Архів новин
2022
Січень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

ГОЛОС КОЖНОГО – ВИРІШАЛЬНИЙ

ГОЛОС КОЖНОГО – ВИРІШАЛЬНИЙIMG 20200521 094627210 BURST000 COVER ee439
25 жовтня відбудуться місцеві вибори, на яких будемо спільно вирішувати, як житимемо у найближчі роки, яким депутатам вручимо свою долю. Важливо зробити правильний вибір, який залежить від свідомості та відповідальності кожного з нас, та віддати свій голос за людину, яка зможе вирішувати нагальні проблеми, перейматися радощами і негараздами мешканців міст, селищ, сіл..
Цього року вибори – унікальні, адже сьогодні місцевим громадам надається багато прав та можливостей. У зв'язку із цим назріло питання щодо посилення впливу і представництва профспілок у системі державного управління, напрацювання механізму відстоювання інтересів працівників через політичні механізми. На жаль, неучасть профспілок у виборчих процесах призвела до відсутності їх представників у складі органів влади і неспроможності впливати на прийняття владних рішень.
Саме тому я за рішенням Президії ФПО балотуюся кандидатом в депутати обласної ради від партії «Батьківщина», яка з-поміж усіх партій поділяє позицію профспілок. Чому саме до обласної ради? Тому що саме цей орган – міні Верховна Рада Кіровоградської області. Обласна ради затверджує програми соціально-економічного та культурного розвитку області, а в цьому документі затверджуються показники рівня росту виробництва, підвищення заробітної плати, забезпечення зайнятості, розвиток галузей освіти, охорони здоров'я, культури, комунальної сфери. А це саме ті показники, якими опікуються профспілки. Обласна ради затверджує обласний бюджет. І своє завдання в цьому процесі бачу в тому, щоб він був справедливий, прозорий і максимально враховував побажання кіровоградців..
Як Голова Федерації профспілок області, юрист, беру на себе відповідальність при прийнятті доленосних рішень відстоювати і захищати конституційні права кожного жителя Кіровоградщини . Своїм обов'язком вважаю, як керівник обласного об»єднання профспілок, проблемні рішення обласної ради порушувати у вищих органах законодавчої та виконавчої влади. Досвід такої роботи нашим об'єднанням більш ніж за сторічну діяльність нагромаджено та позитивно вирішено.
Звертаюся до вас, шановні виборці Фортечного району міста Кропивницького проголосувати за мою кандидатуру і обіцяю не підвести вашу довіру.
Прошу поширити моє звернення серед рідних та знайомих.

 

Сергій Петров – обласний профспілковий лідер освітян. Вітаємо!

Сергій Петров – обласний профспілковий лідер освітян. Вітаємо!P01009-101046 e6498
Незважаючи на складний карантинний час, на одному диханні та на високому рівні пройшла ХХІ звітно-виборна конференція обласної організації профспілки працівників освіти та науки України. Обласним профспілковим лідером делегати обрали Сергія Петрова, досвідченого, комунікабельного, прогресивного спеціаліста. Заступником голови обрано Світлану Гостєву, яка зарекомендувала себе високопрофесійним правовиком. Саме із цією командою освітяни пов'язують свою професійну долю на майбутнє п'ятиріччя.P01009-100327 702dd

У роботі конференції взяв участь голова ФПО Максим Баланенко, який оцінив діяльність обласної організації, як одну із найпотужніших та найдієвіших. Він також відзначив, що за попередні 5 років Федерація профспілок, у тому числі освітяни, стали міцнішими, сильнішими і, так би мовити, більш зубастими, завдяки єдності і спільним діям змогли вистояти під час різних нападів і нападок. Вистояли і відстояли багато позицій. Максим Баланенко підкреслив: «У непростий час – жорстких карантинних заходів, удалося не просто підписати Територіальну угоду, а й відстояти профспілкові пропозиції, зокрема й освітян. В Угоді є такий пункт: рекомендувати органам місцевого самоврядування та РДА виплачувати педапрацівникам щорічну грошову винагороду за сумлінну працю у розмірі одного посадового окладу. Перед самим підписанням Угоди у цьому пункті з'явилося «до» посадового окладу. І спільно з обкомом профспілки відстояли свою позицію й прибрали хитру частку «до».
Звітуючи про зроблене, Сергій Петров зазначив, що минулий період був характерний як час змін у профспілковому русі, соціально-економічному розвитку держави, прискоренні темпів реформування й розвитку системи освіти. Ці процеси супроводжувалися змінами в освітній структурі і вимагали від виборних органів обласної організації профспілки посиленої роботи щодо активного відстоювання інтересів спілчан.

Детальніше...

 

7 жовтня – День дій за гідну працю

7 жовтня – День дій за гідну працюimages ddac0

Президія Федерації профспілок України прийняла постанову «Про заходи до Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю».
7 жовтня 2020 року традиційно, втринадцяте, профспілки різних країн світу відзначатимуть Всесвітній день дій за гідну працю, встановлений у 2008 році за ініціативою Міжнародної конфедерації профспілок, а 17 жовтня - Міжнародний день боротьби з бідністю, запроваджений ООН ще у 1992 році. У цьому році відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю проходитиме на фоні соціально-економічної кризи, спричиненої пандемією COVID-19, наслідки якої негативно вплинули на здоров'я, зайнятість, доходи населення, стан економіки в цілому у всьому світі.
В цих умовах роботодавці частіше вдаються до порушень трудових прав працівників. Україна не стала винятком. Унаслідок відсутності ефективних економічних механізмів підтримки як роботодавців, так і працівників, ситуація на ринку праці та з дотриманням трудових прав працівників з кожним наступним днем карантину ускладнюється: заради збереження бізнесу роботодавці відправляють своїх працівників у примусові відпустки без збереження заробітної плати, затримують виплату зарплат, проводять звільнення та скорочення працівників, тощо. Так, за даними Державного центру зайнятості, станом на 08.09.2020 за період карантину статус безробітного отримали 461 тис. осіб, всього ж у Центрі зареєстровано 459,2 тис. осіб. Щоденний обсяг реєстрації в середньому складає 2,5 тис. осіб на день.

Детальніше...

 

Шановні працівники лісу та ветерани галузі!

Шановні працівники лісу та ветерани галузі!
Від імені Федерації профспілок області прийміть найщиріші
та найтепліші вітання з нагоди професійного свята!images 4 041b5

Ви представляєте прекрасну, життєдайну і вічну професію – розумом, серцем і руками створюєте унікальний, безцінний дарунок людству, прикрашаєте землю зеленими насадженнями, працюєте на національне багатство і здоров'я населення, гарантуєте екологічну безпеку, забезпечуєте майбутнє нації. Ви залишаєте гарний, незабутній для багатьох поколінь слід. Честь і хвала Вам за невтомність і відданість справі! Ми пишаємося Вами, геніями лісових масивів, господарями зеленої планети.
Дуже приємно, що у лісовому господарстві Кіровоградщини діє потужна обласна організація профспілки, її структурні підрозділи. Щороку Ваші колективні договори відзначаються серед кращих. Це Ваш захист і впевненість у завтрашньому дні. Профкоми, обком профспілки роблять усе можливе, аби Ви отримували гідну заробітну плату, працювали у безпечних умовах, могли добре відпочити.
Нехай усе вирощене і створене Вашими руками на кіровоградських лісових просторах служить людям на радість і добро! Здоров'я Вам, фізичного і морального, щастя, професійного і родинного, удачі, завжди і у всьому, успіхів у всіх починаннях! Хай Вас надихають рідні люди, підтримують колеги, а доля збагачує життєвою мудрістю, світлою енергією та невичерпним натхненням!

З повагою Голова ФПО Максим Баланенко

 

 

Колективні трудові спори – спільними зусиллями

Колективні трудові спори – спільними зусиллями
Для стабілізації соціально-трудових відносин в установах, організаціях та на підприємствах області ФПО та її членські організації активно використовують усі правові механізми щодо вирішення колективних трудових спорів для захисту прав членів профспілок. Вагоме місце у цій роботі відводиться співпраці з обласним відділенням Національної служби посередництва і примирення на основі підписаної Угоди про взаємодію. Під час засідання Президії ФПО сторони Угоди – голова ФПО Максим Баланенко та начальник відділення НСПП в області Оксана Крайносвіт – поінформували про хід виконання Угоди у І півріччі.
Важливість цього напрямку роботи значно підвищилася в умовах кризи ринку праці, спричиненої COVID-19. Унаслідок відсутності ефективних економічних механізмів підтримки як роботодавців, так і працівників, ситуація на ринку праці та з дотриманням трудових прав працівників ускладняється.
З початку року заплановане масове звільнення працівників збільшилося на 2,6 відсотка і склало 2,8 тис. осіб. На 1 серпня зареєстровано 18,2 безробітних, що на 68,1 відсотка більше показника на цю дату в 2019 році. Такий стан справ спонукає до виникнення конфліктних ситуацій. Негативно впливає на стан соціально-трудових відносин заборгованість із виплати зарплати та її несвоєчасна виплата, загальна сума якої на 1 червня складала 13,5 млн. грн.
Стан соціально-трудових відносин на підприємствах, установах, закладах області регулярно аналізується ФПО спільно з відділенням НСПП, розробляються заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів.
Основні вимоги, що виникають у зв'язку із розбіжностями щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально-економічних умов праці та виробничого побуту, виконання колективного договору (угоди) або окремих їх положень, невиконання вимог законодавства про працю.
Саме з цих причин виникли конфліктні ситуації у КЗ «Кіровоградська міська лікарня швидкої медичної допомоги», КЗ «Міський пологовий будинок з функціями перинатального центру II рівня», КЗ «Поліклінічне об"єднання м. Кіровограда», КЗ «Стоматологічна поліклініка №2» м. Кропивницько.
Завдяки спільним діям відділення і галузевих профспілкових організацій у ці конфліктні ситуації у зв'язку з усуненням розбіжностей знято з обліку. У зв'язку з усуненням розбіжностей між сторонами соціально-трудових відносин знято з обліку конфліктну ситуацію між найманими працівниками та адміністрацією КП «Теплоенергетик» м. Кропивницького, яка виникла унаслідок утворення заборгованості із виплати зарплати (1852,9 тис.грн.).
Працівники відділення провели 4 узгоджувальні зустрічі з адміністрацією та профкомом КП «Теплоенергетик» з метою з"ясування причин виникнення заборгованості із виплати зарплати. У свою чергу ФПО, обласна організація профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості звернулися до міськвиконкому із пропозицією надати фінансову допомогу підприємству для виплати зарплати та органів казначейської служби щодо розблокування рахунків. Як результат, зарплата була виплачена, а конфліктну ситуацію знято з обліку.
Запобігаючи виникненню колективного трудового спору, за зверненням ФПО на облік відділення була взята конфліктна ситуація у філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Кропивницька регіональна дирекція». Розбіжності, що призвели до конфліктної ситуації - невиконання адміністрацією вимог законодавства щодо встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту. Відбулося кілька узгоджувальних зустрічей з адміністрацією та профкомом.
ФПО, обласна організація профспілки культури звернулася до Голови Наглядової ради ПАТ «НСТУ» про усунення потенційних ризиків для регіональних філій АТ. На сьогодні процедура скорочення призупинена.
Сторони Угоди про співпрацю втручалися у конфліктну ситуацію між найманими працівниками, інтереси яких представляла профорганізація, та адміністрацією комунального некомерційного підприємства «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій Кіровоградської обласної ради» Олександрійського району. Причина конфлікту звична: невиконання адміністрацією вимог законодавства щодо встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту. Розбіжності між найманими працівниками та адміністрацією удалося усунути.
Була також зареєстрована конфліктна ситуація, яка виникла між найманими працівниками закладів освіти Тишківської ОТГ Добровеличківського району, інтереси яких представляла Добровеличківська районна організація профспілки працівників освіти і науки, та відділом освіти, молоді, спорту, культури та туризму виконкомом Тишківської сільської ради. І знову в основі конфлікту – невиконання адміністрацією вимог законодавства щодо встановлення нових або зміни існуючих умов праці та виробничого побуту, невиконання вимог законодавства про працю з інших питань.
Серед рекомендацій, які відділення направило районній профорганізації, було скасування наказу «Про попередження керівників закладів освіти Тишківської ОТГ про зміну істотних умов праці у зв'язку з порушенням КЗпП та ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності». Спільні дії профорганізації і відділення сприяли вирішенню цієї основної вимоги.
Поліпшенню стану соціально-трудових відносин, запобіганню виникнення колективних трудових спорів сприяють колективні договори, які укладаються між роботодавцями і профспілковими організаціями. На допомогу членським організаціям ФПО щорічно направляються основні завдання колдоговірної роботи, які обговорюються з фахівцями відділення. Зважаючи на те, що при вирішенні трудових спорів допускаються багато порушень через недостатню обізнаність представників сторін соціально-трудових відносин із колом власних прав та обов'язків, ФПО, її членські організації спільно з відділенням проводять роботу по вивченню соціально-трудових відносин.
Сторони Угоди, зважаючи на загострення стану соціально-трудових відносин, викликаних пандемією COVID-19, невдалими урядовими реформами, прогнозують можливе зростання протестних дій уже в четвертому кварталі.
Аби стабілізувати стан соціально-трудових відносин в трудових колективах, сторони спрямовувати зусилля на запобігання виникнення колективних трудових спорів та сприяти їх вирішенню.

 

Профспілки йдуть на вибори

Профспілки йдуть на вибори,
щоб представляти інтереси спілчанDSC05013 06597

Сьогодні усе життя крутиться навколо виборів до місцевих органів влади. Профспілки не можуть стояти осторонь цієї кампанії. У зв'язку з важким соціально-економічним становищем, погіршенням життєвого рівня громадян, ростом безробіття, наступом на права працівників і профспілок, викликами, пов'язаними із змінами децентралізації влади, перерозподілом повноважень і ресурсів на місцевий рівень, проведенням адміністративно-територіальної реформи, назрілоDSC05003 7021e питання щодо посилення впливу профспілок на більш активне відстоювання інтересів працівників у системі державного управління, задля забезпечення захисту прав працівників та профспілок у цих умовах. На черговому засіданні Президії Федерації професійних спілок області, в якому взяв участь голова обласної ради Олександр Чорноіваненко і розповів про особливості цьогорічних виборів, було прийнято низку рішень:DSC05008 9d372
- Визнати участь представників організацій профспілок у місцевих виборах 2020 року пріоритетом профспілкового руху для представлення інтересів і відстоювання прав членів профспілок в органах влади на регіональному і місцевому рівнях.
- Керівництву ФПО, її членських організацій: організувати широкомасштабне інформування спілчан та профспілкового активу з питань законодавства щодо особливостей місцевих виборів 2020 року, провести співбесіди з профактивом для виявлення потенційних кандидатів від профспілок у цьогорічних виборах до місцевих рад за мажоритарною та пропорційною системами, налагодити співпрацю з політичними силами, які відстоюють права працівників і профспілок.
- Керівникам членських організацій ФПО рекомендувати: взяти активну участь в організації підготовки участі представників організацій профспілок у місцевих виборах восени 2020 року, сприянні створення місцевих осередків і популяризації профспілкової ідеології політичних сил, які заявили про захист прав працівників, співпрацю з профспілками та участь представників профспілок у партійних списках.DSC04999 b04c7
Президія ФПО підтримала рішення голови Федерації профспілок області Максима Баланенка брати участь у місцевих виборах – балотуватися у депутати обласної ради за списком партії «Батьківщина». У разі перемоги Максим Баланенко стане голосом профспілок у сесійній залі, тобто матиме змогу озвучувати у депутатській аудиторії проблеми членів профспілок підприємств, організацій і закладів.

 

Ольга Синицька знову на передовій!

Ольга Синицька знову на передовій!P00910-140726 3ab91
Відбулася звітно – виборна конференція первинної профспілкової організації Кропивницького КП «Теплоенергетик», на якій одноголосно головою профкому знову обрано Ольгу Синицьку. Вітаємо її! У непростих умовах доводиться працювати сьогодні «Теплоенергетику», але Ольга Синицька, багаторічний очільник первинки готова на боротьбу за права спілчан.
Звітувати голові профкому було про що, адже зроблено, незважаючи на складні умови, чимало. Профком контролює забезпечення працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, спецхарчуванням. На жаль зараз це відбувається не вчасно. До речі, спецхарчування працівники отримують завдяки наполегливості профкому, тому що при проведенні атестації робочих місць у 2018 році про забезпечення молоком представників шкідливих професій взагалі можна сказати забули.
Профком в основному є ініціатором прийняття нового колективного договору або внесення змін і доповнень до нього. У жовтні 2019 року прийнято новий колективний договір між адміністрацією підприємства і трудовим колективом.P00910-143319 566a2
У 2015році профкомом ініціював звернення до ЦК «Укрелектропрофспілка», ЦК профспілок ЖКГ, ФПО, в обкоми профспілок енергетиків і комунальників з проханням надати посильну допомогу на законодавчому рівні у зв'язку з важким фінансовим становищем. Голова профкому неодноразово доповідала про ситуацію на підприємстві на спільних засідання ФПО та роботодавців, на засіданнях Президії в обкомі профспілки.
У червні 2016року профком ініціював подачу заяви від усіх працівників підприємства в Кабмін щодо підвищення ціни на газ для населення. З цього ж приводу спілчани підприємства брали участь у Всеукраїнському марші протесту профспілок, пікетуванні Кабміну України і Верховної Ради.
У тому ж році профком підготував листа з підписами працівників підприємства у Міністерства, Прем'єр-міністру з проханням змінити умови перерахунку коштів, що надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання, а також з вимогою виплатити підприємству різницю в тарифах. Звернення отримало підтримку в обох міністерствах, в ЦК профспілок, ними було вжито відповідних заходів на законодавчому рівні.
Профком не раз звертався з проханням прискорити прийняття нового галузевої угоди, що дозволило б переглянути заробітну плату. До речі, Ольга Синицька використовує будь яку можливість, аби привернути увагу до проблем підприємства. Так, у січні 2019 році, перебуваючи на навчанні в Чернігові, вручила голові ЦК «Укрелектропрофспілка» лист від адміністрації та профкому підприємства з вимогою переглянути галузевий коефіцієнт для можливості збільшення занадто низьких зарплат енергетиків. Були отримані рекомендації і в лютому зарплата працівників була переглянута та істотно підвищена. Тільки завдяки активній позиції профкому не раз погашалися борги із зарплати.
Слід зазначити, що профком тримає під контролем не тільки соціально-економічні питання на підприємстві, а й виступає ініціатором у  культмасовій роботи. Саме за активність, ініціативність і відповідальність спілчани довіряють свою долю Ользі Синицькій.

 

Профспілки – за гідну працю

Профспілки – за гідну працюзагружено 1 afaeb
Цього року 7 жовтня 13-й раз відзначатиметься Всесвітній день дій за гідну працю. Починаючи з 2008 року, мільйони людей узяли участь у заходах, присвячених цій події. І в цьому році це день мобілізації у всьому світі: день, коли усі профспілки виступають в єдиному пориві за гідну працю. Адже саме гідна праця має займати центральне місце в діях уряду з відновлення економічного зростання та побудови нової глобальної економіки, в якій на першому місці знаходиться людина.
Потрібен новий соціальний договір, щоб забезпечити відновлення світової економіки та створення потенціалу протидії, необхідного для вирішення викликів пандемії, зміни клімату та нерівності, що накладаються один на одний. Новий соціальний договір має вирішальне значення для визначення шляху відновлення від наслідків COVID-19, а також для побудови економіки спільного процвітання та стійкості.images 18e80
У цьому році в багатьох місцях заходи з фізичною присутністю людей будуть неможливі через ризик поширення вірусу. Однак з самого початку пандемії профспілки по всьому світу досягли нових вершин у використанні технологій для проведення віртуальних заходів та швидкого спілкування. Це стане ключовим елементом Всесвітнього дня дій за гідну працю 2020 року. Центральною темою для міжнародних комітетів профспілок у цей день буде «Новий соціальний договір для відновлення та потенціалу протидії», крім цього, профспілки та інші організації, які відзначають Всесвітній день, будуть проводити заходи зі своїми власними темами та вимогами.
Як зазначив голова ФПО Максим Баланенко, Федерація профспілок Кіровоградської області та членські організації планують до Дня дій за гідну працю проводити роз'яснювальну роботу у первинках, поширювати відповідні інформаційні матеріали. На підприємствах відбудуться діалоги з керівниками, тематичні засідання профспілкових комітетів, у бібліотеках готуються спеціальні книжкові виставки.
Цими заходами профспілкові активісти намагатимуться привернути увагу суспільства до трудових проблем працівників, захисту їх соціально-економічних прав та інтересів і дій профспілок проти звуження прав працівників в умовах змін, які відбуваються на ринку праці.

 

Віктор Федотов – знову профспілковий лідер. Вітаємо!

Віктор Федотов – знову профспілковий лідер. Вітаємо!DSC04541 f6811
Він – принциповий, відповідальний, обов'язковий, добросовісний, енергійний профспілковий діяч. Саме ці якості стали підґрунтям багаторічної діяльності на посту голови обкому профспілки працівників державних установ. Чергова звітно-виборна конференція обласної організації профспілки ще раз підтвердила, що Віктор Федотов – на своєму місці.
За багато років діяльності можна скласти справжній літопис добрих справ профспілкового лідера: участь у переговорах із владою, в обговоренні законодавчих документів, втручання у критичні ситуації у колективах, прискіплива колективно-договірна робота, наполегливе відстоювання прав кожного спілчанина, боротьба за підвищення зарплати, проти скорочення кадрів...
Віктору Васильовичу довіряють – телефонують, пишуть звернення, приїздять особисто. І він діє за принципом швидкої допомоги. У будь-якому випадку підставляє плече – у пошуку справедливості дійде до найвищої інстанції.
Обком профспілки працівників держустанов – специфічний, далеко не кожен зможе кермувати такою спілчанською аудиторією. Потрібно мати унікальні здібності , уміти пройти по лезу ножа, щоб утримати профспілкове членство. Віктору Федотову це удається, бо працює не для галочки, а заради високої мети – захисту прав працівників державних установ, про яких держава (роботодавець) часто-густо забуває.
Такий курс тримати й далі! Успіхів, удач, натхнення, великих і малих перемог у благородній профспілковій справі!
Прес-центр ФПО

images 3 e1a5e

 

 

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ
ДОМОГЛАСЯ ПІДВИЩЕННЯ МІНІМАЛЬНОЇ ЗАРПЛАТИ!
25 серпня відбулася довгоочікувана подія – Верховна Рада України схвалила підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень. Додаткові бюджетні видатки на підвищення мінімальної зарплати пропонують здійснити за рахунок збільшення надходжень від податків.
За відповідний законопроєкт №3963 «Про внесення змін до закону «Про державний бюджет України на 2020 рік» у цілому проголосували 295 народних депутатів.
Згідно із законопроєктом, місячну мінімальну зарплату підвищують із 4723 до 5000 гривень, в погодинному розмірі вона становитиме 29,2 гривні.
Слід зазначити, що СПО обєднань профспілок, Федерація профспілок України підтримали ініціативу Президента України про підвищення мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень.
Профспілки, починаючи з 1 серпня, провели масовану інформаційну кампанію у вимогами підвищення «мінімалки». Повноважні представники профспілок неодноразово вносили до Уряду, профільного парламентського Комітету профспілкові пропозиції щодо підвищення мінімальної зарплати до рівня прожиткового мінімуму і виконання положення Генеральної угоди.
І ось нарешті зусилля профспілок досягли мети: з першого вересня ц.р. найбільш низькооплачувані працівники отримуватимуть підвищену заробітну плату.
Тим часом ФПУ не зупиняється на досягнутому. Наймасовіше профспілкове об'єднання країни продовжить боротьбу за зростання рівня мінімальної заробітної плати до рівня реального прожиткового мінімуму, за підвищення рівня життя працюючої людини.
Прес-центр ФПУ

 

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. РЕАЛЬНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ ПОТРЕБУЄ РОЗВИТКУ

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ. РЕАЛЬНИЙ СЕКТОР ЕКОНОМІКИ ПОТРЕБУЄ РОЗВИТКУ
21 серпня ц.р. у Будинку профспілок у Києві відбулась робоча нарада за участю керівництва ФПУ та галузевих профспілок виробничої сфери.
Провів її Голова ФПУ Григорій Осовий, який нагадав, що за підсумками робочої зустрічі Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з представниками СПО об'єднань профспілок України і роботодавцями 17 червня ц.р. було надано низку доручень, спрямованих на посилення співпраці соціальних партнерів.
Наголошувалось, що у процесі реформування системи соціально-трудових відносин в країні владою ініційовано низку законопроектів, серед яких: про працю, про колективні договори, про регулювання трудових спорів, про соціальний діалог та ін.
Учасниками наради висловлено пропозиції щодо змін до законодавства про колективні договори та галузеві угоди, розроблені профспілками з метою поліпшення соціального діалогу.
Досягнуто домовленості поінформувати про них роботодавців та надіслати відповідного листа до Уряду. Учасники наради запропонували ініціювати проведення робочої зустрічі із нещодавно призначеним на посаду Віце-прем'єр-міністра України - Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським для обговорення перспектив співпраці у контексті зміцнення соціального діалогу.
Відбувся обмін думками із низки інших актуальних питань профспілкового життя.

 

Визначено кращих роботодавців

Визначено кращих роботодавців
У мiськiй радi Кропивницького провели чергове засiдання органiзацiйного комiтету з проведення конкурсу на звання "Кращий роботодавець року".
Члени комiсiї пiд головуванням заступника мiського голови Андрiя Паливоди та за участю директора департаменту – начальниці управлiння економiки департаменту з питань економiчного розвитку, торгiвлi та iнвестицiй Нiни Рахуби, за результатами критерiїв оцiнки кожного пiдприємства визначили переможцiв конкурсу серед пiдприємств Кропивницького за двома номiнацiями.
Серед пiдприємств iз середньооблiковою чисельнiстю працiвникiв вiд 101 до 500 осiб перемогу здобув колектив КП "ЕЛЕКТРОТРАНС", а серед пiдприємств iз кiлькiстю працюючих вiд 501 i бiльше переможцями визначили ПрАТ "НВП "РАДIЙ" (серед промислових пiдприємств) та ТОВ "Вересень плюс" (серед пiдприємств торгiвлi та побутового обслуговування населення).
Крiм того, оргкомiтет вирiшив конкурсантiв, якi взяли участь, але не перемогли, вiдзначити дипломами учасникiв конкурсу "Кращий роботодавець року".

Останнє оновлення (Четвер, 20 серпня 2020, 08:56)