Нагода заявити про себе та зустрітися
Нагода заявити про себе та зустрітися
3 грудня відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю. З такої нагоди обласна організація ветеранів разом з іншими громадськими організаціями ініціювала зібрання представників цієї категорії.
Представник Федерації профспілок області у своєму виступі відзначила, що Міжнародний день людей з інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав і свобод. Профспілки ставляться до людей з особливими потребами, як до таких, що потребують додаткової уваги. Саме тому ФПО надала можливість організаторам зустрічі провести зібрання у Будинку профспілок, адже і у Федерації, і у ветеранської організації спільні завдання: захищати тих, кому найбільше болить.
Голова ветеранської організації Анатолій Перевозник підкреслив, що нелегка доля випала кожній особі з обмеженими можливостями, але їхній мужності та нескореності можна повчитися, брати з них приклад, як треба долати труднощі та негаразди. Сьогодні в області налічується 37 тисяч осіб з інвалідністю. Потрібно відверто сказати, що держава у великому боргу перед такими людьми. Безперечно, зроблено багато, але у цей скрутний час потрібна особлива увага, адже коло осіб з інвалідністю у зв'язку з війною розширюється».
Як зазначив представник Кабміну України з питань захисту прав та свобод людей з особливими потребами при ОВА Сергій Подорожний, це не свято, а нагода заявити про себе та свої проблеми, просто зустрітися. І це добре, що є ентузіасти, які очолюють громадські організації, опікуються людьми з інвалідністю. Їм не потрібна жалість чи надмірна допомога – для них важливо, щоб їх почули та створили умови для повноцінного життя. «Із вдячністю дивлюся на людей з інвалідністю, які постійно в русі, а тому мають вигляд хлопчиків та дівчат. Вони не займаються самобичуванням та стоять в чергах до чиновників, а живуть і діють. Головне правило - бути разом, підтримувати одне одного і дякувати тим, хто з нами, у першу чергу депутатам – обласної ради Андрію Табачуку та міської ради Тіграну Хачатуряну».
На таке поважне зібрання завітав заступник директора департаменту соціального захисту ОВА Віталій Юхименко. «3 грудня – це нагадування про те, що люди з інвалідністю потребують постійної уваги, що для них потрібно створювати доступні умови для проживання. Саме рівень ставлення суспільства до людей з особливими потребами визначає його цивілізацію. У країні багато законодавчих актів, які спрямовані на захист осіб з інвалідністю. В області забезпечено реалізацію державних та обласних програм, у першу чергу засобами реабілітації, виплата державних допомог, надання стаціонарних послуг... ОВА зацікавлена у розвитку громадянського суспільства – щороку надається фінансова допомога громадським організаціям ветеранів. А також надається допомога підприємствам громадських організацій інвалідів у вигляді пільг».
Начальник управління з громадськістю ОВА Світлана Голота відзначила, що цей день спонукає зібратися органам влади, громадським організаціям та людям з обмеженими можливостями, щоб обговорити назрілі проблеми. «Вдячна громадським організаціям, які в деякій мірі взяли на себе функції держави, тобто вони організовуються і допомагають людям».
Точку зору Світлани Голоти продовжив Андрій Табачук, який захоплюється самоорганізацією громадських ветеранських організацій. «І головне – є потреба в комунікації, є ініціативи. Ви не чекаєте, що хтось прийде і вирішить ваші проблеми, а намагаєтеся їх розв'язувати самостійно. Важливо те, що все починається з культури і ми маємо навчати молоде покоління піклуватися про людей з обмеженими потребами, адже інфраструктура не готова для комфортного проживання цих людей».
Тігран Хачатурян звернувся до присутніх із побажанням: викласти на папері свої проблеми, адже представники влади не можуть їх знати. Якщо зустрічатися не тільки в особливі дати, а частіше, тоді буде результат і порозуміння.
Обласна організація Товариства Червоного Хреста України теж покликана підтримувати людей з особливими потребами Її голова Валерій Юрченко розповів, що з 24 лютого обласна організація працює в іншому режимі, воєнному. «Ми маємо серйозну підтримку від ООН, Швейцарського, Данського Червоного Хреста, Національного Товариства... Основне наше завдання сьогодні – допомога переселенцям, яких уже майже 100 тисяч. Ми надали їм допомоги більш ніж на 71 млн. грн. І надалі будемо підтримувати цих людей. Один із напрямків роботи – це співпраця з ветеранськими організаціями. З Анатолієм Перевозником ми уже напрацювали багато напрямків, зокрема у плані допомоги людям з особливими потребами».
На зустріч завітав представник міського центру надання безоплатної правової допомоги Станіслав Колісніченко, який розповів, які юридичні та адвокатські послуги надає центр.
Прес-центр ФПО.