Архів новин
2018
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Хто на який результат працює

Хто на який результат працює
Новина була, як грім серед ясного неба: працівники територіального центру соціального обслуговування Бобринецького району вийшли з профспілки. Тихенько, без пояснень, не запросивши голову райкому профспілки чи представника обкому профспілки на збори, не оформивши, як слід, документи, як того вимагає Статут профспілки ПДУ і який є нормативним документом і дії всупереч його положень є протиправними. До речі, жодних документів щодо проведення зібрання до обкому не надходило. Тобто діяли бобринчани так, ніби діти, які нашкодили і хочуть замести сліди.
Як правило, у таких випадках, члени профспілки звинувачують вищестоящі органи у бездіяльності чи неактивності. Можна було б сприйняти докір і зробити висновки, якби ж профорганізація-ініціатор виходу з профспілки сама щось робила. Критика нормально сприймається, якщо первинна профорганізація крутиться на всі оберти і виконує свої статутні зобов'язання. А коли, не ворухнувши пальцем, кидати камінці у чужий город, це не солідно. Найприкріше, що розвал профорганізації йде від голови профкому (а саме на ній лежить відповідальність за міцність рядів), яка не зупинила процес розбрату і хитань, а легко, без роздумів підтримала його. Це результат або формальної роботи, або чисто меркантильних інтересів (шкода відривати від себе 1 відсоток внесків). Звісно, 1 відсоток утікачі з профспілки збережуть, але втратять набагато більше, бо можливості профоргану великі, а вони просто не зуміли ними користуватися. Якщо людям краще жити без захисту – це їхня воля. Цікаво, що б сказали з цього приводу працівники Благовіщенського територіального центру, коли ми допомогли їм звільнити директора або Світловодського міського терцентру, коли змусили депутатів вирішити питання щодо оплати праці та інше?
Та, як кажуть, світ клином не зійшовся на цій профорганізації, на щастя, є чимало первинок, які працюють зразково й натхненно. Наприклад, колеги бобринчан – профорганізація із стовідсотковим членством терцентру соціального обслуговування Олександрійського району. До речі, у 2015 році вона стала переможцем обласного конкурсу «Краща первинна профспілкова організація профспілки працівників державних установ», а досвід її роботи було узагальнено. Соціальні працівники не відділяють свої професійні обов'язки (надання соціально-побутових послуг громадянам 23 сільським та селищним радам)) і профспілкові. Адже профспілкова діяльність – це частина життя колективу. Захищаючи інших, забезпечують соціально-економічний захист і працівникам.
У свій час новообраний профком переглянув методику роботи, розробив свою стратегію і спрямував зусилля для розвитку профорганізації, підвищення рівня життя колективу і зміцнення профспілкового авторитету. Найпершу увагу приділили змісту колективного договору – головному захисному договору. Завдяки злагодженій роботі профкому з'явилися позитивні зрушення у колективно-договірному регулюванні трудових та соціально-економічних відносин. Що ж конкретно гарантує колдоговір? Додаткові відпустки одиноким матерям, дітей-інвалідів, матерям з двома і більше дітей, за особливий характер роботи, на навчання та підвищення кваліфікації. Досягнення профкому: введення нові посади, тепер на працівників, які їх обіймають теж поширюються норми про додаткові відпустки. Комісія із соціального страхування стежить за проведенням щорічних медичних оглядів. Для цього працівникам надається один оплачуваний день. Колдоговором передбачена допомога з нагоди одруження, народження дитини, довготривалого лікування...
Запорука успіху роботи профкому – це співпраця з керівництвом. Завдяки взаєморозумінню, мирним переговорам, обговоренню наказів з питань дотримання розділів колдоговору, удається уникнути конфліктних ситуацій. Результатом конструктивної співпраці стало зміцнення матеріальної бази профорганізації. Для проведення заходів для працівників терцентру облаштовано зал, закуплено ноутбук, флешки, проектор, фотоапарат, канцтовари та ін. Створено умови для індивідуального розвитку особистості членів профспілки, зокрема, закуплено комп'ютери, для занять фізкультурою - тенісний стіл і спортінвентар, для проведення свят – костюми.
Члени профспілки – легкі на підйом, тому часто подають заявки на проведення екскурсій, виїздів на природу, беруть участь у спартакіадах. Щоб урізноманітнити життя колективу, профком організовує різні конкурси, культмасові заходи (до Дня захисника Вітчизни, Нового року з врученням профспілкових подарунків...). Підтримують спілчани зв'язок із ветеранами праці, запрошують їх на свята. По-особливому тепло відзначають ювілейні дати працівників – із святковими програмами, врученням листівок, грамот, подарунків. Вже більше 10 років у терцентрі відзначають професійне свято – День працівників соціальної сфери. Останніми роками воно набуло нової форми. Для працівників готується чимало сюрпризів. Обов'язково представляється відео-звіт про роботу терцентру за рік. У рамках свята проводиться конкурс «Поклик душі». З таких штрихів і складається робота первинки. А коли треба захистити чиїсь інтереси, профком і обком готовий підставити плеча.
...Здається, два споріднені однією діяльністю колективи терцентрів, а мислять ніби вони з різних планет. Одні розуміють значення профспілки, інші проігнорували її. А, як на мій погляд, розписалися у власному безсиллі. Хто виграє із цих колективів, а хто програє, час покаже.
Віктор Федотов,
голова обкому профспілки
працівників державних установ