Архів новин
2019
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Акції протесту відбулися. Що далі?

Акції протесту відбулися. Що далі?
Президія Федерації профспілок Кіровоградської області підтримала пропозиції Закарпатської обласної ради професійних спілок стосовно подальших дій профспілок щодо виконання вимог профспілкових акцій протесту. Після попереджувальної акції протесту профспілок в Ужгороді 9 жовтня і Всеукраїнської акції протесту профспілок у Києві 17 жовтня спілчани Закарпаття вимагають від профспілок усіх рівнів рішучих дій щодо захисту прав та інтересів людей, практичної реалізації вимог учасників профспілкових протестних акцій, переданих КМУ та ВР України.
Члени профспілок Закарпаття обурені тим, що відразу ж після проведення Всеукраїнської профспілкової акції протесту Уряд 19 жовтня проголосив про суттєве підвищення з 1 листопада ц. р. ціни на природний газ для населення, що потягне за собою ріст цін на основні товари і послуги, призведе до подальшого падіння життєвого рівня людей і може стати причиною соціального вибуху в країні.
У зв'язку з цим Закарпатська обласна рада профспілок пропонує такі невідкладні дії ФПУ, їх членських організацій:
1. Членам створених 19 жовтня 2018 року на засіданні Оргкомітету робочих груп негайно розпочати роботу з урядовими і парламентськими структурами щодо невідкладного розгляду профспілкових вимог і врахування їх у Державному бюджеті України на 2019 рік.
2. Керівництву ФПУ гостро поставити перед Урядом, як партнером у соціальному діалозі, вимогу – до 1 листопада 2018 року дати конкретну інформацію ФПУ про виконання вимог учасників профспілкових акцій протесту і подання їх на розгляд у Верховну Раду України.
3. Доручити представнику ФПУ у ВРУ, народному депутату України Капліну С. М. ініціювати розгляд вимог профспілок на засіданнях відповідних парламентських Комітетів за участю представників профспілок.
4. У разі зволікання з виконанням профспілкових вимог та неотримання до 1 листопада ц. р. конкретної відповіді від Уряду:
- скликати позачергове засідання Президії ФПУ, на якому прийняти рішення розпочати в усіх областях України збір підписів про недовіру Уряду;
- розглянути питання про проведення Всеукраїнського страйку;
- ініціювати збір підписів до Верховної Ради України про проведення парламентських слухань про майно профспілок і його правовий статус;
- висловити позицію профспілок на виборах Президента України.
Прес-центр ФПО