемогли, вiдзначити дипломами учасникiв конкурсу "Кращий роботодавець року".

Останнє оновлення (Четвер, 20 серпня 2020, 08:56)

 

Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок

Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок

Президентом України В.Зеленським 6 серпня 2020 року до Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» за реєстр № 3963, яким ініційовано підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня ц.р. до 5000 грн.

Водночас, як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році, передбачається збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та встановлення його у розмірі 2 225 гривень.
Анонсоване підвищення мінімальної заробітної плати, на необхідності проведення якого постійно наполягає Спільний представницький орган об'єднань профспілок з метою забезпечення достатнього рівня життя працівників та їх сімей, наблизить виконання домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 роки щодо досягнення мінімальної заробітної плати до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас слід зазначити, що за розрахунками Мінсоцполітики вже в цінах червня ц.р. прожитковий мінімум склав 5149 грн., тобто більше ніж запропоновано Президентом України, і цілком очевидно, що в умовах традиційного підвищення цін і тарифів в осінньо-зимовий період він буде ще зростати.
Генеральною угодою, також, передбачено забезпечення співвідношення мінімальної заробітної плати до середньомісячної на рівні 50% на кінець року. Враховуючи, що середньомісячна заробітна плата у 2020 році прогнозується Урядом на рівні 10709 грн, зазначене підвищення мінімальної заробітної плати забезпечить зростання співвідношення її розміру до середньомісячної заробітної плати лише до 46,7%.
Тому Голова СПО об'єднань профспілок Григорій Осовий, зважаючи на вимоги чинного законодавства, зокрема ст. 10 Закону України «Про оплату праці», звернувся листом до Кабінету Міністрів України та СПО роботодавців щодо необхідності прискорення проведення переговорів Сторін соціального діалогу з визначення розміру мінімальної заробітної плати.

Прес-центр ФПУ,
Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ

 

РЕФОРМА ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ МОЖЕ ПОРУШУВАТИ ПРАВА ЛЮДИНИ.

РЕФОРМА ПРОФСПІЛОК В УКРАЇНІ МОЖЕ ПОРУШУВАТИ ПРАВА ЛЮДИНИ.
ТАК ВВАЖАЮТЬ В ООН
Положення проєкту закону про працю №2681 не відповідають міжнародному праву та стандартам у галузі прав людини. Про це в офіційному зверненні до Уряду України повідомив спеціальний доповідач ООН з питань права на свободу мирних зібрань та асоціацій Клеман Ньялетсоссі Вуле.

«Хочу донести до відома українського уряду інформацію про те, що деякі положення законопроєкту №2681, у випадку їх прийняття, можуть бути несумісними із зобов'язаннями України відповідно до міжнародного права та стандартів у галузі прав людини. Зокрема, вони можуть поставити під загрозу реалізацію права на свободу асоціації на робочих місцях», - заявив Клеман Ньялетсоссі Вуле.
На думку спецдоповідача ООН, законопроєкт № 2681 встановлює обмеження для профспілок та їхніх членів на реалізацію права на об'єднання, свободу мирних зібрань та свободу вираження поглядів.
У зверненні до уряду Клеман Ньялетсоссі Вуле звернув увагу на такі проблемні положення законопроєкту:
- обмеження кількості профспілок на підприємстві до двох;
- створення контрольних комісій у всіх профспілках;
- заборона профспілкам, у складі яких є особи, що відносяться до керівного персоналу, виступати представником працівників у колективних переговорах;
- встановлення високої мінімальної кількості членів профспілки;
- примусова передача державі всього майна профспілок.
Спеціальний доповідач ООН аргументував, що ці норми можуть обмежувати реалізацію права українців на свободу асоціацій. У листі Клеман Ньялетсоссі Вуле попросив українських урядовців надати інформацію про заходи вжиті для забезпечення відповідності положень законопроєкту міжнародним зобов'язанням України, а також пояснити, чому під час розробки законопроєкту не проводилися консультації у форматі тристороннього соціального діалогу між представниками працівників, роботодавців та уряду. Документ спецдоповідача ООН було підписано 17 липня 2020 року.
Нагадаємо, 22 червня голова Федерації профспілок України Григорій Осовий та голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець звернулися до спеціального доповідача ООН з питань права на свободу мирних зібрань та асоціацій з проханням звернути увагу на невідповідність законопроєкту №2681 міжнародним зобов'язанням України та конституційним нормам.
Прес-центр ФПУ

 

Червоному Хресту – бути!

Червоному Хресту – бути!P00722-111028 254a1
Як відомо, подвижницька діяльність обласної організації Товариства Червоного Хреста спрямована на поширення і впровадження в життя гуманістичних ідей і принципів червонохресного руху, на зменшення соціальної напруги серед жителів області, підтримку тих, хто опинився у скрутній ситуації. Конкретна діяльність за останні 5 років прозвучала під час звітно-виборчої конференції у звітній доповіді голови обласної організації Товариства Валерія Юрченка.P00722-111136 950b8
Діяльність обласної організації здійснюється у тісній співпраці з Національним комітетом Товариства Червоного Хреста, органами обласної влади та місцевого самоврядування, ветеранськими, молодіжними та іншими організаціями. Організаційна діяльність обласної організації спрямовувалася на збереження, зміцнення та удосконалення роботи Товариства та надання усіх видів допомоги мало захищеним громадянам, здійснення волонтерської та просвітницької роботи.
За словами Валерія Юрченка, роботу обласної організації потрібно розділити на два періоди: до 2017 року і після. Як відомо, на території колишнього Союзу була запроваджена програма «Патронажна сестра». У Національному комітеті працювало понад 3 тисячі патронажних сестер, в області – 75, які надавали медико-соціальну допомогу найнезахищенішим верствам населення. Фінансування цієї програми здійснювалося з Державного бюджету. Патронажна служба складала основу Товариства. Її важливість не можна було переоцінити. До 2017 року.
Після 2017 року фінансування патронажної служби було припинено. Тобто понад 3 тисячі патронажних сестер було звільнено, а Товариство залишилося без патронажної служби.P00722-112940 e8958 І найголовніше, ті люди, якими опікувалися патронажні сестри, залишилися без уваги і підтримки. Це можна розцінювати як антисоціальне, антинародне рішення. На заміну не було запропоновано нічого. Звернення до народних депутатів, до різних інстанцій залишилися без відповіді. Обласна організація зверталася до ОДА, обласної та міської ради обласного центру, до районних інстанцій. І, як зазначив Валерій Юрченко, ОЛА, обласна рада, районні органи влади завжди підтримували обласну організацію. На жаль, немає такої підтримки від Кропивницької міської ради.P00722-112748 659eb
Тобто обласна організація тримається здебільшого на волонтерській підтримці.
Усі виступаючі дали високу оцінку діяльності обласної організації. Зокрема голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Лариса Козлова підкреслила, що діяльність, сповнену милосердя та гуманізму, людяності та допомоги, неможливо переоцінити. Навіть у мирний час його працівники надають посильну допомогу тим, хто її потребує. Особливо їхня допомога та турбота відчувається нині, у непростий для держави час. Матеріальна та психологічна допомога постраждалим від конфлікту на Сході та переселенцям, збір донорської крові для поранених, харчів, одягу, медикаментів, пошук пропалих безвісти – ось лише частина того обсягу роботи, яку сумлінно, з дня у день виконує кожен P00722-112756 b182fпредставник Червоного Хреста. Лариса Козлова висловила упевненість, що їхня благородна праця не залишиться без уваги держави і вручила Валерію Юрченку Грамоту ЦК профспілки працівників охорони здоров'я.
Делегати конференції одноголосно обрали головою обласної організації Товариства Валерія Юрченка. Вітаємо!
Прес-центр ФПО

 

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ПЕРЕМОГЛА!

СПРАВЕДЛИВІСТЬ ПЕРЕМОГЛА!
На позачерговому засіданні 21 липня ц.р. Верховної Ради України було розглянуто у другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України стосовно стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування» (реєстр № 2275), який так старанно проштовхувався головою профільного парламентського комітету, народним депутатом України від політичної партії «Слуга народу» Галиною Третьяковою та іншими, з метою встановлення монопольного управління державою Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування, що ставило під загрозу належне функціонування системи соціального страхування, гарантоване ст. 46 Конституції України.
Завдяки активній позиції народних депутатів України – Наталії Королевської, Вадима Івченка та Михайла Цимбалюка – вдалося переконати значну кількість парламентарів не голосувати за законопроект № 2275, який руйнує систему загальнообов'язкового державного соціального страхування. Законопроект не набрав голосів народних депутатів України ні за ухвалення в цілому, ні за відправлення його на доопрацювання, відтак законопроект є відхиленим.
Федерація профспілок України висловлює щиру вдячність народним депутатам України, які разом із профспілками захищають права застрахованих осіб!

Детальніше...

 

Міністерства отримали доручення

Міністерства отримали доручення
Як ми повідомляли, 30 червня ц.р. у столиці та у всіх регіонах відбулися заходи у рамках Всеукраїнської попереджувальної акції протесту проти законодавчих ініціатив влади, які порушують права працівників і є спробою руйнації самих профспілок. ФПУ розробило низку вимог, які вручили голові Верховної Ради України та Прем'єр-міністру.
Як результат акції – відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками Спільного представницького органу сторони роботодавців та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні.
Під час зустрічі міністерства разом із зацікавленими центральними органами виконавчої влади отримали протокольні доручення. Наприклад, Мінекономіки зобов'язано за участю сторін соціального діалогу у місячний термін провести консультації щодо внесення змін та доповнень до Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики та трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки у зв'язку із кризовими явищами в економіці через COVID-19. А також – за участю СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні опрацювати питання щодо активізації соціального діалогу на галузевому рівні із залученням галузевих організацій роботодавців і профспілок. Крім того, Мінекономіки доручено активізувати співпрацю із представниками СПО профспілок та СПО сторони роботодавців на національному рівні з питань підготовки пропозицій щодо актуалізації трудового законодавства, законодавства у сфері соціального діалогу, колективно-договірного регулювання трудових відносин.
Міністерству охорони здоров'я доручено провести зустрічі з представниками профспілок у галузі охорони здоров'я для обговорення проблем проведення медичної реформи та визначення шляхів їх вирішення. Мінсоцполітики, Мінекономіки та Мінфіну – забезпечити проведення соціального діалогу під час підготовки законопроектів стосовно запровадження загальнообов'язкового накопичувального пенсійного забезпечення.
Мінфін, Мінекономіки отримали завдання разом із СПО профспілок, СПО сторони роботодавців на національному рівні та ФПУ опрацювати пропозиції щодо розширення державної програми «Доступні кредити 5-7-9%». Мінфін, Міністерство енергетики – розглянути можливість збільшення видатків державного бюджету для погашення заборгованої заробітної плати шахтарів і модернізації державних вугледобувних підприємств.

Детальніше...

 

Аудитори Кіровоградщини відшкодування втрат на суму майже 12,2 млн. грн.

Аудитори Кіровоградщини відшкодування втрат на суму майже 12,2 млн. грн.

За результатами проведених фахівцями Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області ревізій упродовж січня-червня п. р. виявлено втрат матеріальних і фінансових ресурсів на загальну суму понад 18,1. млн грн.
Завдяки здійсненій роботі аудиторів забезпечено відшкодування фінансових порушень, що призвели до втрат, на суму майже 12,2 млн. грн.

Детальніше...

 

Законопроєкт Галини Третьякової порушує Конституцію

Законопроєкт Галини Третьякової порушує Конституцію
Депутати провалили ідею Третьякової відібрати майно у профспілок, бо спочатку треба провести його аудит.
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики знайшов корупційні ризики у законопроєкті № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)». Автором та головним лобістом законопроєкту є народний депутат Галина Третьякова.
Питань до законопроєкту у Комітеті вистачає. Так, законопроєктом пропонується обмежити кількість первинних профспілкових організацій і мінімальну кількість членів первинної профорганізації.
Голова Комітету Анастасія Радіна звернула увагу на те, що законопроєкт у цій частині не повною мірою відповідає ст. 36 Конституції.
Відповідно до цієї норми громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Усі професійні спілки мають рівні права. Обмеження щодо членства у професійних спілках встановлюються виключно цією Конституцією і законами України.
Згідно із законопроєктом до складу первинної профорганізації входить не менше 10 членів профспілки. Голові Комітету не зрозуміло, чому якщо 9 громадян хочуть створити профспілку, вони не мають право це зробити?
До речі, Конституційний Суд України свого часу зазначив, що громадяни України мають право на утворення професійної спілки і воно не може бути обмежене ні законодавством, ні на практиці.
У нардепів є також питання до скорочення тривалості відпустки на час профспілкового навчання працівникам, обраним до складу виборних органів профспілки. Згідно з діючим законодавством на час профнавчання працівникам, обраним до складу виборних профспілкових органів, надається додаткова відпустка тривалістю до 6 календарних днів зі збереженням середньої зарплати за рахунок роботодавця. Члени Комітету з питань антикорупційної політики зауважують, що запропонована редакція не відповідає ст. 22 Конституції України.
Проблемна ситуація існує із режимом права власності на майно, яке належало професійним спілкам УРСР. Зараз це майно належить ФПУ. Законопроект пропонує встановити, що все майно, яке станом на 24 серпня 1991 року перебувало у володінні та користуванні профспілок, має бути оголошене власністю держави. Саме це майно Галина Третьякова уже не перший раз пропонує відібрати у профспілок та віддати на приватизацію. Утім, члени комітету вважають, що це не таке однозначне питання. Порушувати конституційне право на майно у комітеті не наважуються.

:

 

ПІДСУМКИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

ПІДСУМКИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

Як ми повідомляли, 30 червня було проведено Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту у Києві та в регіонах. Загалом у цих акціях взяли участь близько 4,5 тис. осіб.
Найбільш масово учасниками були представлені всеукраїнські профспілки вугільної промисловості, освіти і науки, охорони здоров'я, держустанов, АПК, культури, ЖКГ, зв'язку, будівельників, автосільгоспмашу, соціальної сфери.
У Києві профспілкова акція була проведена у формі пішої ходи та пікетування будівлі Верховної Ради України та Офісу Президента України.
Учасники акції виступили з такими вимогами.
1. Зупинити подальше просування Урядом антисоціального закону про працю, який порушує права громадян.
2. Відкликати з Верховної Ради антипрофспілковий законопроект №2681. Профспілкову реформу проводити лише за участі самих профспілок.
3. Вилучити із законопроекту №2275 статтю щодо позбавлення прав профспілок і роботодавців на рівне представництво інтересів застрахованих осіб у фондах соціального страхування.
4. Відкликати з посади голови Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову за проведення антисоціальної політики та антигуманну позицію по відношення до громадян України.
5. Відновити діяльність на робочих місцях і надати фінансову та матеріальну підтримку працівникам, які потерпають в умовах економічної кризи, викликаної поширенням коронавірусної інфекції. Ліквідувати заборгованість із заробітної плати.
6. Зберегти доступність та обсяг надання медичної допомоги населенню, припинивши закриття закладів охорони здоров'я, звільнення медпрацівників та забезпечивши їм гідну зарплату, безпечні умови праців в умовах пандемії.
Федерація профспілок Кіровоградської області організувала інформаційний пікет з вимогою не допустити прийняття антиконституційного законопроекту №2681. Інформаційна акція відбулася біля будівель обласної ради, Кропивницької міської ради та Будинку профспілок. Учасники пікетування роздавали перехожим звернення ФПУ та ФПО.

 

Григорій Осовий зустрівся з Дмитром Разумковим

Григорій Осовий зустрівся з Дмитром Разумковим

Федерація профспілок України разом з іншими національними профцентрами 30 червня ц.р. провели Всеукраїнську попереджувальну акцію протесту проти законодавчих ініціатив влади, які порушують права працівників і є спробою руйнації самих профспілок.

На мітингу під стінами парламенту учасниками були виголошені вимоги до Верховної Ради України.

3 липня ц.р. Голова Спільного представницького органу об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий за дорученням учасників Всеукраїнської попереджувальної акції протесту вручив Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову ці вимоги під час особистої зустрічі.

У ході робочої зустрічі Григорій Осовий акцентував на тому що профспілки налаштовані на конструктивний соціальний діалог з органами державної влади, і зокрема поінформував спікера парламенту про налагодження такої співпраці, що підтверджено зустріччю, яка відбулася 17 червня з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Водночас, профспілки і надалі будуть жорстко і послідовно протидіяти законодавчим ініціативам, направленим на звуження прав працівників, демонтаж системи державних соціальних гарантій й позбавлення прав профспілок як правозахисної організації.

Профспілковий лідер пояснив, що саме такі законопроекти як №№ 2708,2681,2682,2275,3515 викликали обурення у мільйонів людей праці.

Учасники зустрічі дійшли загальної думки, що регулювання соціально-трудових відносин можливе лише за умови поваги соціальних партнерів і врахування думки людей, на яких саме і будуть поширюватися ці законопроекти.

Прес-центр ФПУ

Останнє оновлення (Вівторок, 07 липня 2020, 07:39)