Архів новин
2019
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Молодь у пошуку свого місця у майбутньому країни

Молодь у пошуку свого місця у майбутньому країниКопия DSC01811 eacd9
В останні дні зими у Мукачевому відбувся цікавий захід – зимовий кампус «Оновлюємо країну. Формуємо моду на працю» за підтримки Фонду Фрідріха Еберта. Право брати у ньому участь виборов голова обласного ФСТ «Спартак», член Молодіжної ради ФПО Олексій Коваленко. На недавньому засіданні Молодіжної ради ФПО він презентував програму кампусу:
- Захід проводився для активістів соціал-демократичної платформи та представників профспілкового руху. Він носив злегка політичний характер, соціал-демократичний, але це не політична сила, що рветься до влади, а новий напрямок - через молодь Європа хоче запровадити соціал-демократію в Україні.
Це платформа, на якій відбувається переосмислення нинішньої ситуації та пошук прогресивних ідей і рішень для справжнього оновлення країни. Одне з важливих питань – це зв'язок з профспілками, вибір нових, непопулярних професій. Тобто, нагальній проблемі – зайнятості молоді і був присвячений захід. Рівень безробіття молоді в Україні є одним з із найбільших в Європі. Серед головних причин відтоку молодих «мізків» є відсутність перспективи гідного працевлаштування на Батьківщині. Невтішна статистика – сигнал до дії не тільки влади, але й для молоді України. Мова йшла про вирішення проблеми першого робочого місця, профорієнтації, пошуку причин «немодних» робітничих професій, умов роботи та інших болючих молодіжних проблем праці в Україні, загалом – про місце молоді у майбутньому країни.Копия DSC01812 bd0b5
Все відбувалося у форматі тренінгів, ділових ігор, презентацій. З аудиторією працювали досвідчені тренери з міжнародною освітою. Крім того, у заході брали участь представники СД партії і профспілок Німеччини, які ознайомили з історією профспілкового руху. До речі, у Німеччині і Англії профспілки створили свою, ліберальну партію, з допомогою якої можуть впливати на події і на владу.
Цікавих моментів було багато. Наприклад, знайомство. Ми розбивалися на пари і за 15 хвилин потрібно було дізнатися якомога більше один про одного. Потім пари представляли один одного. Ділових ігор, які сприяли єднанню, вистачало. Так, 40 учасників кампусу сідали в коло і по черзі називали свої імена разом зі словом асоціацією. Причому, кожен наступник учасник повинен був назвати імена попередників і додати своє. І ніхто не збився. Були і складні завдання, приміром, групам учасників пропонувалося вибрати будь-якого соціал-демократа, за півгодини зібрати з допомогою Інтернету якомога більше інформації про нього, підготувати розповідь, розмістити в мережі, навіть отримати відгуки. Брали участь також у семінарі, на якому з позиції представників профспілкових органів обговорювали різні ситуації і пропонували вихід.Копия DSC01814 f0d41
Унікальним вважаю захід «Жива бібліотека». Це живі зустрічі з цікавими людьми, від яких можна отримати інформацію з перших уст, відповіді на запитання. Тобто, відбувалося відкрите спілкування між читачами (учасниками кампусу) і книжками (запрошеними). До речі, «Жива бібліотека» - це міжнародний проект. Перша така бібліотека була організована у 2000 році в Данії.
У програмі кампусу була презентація регіонів. Я теж ознайомив присутніх з Кіровоградщиною, її історичним і культурним надбанням. Загалом, кампус – це гарна можливість для неформального спілкування, поглиблення знань, напрацювання інструментів для практичного використання у майбутньому, нові знайомства. Плюс, все це відбувалося у чудовій атмосфері мальовничого Закарпаття.

Марія Іванова