Європейська Конфедерація Профспілок
Європейська Конфедерація Профспілок готова допомогти відновленню України та захистити українські профспілки
23 січня відбулася онлайн зустріч члена Виконкому Європейської Конфередації Профспілок (ЄКП), голови ФПУ Григорія Осового з Генеральним секретарем ЄКП Естер Лінч.
Зважаючи на те, що Україна стрімко намагається стати членом Євросоюзу, профспілки України налагоджують свої зв'язки у найближчій перспективі. У цій частині ФПУ має свою стратегію «Європейський вибір», згідно з якою ця робота переводиться у профспілкову площину. Пропонується підписати практичний документ про співпрацю між профцентрами країн Європи, які допомагатимуть у відновленні країни та практично зруйнованих областей.
Оскільки ФПУ уже перебуває у складі Європейської конфедерації профспілок, а ЄКП вже як об'єднання патронує цей процес та працює як єдиний організм із питань роботи в системі ЄС. Голова ФПУ запропонував провести роботу по укладанню угод про співпрацю європейських профцентрів на території України. Щоб ті, хто приїдуть, побували на деяких об'єктах, завітали б до центрів, де розміщуються внутрішньо переміщені особи, ознайомилися з їхньою роботою. А також побачили на місці ту шкоду, яку завдано російським агресором у Бучі, Ірпені та інших місцях, понівечених війною. Візуалізація наслідків війни також має емоційне сприйняття. Можна поїхати і до Харкова і ближче до зони проведення бойових дій.
Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч повністю підтримала внесену пропозицію і виявила готовність очолити делегацію до України.
Друге, не менш гостре питання, яке було порушено під час зустрічі, - це продовження наступу на майнові права Федерації профспілок.
Вже вкотре влада намагається прибрати до рук профспілкове майно, яке є його приватною власністю, прагне націоналізувати Будинок профспілок. Це буде перший крок до знищення профспілок. До речі, усім відомо, що Будинок профспілок був зруйнований вщент під час Майдану та відбудований за рахунок внесків членів профспілок та допомоги зарубіжних профспілок, у тому числі ЄКП.
Такий стан речей потребує реагування міжнародного профспілкового руху, Європейської конфедерації профспілок, Єврокомісії та інших європейських і міжнародних інституцій.
Це, на думку профспілкового лідера, безпрецедентний випадок в історії профспілкового руху. Тому що на всі майнові об'єкти видано акти приватної власності, профспілки їх використовують за призначенням, вони внесені до державних реєстрів і ФПУ не є підпільною організацією.
Генсек ЄКП завила, що такі дії у відношенні до профспілок є неприйнятними і пообіцяла підтримку ФПУ. Вона наголосила, що навіть під час війни законодавство має дотримуватись. ЄКП активно шукатиме шляхи привернення уваги до цієї ситуації, особливо з боку різних інститутів Євросоюзу. Потрібно порушити це питання, щоб ще раз наголосити на незаконності тих претензій, які пред'являються українською владою найбільш численному національному профоб'єднанню.