Архів новин
2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Світла пам'ять

Світла пам'ять
Федерація профспілок Кіровоградської області глибоко сумує з приводу тяжкої втрати - 23 листопада цього року на 68 році, після тяжкої хвороби, пішов із життя Басюк Ігор Євгенійович, голова Ради профспілок Івано-Франківської області.
Світла пам'ять про добрі справи Ігоря Євгеновича назавжди залишиться у наших серцях та спогадах.
Федерація профспілок Кіровоградської областіБАСЮК 75b6e

 

Шановна Олександро Василівно!

Шановна Олександро Василівно!index 37ddc
Сердечно вітаємо Вас із вагомою, ювілейною датою на Вашому особистому календарі!
Ви багато років незмінно торуєте стежку до профспілкового дому, який став для Вас другою домівкою, адже живете спілчанськими справами.
Озираючись на пройдений Вами шлях, можна з упевненістю сказати, що профспілкова робота – це Ваша доля, Богом обране робоче місце, де реалізуєте себе як фахівець, організатор, боєць, натхненник усіх цікавих починань.
Доля дала Вам багато: улюблену справу, дружну родину, міцний характер, вірних друзів. Віримо: так буде завжди, а добро, яке Ви випромінюєте і притягуєте у свою ауру, тільки примножуватиметься!
Зичимо Вам міцного здоров'я і довголіття, духовних і фізичних сил, невичерпної життєвої наснаги, тепла і затишку у Вашій оселі. Нехай роки залишають тільки світлі спогади, а майбутнє дарує ще багато щасливих літ, сповнених радості, добра і надії! У цей щасливий день надсилаємо Вам море квітів, компліментів, побажань і посмішок! Приймайте все, що Вам дарують, загадуйте бажання і насолоджуйтесь увагою рідних, близьких та друзів!
З повагою
Голова Федерації профспілок області       Максим Баланенко

 

Шановні аграрії!

Шановні аграрії! Шановні спілчани
галузевої профспілки!

Щиро вітаємо Вас із професійним святом –
Днем працівників сільського господарства України!index 70474
Цей день логічно завершує сільськогосподарський рік і Ви з повним правом підсумовуєте зроблене і вирощене Вашими невтомними руками. Ви робите все, аби у нас завжди був хліб на столі і до хліба. Від Вас залежить достаток кожного жителя регіону і в цілому продовольча безпека країни.
Окремо вітаємо працівників обласної організації профспілки працівників АПК. Ви не просто причетні до важливої професії, а й виконуєте напрочуд високу місію – усіма засобами захищаєте від усіляких негараздів працівників агропромислового комплексу, щодня стаєте їм рятівною соломинкою у бурхливому житейському морі, за що Вам честь і хвала.
Бажаємо Вам фізичного і морального здоров'я, виробничих і особистих успіхів та безкрайнього, як небо, щастя. Хай Ваша професійна нива засівається добром, достатком і щедрими врожаями!
З повагою
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області Максим Баланенко

 

Шановні зв'язківці, працівники радіомовлення та телебачення!

Шановні зв'язківці, працівники радіомовлення та телебачення!images 7 ef563
Шановні спілчани!
Щиро вітаємо Вас усіх , хто працює у сфері радіомовлення, телебачення та зв'язку України із професійним святом.
Сьогодні важко уявити світ без радіо, телебачення і зв'язку. Їхні послуги розширюють кругозір, дарують різні емоції, роблять сьогодення різнобарвним та насиченим.
Висловлюємо велику вдячність за Вашу нелегку працю та професіоналізм, за сміливість говорити правду, бути на вістрі важливих подій, доносити слухачам найважливішу інформацію. Нехай техніка Вас не підводить, а сучасні технології тільки збільшують спектр Ваших послуг і обсяг мовлення.
Зичимо Вам щастя-здоров'я, професійних здобутків та родинного затишку! Хай кожен новий день приносить радість та задоволення, успіх та добробут! Миру, злагоди і тепла у кожному домі та кожному серці!
З повагою
Голова ФПО          Максим Баланенко

 

Шановні працівники культури! Шановні спілчани!

Шановні працівники культури! Шановні спілчани!images 9 368f9

Щиро вітаємо Вас із професійним святом –
Днем працівників культури!

Ми високо цінуємо Ваш вагомий внесок у розвиток національної культури. Ваша професія – особлива: Ви даруєте радість душі, наповнюєте високими і світлими почуттями, вчите розуміти прекрасне.
Окремо вітаємо працівників обласної організації профспілки працівників культури. Ви не просто причетні до важливої професії, а й виконуєте напрочуд високу місію – усіма засобами оберігаєте заклади культури від закриття, захищаєте від усіляких негараздів працівників культури, щодня стаєте їм рятівною соломинкою у бурхливому житейському морі, за що Вам честь і хвала.
Зичимо Вам букет посмішок і квітів, професійного і родинного щастя, міцного-преміцного здоров'я, витримки і нескореності! Хай її величність Фортуна буде завжди прихильною до Вас, невтомно – активних працівників культури!

З повагою
Голова ФПО                                                Максим Баланенко

 

Хто знищує економіку області?

Хто знищує економіку області?

Ситуація, яка склалася сьогодні на підприємствах області, спонукала виконавчий комітет обласної ради профспілки працівників автомобільного та сільгоспмашинобудування звернутися до Центральної ради профспілки працівників АСМУ, щоб разом шукати вихід.
Як відомо, вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця та соціальну сферу, а насправді все відбувається навпаки.
Не зважаючи на проведену акцію протесту 7 жовтня 2021 року, однією з вимог якої було недопущення підвищення ціни на газ та тарифів на електроенергію, на сьогодні відповіді щодо вирішення даного питання до профспілкових органів області не надійшло. А ціни продовжують підвищуватися, що матиме сумні наслідки - призведе до зупинення підприємств сільськогосподарського машинобудування Кіровоградської області та вивільнення працівників - членів профспілки.
Як приклад, АТ «Гідросила». Тільки за три останні місяці поточного року тарифи на електроенергію склали (1 квт. з ПДВ):
- серпень - 3.03 грн.
- вересень - 3,28 грн.
- жовтень - 4,60 грн.
Електроенергію підприємства області закупляють на енергоринку України, де тарифи змінюються почасово. Слід зазначити, що при такому ж самому споживанню електроенергії, як раніше, за жовтень 2021 року АТ «Гідросила» переплатило на 3,4 млн. грн. більше.
Аналогічна ситуація і з цінами на газ. Тільки за 6 місяців 2021 року тариф за споживання газу виріс у 8 разів, і на сьогодні для підприємств нашої області складає 1м. куб. – 37,660 грн., а опалювальний сезон ще тільки розпочався.
Виконком обласної організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування вимагає порушити питання виконання вимог акції протесту перед ФПУ та Кабінетом Міністрів України.
Такий стрімкий ріст цін на енергоносії знищує не тільки промисловість, а економіку області в цілому, оскільки із цінниками відбуватиметься ланцюгова реакція. Скільки коштуватимуть хліб і, як кажуть, до хліба при таких апетитах продавців електроенергії та газу, здогадатися не важко.

 

Сюрприз від «Кіровоградгазу»

Сюрприз від «Кіровоградгазу»

Президія Федерації профспілок області виступила категорично проти намірів ВАТ «Кіровоградгаз» підвищити діючий тариф на розподіл газу на 2022 рік на 62,3%, що становить 3,08 грн. І з цього приводу звернулася до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
ФПО, будучи упевнена в обов'язковості виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо проблемних питань у сфері постачання тепла у наступному опалювальному сезоні 2021/2022 року, підписаному 30.09.2021 року, не могла навіть припустити наміри ВАТ «Кіровоградгаз» підвищити тариф. (Меморандумом задекларовано застосування до кінцевих споживачів комунальних послуг тарифів, що застосовувались до них у кінці опалювального періоду 2020/2021 року).
Відбулося обговорення нового тарифу тихо, без широкого розголосу. Кинули повідомлення на сайт «Кіровоградгазу» (ніби всі кожен день тільки його й читають), запросили листами представників Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кропивницької міської ради. За участі керівників товариства та двох громадян провели «відкрите» обговорення проєкту структури тарифу, склали протокол про те, що обговорення відбулось на засадах гласності та відкритості.
Ні слова про те, що таке рішення явно суперечить Меморандуму про взаєморозуміння і призведе до зростання витрат теплогенеруючих підприємств та необхідності підвищення тарифів на тепло. При цьому вже зараз вони заборгували ВАТ «Кіровоградгаз» 100 000 тис. грн. До того ж 60403 тис. грн. склали борги побутових споживачів.
Справжній гнів викликають у кіровоградців сьогоднішні ціни на послуги ВАТ «Кіровоградгаз», яке раніше постачало газ за тарифом, до складу якого входив і розподіл, в рази нижчим.
Нас заколисували, відокремлюючи тарифи за розподіл газу від ціни на газ, що це будуть буквально копійки. Відразу так і було, а насправді йде до того, що розподіл буде дорожчим за сам газ.
Тільки на оплату праці цієї структури з нарахуваннями потрібно майже 400 млн. грн. Основною метою перегляду тарифу названо приведення рівня заробітної плати працівників товариства до середньої по промисловості в області. Значення цього показника планується збільшити на 50%. При тому, що рівень зарплати у промисловості області останні місяці знижувався і лише в жовтні виріс проти вересня на 4,7%, і є значно нижчим ніж у працівників товариства.
Президія ФПО вважає, що можна частково відтермінувати встановлення кількості індивідуальних лічильників для населення, залишивши його на рівні 2021 року, що дасть можливість знизити розмір тарифу. Підлягають розгляду у бік зниження й інші значення показників проєкту.
Зважаючи на надскладний стан в економіці області і держави, спад виробництва, стрімкий ріст безробіття, спад рівня заробітної плати, Президія Федерації професійних спілок Кіровоградської області не підтримує підвищення тарифу на послугу з розподілу природного газу ВАТ «Кіровоградгаз» на 2022 рік і наполягає при затвердженні тарифу врахувати позицію Президії ФПО щодо недопущення його росту та забезпечити баланс інтересів споживачів і суб'єкта господарювання, як то передбачає ЗУ «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг».
Цікаво знати, що ж скаже НКРЕКП? Чи виконає цю вимогу законодавства?

 

Народний депутат Олег Воронько підтримав ФПО

Народний депутат Олег Воронько підтримав ФПО
Федерація профспілок області звернулася до народних депутатів України від Кіровоградщини щодо недопущення прийняття законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування». Відгукнувся та підтримав позицію ФПО народний депутат Олег Воронько. Ось що він повідомив: «Метою подання законопроекту є забезпечення належного фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів Пенсійного фонду України і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування Рахунковою палатою.
Для досягнення вказаної мети у законопроекті пропонується внести відповідні зміни до Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та законів України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та «Про Рахункову палату». У вказаних змінах пропонується: 1) передбачити, що кошти Пенсійного фонду України та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування включаються до складу Державного бюджету України (сьогодні кошти Пенсійного фонду України і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до ст. 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та відповідних положень законів про окремі види такого страхування не включаються до складу Державного бюджету України);
2) наділити Рахункову палату України повноваженням щодо здійснення фінансового аудиту та аудиту ефективності використання коштів Пенсійного фонду України і фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Пропозиція про включення до Державного бюджету України коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування не узгоджується із сутністю загальнообов'язкового державного соціального страхування. Річ у тім, що при запровадженні загальнообов'язкового державного соціального страхування стався перехід від його фінансування через систему податків до системи страхових внесків. Такий перехід мав принципове значення, оскільки поняття «податки» та «страхові внески» (з 01.01.2011 запроваджено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) різняться як за соціально-економічною природою, так і за функцією та призначенням у соціальному захисті.
Згідно зі ст. 20 основними джерелами коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до цих Основ є внески роботодавців і застрахованих осіб. За своєю природою «страхові внески» є формою резервування заробітної плати та\або інших доходів застрахованих осіб, яка забезпечує матеріальні виплати та надання соціальних послуг застрахованим особам у разі настання страхового випадку.
Натомість, згідно зі ст. 6 Податкового кодексу України податком визнається «обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу», а збором (платою, внеском) – «обов'язковий платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників зборів, з умовою отримання ними спеціальної вигоди, у тому числі внаслідок вчинення на користь таких осіб державними органами, органами місцевого самоврядування, іншими уповноваженими органами та особами юридично значимих дій». Таким чином, сплата податків за своєю природою є примусовим вилученням з юридичних і фізичних осіб частини створеної вартості і формування фонду фінансових ресурсів держави, іншими словами – це безповоротні платежі (повернення податку можливе тільки в разі його переплати або тоді, коли передбачені пільги щодо цього податку), які не мають цільового призначення та можуть бути сплачені лише до бюджету, а не до іншого грошового централізованого або децентралізованого фонду. При цьому кошти Державного бюджету України фактично є державною власністю.
Слід також сказати, що страховиками за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у ст. 6 Основ визначені відповідні страхові фонди, які беруть на себе зобов'язання щодо надання застрахованим особам матеріального забезпечення і соціальних послуг при настанні страхових випадків, а не Державний бюджет України.
Крім цього, включення коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування до Державного бюджету України фактично унеможливить реалізацію такого принципу загальнообов'язкового державного соціального страхування як паритетність представників усіх суб'єктів загальнообов'язкового державного соціального страхування в управлінні загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням (ст. 5 Основ).
Таким чином, включення коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування до Державного бюджету України фактично означає відмову від страхового характеру виплат, передбачених відповідними видами такого страхування, що вимагає кардинальних змін як законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, так і бюджетного законодавства.
Висловлюю Вам щиру подяку за викладену проблему, яка безумовно, підлягає розгляду, у зв'язку з чим мною будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії».

 

ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУ

ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ АКЦІЇ ПРОТЕСТУIMG-8fa2bd8b51a5fd4e7fd0e81d13af7eba-V 9555e
Як відомо, 7 жовтня у столиці відбулася Всеукраїнська акція протесту профспілок. Про перші її результати розповідає Голова Федерації профспілок Кіровоградської області Максим Баланенко.
-Хочу нагадати, що під час акції протесту профспілок група її учасників провела перемовини в Уряді. Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий застеріг владу від перетинання «червоних ліній» при підготовці законопроектів у соціально-трудовій сфері. Переговорники поставили вимогу перед владною стороною зупинити розгляд законопроектів, які грубо порушують трудові права працівників і профспілок.
Учасники зустрічі в Уряді дійшли згоди, що законопроекти з питань трудових відносин, які стосуються безпосередньо прав працівників, мають розроблятися за участю всіх трьох сторін соціального діалогу до внесення на розгляд у парламент.
Профспілкова сторона наполягла паралельно з цим розпочати підготовку проекту нового Трудового кодексу як єдиного цілісного акту, яким будуть регулюватися трудові права. Під час перемовин обговорювалися важливі для людей питання зазначені у вимогах профспілок, а саме - створення продуктивних робочих місць, підвищення заробітної плати до рівня, визначеного Генеральною угодою.
Особливу увагу було приділено фінансовому забезпеченню гарантій виплат для медичних працівників, освітян, виділення дотацій шахтарським колективам та іншим категоріям працівників.
Для повного опрацювання та підготовки доручень і необхідних рішень сторони домовилися про створення робочих груп, які мають напрацювати відповідні урядові рішення. Такі робочі групи уже створюються.
Як результат перемовин в Уряді, складено протокол зустрічі Прем'єр-міністра України із представниками всеукраїнських об'єднань профспілок, для виконання якого дані конкретні доручення міністерствам та визначені терміни та відповідальні особи.
До прикладу, Міністерствам фінансів, економіки, соціальної політики, освіти, охорони здоров'я та енерго доручено під час доопрацювання проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» до другого читання провести додаткові консультації з представниками профспілок щодо можливості врахування пропозицій Спільного представницького органу всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні. Що вимагали профспілки щодо Держбюджету на наступний рік? Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема мінімальної зарплати – 6 900 грн, мінімальної пенсії – 3 600 грн, посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері – 6 500 грн.
Яке доручення отримали Мінекономіки, Мінстратегпрому, Мінфіну, Міненерго та Фонд державного майна? Опрацювати питання щодо підтримки виробників, які зазнають суттєвого впливу на вартість продукції в умовах підвищення вартості газу.
Мінекономіки, Мінстратегпром, Мінфін, Мінінфраструктури зобов'язано: продовжити роботу з удосконалення нормативно-правового регулювання публічних закупівель товарів щодо стимулювання закупівель товарів з використанням місцевих компонентів, тобто задля підтримки вітчизняного товаровиробника.
Важливе доручення отримало Міністерство економіки - прискорити внесення на розгляд Уряду законопроекту щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати. А Міністерству освіти разом із Мінфіном та Мінекономіки доручено опрацювати питання щодо поетапного підвищення зарплати педагогічним працівникам.
Міністерство економіки, відповідно до вимог профспілок, планує збільшити рівень працевлаштування через державні центри зайнятості і створити цифрову карту регіонів, на якій відображатиметься потреба в робочих місцях.
Федерація профспілок України взяла під контроль виконання доручень, які витікають із вимог Всеукраїнської акції протесту. 19 жовтня проведено нараду, на якій підбито перші результати акції.

 

Зверталися – отримали відповідь

Зверталися – отримали відповідь
Федерація профспілок області, розглянувши проект Державного бюджету на 2022 рік, визнала його таким, що не забезпечує належне фінансування пріоритетних галузей економіки України, не є соціально спрямованим. Саме тому ФПО направила звернення до народних депутатів з проханням підтримати та врахувати профспілкові пропозиції і зауваження СПО об'єднань профспілок при опрацюванні проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».
Надійшла відповідь від народного депутата Олега Воронька, який висловив щиру подяку за викладені пропозиції, що, безумовно, підлягають розгляду та внесення до проекту Закону, у зв'язку з чим ним будуть вживатися, на майбутнє, відповідні дії. Хочеться вірити, що так і буде.
Варто нагадати, про що йшлося у Зверненні до народних депутатів, що найбільше обурює членів профспілок? Невдоволення викликав закладений до Держбюджету на 2022 рік розмір прожиткового мінімуму, який становить 2481 гривню, і вже сьогодні у 2,3 раза менше фактичного розміру. Зважаючи на те, що розмір тарифної ставки робітника 1 розряду встановлюється на рівні на 10 відсотків вище прожиткового мінімуму, її величина складе лише 2729 грн. Це більше ніж у 2 рази нижче розміру мінімальної зарплати.
За таких обставин розмір тарифної ставки, рівний мінімальній зарплаті, може досягти лише високопрофесійний робітник 7 розряду. Про яку мотивацію високопродуктивної праці можна говорити у цій ситуації?
Не можна допустити практичне замороження мінімальної заробітної плати, яке передбачено проектом, при галопуючому рості цін і тарифів на найнеобхідніші товари і послуги.
Вкрай недостатнє передбачене проектом фінансування бюджетних галузей та галузей, що фінансуються чи дотуються з бюджету, що не дозволить забезпечити в повному обсязі реалізацію гарантій в оплаті праці працівників, передбачених чинним законодавством України.
Члени профспілок, які об'єднує Федерація профспілок області, які є виборцями, що голосували за майбутніх депутатів Українивід Кіровоградщини і сподівались на забезпечення достатнього рівня життя, просять народних обранців підтримати та врахувати профспілкові пропозиції і зауваження СПО об'єднань профспілок при опрацюванні проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

 

Вітання до Дня вчителя

листівка до дня освіти2 96e2d

 

Всеукраїнську акцію протесту профспілок Кіровоградщина підтримує !

Всеукраїнську акцію протесту профспілок Кіровоградщина підтримує !
Як відомо, 7 жовтня, з нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю, у Києві відбудеться Всеукраїнська попереджувальна акція протесту проти намірів влади звузити законні права працівників і профспілок. Кіровоградщина одностайно підтримує цей захід.
Федерація профспілок області запропонувала також підтримати вимоги ФПУ до Уряду та Верховної Ради України щодо припинення наступу на права працівників та доповнити їх такими пропозиціями:
1. Виключити із порядку денного Верховної Ради України розгляд усіх антиконституційних законопроектів, які позбавляють працівників трудових прав, профспілкового захисту, нищать трудові ресурси, провокують тотальну бідність.
2. З метою недопущення банкрутства промислових підприємств, масового безробіття – припинити ріст тарифів на газ і електроенергію для суб'єктів господарювання.
3. Запровадити систематичне жорстке державне регулювання цін і тарифів на енергоносії і комунальні послуги для населення, не допускати їх ріст в період карантину. Повернути всі пільги, які діяли при споживанні електроенергії, знизити ціну на газ за умови споживання для населення українського газу, виконати умови Меморандуму між Кабміном і мерами міст стосовно підтримки теплогенеруючих підприємств.
4. Припинити наступ на права та гарантії профспілок, обмеження їх діяльності щодо захисту трудових і соціально-економічних інтересів членів профспілок.
Прес-центр ФПО