Архів новин
2022
Травень
ПнВтСрЧтПтСбНд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

З А Я В А про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати

У разі наявності заборгованої заробітної плати працівник може звернунися безпосередньо до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати

До _______________________ суду

______________________________

Заявник: ______________________________
________________________________

______________________________

поштовий індекс________________

тел.__________________

Відповідач:

_______________________________
_______________________________
_________поштовий індекс________

тел. _________________

З А Я В А

про видачу судового наказу про стягнення нарахованої,

але не виплаченої заробітної плати

______________року мене прийняли на роботу________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Починаючи з ___________року заробітну плату мені стали виплачувати нерегулярно. Внаслідок цього на ___________ року за відповідачем утворилася заборгованість в сумі______________- грн., яку виплатити мені відмовилися, у зв’язку з відсутністю грошових коштів.

Вважаю дії відповідача незаконними, оскільки у відповідності з ч.1 ст.115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць, через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» і п.2 ч.3 ст.81 ЦПК України робітники і службовці звільняються від сплати судового збору і витрат на інформаційно-технічне забезпечення у справах про стягнення заробітної плати.

На підставі викладеного й у відповідності із ст. 94, ч.1 ст. 115 КЗпП України, керуючись п.2 ч.1 ст. 96, ст.102 ЦПК України

ПРОШУ:

видати судовий наказ про стягнення з ____________________________

на мою користь нарахованої, але не виплаченої мені заробітної плати в сумі ________________грн.

Додатки:

1. Копія наказу про прийняття на роботу.

2. Довідка про нараховану, але не виплачену зарплату.

3. Копія заяви.

«_____»_________________20__ р. ____________________
(підпис)

* Відповідно до ст. 95 ЦПК на сьогодні існує два варіанти подання заяв:

1) заява про видачу судового наказу (наказне провадження введено в дію у 2005 році як механізм, спрямований на вирішення судом певних правових проблем особи в скорочені терміни і без суперечок між заявником та відповідачем) про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати – у порядку наказного провадження. Важливо зазначити, що процедура стягнення на підставі судового наказу заборгованості із нарахованої заробітної плати є більш оперативною та спрощеною у порівнянні із процедурою судового позову.

Видача судового наказу проводиться без судового засідання, стягувача та боржника не викликають до суду і їх пояснень не заслуховують. Для одержання судового наказу працівнику необхідно отримати на підприємстві довідку про суму заборгованої йому заробітної плати та копію наказу про прийняття на роботу.

2) позовна заява про стягнення заборгованої заробітної плати – у порядку позовного провадження (у разі відмови у прийнятті заяви про видачу судового наказу; коли зарплата не нарахована або за наявності спору щодо суми боргу чи спору про право).