Архів новин
2020
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНд
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Про підтримку вітчизняного товаровиробника

Про підтримку вітчизняного товаровиробникаDSC04611 - копия e5e56
Підприємства сільгоспмашинобудування давно потерпають від нездорової конкуренції - дуже швидкими темпами завозиться як в область, так і в Україну в цілому уживана сільгосптехніка (і не тільки) з-за кордону. Це питання турбує не лише роботодавців, а й профспілки та владу, адже буде виробництво та реалізація продукції – будуть робота, зарплата, податки... Саме тому це актуальне питання обговорювалося на обласній тристоронній соціально-економічній раді. Відкрила засідання в. о. голови ОДА Світлана Лобанова.DSC04616 - копия cd341
За словами директора департаменту інфраструктури та промисловості ОДА Олександра Корнюши, питання нездорової конкуренції вивчалося і опрацьовувалося із правоохоронними та контролюючими органами. Жоден з них не має законодавчого впливу на сприяння або заборону реалізації техніки, що була у вжитку, та інших товарів. Це питання двічі порушувалося перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі. З метою стабілізації ситуації у галузі машинобудування та створення умов для подальшого розвитку ОДА запропонувала можливе внесення змін до законодавства у частині щодо ввезення до України вживаної сільгосптехніки. На рівні Міністерства обговорювалися питання щодо створення робочої групи із напрацювання можливих шляхів вирішення проблеми. Вивчалося питання секунду техніки і з наукової точки зору. Науковці констатують, що вторинний ринок техніки в Україні знаходиться у стадії розвитку. А як ось сільгоспвиробники стверджують, що раніше уживана техніка з-за кордону користувалася більшим попитом, мала переваги у якості, а сьогодні якість вітчизняної продукції значно поліпшилася. Аналіз ринку нової та уживаної імпортної техніки свідчить, що співвідношення ціна-якість – на одному рівні. То який резон купувати за такі самі кошти уживану техніку?
Звісно, галузь сільгоспмашинобудування для області дуже важлива, тому ОДА вживає всі заходи для її розвитку. Діє державна програма щодо компенсації вартості техніки, придбаної у 2018 році.
Голова ФПО Максим Баланенко зазначив: «Укладаючи Генеральну угоду, профспілки домагалися включення низки зобов'язань сторін стосовно цієї проблеми. Цілий блок питань, щодо підтримки промисловості зобов'язався забезпечити Кабінет Міністрів, серед яких підтримка вітчизняних товарів. Вважаємо, що ця проблема для нас - одна із найважливіших, бо не головне випустити продукцію, а головне реалізувати її.
Домовилися також про державну підтримку економіки, яка буде стимулювати попит на вітчизняну продукцію, зокрема державної програми підтримки придбання сільгоспвиробниками української техніки. Поки що, реалізація цих домовленостей іде, прямо скажемо, туго. Тому ми запропонували, а роботодавці нас підтримали звернутися від тристоронньої ради до Уряду про виконання цих та інших домовленостей за Угодою. А це і довгострокові фінансові ресурси, підтримка залучення інвестицій, дешеві кредити. Без вирішення цих проблем вітчизняним товаровиробникам буде дуже складно стати конкурентоспроможними. Для нашої області розвиток промислового комплексу важливий ще й тим, що тут зайнято 13 відсотків чисельності працівників. Саме у цій галузі формується гідна й легітимна зарплата. На жаль, сьогодні для області це теж дуже серйозна проблема».DSC04609 - копия 71866
Максим Баланенко відзначив, що область перебуває на останніх щаблях за рівнем зарплати, тому намічений рубіж росту обсягів промислового виробництва на 2,5 % (відсотка) на 2019 рік треба обов'язково перевищувати.
На його думку, потрібно активніше використовувати депутатське об'єднання «Кіровоградщина», більше спілкуватися з підприємствами, у яких економічні труднощі, разом втручатись у проблеми й вирішувати їх. Профспілки стоять на незмінній позиції: гідна та своєчасно виплачена зарплата і гідні умови праці, інакше можна залишися без кадрів.
Звичайно, найбільше болить проблема нездорової конкуренції роботодавцям. Як відзначив генеральний директор виконавчої дирекції обласного об'єднання організацій роботодавців Олександр Саінсус, влада, знизу доверху, повинна захищати вітчизняного товаровиробника. «Це робочі місця, економіка, бюджети усіх рівнів, зарплата. Через нездорову конкуренцію чимало підприємств, як кажуть, склали лапки. А скільки підпільно виготовляють техніку і не сплачують ні податки, ні чисту зарплату! Тобто ми на вітчизняному ринку у нерівних умовах. Роботодавці за те, щоб створювати робочі місця і виплачувати гідну зарплату, а для цього потрібні умови і щоб була здорова внутрішня конкуренція. Те, що за кордоном купують уживану техніку – це їхні проблеми, а чому їхня техніка повинна бути на нашому ринку? На мій погляд, акценти треба робити на нову, вітчизняну техніку, з певним відсотком локалізації: 20-30 відсотків має бути місцеве виробництво, тоді будуть збережені робочі місця».
Учасники засідання вирішили від тристоронньої ради підготувати до Кабміну звернення з проханням розглянути можливість внесення змін до законодавства в частині посилення норм щодо ввезення вживаної техніки.DSC04613 86acc
Під час засідання розглядалися також питання про дії сторін соціального діалогу щодо виконання Програми зайнятості населення області на 2018-2020 роки та щодо запобігання виникнення колективних трудових спорів, сприяння їх вирішенню та підвищення правової освіти населення у взаємодії зі сторонами соціального діалогу.
Марія Іванова