Архів новин
2022
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

НСЗУ роз'яснює

НСЗУ роз'яснює
Національна служба здоров'я України роз'яснює, що у зв'язку з введенням воєнного стану в Україні постановою КМУ від 25.02.2022 р. №157 внесені зміни. Відповідно до них для надавачів медичних послуг,, які розташовані на території, на якій введено воєнний стан, особливості розрахунку фактичної вартості медичних послуг за всіма пакетами медичних послуг, передбаченими програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, на місяць визначаються відповідно до зазначеної програми, а положення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій щодо внесення інформації до електронної системи охорони здоров'я та звітування не застосовуються.
Крім того, постановою КМУ внесені зміни до Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2022 році в частині оплати надавачам медичних послуг на період дії воєнного стану.
Зміни будуть діяти на весь період воєнного стану на всій території України, на якій введено воєнний стан.
Зважаючи на ці зміни, НСЗУ сплачуватиме щомісяця фіксовану суму коштів надавачам медичних послуг, незважаючи на фактично внесені медичні записи в електронну систему охорони здоров'я.
На період воєнного стану надавачам медичних послуг не потрібно подавати до НСЗУ звіти про медичні послуги.
Такі зміни забезпечують безперебійне фінансування медичних закладів у надзвичайній ситуації та зменшать навантаження на заклади охорони здоров'я в частині подання звітів.
1. Оплата за пакетом первинної медичної допомоги.
Заклади охорони здоров'я, які надають первинну медичну допомогу, отримуватимуть щомісяця таку ж суму коштів, яка була нарахована їм станом на 1 лютого 2022 року. Додаткова оплата за результатом проведеної оцінки досягнення індикаторів виконання умов договору, яка передбачена п. 25 Порядку, буде здійснюватися тільки після закінчення воєнного стану.
2. Оплата за пакетом екстреної медичної допомоги.
Розрахунок фактичної вартості медичних послуг не змінився. Тобто фактична вартість медичних послуг на один місяць розраховується як добуток 1/12 базової кавітаційної ставки та чисельності населення, яке проживає на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці згідно з даними Держстату щодо чисельності наявного населення за даними Мінсоцполітики щодо чисельності внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані на відповідній території на 1 січня 2021 року, із заокругленням до двох знаків після коми.
3. Оплата за пакетами спеціалізованої медичної допомоги.
Сума оплати за пакетами медичних послуг щомісяця, крім місяця, в якому воєнний стан було введено, встановлюється на рівні більшого значення з таких значень:
- Фактичної вартості відповідних медичних послуг, наданих протягом січня 2022 р.;
- 1\п від запланованої вартості медичних послуг за відповідним пакетом медичних послуг, де п – кількість місяців дії договору за відповідним пакетом медичних послуг.
За пакетом медичних послуг «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня», «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», «Стаціонарна медична допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19» фактична вартість медичних послуг на місяць встановлюється на рівні більшого значення.
Для надавачів медичних послуг, які надають медичну допомогу пацієнтам з хворобами нирок за пакетами «Лікування пацієнтів методом гемодіалізу в амбулаторних умовах» та «Лікування пацієнтів методом перитонеального діалізу в амбулаторних умовах», та в яких добуток кількості фактично наданих медичних послуг у будь-якому місяці після введення воєнного стану, за даними електронної системи охорони здоров'я і відповідних тарифів є більшим за суму сплачених коштів за цей місяць, різниця між таким добутком та фактично сплаченими коштами підлягає сплаті у місяці, що настаєза місяцем, в якому така різниця була розрахована.
Надавачам медичних послуг, які забезпечують лікування пацієнтів з туберкульозом, фактична вартість медичних послуг щомісяця визначається як частка залишку запланованої вартості медичних послуг з урахуванням фактичної оплати медичних послуг за січень 2022 р. та кількості місяців дії договору.
Додатково зазначається, що станом на 10.032022 р. НСЗУ здійснено оплату надавачам медичних послуг відповідно до реєстрів на оплату:
25 надавачам медичних послуг за пакетом екстреної медичної допомоги за березень, 1997 надавачам медичних послуг за пакетом первинної медичної допомоги, 1635 надавачам за пакетами спеціалізованої медичної допомоги.
Національна служба охорона здоров'я
№6077/5-15-22 від 10.03-2022 р.

 

Шановний Анатолію Івановичу!

Шановний Анатолію Івановичу!images 8 cdd65
Прийміть найкращі профспілкові вітання з нагоди дня народження!
У цей непростий для України і українців час бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежного щастя, стабільного достатку, повсякденних успіхів та гарних помислів!
Витримки Вам і терпіння, радості й оптимізму, віри у краще майбутнє! Хай Вам таланить у всіх починаннях і справах, рідні та близькі дарують турботу й увагу, а кожен новий день приносить упевненість у собі!
Миру і єдності Вам, Вашій родині та усій Україні!
З повагою
Голова ФПО Максим Баланенко

 

Олександр Догаров: «Усі працюємо на перемогу...»

Олександр Догаров: «Усі працюємо на перемогу...»
Коли світить сонечко, по-весняному оживає природа, душа просить одного: спокою і миру, але у цю ідилію вдираються звуки сирени, нагадуючи про безжальну війну. Дійсність змінила нас, підпорядкувала під інший розпорядок життя, а ще зробила сильнішими – ми об'єдналися в єдиному прагненні захищати свою землю. Кожен на своєму робочому місці наближає день перемоги світла над пітьмою, добра над злом. В усіх викликають захоплення українські воїни, медики, освітяни, пекарі, зв'язківці, державні службовці... Чітко, як годинник, працює у цей непростий час департамент соціального захисту населення ОДА, виконуючи і притаманні йому обов'язки, і додаткові. Розповідає начальник департаменту Олександр Догаров:
- Працівники соціального захисту, усі без винятку, працюють у штатному режимі, я б сказав, бездоганно виконують свої функції. У нашому підпорядкуванні 12 інтернатних закладів, на повному державному забезпеченні 1700 чоловік. Вони перебувають на своїх місцях, той рівень послуг, який їм надавався до воєнного стану, забезпечується і зараз (медичне обслуговування, чотириразове харчування, цілодобовий догляд). Враховуючи нинішню ситуацію, у кожному закладі зробили запас продуктів харчування десь на 2 місяці. Тобто маємо своєрідну продуктову «подушку». Частину дітей-інвалідів із Знам'янського будинку-інтернату 2-4 рівня із числа сиріт евакуювали до Польщі. Ми підтримуємо з ними зв'язок – вони у безпеці, в чудових умовах, з ними виїхали наші працівники. Діти із складними діагнозами, для яких небажане транспортування, залишилися на місці.
На сьогодні жодних пересторог не бачу. Влада працює, армійці виконують свої завдання, а ми – свої. Крім того, ми долучилися до підтримки переселенців. Кожен інтернатний заклад створив певну кількість місць (всього близько 260) і надаємо послуги з тимчасового перебування переселенцям з «гарячих» міст. Тобто даємо людям можливість перебути день-два-три, відпочити, оговтатися і рухатися далі за своїми напрямками. Це так звана, транзитна категорія. Найбільший тягар ліг на плечі Кіровоградського психо-неврологічного інтернату, але його працівники справляються.
Що стосується безпосередніх функцій, то виконуємо їх у повному обсязі. В першу чергу мова йде про всі види державних допомог. Повністю і вчасно, без затримки їх фінансуємо (дітям-інвалідам, сиротам, при народженні дітей, по вагітності і пологах). Вчасно виплатили субсидії. Заборгованості немає, усі люди отримали кошти на свої рахунки.
Ще один напрямок – робота з переселенцями. В області створений штаб – наші працівники чергують там, де надають допомогу у розселенні прибулих. Вони через штаб отримують інформацію, де можуть оселитися (у школах, дитсадках). Був період, коли в область заїжджало по 6 тисяч чоловік, зараз хвиля дещо спала.
Займаємося також гуманітарною допомогою – отриманням та її розподілом. Теж створено відповідний штаб, я – заступник начальника. Ми відкрили по Кропивницькому 7 точок, де приймаємо таку допомогу (є вони і на територіях), а видаємо гуманітарку за зверненням переселенців через обласну організацію Червоного Хреста. Є потреба у дитячому харчуванні, памперсах, постільній білизні, матрацах, одягу... Активно працюють у цьому напрямку також працівники територіального центру. Створили ще великий транзитний хаб, куди прибувають великі вантажі з гуманітарною допомогою з інших областей, які розподіляються у нашому регіоні і переправляються на інші території – Харківську, Луганську...
Роботи вистачає, але – жодних нарікань, адже усі працюємо на перемогу. Сьогодні усі на своїх місцях виконують важливі місії, тому нам не до відпусток і навіть не до вихідних, постійно перебуваємо на зв'язку. Цими днями вийшла постанова КМУ, згідно з якою ми будемо видавати довідки переселенцям. Якщо раніше переселенцями вважалися мешканці із Луганської та Донецької областей, то сьогодні перелік регіонів розширився. Вся інформація стікатиметься в органи соціального захисту, де буде сформовано єдину базу даних, а видаватимуть довідки територіальні, селищні громади, ЦНАПи.
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки працівників державних установ.
P.S. Приємно відзначити, що до тих важливих справ, які виконуються у департаменті соціального захисту, причетна і первинна профспілкова організація, яка діє в установі.

 

РОСІЯНИ,

РОСІЯНИ, НЕ БІЙТЕСЯ СВОЄЇ ВЛАДИ, МАЙТЕ ГІДНІСТЬ, БОРІТЬСЯ ЗА МИР І ЗУПИНЕННЯ ВІЙНИ!
Інформаційні джерела повідомляють про організацію профспілками росіі 18 березня 2022 року в день анексії і окупації Українського Криму масових "Z-заходів" на підтримку так званої «спецоперації», а насправді широкомасштабної війни росії на знищення України.
Федерація профспілок України, профспілкові організації, що входять до неї, раніше вже засудили дії федерації «незалежних» профспілок расєі за оправдання путінської рашистської людиновбивчої війни на Україні.
Профспілки України звернулися до світової спільноти щодо виключення профспілок росії з міжнародних організацій. Організовані зі свастикою «Z" - символом війни росії проти України, федерацією «незалежних» російських профспілок акції «zа путина» "za мир", "za лнр", "za днр», «za Крим", "za Севастополь", "za pасєю" - є нічим іншим, як танцями на людській крові. Підтримка масових убивств, у тому числі дітей і жінок, насильства, геноциду, смертей, грабежу, мародерства, залякування світу атомною зброєю, знищення лікарень, шкіл, житлових кварталів і осель, комунікації, інфраструктури та підприємств - ось їх істинне обличчя.
Це не профспілки, а істинні прихвостні імперського режиму.
Z-zаходи є яскравими свідченнями й доказами для міжнародного суду та трибуналу для звинувачення росії, її влади і їх співучасників - російських профспілок і змі - у злочинах проти людяності і знищенні Українського народу.
Звертаємось до простих громадян росії: не бійтеся своєї влади, майте гідність, боріться за мир і зупинення війни, не посилайте своїх дітей та чоловіків на смерть. Не будьте мовчазними співучасниками війни.
Не беріть участі 18.03.2022 у Z-заходах профспілок росії на підтримку війни проти України!
ФНПР не місце у міжнародному профспілковому русі.
Максим Баланенко,
Голова Федерації профспілок
Кіровоградської області

 

БОРГИ МЕДИКАМ ПОВЕРТАЮТЬСЯ

БОРГИ МЕДИКАМ ПОВЕРТАЮТЬСЯindex a13c6
У роботі ФПО з ліквідації боргів із зарплати є і приємна новина. Через недостатні організаційні дії керівника виникла заборгованість із заробітної плати працівникам комунального некомерційного підприємства «Світловодська центральна районна лікарня «Свідловодської міської ради» у сумі 3 млн. грн., яка виникла ще у грудні минулого року. Після перемовин з мерією Світловодська міська рада підставила плече для погашення боргів, хоч це був борг не її, а Національної служби здоров'я України.
На сьогодні борги медикам повертаються.

 

ФПО звернулася до Прем'єр-міністра України

ФПО звернулася до Прем'єр-міністра України
Серію боргів із зарплати у Світловодську після ТДВ «О'єднання Дніпроенергобудпром» продовжує підприємство «БМЗБетон», на якому працює 240 чоловік. Сума солідна - 4,7 млн. грн.
Причина виникнення боргів із зарплати - дебіторська заборгованість тих, хто не розрахувався за отриману продукцію.
Найприкріше, що «БМЗБетон» міг би бути зараз у великій пригоді, підставляючи плече країні в економічній та оборонній галузях. Підприємство має досвід виконання державного замовлення і уже виготовляло продукцію для армії. Для цього є необхідні матеріали, трудові ресурси і навіть гарантії на виготовлення продукції у найкоротші терміни можуть дати.
Зважаючи на цінність такої пропозиції, ФПО звернулася до Прем'єр-міністра України щодо підтримки актуальних пропозицій підприємства, яке готове до виконання відповідального замовлення.

 

Сподіваємося на позитивне рішення

Сподіваємося на позитивне рішення

Федерація профспілок Кіровоградської області направила звернення до генерального директора компанії ДТЕК Максима Тимченка. Спонукало до цього прикре явище, з яким постійно борються профспілки - заборгованість із зарплати. До речі, ми з приємністю констатували, що на 1 січня 2022 року боргів із зарплати на тих підприємствах, де діють профспілкові організації, не було. І ось знову прикрість.
До Федерації профспілок області від імені трудового колективу, який налічує більше 300 працівників, звернувся заступник генерального директора ТДВ «ОДЕБП» Михайло Бур'янський з проханням надати допомогу у вирішенні питання погашення заборгованості перед працівниками в розмірі 3,6 млн. грн.
Основною причиною виникнення боргів із зарплати є дебіторська заборгованість підприємств, яким відвантажено товариством готової продукції на суму 12 122 938 грн. Серед боржників – підприємства компанії ДТЕК, а саме:
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО» - 3 762 360 грн.;
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ДНІПРОВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 1 215 653 грн.;
- АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК ДОНЕЦЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 2 843 129 грн.;
- ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «ДТЕК КИЇВСЬКІ РЕГІОНАЛЬНІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» - 4 301 796 грн.
На численні звернення керівництва товариства до керівників вказаних підприємств реагування – нульове.
Розуміємо нинішню надскладну ситуацію, викликану в економіці країни воєнними діями, в тому числі і в компанії ДТЕК, яка робить вагомий внесок в економіку держави, в тому числі в оборонну галузь, і для підтримки людей. Товариство теж могло б внести свій власний внесок у підтримку економіки держави, проте за відсутності обігових коштів, викликаної дебіторською заборгованістю названих підприємств, воно вимушено зупинити роботу і не в змозі виплатити заборговану заробітну плату працівникам, які опинилися без єдиних засобів існування.
Як заявила компанія ДТЕК у пресі: всі наші бізнеси сконцентровані на тому, щоб допомогти людям. Дуже сподіваємося, що ця допомога не обмине і колектив товариства. Хочеться вірити, що керівництво такої відповідальної, соціально налаштованої компанії знайде можливість, аби позитивно вирішити питання із заборгованістю по зарплаті працівникам ТДВ «ОДЕБП».

 

ПРО ДІЇ ФПУ ТА УХВАЛЕНІ УРЯДОВІ РІШЕННЯ

ПРО ДІЇ ФПУ ТА УХВАЛЕНІ УРЯДОВІ РІШЕННЯ
З 24 ЛЮТОГО 2022 РОКУ
1. Реагуючи на звернення Заступника Голови ФПУ - Голови Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Андреєва В.М. щодо загрози невиплати окремими роботодавцями заробітної плати за лютий місяць ц.р., ФПУ звернулася до членських організацій із запитом про надання інформації стосовно фактів затримки заробітної плати за лютий місяць ц.р., а також про встановлені у цей період на підприємствах умови режиму та оплати праці, забезпечення соціальних гарантій, передбачених колективними договорами.
На жаль, інформація надійшла лише від 3 членських організацій – Профспілки працівників соціальної сфери України (а також територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Володимира-Волинського та Голобського психоневрологічного інтернату), Полтавської облпрофради, ФПО Кіровоградської області.
У відповідях членських організацій ФПУ відсутня інформація щодо навмисного порушення трудових прав працівників, зокрема невиплати заробітної плати за лютий ц.р., та незабезпечення соціальних гарантій. Водночас, висловлюється занепокоєння щодо можливих проблем у сфері оплати праці у березні ц.р.
У разі отримання від членських організацій ФПУ інформації щодо наявності зазначених порушень, ФПУ буде направлене відповідне звернення до Уряду.
2. Враховуючи масштабні втрати українців від військової агресії РФ, 4 березня ц.р. ФПУ звернулася до КМУ з ініціативою щодо звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб всіх видів допомоги громадянам, постраждалим внаслідок військових дій, з усіх джерел без обмеження розмірів такої допомоги.
Рішення Уряду з питань оплати праці та соціального захисту:
1. Прийнято постанову КМУ від 07 березня 2022 р. № 221 «Деякі питання оплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, в умовах воєнного стану», якою, зокрема, надано право керівникам державних органів, підприємств, установ та організацій, що фінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні в межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові тарифного розряду (посадового окладу).
Детальніше https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-oplati-praci...
2. Постановою КМУ від 07 березня 2022 р. № 214 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану», зокрема встановлено, що строк виплати державної соціальної допомоги продовжується на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.
Детальніше https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-nadannya...
3. Постановою КМУ від 07 березня 2022 р. № 215 визначено особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану
Детальніше https://www.kmu.gov.ua/.../pro-osoblivosti-narahuvannya...

Детальніше...

 

«Турбота» турбується

«Турбота» турбується
Фонд Олександрійського міського голови Сергія Кузьменка «Турбота» налічує на своєму рахунку чимало добрих справ. Він відгукується на всі проблеми і будь-яку біду.
Як з'явився фонд? Коли країну накрила хвиля ковідної пандемії, Сергій Кузьменко разом з командою започаткував соціальний проект «Турбота», який згодом переріс у благодійний фонд з аналогічною назвою, адже потреба в його підтримці тільки зростала. Якщо у мирний час «Турбота» опікувалася мирними ідеями і проблемами, то нині у фокусі уваги - воєнні справи, в першу чергу люди, які потерпіли від воєнного лихоліття.
За період війни через Олександрійську громаду пройшли транзитом тисячі українців, які отримали всебічну допомогу. Хто виявив бажання, зупинилися в гостинній Олександрії. У громаді з початку війни зібрали та відправили чимало вантажів з необхідними речами у міста, які стали гарячими точками на українській карті.
Сьогодні всі олександрійці працюють задля перемоги над російським агресором. Зокрема колектив Олександрійського медичного коледжу перерахував в фонд армії 45 тисяч грн. Відчутний внесок для підтримки ЗСУ зробила міська організація профспілки працівників освіти, відправивши 60 тисяч грн. на спеціальний рахунок. На потреби армії працює місцева швейна фабрика.

 

Санаторії ФПУ підтримують постраждалих

Санаторії ФПУ підтримують постраждалих
Як повідомив голова ФПУ Григорій Осовий за період з 28 лютого по 12 березня ц.р. санаторно-курортна система ФПУ прийняла 49700 переміщених осіб. Станом на 12.03 перебуває 4700. Це різні категорії: біженці з регіонів, де неможливе зараз перебування, працівники з евакуйованих підприємств, приватних підприємств та члени їх сімей, у яких здебільшого завершилися кошти на проживання, цільові групи (діти-сироти, вагітні жінки та ін.), які поселені за зверненнями військово-цивільних адміністрацій.
12 березня відбулася нарада з керівниками санаторно-курортного комплексу ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» щодо забезпечення безперебійної діяльності санаторіїв у період воєнного стану та прийому біженців у цих закладах.
За підсумками засідання 13 березня Тимчасового гуманітарного штабу допомоги працівникам, громадянам, які потерпіли у наслідок воєнної агресії Росії, створеного ФПУ, прийнято рішення звернутися до Міністра соцполітики Марини Лазебної щодо координації і взаємодії з розміщення цільових груп біженців в профспілкових санаторіях і туристських об'єктах та надання їм фінансової і гуманітарної допомоги. А також звернутися до Укрнафти щодо пріоритетного пільгового забезпечення паливно-мастильними матеріалами санаторіїв. Керівникам санаторіїв будуть надані методичні рекомендації щодо операційної, фінансової роботи, звітності по гуманітарній допомозі та взаємодії з місцевими органами влади з розміщення переміщених осіб.

 

Зібрали 160 тисяч підписів

Зібрали 160 тисяч підписів
Більше двох тижнів російські війська обстрілюють українські міста і села, знищуючи усе живе. Найбільшу загрозу несуть на нашу землю ворожі літаки, які скидають смерть – руйнують аеродроми, військові частини, підприємства, склади, а також житлові будинки, школи, лікарні, дитячі садки...
Єдиний порятунок від бомбардувань – закрити небо над Україною. Таке звернення озвучив Президент України Володимир Зеленський, яке підтримують усі українці, а також жителі Кіровоградщини.
Зокрема, жителі Кіровоградської області зібрали 160 тисяч підписів на підтримку звернення закрити небо над Україною. Свої підписи поставили також члени профспілок.
Підписи за впровадження Північно-атлантичним альянсом безпольотної зони над Україною збирали скрізь - у лікарнях, закладах громадського харчування, магазинах, на зупинках громадського транспорту, навіть в укриттях. Кіровоградці хочуть, щоб голос України почув увесь світ.

 

РАДА ПРОФСПІЛОК

РАДА ПРОФСПІЛОК НОВОЇ ЗЕЛАНДІЇ (РПНЗ)
СОЛІДАРНА З УКРАЇНОЮ
Талі Вільямс, в.о. Секретаря Ради профспілок Нової Зеландії
від імені більш ніж 300 тисяч членів 30 членських організацій Ради профспілок Нової Зеландії заявив про солідарну підтримку народу України і закликав до негайного виведення всіх російських військ.
РПНЗ підтримує заклик Міжнародної конфедерації профспілок до миру, діалогу та демократії в Україні, а також закликає:
• світових лідерів зробити термінові та остаточні кроки для початку діалогу та пошуку мирного вирішення кризи відповідно до Статуту Організації Об'єднаних Націй;
• застосувати санкції, спрямовані насамперед проти олігархів та оточення президента Путіна;
• уряди надати безпечний притулок усім біженцям, які рятуються від конфлікту – українцям та іноземним робітникам та студентам;
• захистити громадянське населення та забезпечити безпечний гуманітарний доступ.
Ми, люди праці, виступаємо єдиним фронтом, закликаючи до негайного припинення вторгнення Росії до України.