Архів новин
2023
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНд
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

ФПУ – про трансформацію виконавчої влади

ФПУ – про трансформацію виконавчої влади

Федерація профспілок Кіровоградської області звернулася до Федерації профспілок України щодо ініціювання проведення міжвідомчої наради із зацікавленими центральними органами виконавчої влади стосовно трансформації органів виконавчої влади в Україні. ФПУ повідомила наступне.
У червні та липні поточного року, зважаючи на бурхливе обговорення питань оптимізації або реформування державного сектору у суспільстві та у професійному колі, голова Профспілки працівників державних установ України (далі - ППДУУ) провів низку робочих зустрічей з керівництвом Національного агентства України з питань державної служби (далі - НАДС), зокрема і з її головою – Наталією Алюшиною.
НАДС було розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання скорочення граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів», який заходив на погодження до ППДУУ у липні поточного року. Пропозиції стосувались скорочення наявних вакантних посад. ППДУУ не погодила вищевказаний проєкт, надавши аргументовані зауваження та пропозиції.
Зауважимо, що станом на сьогодні до СПО об'єднань профспілок не надходило від Кабінету Міністрів України проєкту нормативно-правого акту щодо комплексної трансформації органів виконавчої влади.
У разі отримання такого проєкту ФПУ, як один із суб'єктів Угоди про утворення СПО об'єднань профспілок, буде готова порушити разом із ППДУУ, питання його опрацювання у форматі соціального діалогу.
Що стосується реформ окремих служб (Фонду соціального страхування України, Пенсійного фонду України, Державної служби України з питань праці, Національної соціальної служби України, служби зайнятості тощо), то СПО об'єднань профспілок опрацьовує проекти нормативно-правових актів із зазначених питань та надає свої висновки окремо по кожному питанню. Зазначимо також, що окремі пропозиції надавались у контексті пропозицій до Держбюджету України на 2023 рік.