Архів новин
2018
Квітень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

КІРОВОРАДЩИНА ПІДТРИМУЄ КИЯН !

КІРОВОРАДЩИНА ПІДТРИМУЄ КИЯН !

Мітингом підтримали першотравень спілчани Кіровоградщини.Копия P1010020 00eb7
Ініціатором виступила обласна організація профспілки освітян.
Підтримали їх і інші членські організації ФПО, члени профспілок.
На мітингу виступив із зверненням до учасників Голова ФПО Баланенко М.О. У виступі він відмітив, що сьогодні працівники переживають складний час масових порушень трудових прав, скорочення робочих місць, затримки зарплати, відміни багатьох соціальних гарантій. Розмір зарплати не забезпечує достойний рівень життя. Відбувається тотальний ріст цін і тарифів на саме необхідне.
Конституційні права можна захистити тільки солідарними згуртованими діями. Ми підтримуємо учасників мітингу у м. Києві, їх вимоги до владних структур.Копия P1010004 db071
Про проблеми освітян говорилося у виступах голови обласної організації профспілки працівників освітян Скалько С.Л., активістів профспілки, представників політичних партій, які підтримали мітинг.

Прес-центр ФПО

 

Визначили завдання

Визначили завдання Копия DSC02638 91466
Відбулося засідання за круглим столом голів районних, міських та первинних організацій обласної організації профспілки працівників освіти і науки України в рамках оголошеного ФПУ Року первинної профспілкової організації на тему: «Шляхи удосконалення роботи первинної профспілкової організації: проблеми та досвід».
Голова обкому профспілки працівників освіти і науки Світлана Скалько вела мову про посилення ролі первинних профспілкових організацій щодо організаційного та фінансового зміцнення Профспілки, виконавської дисципліни, мотиваційних аспектів профспілкового членства та озвучила першочергові завдання на сучасному етапі діяльності первинних, районних, міських і обласної організацій профспілки.Копия DSC02637 524b4
У засіданні взяла участь заступник голови ФПО Оксана Терлецька.
Прес-центр ФПО

 

З 1 Травня !

                                                                alt

                                                                      Шановні Кіровоградці!

Щиро вітаємо вас з Першотравнем – святом миру і вільної праці!

Це день трудівника, день солідарності та взаємної підтримки у боротьбі за свої права!

Ми з вами переживаємо складний час масових порушень трудових прав працівників – скорочення робочих місць,

затримок зарплати, яка не забезпечує достойний рівень життя, відміни багатьох соціальних гарантій.

Конституційні права можливо відстояти тільки за вашої активної підтримки, на що ми дуже сподіваємось!

Миру вам, здоров'я, сил і впевненості у майбутньому!

 

                                                Голова Федерації професійних
                                               спілок Кіровоградської області        Максим БаланенкоОстаннє оновлення (П'ятниця, 28 квітня 2017, 12:26)

 

Охорона праці – засіб збереження життя.

Охорона праці – засіб  збереження життя.

 

На виконання  Плану заходів із відзначення Дня охорони праці у 2017 році, в рамках Угоди про співпрацю з Управлінням Держпраці в Кіровоградській області,  Федерація профспілок області  за участю  представника Управління Держпраці в Кіровоградській області 27 квітня –  п.р.  провела  семінар-навчання профактиву області.

З інформацією про стан охорони праці, причини виробничого травматизму  в області виступили  заступник начальника відділу організації державного та ринкового нагляду, надання адміністративних послуг Управління Держпраці в області  Сітнік С.Г.

Завдання профспілкових організацій окреслила заступник Голови ФПО Терлецька О.Д. Вона відмітила,  що стрімкий ріст в області  виробничого травматизму вимагає від профспілок ефективної роботи  в цьому напрямку.

Детальніше...

 

Порушень – на 170 тисяч

Порушень – на 170 тисяч
В Олександрійському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України встановлено порушень понад 170 тис.грн.

Порушення, що призвели до втрат на загальну суму понад 170 тис.грн. виявили фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області під час ревізії в Олександрійському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України за період з 01.01.2014 по 30.11.2016.
Зокрема встановлено, що внаслідок невірного обрахунку стажу, необхідного для виплати доплат до мінімального розміру пенсій шахтарям, зайво виплачено коштів на загальну суму 127,1 тис.грн.
Крім того, виявлено факти незаконної виплати пенсій на загальну суму 45,2 тис.грн. внаслідок того, що: особи несвоєчасно надавали документи для зупинення її виплати; особи подавали документи, що офіційно вважалися втраченими; пенсію померлої особи, яка не мала на те права, виплачено рідній особі.
Про результати ревізії поінформовано Управління захисту економіки в Кіровоградській області.

Прес-служба управління
Східного офісу Держаудитслужби
в Кіровоградській області

 

Назвали найкращих операторів поштового зв'язку

Назвали найкращих операторів поштового зв'язкуКопия DSC02623 3a630
Обласна організація профспілки працівників поштового зв'язку Кіровоградської дирекції ПАТ «Украпошта» організувала пізнавальний і цікавий конкурс професійної майстерності серед найяскравішого представництва поштової родини - операторів, тих працівників, які перебувають на щоденній «передовій» поштової справи.Копия DSC02626 76215
Голова обласної організації Ганна Герасимова назвала мету конкурсу – підвищення іміджу професійної діяльності, пропаганда безпечних і здорових умов праці, вироблення професійних якостей та підвищення культури обслуговування споживачів. І учасниці заходу переконали, що цієї мети вони досягають у щоденній праці. За словами Ганни Герасимової, професія оператора поштового зв'язку – складна й необхідна. Вона вимагає не тільки спеціальних знань, але й особливих рис характеру: уважності, терпіння, доброзичливості, витримки. Це професія тісного контакту з людиною – споживачем послуг. З яким настроєм залишать поштове відділення клієнти, залежить саме від операторів. Оформити поштові відправлення, надіслати переказ, бандероль чи посилку – не просто, якщо цьому навчитися. Значно важче весь день спілкуватися з людьми, які йдуть у поштове відділення зі своїми радощами і прикрощами. І саме тому усмішка, доброзичливий голос, стриманість, високий професіоналізм формують фундамент успішної роботи відділення поштового зв'язку, підприємства в цілому.
Привітав конкурсантів начальник Кіровоградської дирекції Сергій Протасов і заздалегідь назвав їх усіх переможцями, адже тут зібралися найкращі працівники, які не побоялися брати участь у конкурсі. Найголовніше для успішної роботи поштового зв'язку - це знання продуктів і якість обслуговування. Керівник дирекції підкреслив, що оператори можуть розраховувати на підтримку і вирішення їхніх проблем. Тому конкурс продовжився щирим спілкуванням. Сергій Протасов подякував обласній організації профспілки за організацію подібних заходів, за підтримку іміджу професій поштового зв'язку.DSC02630 59b05
З вітальним словом до учасників конкурсу звернувся голова ФПО Максим Баланенко, який відзначив, що у поштовій галузі працюють не тільки професіонали з великої літери, а й гарні молоді жінки. «А загалом профспілки займаються не тільки відпочинком і конкурсами, але й вирішують питання соціального характеру. Наприклад, у засіданні Ради ФПУ, у якому брали участь міністри, Прем'єр-міністр, висунули їм ряд вимог. Одна з перемог профспілок – у результаті пікетування зупинене рішення НКРЕ щодо оплати транспортування газу. І профспілки домагатимуться не зупинення цього рішення, а його скасування». Максим Баланенко побажав поштовикам професійного росту і високих та стабільних зарплат.Копия DSC02632 a8e4f
Конкурс проходив у два етапи. Перший – візитівка: кожна учасниця презентувала себе та ЦОС, який представляє. І слід зазначити, що усі гарно справилися з цим завданням – талановито і щиро переконали журі у правильності вибору професії, були навіть представлення у поетичній формі. Он які таланти криються у зв'язківців! Другий етап був серйозніший і нагадував іспит. Конкурсанти демонстрували свої знання та вміння технології надання послуг, культури обслуговування споживачів та охорони праці.
Перше місце посіла Ірина Бровді, друге – Анастасія Гасанова і третє – Катерина Мосоловська.
Марія Іванова

 

Найвища цінність – людина праці

Найвища цінність – людина праціКопия фото майстри 2 258ca
Традиційно, напередодні Травневих свят Федерація профспілок Кіровоградської області вшановує кращих працівників різних галузей і присвоює своєрідний титул «Майстер Кіровоградщини». Цього року такого звання удостоїлися 66 кращих професіоналів. Героїв свята нагороджено Дипломом ФПО «За високу професійну майстерність» та сфотографовано на профспілкову Дошку пошани.
Голова ФПО Максим Баланенко відзначив: «Це свято неповторне і унікальне - такого немає в жодній області. Цього року ми відзначаємо його уже 16 раз. Півтора десятка років тому ФПО започаткувала цю церемонію і відтоді вона стала традиційною. Щороку змінюються лише номінанти, тобто, коло високих професіоналів розширюється. Незважаючи ні на які обставини, найвищою цінністю суспільства залишається людина праці, бо вона створює добробут країни».Копия фото майстри 9597f
Того дня вся увага, компліменти, музичні вітання, які підготували студенти Кіровоградського музичного училища, присвячувалися героям свята, адже у них, дійсно, золоті руки і віддані професії серця, тому й величають їх майстрами Кіровоградщини. Кожен з них на своєму робочому місці відзначився особливим внеском у загальну справу і заслужив народну пошану, а профспілки завжди будуть шанувати і підтримувати тих, хто вирощує хліб, навчає дітей, лікує людей, плавить метал, будує, надає послуги, береже довкілля... Крім того, того дня було підбито підсумки конкурсу на «Кращий колективний договір».
Марія Іванова

 

Висадили «молодіжну» липову алею

Висадили «молодіжну» липову алею
Дружна команда Молодіжної ради Федерації профспілок області (голова Олена Базилюк) долучилася до Всеукраїнської екологічної акції «Посади дерево миру», яка проводилась по всій країні. Близько двохсот молодих лип були висаджені активними небайдужими громадянами міста на Набережній у центрі Кропивницького, які також долучились до цієї акції. Крім того, участь в акції взяли народний депутат України Олександр Горбунов, голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, міський голова Андрій Райкович та багато інших керівників органів місцевої влади, депутатів, спортсменів... Крім основного завдання учасники акції мали можливість у невимушеній атмосфері поспілкуватись та вирішити нагальні проблеми.Копия посадка дерев 6c3ff
Члени Молодіжної ФПО не просто висадили дерева, а й допомагатимуть доглядати за молодими деревами, щоб вони прижилися, а згодом усі бажаючі мали можливість в літню спеку прогулятися чудовою липовою алеєю, сховатися від сонця у тіні дерев та мати більше чистого повітря в рідному місті.
Члени Молодіжної ради ФПО також висаджували дерева разом з працівниками управління лісового та мисливського господарства в області у Чорноліському лісгоспі Знам'янського району. Працювали під гаслом «Профспілкова молодь – за зелену Кіровоградщину». І там буде їхня, «молодіжна» алея.
Олексій Коваленко, заступник голови Молодіжної ради ФПО

 

Молоді освітяни приміряли корону

Молоді освітяни приміряли коронуКопия IMG 5295 5afcc
В рамках обласного зльоту молодих вчителів відбувся конкурс Міс Освітянка та Містер Освітянин, який з року в рік проводить Кіровоградський міськком профспілки працівників освіти. Захід традиційний, із звичними номінаціями-завданнями, вітаннями, святковою програмою – змінюються лише дійові особи конкурсу, а тому щоразу він стає неповторним. У ньому беруть участь молоді вчителі і вихователі після першого року праці, непростого, але цікавого і сповненого незабутніх вражень. Вони вилилися у диво-презентації, якими конкурсанти переконували присутніх у правильності вибору професії, звіряли свої кроки з досвідченими освітянами, з допомогою сучасних засобів демонстрували свої уроки чи заняття, поетично розповідали про свої перші педагогічні проби, про мрії і плани на майбутнє. А ще вони дякували старшим колегам, котрі допомагають адаптуватися у вирі шкільного життя, міськкому комітету профспілки, який гуртує молодих освітян, сприяє їхньому становленню, піклується про умови праці та відпочинку. У міському комітеті вибудувана ціла система роботи з молодими вчителями.
Дійство вийшло за рамки звичайного конкурсу і розрослося у глибинну і щиру бесіду старших і молодших колег-педагогів. Для педагогів міста працює центр методичної, соціально-психологічної служби, який зокрема, надає велику допомогу новачкам, формуючи із них справжніх вчителів та вихователів. Нелегку професію обрали учасники конкурсу, яка вимагає великих душевних затрат і сил, але перший рік роботи показав, що вони не розчарувалися і готові й далі торувати свій освітянський шлях. А міський комітет профспілки докладе всіх зусиль для забезпечення законних прав і гарантій, передбачених діючим законодавством для освітян, добиватиметься їх розширення, розуміючи, що саме освітяни формують інтелект і моральне обличчя країни.Копия IMG 5320 e077a
Усі конкурсанти були неперевершені, але корона Міс Освітянка дісталася Ользі Заболотній (ДНЗ №28). До речі вона ж виборола корону в обласному конкурсі. Містером Освітянином став Віталій Берлін (НВО «Вікторія»). В обласному конкурсі отримав звання віце-містера. Інна Комарова (ДНЗ №4) завоювала титул Міс Винахідливість, Яна Маркова (ДНЗ №2) – Міс Інтелект, Ілона Крицька (дитячо-юнацький центр «Юність) – Міс Обдарованість і Міс глядацькі симпатії, Анна Полудень (НВО №19) – Міс Чарівність.
Олександр Дзюба,
голова Кропивницького міського
комітету профспілки працівників освіти

 

«Витекли» кошти із пенсійної кишені

«Витекли» кошти із пенсійної кишені

Порушення, що призвели до втрат на загальну суму майже 200 тис.грн. виявили фахівці управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області під час ревізії в Кропивницькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України за період з 01.01.2014 по 30.11.2016.
Зокрема встановлено, що внаслідок приховування громадянами факту виїзду на постійне проживання за кордон та надання для оформлення пенсій паспортів, що обліковуються як втрачені, а також несвоєчасного надання довідок про завершення навчання, було зайво нараховано та виплачено пенсій на загальну суму 196,7 тис.грн.
Про результати ревізії поінформовано Управління захисту економіки в Кіровоградській області.

Прес-служба

 

Тендер з багатьма невідомими

Тендер з багатьма невідомими
Як відомо, щоб отримати право на виконання певних робіт чи послуг, потрібно заявити про себе і виграти тендер. Як відбуваються тендери, що криється за їхньою ширмою, мало кому відомо. Роздумами про цю процедуру ділиться один із її учасників, директор ТОВ підприємство «АРТАЛЕКС» Олександр Сипливець:
- Нас, як будівельну організацію, зацікавила тендерна пропозиція на закупівлю будівельно-монтажних робіт за проектом «Капітальний ремонт КЗ «НВО «Багатопрофільний ліцей – фізико-математична школа І-ІІ ступенів №18 – центр дитячої та юнацької творчості «Надія», яку побачили в єдиній прозорій системі. Розробили відповідну документацію, яка була зазначена замовником, та подали її на розгляд. Програма передбачає певні критерії, серед яких є оцінка, це - питома складова. Тобто, сам об'єкт – це 100 відсотків, 80 відсотків – ціна, а 20 – технічні питання і вимоги до документації. При оцінці сама програма вираховує коефіцієнти для перемоги. Оцінку встановлює замовник в тендерній документації, яка реєструється в єдиній системі. Коли формувався порядок поданих пропозицій, наша ціна була найдешевша – 5 млн. грн. А цей чинник найголовніший при виборі переможця. Згідно з розрахунками наше товариство мало виграти конкурс, але. Не так сталося, як гадалося. Із невідомих причин наше підприємство не втиснулося у конкурс.
Які були підстави для відхилення вашої пропозиції? Сама процедура містить багато нюансів. Згідно з Протоколом засідання тендерного комітету управління капітального будівництва Кіровоградської міської ради при розгляді тендерної пропозиції ТОВ «АРТАЛЕКС» були виявлені підстави для відхилення пропозиції учасника. Не буду вдаватися у деталі, наведу лише один приклад. Нам пред'явлено претензію, що при складанні графіка не враховано період розгляду тендерної пропозиції та існує розбіжність щодо терміну виконання робіт. На це зауваження є проста відповідь: замовник не надав форми календарного графіка, згідно з яким підприємство могло розробити свій календарний графік. Логічно так: перш ніж вимагати, треба виставляти чіткі конкретні, а не загальні вимоги. Як можна виявити наші помилки, якщо не було конкретних вимог? Тому вважаю, що це рішення тендерного комітету упереджене, бо треба було більш детально розробити вимоги, поспілкуватися із учасниками, дізнатися про їхні можливості і професійні дані. На підставі Протоколу засідання тендерного комітету ми зробили свій висновок і в цілому це рішення сприйняли, як безпідставне. До тендерного комітету входять професіонали, які мають приймати відповідні рішення: аргументовані, кваліфіковані і чесні. Адже вони виконують своєрідну роль суддів доль учасників тендерів.
У тендері брало участь десять підприємств із загальною сумою - приблизно 7 млн. грн. Тож, виходячи із нашої ціни – 5 млн. грн., перевагу мали б отримати ми, та на перешкоді стали зазначені у Протоколі похибки. А їх легко можна було б уникнути, якби ми бачили чіткі вимоги. Але...
Чи можна оскаржувати дії тендерного комітету? Можна. Оскаржуються ці дії Антимонопольним комітетом, але у цій процедурі є такий нюанс: якщо фігурує сума вище 1 млн. грн., то незадоволене підприємство має сплатити 15 тис. грн. Просто так, витягнути з бюджету товариства круглу суму, не маючи гарантії не тільки на виграш, а навіть на те, чи прийметься воно до розгляду чи ні. За таких умов, думає, знайдеться небагато охочих шукати істину. Вважаю, що ця колізія антиконституційна, адже кожне підприємство повинне мати право безплатно оскаржувати певні рішення, дії чи бездіяльність.
Хочу кілька слів сказати про своє підприємство «АРТАЛЕКС». На будівельному ринку ми - із 1996 року. Будуємо, ремонтуємо, реконструюємо, від нуля і до ключа. Колектив, який складається із досвідчених професіоналів, має гарну репутацію. Крім того, останнім часом ми багато уваги приділяємо майбутнім робітничим кадрам – надаємо робочі місця для проходження виробничої практики учнів профтехзакладів. На рахунку підприємства чимало зданих об'єктів з високою оцінкою. Один із них – гуртожиток для переселенців із Донеччини у Новгородці. Звісно, після отриманої тендерної інформації колектив, який розраховував на перемогу, розчарований, адже сьогодні робота – на вагу золота. Ми, звісно, не сидимо склавши руки, вивчаємо ринок, шукаємо замовників – треба працівників забезпечити роботою і зарплатою, але тендер дещо зіпсував настрій.

 

Окреслили шляхи підготовки кадрів

Окреслили шляхи підготовки кадрів
Відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, під час якого голова ФПО Максим Баланенко передав «правління» голові обласного об'єднання організацій роботодавців Павлу Штутману. Останній став двічі «іменинником» - йому у присутності соціальних партнерів вручено Свідоцтво про репрезентативність. Серед обговорених питань – назріле: «Про стан і перспективи підготовки кадрів інженерно-технічних та робітничих професій та забезпечення галузей економіки області кадрами у необхідній кількості».Копия DSC02589 96e90
Павло Штутман, приймаючи естафету голови тристоронньої ради, зазначив, що обласне об'єднання організацій роботодавців дбає про створення умов праці працівників та в цілому про підвищення життєвого рівня. У той же час, роботодавці відчувають віддачу працівників, які не просто вимагають підвищення зарплати, а й уболівають за долю підприємств. Від підкреслив, що ці соціальні питання: оплата праці, безпека та охорона праці постійно перебувають у полі зору учасників соціального діалогу, і запевнив, як головуючий на новий термін, докладе максимум зусиль, щоб область розвивалася, а працівники відчували соціальну захищеність і перспективу, а діалог між партнерами тільки зміцнювався. Павло Штутман окреслив шляхи підготовки кадрів в області та запропонував для більш детального вивчення стану справ щодо забезпечення економіки області кадрами інженерно-технічних та робітничих професій створити обласну робочу комісію.Копия DSC02591 67f0c
Оскільки заключними положеннями Генеральної угоди передбачена норма, якою рекомендовано сторонам соціального діалогу на територіальному рівні привести у відповідність до її положень норми територіальних угод, Максим Баланенко запропонував доповнити Територіальну угоду наступними положеннями:
1) Розділ І "Підвищення конкурентоздатності національного виробника та забезпечення зростання зайнятості" доповнити реченням: "Запровадження дуальної форми підготовки у співпраці з навчальними закладами"; підставу п. 1.43. Генеральної угоди доповнити у наступній редакції: "Умов відновлення наставництва, удосконалення професійного навчання працівників безпосередньо на виробництві, запровадження системи підтвердження кваліфікації за робітничими професіями за результатами неформального навчання".
2) Розділі ІІ "Оплата праці" викласти в наступній редакції:
"Забезпечити темпи зростання середньої номінальної зарплати, виходячи з економічної ситуації в державі та фінансових можливостей підприємств, відповідно до затвердженої Програми економічного і соціального розвитку Кіровоградської області на 2017 рік"
3) розділі ІV "Соціальний захист, задоволення культурних і духовних потреб населення, молодіжні питання" викласти у наступній редакції:
"Рекомендувати органам місцевого самоврядування:
- надавати адресну одноразову допомогу молодим спеціалістам бюджетних галузей, а також студентам з малозабезпечених сімей, молодим сім'ям;
- віднайти можливість звільнення дитячих оздоровчих закладів та позашкільних навчальних закладів спортивного профілю від оподаткування земельним податком та податком на нерухоме майно;
- передбачити кошти на фінансову підтримку дитячо-юнацьких спортивних шкіл".
Прес-центр ФПО