Архів новин
2023
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Про відтермінування Закону України №2620

Про відтермінування Закону України №2620
Федерація профспілок області зверталася до обласної ради щодо дії Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №2620-ІХ.
Тобто, зверталася з конкретним проханням: «З метою недопущення порушення законодавства, деструктивних процесів у системі соціального страхування та забезпечення виконання Фондом своїх зобов'язань перед застрахованими особами, потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві, особами з інвалідністю, просимо Вас на найближчій сесії Кіровоградської обласної ради розглянути порушене питання та прийняти рішення звернутись до Верховної Ради України та Уряду й ініціювати внесення змін до Закону №2620, відтермінувавши дату набрання чинності з 1 січня 2024 року».
У відповідь обласна рада повідомила наступне:
«Зазначеним Законом №2620-ІХ пропонується об'єднати адміністративні структури Пенсійного фонду України і Фонд соціального страхування України з метою скорочення адміністративних видатків і підвищення ефективності виконання ключових функцій фондів. При цьому Законом №2620-ІХ передбачено затвердження в бюджеті Пенсійного фонду України за кожним із видів соціального страхування власної частки єдиного соціального внеску, що спрямовується на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку та у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності.
Очікується також прийняття низки нормативно-правових актів із врегулювання державної політики в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку.
У той же час спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні було надіслано листа до Президента України з проханням скористатися правом вето щодо прийняття Закону №2620-ІХ.
Національна тристороння соціально-економічна рада, як постійно діючий орган, що утворюється Президентом України для ведення соціального діалогу, 29 листопада 2022 року звернулася листом до Прем'єр-міністра України про розгляд можливості перенесення строку набрання чинності Законом №2620-ІХ до закінчення воєнного стану.
Враховуючи зазначене, звернення Федерації професійних спілок Кіровоградської області щодо дії Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №2620-ІХ надіслано членам постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я та соціальної політики для ознайомлення".