Архів новин
2022
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Роботодавці і профспілки наполягають на робочій зустрічі з Прем'єр-міністром

Роботодавці і профспілки наполягають на робочій зустрічі з Прем'єр-міністром
Голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, голова об'єднання організацій роботодавців України Анатолій Кінах та співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий звернулися до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Ось з якого приводу.
За результатами зустрічі у форматі тристороннього соціального діалогу Прем'єр-міністра України із представниками Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні 7 жовтня 2021 року Національній тристоронній соціально-економічній раді та центральним органам виконавчої влади були надані відповідні доручення щодо розгляду та опрацювання порушених на зазначеній зустрічі питань.
На виконання доручення Прем'єр-міністра України, в межах компетенції, комітетами Національної ради протягом жовтня-листопада було розглянуто ряд вимог профспілок під час проведення Всеукраїнської акції протесту у Всесвітній день боротьби за гідну працю, зокрема щодо законодавчих ініціатив, продуктивної зайнятості, гідної оплати праці, безпеки і здоров'я на робочих місцях. Розгляд решти зазначених вимог передбачається продовжити в січні 2022 року.
Однак, інші питання, що визначені у дорученні Прем'єр-міністра України залишаються вкрай актуальними, зокрема питання щодо підтримки національного товаровиробника, які зазнають негативного впливу на вартість продукції в умовах підвищення вартості газу і потребують їх вирішення, оскільки висока вартість природного газу, електричної та теплової енергії посилює фінансову скруту підприємств, у підсумку можливе призупинення роботи значної кількості суб'єктів господарювання, а також їх банкрутство.
Також потерпає від високих цін на енергоносії та тарифів на комунальні послуги і значна частина населення. За даними Державної служби статистики України майже 22% домогосподарств, насамперед у сільській місцевості, не спроможні підтримувати у своїх оселях нормативну (комфортну) температуру взимку, як наслідок, погіршується стан здоров'я громадян, загострюються хронічні хвороби. А цього не можна допустити, особливо враховуючи нестабільну ситуацію в період пандемії COVID-19, спричиненої коронавірусом.
Також не менш гострим, що потребує оперативного втручання для його вирішення є питання зростання заборгованості із виплати заробітної плати.
У зв'язку з цим на засіданні Національної ради 23 грудня 2021 року одноголосно прийнято рішення звернутися до Прем'єр-міністра України з пропозицією провести робочу зустріч у форматі тристороннього соціального діалогу щодо стану виконання Протокольного доручення від 12. 10. 2021 р. з метою моніторингу виконання центральними органами виконавчої влади доручення Прем'єр-міністра.
Прем'єр-міністр, у відповідь на Звернення дав доручення профільним міністерствам опрацювати порушені у Зверненні питання та поінформувати Національну тристоронню соціально-економічну раду і Кабмін.